Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Concurs Onyx Spa: Esti pregatita sa arati perfect?

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

virgilia

Mesajde virgilia » Joi Aug 13, 2009 5:10 pm

pentru mine, cel mai potrivit tratament este VIRBOMATIQUE pentru ca nu se adreseaza doar trupului ci si starii de spirit... sunt o fire dinamica si optimista.. apreciez orice imi mentine un tonus ridicat. Salutari tuturor

aurelia50

Mesajde aurelia50 » Joi Aug 13, 2009 5:13 pm

Pentru mine cel mai potrivit tratament este Vibromatique deoarece influenteaza pozitiv starea psihica si fizica,accelereaza procesul de detoxifiere, reduce problemele legate de somn.
Terapia prin masaj presupune şi aplicarea altor tehnici de masare asupra structurii musculare şi a ţesuturilor moi ale corpului, tehnici de constrângere, de producere a unor vibraţii, legănare, fricţionare, frământare şi presare.Toate aceste tehnici sunt folosite în beneficiul sistemului muscular şi osos, al celui circulator sangvin şi limfatic, precum şi al sistemului nervos sau al altor sisteme din organism. reprezentand atfel o adevarata industrie de slabire cu numeroase rezultate in tratarea obezitatii, eliminarea celulitei, eliminarea adipozitatii localizate, rezolvarea problemelor circulatorii, terapie de alinare a durerilor musculare si ale articulatiilor, eliminarea stresului. Mai am de lucrat la burtica pentru ca acolo se depune cel mai mult..si e cel mai greu de dat jos.

mbleotu

Mesajde mbleotu » Joi Aug 13, 2009 6:26 pm

Cel mai complex mi se pare tunelul electromagnetic.
Tunelul prezinta o paleta impresionanta de terapii: raze infrarosii, electrostimulare musculara, terapie electromagnetica, microstimulare faciala, terapie LED, meloterapie, reprezentand atfel o adevarata industrie de slabire intr-un singur echipament.

esmaralda30

Mesajde esmaralda30 » Joi Aug 13, 2009 7:37 pm

Cel mai eficient tratament de slabire de la OnyxSpa potrivit mie consider ca este Vibromatique-Terapie prin masaj. Masajul anticelulitic este o metoda sanatoasa, placuta, cu rezultate pentru a scapa de celulita in vederea obtinerii unui corp ferm. Totodata, prin acest tratament, creste elasticitatea musculara, se reduce stresul fizic si psihic pentru o viata mai sanatoasa. sau :o :( :oops: :P :? :) :D :shock: :x :evil: :twisted: Absolut slim-conceptul de slabire de cinci stele,cred ca mi s-ar potrivi perfect.Am facut o liposuctie insa celulita este vizibila . iar Absolut Slim este recomandat pentru reducerea celulitei, a adipozitatilor locale si fibrozarii tisulare, "spargand" micro si macro nodulii celulitici si eliminandu-i gratie drenajului limfatic

aroxana

da

Mesajde aroxana » Joi Aug 13, 2009 7:38 pm

eu as dori sa stiu cum sa ma ingras, daca aveti si pt asta tratament vin la voi.de cativa ani incerc sa ma ingras si nu reusesc.sunt subponderala!

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Joi Aug 13, 2009 9:27 pm

Vibromatique-terapie prin masaj
am facut o sedinta mi se pare eficient procedeul , cred ca m-ar ajuta sa scap de ceva kilograme si de celulita,
cred ca m-ar ajuta si la detoxifierea organismului ,am nevoie de asemenea procedeu plus ca m-as simti si mai bine fizic si psihic.

adidiaco

Mesajde adidiaco » Joi Aug 13, 2009 9:31 pm

Toate sunt eficiente, insa cel mai bun (pentru mine) il consider tratamentul realizat prin TUNELUL ELECTROMAGNETIC.

ilovecampari

Mesajde ilovecampari » Joi Aug 13, 2009 10:46 pm

Cred ca Absolut Slim mi se potriveste.

madutza_1978

Concurs Onyx Spa

Mesajde madutza_1978 » Joi Aug 13, 2009 11:34 pm

Absolut Slim pare cel mai potrivit tratament pentru slabit.

Casiii

Mesajde Casiii » Vin Aug 14, 2009 1:35 am

fiecare are probleme si probleme, insa difera de la persoana la persoana. problema mea cred ca poate fi rezolvata cu ABSOLUT SLIM. multumesc

Ancasobo

Raspuns

Mesajde Ancasobo » Vin Aug 14, 2009 8:04 am

Eu aleg ELECTROSTIMULAREA deoarece ajuta si in cauzl vergeturilor si in cazul eliminarii catorva cm .Am avut perioade in care m-am ingrasat si perioade in care am slabit brusc,iar vergeturile dau pielii mele un aspect foarte urat.De asemenea nu am probleme cu kilogramele ci cu cativa cm de care imi doresc sa scap!

nicjan

Mesajde nicjan » Vin Aug 14, 2009 8:31 am

Tunelul electromagnetic este cel mai complex si cu eficienta maxima cred eu, datorita paletei impresionanta de terapii: raze infrarosii, electrostimulare musculara, terapie electromagnetica, microstimulare faciala, terapie LED, meloterapie, reprezentand atfel o adevarata industrie de slabire intr-un singur echipament. Pe scurt tunelul electromagnetic inseamna slabire, remodelare, tonifiere, relaxare.Obţinerea unor rezultate vizibile, de lungă durată şi fără nici cea mai mică senzaţie de disconfort este ceea ce isi doreste fiecare dintre noi.

constantinmi

Mesajde constantinmi » Vin Aug 14, 2009 9:09 am

Eu as dori masaj si tratamentul facial matrix.
Am nevoie..intru in criza [sau poate am si intrat] femeii de 40 de ani...cand toate sunt in schimbare, cand slabesti mult mai greu si tonusul mental e usor deteriorat.
Daca la asta adaugi si factorii sociali...vezi in oglida o femeie reprimata si doritoare de a schimba ceva.
Si la ce se gandeste prima data? la cum arata fizic! pentru ca daca arati bine fizic..poti purta orice hainuta curata care iti va incadra zambetul intr-un curcubeu fascinant.

Toate cele bune.

alilungu

Mesajde alilungu » Vin Aug 14, 2009 9:48 am

MASAJUL VACUMAT care l-am folosit inainte de a ramane insarcinata si a avut efecte nu numai asupra corpului ci si asupra psihicului. Am fost atat de multumita de rezultate si m-a facut sa fiu mandra de cum arat. Din pacate situatia financiara de acum nu-mi permite sa mai apelez la acest serviciu.

elysweet

Mesajde elysweet » Vin Aug 14, 2009 11:12 am

Cel mai eficient tratament de slabire de la OnyxSpa potrivit mie consider ca este Vibromatique-Terapie prin masaj. Masajul anticelulitic este o metoda sanatoasa, placuta, cu rezultate pentru a scapa de celulita in vederea obtinerii unui corp ferm. Totodata, prin acest tratament, creste elasticitatea musculara, se reduce stresul fizic si psihic pentru o viata mai sanatoasa. :D 8) :lol: :mrgreen:

AnteriorUrmătorul