Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Povesteste-ne despre atuurile tale. Perfectil te va premia!

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ruby09

Imi doresc foarte mult sa castig un ceas(eu nu-mi permit unu

Mesajde ruby09 » Joi Noi 19, 2009 11:15 pm

Parerea mea este ca o femeie nu poate fi catalogata numai dupa unghii si par.O FEMEIE TREBUIE SA FIE INGRIJITA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE.Desigur ca o femeie trebuie sa aiba unghii,ingrijite si sanatoase,iar parul la fel. O femeie frumoasa ,sanatoasa,cu o tinuta,cu bun simt,intelegatoare,INTELIGENTA,CU INIMA BUNA,ambitioasa,ingrijita cu siguranta nu poate trece neobservata.Eu cred ca ADEVARATA FRUMUSETE VINE DIN INTERIOR ,pentru ca daca psihicul unei femei este distrus sau daca este bolnava aceea femeie ea nu are cum sa fie ingrijita sau frumoasa.Spuneti-mi o piele galbena,bolnavicioasa cu ce o tratezi?????? asa ca oameni buni NU TRATATI PE NIMENI DUPA COPERTA............................................................Sper ca v-am convins si va trimit alaturi o poza cu mine. http://hi5.com/friend/photos/displayMyP ... =244226591

Oana.Zidaru
Forum Admin

Mesajde Oana.Zidaru » Vin Noi 20, 2009 3:08 pm

Fetele care au postat link-uri de pe netlog sau hi5 sunt rugate sa incerce sa isi puna altfel pozele.

Pentru a le vedea pe acelea trebuie sa ai cont pe site-urile respective.
Am mai postat un comentariu si pe prima pagina a acestui subiect dar spun din nou: Informatii despre cum puteti insera fotografii gasiti aici: http://forum.divahair.ro/viewtopic.php?t=289

Mai exact:

1. Imaginile trebuie sa fie vizibile la o adresa web de genul:
http://i181.photobucket.com/albums/x229 ... CF2449.jpg

2. Daca imaginea este parte dintr-o pagina web, dati click dreapta pe ea si selectati "Properties" din meniul care apare. Se va deschide o fereastra informativa, de obicei, gri.

In functie de browserul folosit, Internet Explorer sau Netscape sau Mozilla, adresa la care este imaginea in cauza se gaseste:
In Netscape si Mozilla: in dreptul textului "Location" de la sectiunea "Image Properties" din fereastra gri.
In Internet Explorer: in dreptul textului "Address URL" din fereastra gri.

3. Selectati adresa de forma descrisa mai sus, toata, inclusiv partea cu http:// si dati Ctrl+C (adica "copiere") sau dati click dreapta pe selectie si apoi click "Copy".

4. Reveniti la mesajul pe care il postati in forum, dati un click de mouse (pentru a pozitiona cursorul) in locul din mesaj unde vreti sa postati imaginea si dati Ctrl-V ("lipeste") sau dati click dreapta in mesaj si alegeti "Paste".

5. Selectati adresa completa pe care ati inserat-o astfel in mesaj si dati click pe butonul "IMG", care se gaseste in partea dreapta sus. Dupa ce ati dat click pe butonul "IMG", exact inaintea adresei unde se gaseste imaginea dorita va aparea tag-ul [img]si%20imediat%20dupa%20adresa%20respectiva%20va%20aparea%20acelasi%20tag,%20cu%20un%20simbol%20in%20plus,%20care%20semnifica%20inchiderea%20operatiunii%20(semnul%20"slash"%20-%20/)%20-%20de%20forma[/img].

6. Dati "Previzualizeaza" ca sa vedeti rezultatul. Butonul "Previzualizeaza" este langa cel de "submit" pe care dati click ca sa postati mesajul. Daca rezultatul este cel dorit, dati "Trimite".

7. Daca imaginea pe care doriti sa o inserati este pe calculatorul dumneavoastra personal, aceasta trebuie sa fie inserata pe Internet intr-un album foto virtual. Se pot crea albume foto virtuale la urmatoarele adrese:
www://photobucket.com
www://www.webshots.com
http://www.imageshack.us
Sau altele, poate cunoasteti voi mai multe.

