Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga trei carti de la editura Eroscop

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Oana.Zidaru
Forum Admin

Castiga trei carti de la editura Eroscop

Mesajde Oana.Zidaru » Joi Aug 27, 2009 4:43 pm

Diva Hair si carteadinraft.ro te invita la concurs. In perioada 27 august – 3 septembrie vom premia cele mai active fete din comunitate cu trei carti din colectia “Eroscop” aparute la Editura 3.

Posteaza subiecte noi pe forum, in special in categoria “Timp liber”. Vorbeste despre cartile preferate, despre citatele care te-au impresionat si noi vom avea grija sa te rasplatim cu una dintre urmatoarele trei carti:

1. Fete de Nic KelmaFete este o calatorie in cele mai ascunse cotloane ale dorintei masculine. O poveste despre barbati prinsi in capcana propriei lor puteri. Despre cei care sacrifica tot pentru a atinge culmile succesului si care sfarsesc prin a-si pierde sufletele. Care nu se regasesc decat traind indirect si obsesiv prin femei mult mai tinere decat ei. Romanul contine marturisiri pe care barbatii nu le pot face cu usurinta si care, exprimate direct, devin socante pentru orice cititor.

2. Proba mierii de Salwa Al Neimi
In 2007, Editura Riad El-Rayyes din Beirut a publicat Proba mierii, un roman erotic scris in limba araba. Cartea a fost considerata un fenomen fara precedent in tarile islamice si a creat un adevarat soc in presa si in randul publicului. Scrisa cu mult umor si voluptate. Proba mierii este o poveste senzuala care combina cu subtilitate marturisiri ale autoarei, fragmente vechi de texte erotice apartinand traditiei uitate a literaturii clasice arabe si istorii despre aventurile amoroase ale unor femei din zilele noastre ce traiesc sub sceptrul mentalitatii musulmane. "Primul loc in topul vanzarilor din Liban si bestseller in toata lumea araba. Interesant este ca aceasta carte a fost aplaudata de cotidianul libanez Al-Akhbar, ziar apropiat de Hezbollah, care a laudat curajul scriitoarei de a publica primul roman erotic arab."

3. Amant cu voia sotului de Gaelle Guernalec - Levy
In seara in care iese cu sotul ei intr-un club esanjist, Claire se va intalni intamplator cu un fost coleg de liceu. Este prilejul de a pasi intr-o aventura mai putin conventionala cu barbatul viselor ei. Despre toti ceilalati baieti pe care i-a cunoscut atunci, la 16 ani, Claire are o amintire cat se poate de vaga. Pe el insa nu l-a putut uita, fiind prima ei tentatie senzuala, iubirea care, din punct de vedere erotic, nu s-a implinit niciodata. Jurnalul ei de atunci pastreaza consemnate fiecare clipa, fiecare privire, fiecare atingere. Ani de-a randul, amintirea i-a fost un refugiu, o fantasma prin care a evadat din ritmul cotidian. Reintalnirea de acum va da nastere unei povesti cu final suprinzator: “ Imi iubeam sotul, imi placea sa fac dragoste cu el, imi placeau cultura si umanismul lui, simtul autoironic, gustul pentru lecturi, blandetea lui, modul in care stia sa fie un tata auster si ludic in acelasi timp. Cu toate acestea, eram intinsa in patul acela, complet abandonata, frematand sub mangaierile unui barbat despre care nu stiam mai nimiv, de care ma izbisem intr-o alta viata.”

Raspunde la acest subiect cu “Intru in concurs” pentru ca apoi mesajele postate de tine pe forum sa fie mai usor de urmarit
.
Concursul se desfasoara in perioada 27 august – 3 septembrie. In cursul zilei de 3 septembrie vor fi anuntate castigatoarele atat la sfarsitul articolului cat si pe forum.

Mult success!

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

intru in concurs

Mesajde gabriela2310b » Joi Aug 27, 2009 5:38 pm

intru in concurs

dee08

Re: Castiga trei carti de la editura Eroscop

Mesajde dee08 » Joi Aug 27, 2009 7:56 pm

intru in concurs

crissssu

Mesajde crissssu » Vin Aug 28, 2009 1:37 am

intru in concurs

alexutza_bnu

intru in concurs

Mesajde alexutza_bnu » Vin Aug 28, 2009 7:15 am

intru in concurs!

bliss_mary2000

Intru in concurs

Mesajde bliss_mary2000 » Vin Aug 28, 2009 8:01 am

" VALORIFICA-TI POTENTIALUL! " este o carte care mie mi-a directionat gandurile negre de zi cu zi in alta directie, intr-un paradis al zambetelor oferite, intr-o gradina cu voie buna unde mi-a semanat ideea ca sunt unica, speciala si pot sa realizez orice daca vreau si actionez pentru asta. Autorul, Skip Ross, celebru pentru seminariile pe care le tine si pentru liderii pe care i-a creat de-a lungul timpului in lume, iti explica modul in care iti poti schimba viata in bine, cum sa apreciezi viata pe care ai primit-o in dar si cum sa te bucuri de fiecare secunda. Cartea e extraordinara, mesajul pe care il transmite e uimitor.Si totusi vorbeste de niste lucruri extrem de simple pe care unii dintre noi am uitat sa le facem cum ar fi : sa zambim, sa nu fim posomorati, sa perseveram in tot ceea ce facem, sa avem o viata dinamica, sa nu renuntam la visul/scopul nostru. Fiecare persoana ar trebui sa o citeasca, pur si simplu iti schimbi perspectiva din care privesti viata, multi dintre noi nu mai stim sa traim, grabiti dupa servicii, averi, cariere de succes, uitam de familie, de sanatate si de noi insine.STOP! Va rog sa va alocati 40 de minute pe zi timp de o saptamana sa o cititi. E EXTRAORDINARA!

