Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga 1 din cele 5 produse Bruno Vassari puse in concurs

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Tzumpi.Dumpi

idol frumusete

Mesajde Tzumpi.Dumpi » Vin Noi 27, 2009 11:32 am

Dragele mele, am 30 de ani si sunt de cateva luni o foarte fericita mamica. Lucrul asta mi-a aratat cat de importanta este ingrijirea pentru frumusete. Nu am mai avut timp sa ma aranjez asa cum obisnuiam sa o fac inainte si urmarile s-au vazut mai ales la niveul fetei. De slabit am slabit usor, dar nu mai aveam timp de bai relaxante, de masti hidratante si de alta rasfaturi de acest gen.
De aceea le admir foarte tare pe mamele (mai ales pe cele cu mai multi copii) care au reusit sa isi pastreze frumusetea crescand copiii, avand un job si o gospodarie de tinut.
Nu cred in a avea idoli sau modele in viata, intrucat suntem diferiti si ni se potrivesc alte lucruri. Insa trebuie sa invatam sa "furam" secretele cele mai folositoare de la multe persoane care ne plac: imi plac genele prietenei mele, Alina, si o intreb cum le ingrijeste, ce rimel foloseste. Imi place tenul unei colege (mama a doi copii superbi), care mi-a dat cateva retete de masti pentru hidratarea tenului, etc.
Cred ca ati inteles ideea. Va urez sa gasiti ce vi se potriveste, sa va ingrijiti si sa fiti frumoase!

cormos_lore

Mesajde cormos_lore » Vin Noi 27, 2009 11:52 am

salut!
Poate nu o sa va vina sa credeti dar eu sunt propril meu model!
Mereu prietenele mele ma admirau pt cum ma machiam de natural si totusi mereu eram/sunt in centru atentiei!
Tote imi spun ca dintodeauna am avut o frumusete naturala pe care nu mi-am ascunso in spatele uno fraduri(poate ca sunt roscata natula si am putini pistrui)! :lol:
Am f multe cosmetice dar stiu sa le combin intr-un mod in care sa par cat mai naturala!
Nu am nici un idol sau nici un ghid pur si simpu asta sunt eu si ma iubesc pt ceea ce sunt!

nicoleta.hajek

Modelul meu

Mesajde nicoleta.hajek » Vin Noi 27, 2009 12:21 pm

Buna fetelor. Modelul meu de frumusete este imaginea data de forumul meu de frumusete Diva Hair. Sincer va citesc in fiecare zi si treptat mi-am imbunatatit atat abilitatile de machiaj, culori, tot ce tine de make up, coafuri si fashion. Voi sunteti modelul meu si incerc zi de zi sa invat alaturi de modelele prezentate de voi cum sa devin si eu o diva. Imi place sa ma aranjez, imi place sa ma machiez si in general sa tin pasul cu moda. Sunt si o tanara mamica, iar aceasta recuperare a fost cu atat mai necesara. Va multumesc ca zi de zi sunteti alaturi de noi sa ne indrumati pasii.

gabi_a_99

Mos Nicolae vine mai devreme....

Mesajde gabi_a_99 » Vin Noi 27, 2009 12:41 pm

Pentru mine fiecare femeie este un model. Ochii limpezi, tenul luminos, zimbetul fermecator vine din bunatatea si puritatea sufletului; din convingerea ca se simt bine in pielea lor.

pisicutza262

model de urmat

Mesajde pisicutza262 » Vin Noi 27, 2009 12:57 pm

Sarah Jessica Parker este modelul de urmat din punctul meu de vedere. Atat in "Sex and the city" cat si in viata particulara ( si mai ales in lumina reflectoarelor), actrita arata impecabil. Intotdeauna la moda, cu tinute care o fac sa straluceasca si ii pun in valoare atuurile este o prezenta care radiaza ori de cate ori isi face aparitia pe covorul rosu. Imi place foarte mult stilul ei pentru ca nu-i este teama sa incerce si tinute mai extravagante sau palarii futuriste. Nu am vazut-o nicioadata prinsa de paparazzi cu garda jos, intotdeauna atara bine.

