Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Despre parfumuri

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mie Apr 01, 2009 9:47 am

interesant... :idea: cam cit costa ne poti spune?ca
m ce miros are?

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Mie Apr 01, 2009 12:50 pm

hm ... am o pasiune pentru parfumuri imi plac in special cele de la dior ... Dorissimo, J`adore, Hypnotic Poison imi place enorm de mult Nina Ricci cel roshu (crema de corp si gelul de dush miros la fel de bine ca si parfumul), Cerruti 1881, Kate Moss! Le ador!!!!!!!!!!!!!!! La parfumuri e mai bine sa platesti mai mult calitatea lor se simte, dar se simte si la buzunar ;))

Aiana

Mesajde Aiana » Joi Apr 02, 2009 11:44 am

adellinaa la cele cu feromoni te referi?Pai daca da depinde mai sunt multe tipuri.De exemplu ce am eu miroase discret a liliac(mie imi place liliacul,si ca floare si ca miros)si este fresh.Exista si cu mirosuri fructate ,chiar vanilie depinde ce-ti place.Preturile variaza intre 69- 200 lei .Ce pot sa spun pt. toate buzunarele.Sfatul meu este sa-ti cumperi ,mergand la fata locului in magazin.Eu am mers cu o amica.Nu se intampla nimic este un magazin obisnuit ,in care intra destui oameni normali pt.a-si pigmenta un pic viata.O vecina de-a mea a apelat la internet la o firma din Iasi si a fost pacalita a prmit o sticluta goala.Am inteles ca esti din Bucuresti .Eu am luat din Romana si din magazinul Titan.Este simplu.Intri ,alegi cumperi.Este o escapada amuzanta ,incearca.Succes.

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Joi Apr 02, 2009 12:44 pm

parfumurile mele .
unele primite cadou, altele cumparate,
Imagine

issab3ll4

Mesajde issab3ll4 » Joi Apr 02, 2009 8:40 pm

:shock: deci eu nu inteleg combinatiile astea de avon & oriflame cu dior..chiar ma depaseste si ori iti cumperi oriflame si avon ori iti cumperi parfumuri scumpe..oricum din ce ati enumerat voi pe aici era o tipa cu cerutti 1881 ..si cu multe altele care sunt parfumuri total diferite iar 1881 este un parfum pentru femeile de peste 40 de ani..
V-as recomanda celor care cunosc ALIEN -Thierry Mugler, Addict Clasic - DIOR, HOT COUTURE -Givenchy, astea 3 fac parte din aceasi categorie, parfumuri pentru femei puternice, parfumuri cu esente tari si foarte persistente.
De altfel recomand pentru primavara ca tot se apropie ENVY ME- Gucci este un parfum floral cu esenta de margaritar..deoseit de fin si delicat, de asemenea MANIA- Armani sau WOMAN -Hugo Boss, 212 -Carolina Herrera sau ULTRAVIOLET - Paco Rabanne.
Pentru o seara romantica va recomand MIRACLE FOREVER - Lancome
Pentru seara recomand THE ONE -Dolce sau ANGEL -Thierry Mugler,
Asa ca dragele mele spor la cumparaturi!!!

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Joi Apr 02, 2009 11:00 pm

draga Aiana multumesc de informatii... cu prima ocazie am sa merg sa-mi cumpar :D mi-a placut foarte tare expresia "se zgaieste" te tin la curent ..pupici

Aiana

Mesajde Aiana » Vin Apr 03, 2009 8:23 am

adellinaa,,,a se zgai,, este o expresie olteneasca.la origini sunt olteanca si folosesc foarte des expresii oltenesti dar care exprima simplu situtiii diferite.Bafta la cumparaturi! Scapa de inhibitii ,face parte din tratamentul impotriva imbatranirii. :D

fancy.trendy

Mesajde fancy.trendy » Vin Apr 03, 2009 1:15 pm

o sa ma duc si eu sa imi cumpar parfum cu feromoni. Sper sa aibe rezultatul dorit :P Sa il pun asa putin pe jar :D
Cel mai divalicious magazin online de accesorii www.fancytrendy.ro si cel mai sweet blog de hainute http://fancytrendy.blogspot.com

