Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Credeti in farmece si vraji?

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

krys_amore

Credeti in farmece si vraji?

Mesajde krys_amore » Mar Oct 05, 2010 7:05 pm

dupa cum brea bine stiti vrajitoriile in ziua de astazi este ceva legal,intra-devar sunt e acord cu ele dar nu pentru a face rau cuiva sau sa se indragosteasca de tine,sa patesti nu stiu ce necaz.astea sunt niste batjocorii ci doar daca au unele asa puteri sa vindece pe o pèrsoana bolnava da.eu una sincera sa fiu cred in elepentru ca am auzit multa lume ce a patit dinn cauza acestor nenorociri,nu stiu daca cineva mi-a facut farmece pentru ceva anume dar sa va spun un lucru care poate vi se pare ciudat:de fiecare data cand intru in biserica imi vine sa plang si nu stiu de ce si o persoana mi-a spus ca am facute farmece de aceea mi se intampla asa ceva.voi stiti ceva?va pup
krystyne

ella369

Re: Credeti in farmece si vraji?

Mesajde ella369 » Mar Oct 05, 2010 8:32 pm

eu una cred in farmece si in vraji.mamei mele i s'au facut vraji si se intamplau lucruri groaznice in casa.se miscau obiecte,in timp ce incerca sa adoarma simtea cum cineva pune mana pe ea si nu era nimeni altcineva in camera s.a.bunica stie sa zica ceva rugaciuni si tine ceva post si vraja se intoarce pe cel care a facuto.pe mine tot timpu ma obligau sa imi leg paru ca nu cumva sa'mi ia cineva un fir de par si sa'mi faca ceva vraji.prietena mea gasea ace prin hainele si prin gentile ei.se vedea clar k cineva l'a pus cu grija k nu cumva sa se intepe.i le punea bunica'sa insa nu am aflat niciodata de ce facea asta.poate cv vraja sa o apere sau nush.in fine...oricine orice ar zice eu am trecut prin astea si asa cv exista.

alynutza_pisi

Mesajde alynutza_pisi » Mar Oct 05, 2010 9:07 pm

eu nu stiu c sa cred cu farmecele...am citit pe un site de "vraji" care apropie persoana iubita de tine. credeti ca sunt adevarate? ca intr-adevar au efect. "vraji"facute de tine,nu cele de la vrajitoare in care nu prea cred. stiti asemenea vraji?

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Oct 05, 2010 10:35 pm

Nu inteleg cum puteti crede in asemenea prostii... :mrgreen:

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Mie Oct 06, 2010 10:50 am

Exista! La fel de bine cum exista si diferenta dintre Bine si Rau, dintre pozitiv si negativ, dintre Rai si Iad. Atat timp cat exista Diavol exista si vraji. Care pot dauna in asa masura incat se poate ajunge pana la moarte. Feriti-va de persoanele care stiti ca se ocupa cu asa ceva. In magie alba nu cred. Vrajile si farmecele vizeaza raul.

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Oct 06, 2010 11:55 am

Nu prea cred. Aud multa lume care se teme de deochi, daca se intampla ceva rau e clar ca cineva le-a blestemat... Sincer mi se pare cam aiurea...

Ce mi-ar placea mie insa ar fi sa pot spune o formula magica si atat sa fie suficient pentru a vedea mancarea gatita si frumos pregatita pe masa pentru familie. Sa scapam de gatit! :D

alfi

Mesajde alfi » Vin Oct 08, 2010 11:35 pm

popa.alexandra scrie:Exista! La fel de bine cum exista si diferenta dintre Bine si Rau, dintre pozitiv si negativ, dintre Rai si Iad. Atat timp cat exista Diavol exista si vraji. Care pot dauna in asa masura incat se poate ajunge pana la moarte. Feriti-va de persoanele care stiti ca se ocupa cu asa ceva. In magie alba nu cred. Vrajile si farmecele vizeaza raul.

Aceste diferente exista doar ,,teoretic,, daca pot spune asa pentru ca ,,practic,, nu exista,....de ex. tu spui exista Diavol???tu de unde sti??l-ai vazut te-ai intalnit cu el??cum poti afirma asa ceva daca nu ai nici o davada?
Evident aceste ,,tampenii,,exista dar doar pentru aceia care doresc sa creada ca exista.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Oct 10, 2010 10:49 pm

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

alfi

Mesajde alfi » Dum Oct 10, 2010 11:46 pm

larissa.maria scrie::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:lol: :lol: :lol:
pai chiar e de ras,.....deja incepusera sa o ia razna.....auzi atata timp cat exista diavol..... :?:

anna_d

Mesajde anna_d » Lun Oct 11, 2010 5:24 pm

:lol: :lol:

ddaria

Mesajde ddaria » Sâm Oct 31, 2015 10:44 am

am apelat la n asa zise
clarvazatoare de pe internet si in
afara de a da bani nu am vazut nimic. pana intr-o zi cand am
intrat in contact cu un domn care a avut si el probleme (a
fost si el la 9 clarvazatoare dar degeaba pana a gasit o