8. Se creaza un cont (gratuit) pe una dintre aceste pagini si se insereaza pozele acolo.

9. Dupa ce s-au inserat pozele in album se copiaza adresa de la URL (sau poate scrie DIRECT LINK sau IMG CODE) si se posteaza aici pe forum.

10. Selectati adresa completa pe care ati inserat-o astfel in mesaj si dati click pe butonul "IMG", care se gaseste in partea dreapta sus. Dupa ce ati dat click pe butonul "IMG", exact inaintea adresei unde se gaseste imaginea dorita va aparea tag-ul [img]si%20imediat%20dupa%20adresa%20respectiva%20va%20aparea%20acelasi%20tag,%20cu%20un%20simbol%20in%20plus,%20care%20semnifica%20inchiderea%20operatiunii%20(semnul%20"slash"%20-%20/)%20-%20de%20forma[/img].

11. ATENTIE !!!!! la dimensiunile pozelor. Sa nu fie prea mari. De aceea este preferabil sa previzualizati mesajul inainte sa-l inserati in forum. Apasati butonul "Previzualizeaza" si astfel veti putea observa daca nu cumva poza este prea mare. Daca poza este OK din punct de vedere al dimensiunilor si se poate vedea bine, apsati "Trimite" si mesajul se va insera in forum."

charmen

Femeia este opera de arta a lui Dumnezeu!

Mesajde charmen » Vin Noi 20, 2009 5:42 pm

Bine v-am gasit dragele mele,

mai intai de toate imi amintesc ca cineva spunea: tunde zero o femeie frumoasa si vei vedea cat la suta din frumusetea ei era redata de podoaba capilara.
Prima data nu i-am sustinut opinia... gandindu-ma ca frumusetea nu sta numai in par...
pana azi am invatat ca parul si unghiile sunt cartea de vizita a unei femei!
am vazut femei accesorizate frumos, cu o vestimentatie de necriticat... dar din pacate nu dadeau importanta prea mare parului...

nu stiu cate ati observat pana acum dar mereu cand v-ati realizat o noua coafura... ati notificat faptul ca aceasta va imbraca altfel fata... va da un farmec aparte sau daca nu ati ales-o corect dimpotriva... va alungea fata, va inchidea sau va stirbea din frumusetea ochilor si a buzelor...
ciudat cum cel mai mare stilist din lume -Dumnezeu- a daruit fiecarei persoane culoarea si forma potrivita a parului stiind ca personalitatea noastra va fi bine evidentiata de aceasta podoaba...
Insa in acelasi timp, tot El, Marele Maestru si Sculptor desavarsit a pus in noi simtul deosebit al esteticului provocandu-ne astfel in a crea noi culori si forme ce imbraca fata frumos lasandu-ne si pe noi sa ne exprimam in libertatea esteticului.
Practic, nu ne-a inchis defel intr-un tipar dandu-ne mana libera pentru a ne infrumuseta si ingriji... incantand astfel atat privirea Lui cat si a oamenilor.
Aici este intelepciunea noastra: cata atentie daruim noi acestor "atuuri" ale farmecului si frumusetii? sau poate le lasam la voia intamplarii asteptand nemotivat sa fim admirate?

Dragele mele nu uitati: parul si unghiile sunt cartea noastra de vizita atat la un interviu ptr un job cat si la o banala "prezentare" unui nou prieten.
Din pacate prea putine intelegm lucrul acesta crezand ca e mai bine sa avem o manichiura chiar daca e putin decojita si doua unghii sunt rupte... bazandu-ne pe teoria: multi vad, putini cunosc!

