Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Ati pastrat amintiri din scoala -carti, caiete?

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

anna_d

Ati pastrat amintiri din scoala -carti, caiete?

Mesajde anna_d » Sâm Feb 12, 2011 3:30 pm

Le mai aveti?

naughty_angel

Re: Ati pastrat amintiri din scoala -carti, caiete?

Mesajde naughty_angel » Sâm Feb 12, 2011 11:20 pm

Da...am păstrat câteva caiete, cărți pline de mâzgălituri, bilețelele pe care le trimiteam din mână in mână în care ne văitam cât de plictisitoare sunt orele, caricaturile profesorilor, câteva poze cu mâzgălelile de pe bancă... :)
Și acum ma bufnește râsul când mai arunc câte o privire peste ele...

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Dum Feb 13, 2011 6:22 pm

Am pastrat carnetele de note din scoala generala.

Lizuca2

Mesajde Lizuca2 » Dum Feb 13, 2011 10:51 pm

Si eu am o groaza de chestii din scoala insa cred ca o sa le arunc sa nu rada copii de mine.(de cum scriam, de ce note aveam)

anna_d

Mesajde anna_d » Lun Feb 14, 2011 7:47 pm

Inteleg, Lizuca. Eu zilele astea am scapat de arhiva de carti si caiete din gimnaziu si liceu. Chiar nu doresc sa le mai citeasca nimeni. Am avut note obisnuite, unele mai bune, unele mai rele dar mai bine sa dispara tot. Plus ca s-a facut si loc in casa. La anul se fac 10 ani de la terminarea liceului si nu doream sa mai am prin casa lucrurile de atunci.
Mai am insa caietele de muzica (am fost la o scoala de muzica in clasele primare), un manual, un dosar cu eseuri la limba engleza (din liceu), exercitiile pe care am muncit la meditatii la limba franceza pentru admiterea la facultate, ceva de la lucru manual din clasele primare (un carton pe care e desenat un fluture si impodobit cu nasturi, paiete si colorat cu creioane)... Cam atat... Destul ca tin tot din facultate. Iar lucrurile din clasele primare nu le tin acasa. Dar as vrea sa scap si de alea.
Din carnetele de note am pastrat pe cel din clasele primare (de dragul amintirilor de atunci, al invatatoarei) si pe cel din facultate. In rest, pe cele din liceu si gimnaziu le-am aruncat. Aveam note foarte mari dar printre ele si unele foarte proaste.
In schimb am pastrat niste felicitari si notite de la prietenele din liceu, gimnaziu, chiar si din clasele primare. Plus oracolul din gimnaziu.
A, si mai aveam uniforma din liceu insa o voi da cuiva, poate mai foloseste ceva din ea. Era compusa din sacou, camasa, fustita, si o cravata. Mai bine pun ceva ce port acum in dulap in locul ocupat de ea.

Ladybug3

Mesajde Ladybug3 » Dum Sep 15, 2019 9:08 pm

Eu am o gramada de caiete pastrate, chiar si din clasele primare, cand ma apuca nostalgia ma uit peste ele sa imi amintesc ce copil simplu si dulce eram <3