Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Vergeturi

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Sâm Apr 25, 2009 4:35 pm

o sa incerc si eu ,

ella_craft

Mesajde ella_craft » Dum Mai 24, 2009 10:05 pm

si eu :lol:

elly.vipera

Mesajde elly.vipera » Joi Iun 11, 2009 9:43 pm

trebuie sa incerc si eu acel balsam neaparat..... :cry:

chrisssy

Mesajde chrisssy » Mie Iun 17, 2009 11:41 pm

fetelor dar pt celulita ce-mi recomanda-ti?eu sunt slaba,am slabit si m-am ingrasat brusc si e mai vizibila acum celulita,cu vergeturile nu am probleme am 2,3 dar nu se vad cine stie ce dar la picioare se vede putin celulita,cand merg mai mult:( pup

roroxy

Mesajde roroxy » Lun Iun 22, 2009 9:38 pm

:D sora mea a scapat de vergeturi.Masaj cu mult ulei de migdale(in timpul sarcinii si dupa).Succes si voua :D :D :D

ella_craft

Mesajde ella_craft » Joi Iun 25, 2009 5:21 pm

roroxy scrie::D sora mea a scapat de vergeturi.Masaj cu mult ulei de migdale(in timpul sarcinii si dupa).Succes si voua :D :D :D
pai a scapat de ele sau le-a prevenit cu acest ulei?? caci eu..am deja de vreo 5 ani si nu stiu cum sa mai scap de ele.. :( la mine au aparut dintr-o prostie ...am luat pastile pt cresterea sanilor contur sau biobust de la palfar nu mai stiu sigur cum se numeau erau intr-o cutie neagra...

skoompy_girl

Mesajde skoompy_girl » Sâm Iun 27, 2009 1:32 pm

denisse08

vergeturi:(

Mesajde denisse08 » Vin Aug 28, 2009 2:32 am

Mie mi-au aparut din cauza ingrasarii bruste cam pe peste tot.Am incercat cu o crema grasa de la naturiste si chiar s-au redus vizibil dupa aproximativ 2 luni.Apoi am incercat o crema de la vichy anti-vergeturi ( in jur de 100 lei) dar nu mi-a ajuns prea mult timp ca sa observ ceva rezultate.Acum am incercat si eu balsamul cu bitter suedez (pe acest forum am vazut:D), dar fara sa-l amestec cu o alta crema.Vergeturile numai sunt asa vizibile ca la inceput,pe gambe chiar nu se mai observa,iar pe coapse s-au subtiat destul.Ceea ce am observat este ca vergeturile nu sunt atat de vizibile cand sunt odihnita si ca pe masura ce stau mai multe ore in picioare ele devin tot mai rosii.

allexandraR100

Mesajde allexandraR100 » Vin Aug 28, 2009 3:14 pm

eu am nascut de 7 luni am niste vergeturi oribile si m-am ingrasat foarte mult ,din pacate bu mai reusesc sa scap de kg in plus nu ma mai suport in oglinda .pe timpul sarcinii nu am folosit nimoc deoarece mi-a zis cineva k cremele nu sunt bune pt bebe iar apoi nu am mai suportat sa ma cremuiesc nici acum nu ma omor cu asta.Dar promit k am sa incerc si eu balsamul de bitter mersi mult mult :D

Ancasobo

Mesajde Ancasobo » Lun Aug 31, 2009 11:19 am

Supliform de la Hofigal-costa maxim 7 lei la magazinele naturiste!

molly

Mesajde molly » Lun Aug 31, 2009 4:44 pm

am folosit si eu , nu am vazut rezultatele ,

alyna_aurora

Mesajde alyna_aurora » Mar Sep 01, 2009 2:15 pm

:) salut !
Eu aveam vergeturi de cativa ani. Intr-un sfarsit m-am dus si eu la un dermatolog foarte priceput din oras. Mi-a dat sa iau Vitamina A forte pastile, si sa ma ung o data pe zi cu Locoid 0,1%. Pot sa va spun ca dupa 10 zile aproape se facusera galbene.
Acum sunt si eu fericita :!: :D :D :D

molly

Mesajde molly » Mar Sep 01, 2009 2:30 pm

felicitari !
o sa incerc si eu la medic , am cateva fine

annushka

Mesajde annushka » Joi Sep 03, 2009 7:58 pm

fetelor incercati crema anticelulitica trilaser Anew (Avon) si uleiul anticelulitic din grapefruit si simburi de struguri de la Relaxa. si va mai dau un sfat : un scrub care la mine face minuni. amestecati zat de cafea in proportie egala cu malai. adaugati putin ulei sau crema anticelulitica si putin ulei de corp de la Jonsons Baby. faceti un amestec omogen si folositi pe post de scrub. incrcati sa masati pielea minim 5 minute insistati bineinteles pe fese, piciare, burta dar si pe miini. dupa ce veti clati va promit ca veti fi socate de placere. puteti folosi amestecul asta peste o zi. succese, dragele mele

camitza_oana

buna

Mesajde camitza_oana » Vin Sep 04, 2009 12:12 pm

angy_22 scrie:hey fetelor am descoperit o solutie impotriva vergeturilor.cel putin la mine a functionat :D .Balsam cu bitter suedez de la Transvital daca bn imi amintesc. mi l am cumparat acum o luna si vreau sa zic ca mi s au diminuat foaaaaaaaarte tare. eu le am de cativa ani buni(5 sau 6) si totusi a dat rezultate. eu am facut un amestec de bitter cu o crema de corp deoarece este cam gelatinos si nu se intinde bine. merita sa incercati si in plus e foarte ieftin 10 lei noi. il folosesc de o luna si mai am mai mult de jumatate din tub. :)

interesant c spui,ai putea da mai multe detalii te rog?deoarece si eu am vergeturi si imi doresc sa scap d ele.c crema si km ai obtinut amestecul acela:) multumesc

AnteriorUrmătorul