Succesul, noi ni-l facem in cea mai mare parte!

mai jos voi incerca sa atasez cateva fotografii... sper sa reusesc ;)
http://hi5.com/friend/photos/displayMyP ... d=66770628

La cat mai multa frumusete si farmec!
Charmen

tzoko79

concurs

Mesajde tzoko79 » Vin Noi 20, 2009 10:38 pm

eu cred ca manechiura si coafura este cartea de vizita a unei femei ...de aceia trebuie de fiecare data sa le aiba foarte bine aranjate .....si cred ca poti sa iti dai seama de la prima intalnire cu o femeie ce persoana este duopa cum ii sunt aranjate mainile si parul

ada90

:)

Mesajde ada90 » Sâm Noi 21, 2009 11:05 pm

ImagineImagineEu sunt de parere ca o femeie frumoasa e o femeie ingrijita,care emana feminitate.Doua piese importante in acest puzzle al femininitatii.Nu cred ca una dintre ele are o importanta mai mare decat cealalta.Bineinteles ca parul sau unghiile nu sunt mereu cum am vrea,dar noi avem grija de ele.Un par ingrijit,sanatos,frumos aranjat poate reprezenta o marca a personalitatii noastr,dar,pentru femei mai ales,o arma folosita pentru seductie.Parul,prin multitudinea de posibilitati de aranjare pe care le are,ne da putere de "a ne camufla",de a fi mereu unice.Incepand de la varsta de 6 ani mi-am lasat parul sa creasca si nu m-as tunde scurt pentru nimic in lume,nu pentru ca nu imi place,ci pentru ca nu ma reprezinta.Am norocul de avea un par des si ondulat,dar am si eu grija de el,aplicandu-i diferite tratamente.Unghiile fac parte si ele din aceeasi categorie ca si a parului.Unghiile,prin urmare mainile,reprezinta o carte de vizita a fiecaruia dintre noi.De aceea,ar trebuie sa avem grija de ele:sa fie curate,lungimea dorita de noi,dar care sa nu ne incomodeze in activitatile pe care le vom desfasura.Imi place mereu sa imi schimb manichiura,nu forma unghiilor,ci felul in care imi sunt pictate.De obicei,prefer manichiura french,dar nu cea "traditionala",ci incerc mereu sa adaug cateva elemente proprii.Astfel,unghiile si parul sunt pentru mine un mod de exprimare,doua lucruri ce ma reprezinta in totaliate si cred ca acest lucru este valabil,sau ar trebui sa fie,pentru toate femeile.
ImagineImagineImagineImagineImagine

yopyop

Mesajde yopyop » Dum Noi 22, 2009 8:23 pm

Buna seara tuturor. :)
Parul si unghiile ingrijite spune si arata foarte multe despre o persoana.
Daca eu nu ma suport sa am parul gras sau o tunsoare inestetica si unghiile murdare, cu oja sarita , ma intreb cum ar putea cel/cea de langa mine sa ma placa ?!
Imi place parul rebel dar aranjat, mai bine unghiile taiate uniform, curatate si lacuite cu un lac transparent decat cu o oja roasa sau data in strat gros .
Categoric sunt pentru ingrijire.
Ultima oară modificat de yopyop pe Mie Noi 25, 2009 12:38 pm, modificat 1 dată în total.

pituka

suntem dive

Mesajde pituka » Lun Noi 23, 2009 12:40 pm

Schimbarile coafurilor sau a make-up’ului este extrem de importante pentru ca , fac ca femeile sa se simta mult mai fericite si mult mai apreciate.Incercati sa schimbati mereu ceva la coafura Dvs. deoarece daca purtati foarte mult timp o coafura ,ve-ti incepe sa va urati parul si orice schimbarea a frizuri nu vi se va mai parea interesanta.Schimbarile sunt foarte benefice ,experimenteaza o noua culoare ,noi modele de coafuri ,sau stiluri,dar nici odata pe toate odata .

Mainile sunt una dintre cele mai importante simboluri ale feminitati.
Ele pot deveni un instrument de seductie, în cazul în care sunt frumoase şi îngrijite.Mainile sunt cartea ta de vizita ,iti intregesc tinuta,spun totul despre tine,pot fi un avantaj sau un mare dezavantaj pentru tine.Pentru ca ele sa arate tot timpul ingrijite trebuie sa le acorzi ceva atentie.

