Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

FRAUDA VOTULUI !!!

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

geo_20

FRAUDA VOTULUI !!!

Mesajde geo_20 » Mie Iun 17, 2009 6:03 pm

vreau sa fac o constatare ce astept sa fie sanctionata!
m-am inscris la concursul unde castigi o pereche de ochelari si mi-am rugat toti colegii si prietenii sa ma voteze. concurenta cu nick-ul ,,dynolyno" era pe primul loc, chiar dupa ce nu numai eu ci si alti concurenti am observat unele nereguli evidente ca 7 voturi intr-un minut care dupa cum obeserv nu au fost sanctionate!!! aseara, mi-am rugat toti prietenii din caminul in care locuiesc sa ma ajute sa castig si sa-mi dea voturi pentru ca sa ajung pe primul loc si in 9 ore am reusit sa strang voturile necesare (180) pt a o devansa pe cea de pe primul loc, dynolyno. asta se intampla pana in ora 7 am din 17.06.2009 cand aceasta a ramas constant la 166 de voturi. In dimineata aceasta (ora 12 pm) am intrat si am vazut ca dynolyno avea 300 de voturi, adica cu 140 de voturi mai mult in numai 4 ore!!!! cum se poate asa ceva daca s-a concurat corect, caci eu in 9 ore nu am putut sa primesc mai mult de 80 de voturi si colegii mei mi se plangeau ca site-ul se incarca greu din cauza cererii mari de inregistrari, iar ea si-a dublat nr de voturi intr-un timp foarte scurt. m-am documentat, si vreau sa raportez o incalcare a regulamentului, deorece concurenta utlizeaza voturi false folosind unii roboti care incearca liste de proxy spre un anumit link (de vot) , sau incearca sa trimita spre serverul web un anumit set de comenzi (tot incercand o lista de proxy), pacalind regulile concursului.
Astept urgent un raspuns de la d-voastra, si descalificarea concurentei dynolyno pt fraudarea voturilor! Va rog sa verificati voturile concurentei dynolyno si o sa observati ca este vorba de o frauda!

lush

concurs....

Mesajde lush » Vin Iun 19, 2009 10:00 am

tu numai pentru concursuri intri pe acest site???

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Iun 19, 2009 6:16 pm

Of, cata agitatie pentru un nenorocit de concurs.
Eu nici nu ma obosesc sa particip la din astea.
Chiar nu poti sa-ti cumperi singura niste ochelari? Trebuie sa stai sa-i astepti de la un concurs? :?

lau_g

Mesajde lau_g » Sâm Iun 20, 2009 3:59 pm

Doamne fereste-ma.Sunt doar niste ochelari.Unii chiar nu au ce face toata ziua. :lol: :roll:

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Dum Iun 21, 2009 7:11 pm

aoleu pt o pereche de ochelari faceti asa daca era o casa ,o masina ce faceati?
nu cred ca a fost frauda ,

nazarina

Mesajde nazarina » Lun Iun 22, 2009 9:43 pm

Acum citesc despre ochelarii de soare.
Sigur, pare o problema marunta... Cine nu-si poate cumpara niste amarati de ochelari de soare????
Dar este vorba de PRINCIPIU. :?: Daca nici la niste amarati de ochelari de soare nu se respecta niste reguli, nu se respecta dreptatea, DESTUL DE RAU, DE INCOMOD, DE DUREROS, SI CHIAR REVOLTATOR :!:

Oana.Zidaru
Forum Admin

Mesajde Oana.Zidaru » Joi Iun 25, 2009 5:31 pm

Fetelor stiti ca exista acea vorba "Hotul striga HOTUL!"... cam asa a fost si la acest concurs. Cea care ne-a scris in repetate randuri ca participanta de pe primul loc triseaza a facut acelasi lucru...

Oricum o sa verificam mai riguros voturile la concursuri de acum inainte. Chiar realizasem acest mecanism de votare in speranta ca nu se va mai spune "se da premiul pe nedrept"... dar tot s-au gasit modalitati de a trisa. E bine ca acum stim cum se procedeaza si ne vom apuca sa le descalificam pe cele care nu respecta regulamentul.

geo_kta

Mesajde geo_kta » Vin Iun 26, 2009 12:14 pm

una e sa-ti iei o pereche de ochelari de 30 ron,si alta e knd sunt de 3-4 milioane. :|

molly

Mesajde molly » Vin Iun 26, 2009 8:57 pm

eu sunt sigura ca veti proceda corect
cunosc fenomenul cand cei ce fura striga hotul ...am intalnit si pe alte site-uri

kandra

Locaţie: NULL

Mesajde kandra » Lun Iul 06, 2009 2:04 pm

acest lucru se intampla absolut peste tot, nu numai in concursuri din astea, asa ca ar fi trebuit sa ne obisnuim pana acum, nicaieri nu mai exista fair play...din pacate... :(

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Dum Aug 02, 2009 2:46 pm

da exact... :( nimic nu mai este corect si sincer...

andreea.placinta

Mesajde andreea.placinta » Dum Aug 02, 2009 10:25 pm

pacat ca se ajunge la asa ceva..si sa numai fie cazuri..ca ar putea sa strice imaginea site-ului din cauza acestor chestii

molly

Mesajde molly » Mie Aug 05, 2009 11:58 pm

nu e interesul nimanui sa avantajeze o perosana ,
cine a castigat sunt persoane noi ,

soarele_10

Re: FRAUDA VOTULUI !!!

Mesajde soarele_10 » Mar Mar 01, 2011 2:48 pm

Am descoperit aici http://forum.divahair.ro/viewtopic.php?f=29&t=2164&start=60acuzatii mizerabile care nu sunt demne pentru un site cum este divahair.ro !
Pentru toate "desteptele"(care va credeti asa,de aceea nu generalizez!) care mai au vreo nelamurire in privinta faptului ca premiile pe acest site se primesc pe bune voi adauga cateva fotografii cu unul din premiile castigate de mine.
Imagine
Imagine
Bineinteles ca am primit premiile!
In plus nu sunt Oana(administratorul)..sunt doar o cititoare fidela a acestui site.
Motivul pentru care nu am mai intrat pentru a posta se datoreaza faptului ca mi se pare deplorabil la ce discutii s-au ajuns legate de premii,daca se primesc sau nu,pseudonime si alte scenarite. .De aceea imi aleg ce si cum citesc !
Asta nu ma impiedica sa imi citesc linistita newsletterul Divahair.ro :D
Regret ca acel topic este inchis insa trebuia sa vin cu cateva lamuriri si astfel am postat aici.
Imagine
Bijuterii unicat cu certificate de garantie pe www.bijuteriixandra.ro

larissa.maria

Re: FRAUDA VOTULUI !!!

Mesajde larissa.maria » Dum Mar 06, 2011 11:05 pm

Ciudata ti-a fost disparitia si la fel reaparitia... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Următorul