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Vin Apr 10, 2009 1:13 pm

draga issab3ll4 nu mi se pare ca cerruti este un parfum pentru femei de peste 40 de ani ...
shi ink ceva ... n`am scris nici un parfum de la avon sau oriflame pentru ca nu folosesc! mie personal mi le aduce tata din afara deci nu cumpar de la noi din magazine!

molly si mie imi place lacoste ;))

issab3ll4

Mesajde issab3ll4 » Vin Apr 10, 2009 5:05 pm

Camelia12 scrie:draga issab3ll4 nu mi se pare ca cerruti este un parfum pentru femei de peste 40 de ani ...
shi ink ceva ... n`am scris nici un parfum de la avon sau oriflame pentru ca nu folosesc! mie personal mi le aduce tata din afara deci nu cumpar de la noi din magazine!

Draga mea ..eu nu m-am adresat tie...in primul rand..eu am facut un mic rezumat la ceea ce am citit pe aici si am spus parerea mea la cele citite pe aici..so daca te simti cu musca pe caciula e strict pb ta..iar despre Cerutti vorbeam in general si va spuneam ca sa stiti si voi pentru cultura voastra generala in materie de parfumuri :)) :lol: :lol:
I don't need a ring around my finger to make me feel complete!!

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Vin Apr 10, 2009 5:25 pm

issab3ll4 scrie:
Camelia12 scrie:draga issab3ll4 nu mi se pare ca cerruti este un parfum pentru femei de peste 40 de ani ...

Draga mea ..eu nu m-am adresat tie...in primul rand..eu am facut un mic rezumat la ceea ce am citit pe aici si am spus parerea mea la cele citite pe aici..so daca te simti cu musca pe caciula e strict pb ta..iar despre Cerutti vorbeam in general si va spuneam ca sa stiti si voi pentru cultura voastra generala in materie de parfumuri :)) :lol: :lol:

Am impresia ca esti ironica si nu stiu de ce te simti mai in masura decat celelalte fete sa vb despre parfumuri! Ma rog iti multumim ca ti-ai exprimat parerile, pe care ti le respect asa cum probabil ca u nu ne-ai aratat-o pana acum!

Uneori e bine sa taci!

issab3ll4

Mesajde issab3ll4 » Vin Apr 10, 2009 6:27 pm

Camelia12 scrie:
issab3ll4 scrie:

Am impresia ca esti ironica si nu stiu de ce te simti mai in masura decat celelalte fete sa vb despre parfumuri! Ma rog iti multumim ca ti-ai exprimat parerile, pe care ti le respect asa cum probabil ca u nu ne-ai aratat-o pana acum!

Nu sunt deloc ironica doar iti explicam si nu inteleg de ce esti atat de ofensata . Am impresia ca esti cam grandomana si ca nu stii sa accepti ca 1 la mana nu te-a bagat nimeni in seama si 2 la mana cum ai spus tu nu tu iti cumperi parfumuri , ci taticul deci ...nu are rost sa continui..fetita lu tata!!!

Uneori e bine sa taci!

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Vin Apr 10, 2009 6:33 pm

Accept, in cazul in care nu realizezi! Pentru ca eu nu te-am facut in nici un fel si mi se pare de prost gust sa continui discutia asta! Imi cer scuze ... am avut impresia ca te-ai referit ... mia culpa! Si imi cumpara tata parfumurile pentru ca am 17 ani si inca mai sunt pe banii lui! Asta asa ca sa ma intelegi! Mi se pare penibil ...

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Vin Apr 10, 2009 6:34 pm

*ca te-ai referit la mine (scuze de greseala)

issab3ll4

Mesajde issab3ll4 » Vin Apr 10, 2009 6:35 pm

Camelia12 scrie:Accept, in cazul in care nu realizezi! Pentru ca eu nu te-am facut in nici un fel si mi se pare de prost gust sa continui discutia asta! Imi cer scuze ... am avut impresia ca te-ai referit ... mia culpa! Si imi cumpara tata parfumurile pentru ca am 17 ani si inca mai sunt pe banii lui! Asta asa ca sa ma intelegi! Mi se pare penibil ...

Sa cresti mare!!

AnteriorUrmătorul