maryya2008

Mesajde maryya2008 » Vin Noi 27, 2009 1:00 pm

idealul meu de frumusete exterioara este angelina jolie iar in ceea ce priveste frumusetea interioara idealurile mele de frumusete sunt toate sfintele care se gasesc in calendarul nostru ortodox, sunt un model d eurmat pt toata lumea si pt frumusetea interioar asi pt cea exterioara

oanahaiduc

Mesajde oanahaiduc » Vin Noi 27, 2009 1:14 pm

Pana la o varsta, modelul meu era bunica mea. N-am sa uit niciodata pielea ei fina si tenul ca de portelan. De multe ori era ca scoasa din reviste si intotdeauna pedanta - chiar si in casa! In timp, mi-am dezvoltat propriul stil, in pas cu tendintele modei si gusturile mele, dar de fiecare data imi amintesc ce-mi spunea bunica: "Alege-ti hainele ca pentru varsta ta! Si nu trebuie sa ai multe, trebuie doar sa fii intotdeauna curata, aranjata, sa stii sa le combini si sa le adaptezi ocaziei." Si asa fac acum....
O zi buna tuturor!

mirada69

Mesajde mirada69 » Vin Noi 27, 2009 3:27 pm

O femeie este frumoasa daca vrea EA sa fie frumoasa. Parul pieptanat, curat si ingrijit, ochii sclipitori de optimism si drag de viata, un zambet sincer pentru oameni sau pur si simplu pentru o noua zi, tinuta dreapta, mersul ferm dau mai multa frumusete decat un machiaj greoi si incarcat.
Orice femeie este un model de urmat datorita unei calitati pe care noi, cei interesati, putem sa o descoperim:loialitate, sacrificiu, iubire, altruism, bunatate, harnicie.
Sa cautam modelul feminin de urmat langa noi:mama, sora, sotia, femeile care devin tot mai frumoase odata ce imbatranesc risipindu-si cu generozitate dragostea familiilor lor.

interpiaf

Mesajde interpiaf » Vin Noi 27, 2009 4:04 pm

Buna ziua,
nu am avut niciodata un ideal in materie de frumusete. Insa intotdeauna am admirat o pe mama mea datorita faptului ca mereu era ingrijita, proaspata si eleganta fara a depasi anumite limite. Desi nu am fost o familie cu o stare materiala foarte buna a avut grija de ea cu bun simt. Instictiv cred ca am copiat o si am mers pe acelasi principiu: naturaletea si personalitatea.
De aceea, pe parcurs mi am dezvoltat propriul stil, am experimentat, am incercat , chiar daca am calcat stramb in ceea ce priveste moda, dar mereu am fost EU, am vazut, am cercetat dar am aplicat in functie de personalitatea mea si de ceea ce mi se potriveste.

Mirela

cutzish

Mesajde cutzish » Vin Noi 27, 2009 4:09 pm

Indiscutabil mama este idealul meu de frumusete. la 52 de ani poate imbraca orice haina din sifonierul meu (are doar 52 kg), nimeni nu ii da mai mult de 36 de ani, tot incearca sa ma "initieze" in cremele de corp, maini si fata (si cred ca stie ea foarte bine de ce) si tot timpul este energica, cocheta si feminina. Sper ca si eu sa mostenesc gena care o face sa arate atat de bine la varsta pe care o are si cred ca ar fi incantata ca Mos Nicolae sa-i aduca ceva nou pentru ten, de care ea incearca sa aiba cat mai multa grija (intrucat eu am sub 25 de ani, cred ca acest cadou ar fi mult mai potrivit pentru ea).

simona_toroscai

natalie portman

Mesajde simona_toroscai » Vin Noi 27, 2009 4:28 pm

Natalie Portman e cu adevarat un model, din toate punctele de vedere: e foarte frumoasa de la natura, foloseste un machiaj natural cu produse de make-up bio (e si vegetariana convinsa si sustinatoare a campaniilor impotriva folosirii animalelor), produse cosmetice organice, nu apeleaza la strategii de imagine vulgare, alege inotdeuna haine care-i pun in valoare silueta silfida fara sa o transforme in modelul de vampa atat de promovat azi, e consecventa in alegerile ei si nu isi tradeaza principiile nici macar pentru aparitiile pe covorul rosu - de ex. poarta pantofi ecologici de la Target iar la galele cu pretentii sandale eco de la Stella McCartney, iar bijuteriile alese sunt foarte frumoase, finute ca si ea, de bun gust si asa fara sa coste o avere. Si, in plus, la cei 28 de ani ai ei arata de 16!