http://www.divaonline.ro/forum/ultimele ... mforum_pi1[action]=list_post&tx_mmforum_pi1[tid]=56&tx_mmforum_pi1[page]=113[/img]

http://www.divaonline.ro/forum/ultimele ... mforum_pi1[action]=list_post&tx_mmforum_pi1[tid]=56&tx_mmforum_pi1[page]=125

taarraa

Mesajde taarraa » Lun Noi 23, 2009 10:39 pm

Imagine

Imagine

Imagine

Par lung. Par scurt. Par uscat sau gras, drept sau cret. Par natural colorat sau vopsit. Permanent sau indreptat. Un par frumos poate face diferenta intre o tinuta neglijenta si una aranjata, si poate spune foarte multe despre noi.Fiecare femeie visează să aibă un păr cât mai des şi mai strălucitor, care să cadă mătăsos pe umeri.La fel visez si eu fapt pentru care parul a devenit o prioritate in ingrijirea personala.Din punctul meu de vedere părul este, fără dar şi poate, podoaba cea mai de preţ pentru orice reprezentantă a sexului frumos. În acelaşi timp, devine un atu incontestabil al feminităţii dacă este îngrijit corespunzător,.
Parul este cartea de vizita a femeii din puctul meu de vedere.Consider ca o femeie arata perfect atunci cand are un par perfect.De aceea acord o atentie foarte mare parului meu si investesc mult timp in ingrijirea sa.Nu imi terorizez parul cu diferite masti creme din comert ~sunt bune insa prea multe dauneaza~ci folosesc tot ce e natural,ulei de masline lamaie miere si multe altele plus vitamine necesare pentru un par sanatos.Asa am grija eu de parul meu si sunt mandra de el.Parul imi ofera cea mai mare incredere.
Banii, viata, secretele, barbatul si mai ales parul. Iata armele unei veritabile lady.Deci doamnelor aveti grija de podoaba capilara :D

Scz pt pozele prea mari insa nu am stiut cum sa le fac sa apara mai mici:D

msania

Mesajde msania » Mar Noi 24, 2009 12:01 am

Fiecare femeie tanjeste ,in fiecare zi ,sa fie admirata, sa fie frumoasa, sa fie placuta de toata lumea...Consider ca este o parte a firii noastre...unele lucruri banale pur si simplu ne schimba intreaga zi"ce frumoasa esti!", "ce bine iti sta parul!" Toate tind sa ne insenineze ziua si viata implicit...
Asa suntem noi femeile mai sensibile...Cand ne vopsim, cand ne schimbam look-ul, cand aducem o imbunatatire aspectului nostru fizic abia asteptam sa remarce toata lumea, sa ne confirme ceea ce noi deja am remarcat: ca suntem frumoase... Asa traim noi femeile, ne alimentam cu puterea care sta in noi de a stii sa ne facem remarcate. Si adevarul este ca suntem frumoase...
Pun mare pret pe aspectul fizic...si aici nu ma refer cumva la ce ne-a inzestrat "mama natura", ci ma refer la faptul ca este foarte important ca sa te ingrijesti, ca sa arati bine, pentru ca asta te face sa te simti bine, sa iesi mereu pe strada cu fruntea sus si zambetul pe buze, sa ai incredere in tine si sa ii faci pe ceilalti sa aiba incredre in tine.
Imi place sa imi ingrijesc parul, sa folosesc o masca hranitoare o data pe saptamana, sa folosesc la fiecare spalare balsam, sa incerc sa nu il incarc cu spuma, fixativ, gel, sa folosesc totul cu masura. Imi place sa imi aranjez singura parul si incerc sa il protejez pe cat posibil de factorii nocivi externi.
Cat despre unghii...acestea trebuie sa fie ingrijite intotdeauna. Nu este greu sa le cureti, sa inlaturi cuticulele, sa folosesti un lac de unghii, sunt niste pasi simpli si esentiali. Am grija intotdeauna sa nu duc lipsa de vitamina A, mergand pe principiul ca frumusetea de la interior se vede la exterior.
Nu este greu sa ai grija de tine, nu este nimic sofisticat, ci pur si simplu parte din noi...Asa suntem noi femeile, mereu ingrijite si frumoase...

