Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga 1 din cele 5 produse Bruno Vassari puse in concurs

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

mazwel

Mesajde mazwel » Vin Noi 27, 2009 6:08 pm

nu am vazut pana acum femeia perfecta dar cred ca o femeie e frumoasa si nemachiata si ne coafata chiar si cand se trezeste dimineata ciufulita si cu ochii umflati daca are un barbat care ii spune ca e femeia perfecta pentru el atunci in ochii lui ea e femeia si idealul perfect si unic. Asa ca in ochii unora noi femeile suntem unice si cred ca si unele vedete , staruri si-ar dori poate macar ceva de la noi femeile de rand. tot ce trebuie sa faci e sa ai grija de sanatatea ta si atunci vei fi frumoasa

Adryanys

pentru concurs

Mesajde Adryanys » Vin Noi 27, 2009 7:19 pm

Ar fii frumos , sai fac un cadou mamei mele , care e plecata din tara si munceste din greu pentru un trai decent. A suferit multe , divorturi etc , dar dorind sai fac o surpriza , mam gandit sa las si eu un comentariu aici. Sunt fan al acestui site , il vizitez zilnic , chiar de sunt barbat , si nu am nici o tendinta cu hainele si ce se vorbeste aici. Cred ca iar prinde bine aceste produse , ca stiu ca ei ii place sa arate bine , sa nu se vada pe fatza prin cate a trecut , adica efectele imbatranirii si a stresului. La 42 de ani toata lumea vrea sa arate bine , nu numai tinerii . Va multumesc ! :)[/b]

kandra

Locaţie: NULL

Mesajde kandra » Vin Noi 27, 2009 7:41 pm

Idealul meu este Charlize Theron, o femeie frumoasa care poarta un machiaj natural si care ii pune in evidenta fata, ochii...Mie mi se pare femeia perfecta din toate punctele de vedere, si in materie de machiaj, incerc sa fiu asemenea ei, ii fur cate o metoda doua, si da bine si la mine, ca avem cam aceiasi structura a fetei si culoare a pielii si a parului.. :D

iuliaiulia95

Re: concurs produse Bruno Vassari

Mesajde iuliaiulia95 » Vin Noi 27, 2009 7:59 pm

idealul meu de frumusete este mama
Mama are o frumusete pe care o cultiva pentru trupul ei intr-o armonie cat mai buna cu tipul de frumusete specific sufletului ei, rezultand o frumusete tulburatoare, ce a facut ca sufletul barbatului sa fie sau miscat. O astfel de frumusete nu poate fi doar hrana pentru ochi, ci ea devine spontan si o hrana pentru sufletul celui ce o savureaza. De aceea, ea nu a vrut sa fie doar admirata, nu doar un atragator bibelou ce trezeste simtul de posesivitate al barbatului, ci a vrut sa fie sublimul dor al inimii unui barbat si o intruchipare a dorintei nu doar a trupului ci si a sufletului lui, a cautat acea armonie pe care sufletul si trupul ei o contin ca pe un bob de perla ascuns.
Pentru mama, frumusetea pe care ea o exprima este de fapt tot ceea ce ea, femeia, manifestata ca forma, simtire, gandire si actiune. Femeia poate sa fie ceea ce ii este dat: savoarea si bucuria vietii
Mama este frumoasa si sanatoasa in trup si totodata treaza si armonioasa in minte, suflet, spirit, manifesta cu adevarat visul de frumusete al barbatului si mai ales ea se regaseste pe sine in menirea care ii este data ca suflet in trup de femeie

gabrielamoca

Mesajde gabrielamoca » Vin Noi 27, 2009 8:13 pm

Modelul meu , este si va fi mama. De ce?! Pentru ca a stiut sa fie intotdeauna bine ingrijita, machiata subtil si parfumata discret. Crema si oja este pentru ea un ritual, peste care nu trece niciodata. Chiar daca a avut de crescut patru copii, varsta este inca bine ascunsa .
Acum, la randul meu, am si aceleasi tabieturi, grija pentru detalii fiind chiar mai accentuata.Cred , ca o femeie, trebuie sa arate tot timpul bine si ca frumusetea este simplu de aratat daca iti acorzi macar 15 min pe zi.