amber

amber

Mesajde amber » Vin Noi 27, 2009 4:38 pm

pentru mine, modelul perfect in materie de beauty este DANA SOTA. a dovedit ca este o mare cunoscatoare in acest domeniu, in plus apreciez promptitudinea cu care ofera raspunsuri sincere, din experienta, la mesajele de pe blogul ei, fara a cere ceva in schimb. si arata....intr-un mare fel.

monicelp

Mesajde monicelp » Vin Noi 27, 2009 5:26 pm

Idealul meu in materie de frumusete se regaseste intr-un personaj istoric/legendar care a cultivat frumusetea ca pe o arta, si anume Cleopatra, regina Egiptului.
Ea a acordat o atentie deosebita ritualurilor frumusetii, reusind astfel sa-si pastreze frumusetea fizica alaturi de celelalte calitati care, privite impreuna, au dat nastere unei consideratii: aceea de a fi cea mai frumoasa femeie din lume.

ana_litta

Concurs Ideal de frumusete

Mesajde ana_litta » Vin Noi 27, 2009 5:44 pm

Numele meu e Ana. Nu intru in categoria frumusetii ideale. Si nici nu intentionez sa copiez pe cineva… e mai interesant sa fii unica ;).
Mama m-a invatat ca moda e cum iti sta bine. Poate te imbraci la fel ca Mihaela Radulescu, dar daca nu ai personalitatea ei, degeaba.
Nu o sa dau exemplu de ideal de frumusete vedete TV autohtone, vedete hollywood-iene, artisti pentru ca mi se par doar niste imagini superficiale. Se folosesc de averi pentru operatii, spa-uri, saloane de coafura si machiaj si sunt create doar sa vanda cat mai bine.
Sunt foarte multe femei frumoase pe care le intalnesc zi de zi pe strada, in metrou. Poate mult mai frumoase decat doamnele prezente in reviste, dar nu atat de ingrijite si imbracate dupa ultima moda.
O consider un ideal de frumusete pe prietena mea, Rux. Nu in sensul ca e cea mai frumoasa persoana pe care am vazut-o. E micuta, simpla, cocheta, inteligenta, spirituala si cred ca aceste calitati o fac mult mai frumoasa decat un model cu dimensiunile extracunoscute de 90-60-90. E populara oriunde ne-am afla, se face placuta celor din jur. Ii sta bine cu orice s-ar imbraca, sport, elegant, casual.
Cred ca o femeie, intotdeauna trebuie sa aiba o tinuta ingrijita si sa gaseasca stilul care i se potriveste…si cel mai important… frumusetea vine din interior :D
Inca nu am 25 de ani, dar acesta ar fii un cadou minunat pentru mama mea.

rodikutza

Mesajde rodikutza » Vin Noi 27, 2009 6:05 pm

Am avut intotdeauna de invatat din carti, reviste, de la tv sau de pe net...insa sfaturile cele mai intelepte, chiar legate de mentinerea frumusetii, le-am primit de la bunica mea. "Ceea ce ai in suflet, se vede pe exterior", obisnuia ea sa imi spuna. Asa ca, de la ea am inteles ca un chip frumos nu poate decat sa apartina unui suflet curat. Recunosc ca, pana sa implinesc celebra varsta de 30, am folosit mai mult masti preparate in casa, produse naturiste...insa acum...desi nu vreau sa cred...au inceput sa apara primele riduri. Uneori ma incolteste un fel de usoara depresie cand imi analizez ridurile, dar iarasi imi aduc aminte de intelepciunea bunicii mele si de sfaturile ei. Daca zambesti din suflet, atunci esti frumoasa la orice varsta. Si de sarbatori trebuie neaparat sa fii bun, ca sa arati impecabil.
Inchei aici, nu inainte de a-mi saluta bunica, care de cativa ani s-a mutat in casa ingerilor, unde sunt sigura ca da, in continuare sfaturi despre cum sa ai aripile impecabil de albe sau cum sa traiesti in armonie cu ceilalti ingeri. Suntem perfect frumosi atunci cand ne recunoastem strabunii si ne radiaza tenul de lumina atunci cand ne inclinam cu respect in fata lor.

AnteriorUrmătorul