http://i86.photobucket.com/albums/k96/a ... ure001.jpg
http://i86.photobucket.com/albums/k96/a ... 300417.jpg
http://i86.photobucket.com/albums/k96/a ... fata13.jpg
Am revenit cu inca o poza:
http://i86.photobucket.com/albums/k96/a ... C_4130.jpg
Ultima oară modificat de msania pe Mar Noi 24, 2009 7:51 pm, modificat 1 dată în total.

excelenta

buna

Mesajde excelenta » Mar Noi 24, 2009 2:29 pm

pararea mea este ca o femeie in adevaratul sens al cuvantului trebuie sa se respecte indiferent de bugetul pe care il are , igiena si aranjarea nu trebuie sa lipseasca niciodata .parul si unghiile reprezinta femeia in totalitate , o caracterizeaza perfect de la prima impresie, daca sunt bine puse pa punct inseamna ca ea este o femeie puternica , ambitioasa si foarte interesanta deci, merita s o cunosti mai indeaproape , dar daca respectiva areniste ungii roase un par murdar ...... nu stiu daca cineva ar avea vreodata vreo stima asupra ei ....RESPINGERE TOTALA, eu una tin foarte mult la aspect ma zbat din rasputeri sa mi maschez defectele , sa mi indrept tunsoarea daca nu mi place cum imi sta imi pun extensii chiar daca multi nu le recomanda imi aplic tipsuri si multe altele , fac parte din aceea lume in care tot ce este frumos trebuie incercat bineinteles in limita bunului simt imi place sa fiu mereu apreciata

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mar Noi 24, 2009 4:08 pm

in general pentru o femeie si pentru un barbat ar trebui sa conteze felul cum arata si cum suntem ingrijiti .
pentru femei este mai important sa fie ingrijite ele mereu atrag mai multe priviri ,
din pacate parul nu e un as al meu , este rar si moale , un pic mai greu de aranjat dar ma straduiesc,
il mai ajut cu tratamente si unele trucuri ca sa para mai des , incerc sa ii dau cate putin volum.

unghiile -in general mainile ar trebui sa fie cartea noastra de vizita , niste unghii neingrijite spune aproape totul depspre persoana in cauza ,
eu incerc s ale am mereu ingrijite, culoti tari nu obisnuiesc sa folosesc , dar la doua zile cel putin schimb culoarea lacului de pe unghii , cu modelele stau mai prost cele mai simple reusesc sa le fac singura ,
Imagine

Imagine
Ultima oară modificat de molly pe Dum Noi 29, 2009 11:02 am, modificat 1 dată în total.

cris_tina04

Mesajde cris_tina04 » Mar Noi 24, 2009 5:46 pm

offff, imi doresc sa castige fetele mai vechi caci am vazut multe " no name", iesind invingatoare. de aceea si scriu acum , ca sa vada toata lumea, nu vreau sa jignesc pe nimeni insa fetelor : se scrie UNGHIILE, UNGHII, si nu UNGHILE, UNGHI.

vad ca la unghiute va pricepeti, mai putin la limba si literatura romana. acum depinde si din ce UNGHI priviti viata.

yopyop

Mesajde yopyop » Mar Noi 24, 2009 10:16 pm

cris-tina04 poate de curand am aflat de forumul divahair.ro, poate de putin timp avem internet, poate vizitam de mult timp site-ul (cazul meu ) si tocmai acum ne-am hotarat sa scriem si pe forum .
Nu exista o regula la acest concurs prin care se specifica negru pe alb sa ai un numar de mesaje postate pe forum sa poti participa la acest concurs.
De ce ne numesti "no name" ?! Nu uita ca si tu ai fost odata noua pe forum. :)
Cat despre gramatica limbii romane, poate e din cauza vitezei de tastare ? :)

yopyop

Concurs

Mesajde yopyop » Mie Noi 25, 2009 12:17 pm

Revin sa va arat cateva instantanee, considerand ca acestea sunt mai interesante decat cele de la petreceri unde musai te aranjezi de pica lumea:
-incep cu cele mai vechi

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine ImagineImagine
Imagine
- unghiile se observa foarte putin dar destul cat sa va faceti o idee de manichiura mea.

AnteriorUrmătorul