asi.demir

Mesajde asi.demir » Vin Noi 27, 2009 10:11 pm

Printre majoritatea mersoanelor dragi se regaseste cuvantul "mama". Pentru mine mama este una dintre cea mai importante persoane din viata mea....Mi-a inspirat incredere si mi-a oferit tot ce este mai bun. Asa ca as vrea si eu impreuna cu dumneavoastra sa ii ofer acest set. Este foarte complexata de cum arata. Nu are timp sa se duca la un salon profesionist, si nici bani. Are 41 de ani, eu zic k nu arata rau ptr varsta ei....dar ea nu se simte frumoasa....In fiecare zi foloseste machiajuri ieftine, nerecomandate, care o imbatranesc si mai mult. Daca i-as putea oferi acest mic set as fi foarte bucuroasa si as facea si pe ea fericita pentru cele mai frumoase momente, respectiv sarbatorile si revelionul. Mi-as dori foarte mult acest set. Va multumesc ca mia-ti oferit posibilitatea de a ma exprima, sper ca v-am impresionat prin micile mele cuvinte. Imi cer scuze daca am gresit ceva si va multumesc inca o data pentru timpul acordat citirii acestui text. :)

mamamia1

Ideal de frumusete

Mesajde mamamia1 » Vin Noi 27, 2009 10:24 pm

O femeie inalta, supla, cu o piele ferma si tanara, parul aranjat, manichiura si pedichiura perfecte. Vi se pare un ideal de frumusete? Daca mai spun ca merge si la sala de doua ori pe saptamana? DA!! Aceasta e soacra mea. Cand am vazut-o prima data am crezut ca e sora in nici un caz mama. Ea m-a invatat cum sa ma ingrijesc corect, sa nu las criza sau alte motive in fata frumusetii mele. "Fizicul este cartea ta de vizita, ingrijeste-l pentru ca nu poti sa-ti cumperi altul nou peste ani" , cam astea sunt vorbele ei....si are mare dreptate. In zadar observam la 40-50 de ani ca pielea e ridata, ca nu este ferma si frumoasa. Frumusetea trebuie intretinuta. Sper ca peste ani....sa fiu mandra de mine si sa fiu la randul meu ideal de frumusete.

claueva

Mesajde claueva » Sâm Noi 28, 2009 10:41 am

Buna ziua!
Idealul meu de frumusete este evident mama mea, care si acum , la varsta de 64 de ani nu se lasa mai prejos ca mine, atat la cosmetica , cat mai ales la coafura. Mereu frumoasa , purtand la serviciu cu devotament halatul alb, era intotdeauna impecabila ; acum, chiar si pensionara fiind , nu ma pun cu ea! Vorba aceea, ''te pui cu blondele''?
Deci este o blonda admirabila ! O iubesc si o sustin ca s-o tina tot asa!

carmena_dixi

concurs

Mesajde carmena_dixi » Sâm Noi 28, 2009 10:46 am

un model...hmmm am mai multe ,dar tinanad cont ca are o varsta inaintata si imi este draga de cand eram copilas,o ador pe d-na Maria Dragomiroiu,nu numai ca are un par frumos care a spus ca nu face tratamente sofisticate pt al intretine,ci si pentru tenul ei frumos!are o aliura de adevarata vedeta ceea ce ne arata ca prin aparitiile dumneaei respecta Romania,fara a se afirma prin scandaluri!Imi place cum se machiaza,de fiecare data ceva discret pentru ai evidentia frumusetea naturala! :D consider ca e un model demn de urmat pentru generatiile urmatoare!

castigatoarea

IDEALUL MEU IN MATERIE DE FRUMUSETE

Mesajde castigatoarea » Sâm Noi 28, 2009 11:58 am

IDEALUL MEU ESTE MAMA MEA,O FEMEIE LA 61 DE ANI DAR NU-I DAI ANI PENTRU CA ,TOATA VIATA S-A INGRIJIT PE SINE CHIAR DACA A AVUT SI ARE 4 COPII ,SI-A FACUT MEREU TIMP SI PENTRU EA .SI EU AM 2 COPII ACUM , IMI FAC TIMP PENTRU MINE, PENTRU CA O FEMEIE INDIFERENT DE VARSTA TREBUIE SA SE INGRIJEASCA.60% DIN MAMICI NU PREA MAI AU GRIJA DE ELE SPUN,,AM COPIL ,FAMILIE TREBUIE SA AM GRIJA DE EI ,PE MINE CINE SA MA MAI PLACA ? .GRESIT FETELOR

