Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

cum sa ma tund?

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

francesca.

cum sa ma tund?

Mesajde francesca. » Vin Mar 13, 2009 4:34 pm

sant inalta ,am fatza putin lunguiata dintodeauna am avut parul lung dar anul trecut pt ca imi cadea f mult m-am tuns si de atunci m-am tot vopsit bruneta apoi parul a crescut acum este de lungime medie dar varfurile imi stau tapene e f gros la varfuri si nu imi sta in nici un fel nu e nici drept nici ondulat,mi-as dori un par lung dar in prezent nu pot sa-l las asa pt ca arata nasol la varfuri e mai rar asa am fost tunsa.ma gandeam la o tunsoare bob dar daca parul meu natural este putin ondulat oare ma avantajeaza?pt tunsoare bob parul trebuie sa fie de aceiasi lungime de la radacina pana la varfuri?daca inainte am fost tunsa in scari ,merge:?

Mara_Gold

Locaţie: NULL

Mesajde Mara_Gold » Vin Mar 13, 2009 8:37 pm

intra pe coaforul virtual, asa cred ca vezi cel mai bine cum iti sta cu diferite tunsori. am vazut ca acum colaboreaza cu un salon unde-ti poti face exact coafura dorita :)

francesca.

Mesajde francesca. » Sâm Mar 14, 2009 2:15 pm

Mara_Gold scrie:intra pe coaforul virtual, asa cred ca vezi cel mai bine cum iti sta cu diferite tunsori. am vazut ca acum colaboreaza cu un salon unde-ti poti face exact coafura dorita :)

am intrat acolo si mi-am pus o poza mi-am facut ceva idei ,de cum mi-ar sta cu anumite tunsori dar parca tot nu m-am lamurit :( imi place acea tunsoare bob dar nu ma indur sa ma tund ca imi creste greu parul.

cr1s

Mesajde cr1s » Lun Mar 16, 2009 8:51 am

hehe, eu stiu salonul ala, am fost deja acolo. e fain. daca vrei sa te tunzi, caut-o pe katy, e foarte buna tipa. eu mi-am facut decapaj la ea, prin decembrie. eram vopsita negru de cativa ani. prima data mi-a scos un ciocolatiu foarte frumos (mi-a placut foarte mult ca nu a batut deloc in roscat, urasc roscatul). si acum o luna mi-a facut cateva suvite blonde, foarte frumos arata. e buna tipa. nu stiu cum sunt ceilalti stilisti din acest salon, dar pe tipa asta o recomand. e frumos salonul, sunt foarte amabile toate tipele.

francesca.

Mesajde francesca. » Joi Mar 19, 2009 2:04 am

dragele mele se pare ca o desteapta de coafeza a gasit raspunsul la intrebarea mea cum sa ma tund ma duc si ai spun frumos ca vreau sa-mi tund doar varfurile stiti ce iseamna asta?si ma trezesc in final tunsa scurt de la un par de lungime medie pana la umeri tunsa scurt,e drept ca i-am zis sa-i dea si putina forma dar asta nu insemna sa ma tunda scurt,cred ca inebunesc e a doaua oara cand mi se intampla asta diferenta este ca nu cu aceiasi coafeza.se pare ca am avut mare ghinion dupa ce m-am chiniut atata timp sa am un par cat ade cat lung!!!segraba nu mai dau pe la coafor....as putea spune ca deloc si cand ma duc la una o pun sa declare scris pe propria raspundere ca nu ma tunde mai mult decat ai arat eu ...zau asa nus ce sa mai spun sant disperata,dezamagita!!!!nu mai am cuvinte acum ma pun pe tratamente naturiste care stimuleaza cresterea parului :(

cgabitza_19

Mesajde cgabitza_19 » Joi Mar 19, 2009 6:23 am

cr1s scrie:hehe, eu stiu salonul ala, am fost deja acolo. e fain. daca vrei sa te tunzi, caut-o pe katy, e foarte buna tipa. eu mi-am facut decapaj la ea, prin decembrie. eram vopsita negru de cativa ani. prima data mi-a scos un ciocolatiu foarte frumos (mi-a placut foarte mult ca nu a batut deloc in roscat, urasc roscatul). si acum o luna mi-a facut cateva suvite blonde, foarte frumos arata. e buna tipa. nu stiu cum sunt ceilalti stilisti din acest salon, dar pe tipa asta o recomand. e frumos salonul, sunt foarte amabile toate tipele.

la ce salon spui ca ai apelat cris? as vrea si eu sa imi fac o schimbare si sunt in maaaaaaaaaare dubii la ce salon sa apelez:(((