DrAnelisse

citesc

Mesajde DrAnelisse » Vin Aug 28, 2009 8:26 am

intru in concurs

DrAnelisse

:)

Mesajde DrAnelisse » Vin Aug 28, 2009 8:33 am

Tanjeam in timpul anului sa citesc si altceva in afara de ce ceea ce citeam pentru facultate,asa ca imediat ce am intrat in vacanta am apucat o carte care mi-o doream de mult ( si s-o gasesc si s-o citesc) ; e vorba despre cartea Mihaelei Radulescu, "Despre lucruri simple" ... mi-a ajuns o zi sa o citesc din scoarta in scoarta,pur si simplu m-a fascinat.
In subiectele urmatoare o sa fac mici referiri la modul de a-si expune gandurile,dar si felul in care priveste autoarea viata.
Va pup:)
PS: apropo,stiati ca Mihaela isi iubeste extrem de mult parul? :)

DrAnelisse

barbatul ideal

Mesajde DrAnelisse » Vin Aug 28, 2009 8:48 am

Din carti,invatam sau nu cate ceva...depinde cat sunt de actuale.
Eu,spre exemplu,citind "Despre lucruri simple",ajunsa la subiectul intitulat "barbatul ideal" , am tras concluzia,ca desi gaseam diverse defecte iubitului meu,in subconstientul meu sunt multumita de el si nu l-as schimba.Sa va arat si voua fetelor pasajul respectiv :

" Barbatii vazuti de la distanta,de obicei la bratul altor femei,par a fi mai competitivi,mai merituosi decat cel pe care-l vedem lasandu-si zilnic sosetele pe canapea.Barbatul din lume e intotdeauna mai stralucitor decat cel din propria bucatarie,iar mansetele impecabile ale domnului de la masa vecina arata infinit mai bine decat cosul de pe spatele sotului.Diferenta pe care o contemplam cu suspine consta doar in superficialitatea de a nu pricepe la timp ca un barbat ti se pare mai bun decat al tau doar daca nu esti fericita..."

Daca fragmentul v-a dat de gandit si realizati ca "nu v-a sarit in ochi " alt barbat mai bun decat al vostru,inseamna ca sunteti fericitele posesoare ale unui "barbat ideal" ( in sensul realist)
:*

DrAnelisse

bliss mary

Mesajde DrAnelisse » Vin Aug 28, 2009 8:51 am

Bliss Mary multumim pentru recomandare, mi s-a parut interesanta descrierea cartii,o s-o caut in librarie.Despre asta e vorba : sa nu uitam sa zambim ,nu costa nimic :)

adina_08

intru in concurs

Mesajde adina_08 » Vin Aug 28, 2009 9:10 am

Intru in concurs

gabriela1987ro

Mesajde gabriela1987ro » Vin Aug 28, 2009 9:15 am

intru in concurs

iuliaiulia95

Re: Castiga trei carti de la editura Eroscop

Mesajde iuliaiulia95 » Vin Aug 28, 2009 9:18 am

INTRA IN CONCURS

citatul care m-a impresionat este cel al filozofului si poetului elvetian Henri-Frederic Amiel care spunea despre gelozie: “Gelozia este un lucru teribil; seamănă cu iubirea, dar e contrariul ei; nu vrea binele obiectului iubit, ci dependenţa lui şi triumful asupra lui. Iubirea este uitarea de sine; gelozia este forma cea mai pasionată a egoismului, exaltarea eu-lui, despot, exigent, vanitos, care nu poate să se uite şi să se subordoneze.”
Pentru fiecare gelozia se manifesta diferit, unora le ia mintile si le intuneca gandirea. Mai exista si o alta categorie, cam rara, ce e drept, care nu stie ce inseamna sa fii gelos, cun se manifesta si in ce fel iti poate afecta atat propria viata, cat si pe a celor din jurul tau.

iubytzi_k

intru in concurs

Mesajde iubytzi_k » Vin Aug 28, 2009 10:02 am

Acum cateva zile am citit o carte cu adevarat interesanta de Rodica Ojob-Brasoveanu "Necunoscuta din congelator"ultimul ei roman.
Descrierea cartii suna cam asa:
,,Noroc ca apartamentul se afla intr-unul dintre blocurile ridicate in apropiere de fosta Casa a poporului, pentru stabii regimului Ceausescu. Nu semanau cu cosciugele comuniste din cartiere precum Titan sau Drmul Taberei fusesera folosite materiale de calitate, erau spatioase, multe aveau terase si se apropiau binisor de o locuinta decenta din Vest.......
Harald era un pedant, prevazator pana la obsesie, controla maniacal orice incapere pe care o parasise: sa fie tigarile bine stinse, lumina si robinetele inchise. Cat despre incuiatul usii de la apartament, aici ori la Washington, se intorcea cel putin o data din drum, autoverificandu-se. Surprins si suparat pe el insusi- ca sa vezi ca niciodata nu poti fi indeajuns de prudenta-deschise congelatorul. SE DADUSE UN PAS INAPOI, INGROZIT.''

nydiy

Locaţie: NULL

Mesajde nydiy » Vin Aug 28, 2009 10:14 am

Intru in concurs

Următorul