Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

exista prietenie adevarata?

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

joly_joly

exista prietenie adevarata?

Mesajde joly_joly » Joi Mar 12, 2009 4:21 pm

pe zi ce trece ma conving tot mai mult ca nu mai exista persoane in care poti avea incredere ... prieteni adevarati carora sa te destainui si sa ceri sfaturi..concluzia e ..nimeni nu iti doreste binele mai mult decat familia ta asa ca stai aproape de ai taii..daca e cineva care are un prieten de mai mult de 2 ani sa ma anunte si pe mine

mihacio

Mesajde mihacio » Vin Mar 13, 2009 12:42 pm

Bineinteles ca mai exista prietenie adevarata.Depinde de mediul din care iti selectezi prietenii.

joly_joly

Mesajde joly_joly » Vin Mar 13, 2009 5:27 pm

:?

AlionaAliona

Mesajde AlionaAliona » Vin Mar 13, 2009 6:55 pm

Joly sa stii ca nici eu nu am avut prea mare noroc cu prietenele... de aceea am ajuns la concluzia ca cel mai bine este sa fii un pic mai retinut. Incredere totala nu mai am decat in sora mea si intr-o verisoara. In rest am prietene, dar ma gandesc de 10 ori inainte sa le povestesc ceva :)

joly_joly

aliona aliona

Mesajde joly_joly » Lun Mar 16, 2009 8:57 pm

se pare ca eu nu inca nu m-am ''invatat mine'' si cateodata incep iar sa intru in detalii cu ;;prietenele mele. si asta din cauza faptului ca eu sunt o fire socilabila si nu ma pot abtine sa nu dezbat intamplarile din viata mea.si iar o iau de la capat si iar imi promit ca nu o sa mai fac si tot asa.
cred ca de fapt nu mi-am pierdut cu totul increderea in oameni si tot sper ca o sa intalnesc pe cineva care e sincer ..

Aiana

Mesajde Aiana » Lun Mar 30, 2009 10:04 am

joly,sa stii ca exista si prietene adevarate.Eu am oprietena de 15 ani .In 15 ani nu m-a trdat nicimacar o data ,dar nici eu pe ea.De 1 an m-am mutat din orasul natal si cel mai mare regret a fost despartirea de ea.De un an nu am cu cine iesi la un suc sau la o cafea,nu am cu cine vorbi face-to -face.Este foarte aiurea ......

joly_joly

pt ayana

Mesajde joly_joly » Mar Mar 31, 2009 1:37 pm

din ce oras esti?poate iesim impreuna ;))
eu nu m-am mutat din oras dar m-am distantat de toate prietenele pe care le-am avut..din ce motiv nu as putea sa iti zic pt ca pur si simplu la un moment dat mi-am dat seama ca nici una dintre prietenele pe care le aveam nu erau sincere cu mine ..si chiar mi-au si dovedit-o ..din acest motiv am preferat sa stau in bancuta mea...desi uneori imi este foarte greu..nu ne-am certat insa relatiile noastre s-au racit si vb foarteeee raa la telefon

Aiana

Mesajde Aiana » Mar Mar 31, 2009 1:42 pm

m-am nascut am crescut si am lo an locuiesc in Bucuresti.Mi se pare un oras atat de rece si neprimitor,nu cred ca voi putea spune vreodata acasa acestui oras.

Aiana

Mesajde Aiana » Mar Mar 31, 2009 1:46 pm

nu stiu ce se intampla cu site-ul respectiv dar nu preia corect mesajele,nu s-a scris totul.m-am nascut si am trait pana acum 1 an in Tg.Jiu ,un oras mic in care aproape toti se cunosc si se saluta intre ei,un oras in care oamenii zambesc si te fac sa te simti bine.

joly_joly

Mesajde joly_joly » Mar Mar 31, 2009 1:49 pm

este foarte ciudat ce ai afirmat adineauri..desi te-ai nascut un bucuresti simti ca acolo nu e casa ta ..ma intreb de ce ..recunosc nici mie imi prea place orasul natal insa de fiecare data cand plec pe o perioada mai lunga de timp intr-o calatorie la intoarcere ma simt in largul meu :d
incearca si tu sa frecventezi alte locuri ...mai noi si unde poti intalni altfel de oameni.. :)

Aiana

Mesajde Aiana » Mar Mar 31, 2009 1:52 pm

Acum ca ne-am lamurit de unde sant eu tu de unde esti?

joly_joly

:d

Mesajde joly_joly » Mar Mar 31, 2009 1:54 pm

eu din suceava ;))
tu:D

Aiana

Mesajde Aiana » Mar Mar 31, 2009 1:59 pm

Este destul de departe pt. a iesi la unsuc.Ce ciudat sotul meu este in delegatie la Suceava.Coincidenta...sau un semn?Un semn ca putem deveni prietene pt. inceput online

joly_joly

:))

Mesajde joly_joly » Mar Mar 31, 2009 2:02 pm

chiar e coincidenta..si suceava este un oras mic ..si atmosfera e la
fel..toti ne cunoastem,,si ''secretele" au picioare scurte :))
tocmai de aceea nu mai pot avea incredere in nimeni..
si cu ce ocazie e sotul tau prin sv? cumva legat de un mall ceva? ca s-au deschis o gramada in ultimul timp aici? :D

Aiana

Mesajde Aiana » Mar Mar 31, 2009 2:14 pm

nu este director de vanzari pt .o firma americana de soft

Următorul