rcc

concurs

Mesajde rcc » Sâm Noi 28, 2009 12:32 pm

Intotdeauna am avut-o model pe mama mea cand a fost vorba de ingrijire si infumusetare. De la ea am invatat ca o femeie trebuie sa se ingrijeasca mereu, sa arate bine, indiferent de problemele pe care le are. De la ea am invatat ca trebuie sa am mereu parul vopsit si coafat, sa folosesc creme, masti si alte tratamente pentru ten, sa ma machiez, sa ma imbrac cu gust si sa am intotdeauna o tinuta demna, chiar daca sufletul imi este impovarat. Mama mea are acum 74 de ani, dar nu isi arata varsta pentru ca si acum este la fel de atenta cu felul in care arata.

ileanamanuela

Concurs Castiga unul din ce;e 5 produse Bruno Vassari

Mesajde ileanamanuela » Sâm Noi 28, 2009 12:33 pm

Idealul meu de frumusete este Andreea Raicu. Am vazut-o in multe articole surprinsa nemachiata sau neingrijita iar aceasta imagine a ei mi-a confirmat inca o data cat de important este pentru noi, femeile, sa ne ingrijim intotdeauna de felul in care aratam. Imaginea de femeie fatala pe care si-a creat-o in lumea show-bussines-ului demonstreaza ca micile trucuri, detalii de machiaj si de vestimentatie feminine alcatuiesc un tot care place oricui.

monykros

Frmusetea clasica

Mesajde monykros » Sâm Noi 28, 2009 12:45 pm

Idealul meu de frumusete este Chaterine Zeta-Jones. O femeie superba care in general iti arata o frumusete clasica, eleganta, simpla si plina de farmec. La orice eveniment a fost remarcata ca fiind o prezenta deosebita care nu greseste in alegerile pe care le face in machiaj si vestimentatie dar care prin consecventa acesti stil desi nu surprinde, nu va trece niciodata neadmirata. Insa cum frumusetea deobicei vine din atitudine, indiferent ca o vezi intr-un jol de "femme fatale" sau de mama divortata, nu poti rezista sa nu o privesti si sa-ti doresti sa fii ca ea.

gabydo55

idealul meu de frumusete

Mesajde gabydo55 » Sâm Noi 28, 2009 1:29 pm

Buna tuturor
Idealul meu de frumusete este mama mea. La 72 de ani arata super, avea un ten impecabil si nu-l "maltrata" cu fel de fel de chimicale, ci doar il curata cu apa si sapun in fiecare zi, iar cand avea ocazia isi aplica un tratament de bun simt - o crema usoara doar cand era mult prea frig afara, ca sa nu mai pomenesc si despre mancarea sanatoasa pe care o consuma. Mama nu mai este printre noi, dar in sufletul meu este mereu prezenta prin ceea ce a reprezentat ea pentru mine. Este un ideal greu de egalat atat pe interior cat si pe exterior - de fapt bunatatea interioara se reflecta intotdeauna pe chip si de aceea arata atat de bine.
Admir din suflet femeile care au stiut sa aiba grija de ele dupa una sau 2 nasteri, sa reuseasca sa slabeasca si sa se mentina. Mi-ar fi placut si mie sa fiu aidoma lor, dar viata mea a luat o cu totul alta intorsatura si acum, dupa ani de sacrificii si renuntari sunt singura. Sunt singura, dar nu doresc sa si raman singura, chiar daca nu mai sunt tanara si incerc sa fac tot posibilul sa ma transform incepand cu interiorul meu. Am marea convingere ca acesta este si trebuie sa fie telul fiecareia dintre noi. Sper ca si cu ajutorul vostru, al acestui site sa reusesc in viitor sa fiu si sa arat asa cum imi doresc. Vreau, pot, fac! Sarbatori Fericite! Va multumesc pentru oportunitate, succes tuturor.

alanis

Mesajde alanis » Sâm Noi 28, 2009 2:45 pm

sincera sa fiu nu am un ideal in frumusete,nu_mi place sa copiez,dar imi place sa experimentez machiaje noi sa vad cum imi sta sau sa inventez chiareu unele machiaje,rar se intampla sa ma machie ca cineva,prefer sa ma machiez cum stiu eu,si asta e de apreciat la mine de unele presoane chiar ma invidiaza :lol:

AnteriorUrmătorul