Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga 1 din cele 5 produse Bruno Vassari puse in concurs

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

anitamarinro

Mos Nicolae vine mai devreme

Mesajde anitamarinro » Lun Noi 30, 2009 2:06 pm

Consider ca nu putem avea un ideal de frumusete atata timp cat fiecare femeie este diferita fata de alta. Fiecare femeie, indiferent de varsta, poate fi foarte frumoasa in felul ei. Important este sa stii cum sa te ingrijesti, sa stii sa-ti pui in valoare atu-urile, sa stii ce sa porti si ce ti se potriveste. Nu poti urma un ideal care poate ca difera foarte mult de tine. Afla cum sa te ingrijeste cel mai bine, afla ce ti se potriveste in materie de machiaj si imbracaminte si cu putina personalitate te vei simti ca cea mai frumoasa femeie din lume.

Auricutza

Diva din mine, diva de langa mine

Mesajde Auricutza » Lun Noi 30, 2009 2:20 pm

Eu am trăit cu Claudia Cardinale, cu o mamă care încerca mereu să o imite şi o bunică care o admira foarte mult. Aşadar, cred în vârstele frumuseţii Cardinale şi cred că ea îmi este modelul de frumuseţe, stil şi eleganţă.

E considerată varianta peninsulară a lui Brigitte Bardot, dar una mult mai misterioasă şi discretă. Actriţa nu neagă faptul că frumuseţea i-a deschis multe uşi, dintre care cea mai importantă a fost cea a actoriei. Cu toate acestea, niciodată nu a pozat nud, deşi nu a dus lipsă de oferte. Chiar şi la vârsta senectuţii. Dar ceea ce îmi place la ea e naturaleţea, modul de a-i fascina pe cei din jurul ei.

Actriţă completă, căci „Am fost târfă şi prinţesă, din Rusia până în Australia, din Africa până în America de Sud“, spune ea într-o scurtă retrospectivă profesională, aceasta rămâne un canon de frumuseţe. Chiar şi la 70 de ani. A unei frumuseţi ghicite, nicidecum expuse în tabloide sau în pictorialele Playboy. În Jurnalul Naţional, aceasta îşi justifică aparenta pudoare: ,,E mult mai erotic să ghiceşti decât să vezi, să visezi decât să vezi. Cred că dacă eşti goală îţi răpeşte misterul. N-am făcut-o niciodată. Iar dacă aş fi o actriţă tânără, debutantă n-aş face-o absolut deloc. Nu îmi vând trupul! Niciodată!”. Mai mult, aceasta pledează pentru frumuseţea naturală, în detrimentul celei modelate de bisturiu.

La TIFF-ul de anul acesta (unde a fost invitată de onoare), a surprins prin aceeaşi decenţă şi naturaleţe în gesturi, etalate în filme sau festivalurile de film. Pentru presă a fost un interlocutor jovial şi deschis provocărilor. Însă a rămas la fel de misterioasă, epatând prin prezenţa rafinată şi elegantă. Maestrul Piersic nu a putut decât să exclame: ,,Asta mi-a scăpat!”. Cât despre semnele iminente senioratului, nu putem decât să-l cităm pe Mark Twain: ,,Ridurile sunt acolo unde odată erau zâmbetele!”. Claudia Cardinale a îmbătrânit frumos.

Aşa mi-aş dori şi eu să îmi asum vârsta, cu zâmbetul pe buze şi cu graţia unei dive.

maryoty

Mesajde maryoty » Lun Noi 30, 2009 7:33 pm

Titlul subiectului: concurs

--------------------------------------------------------------------------------

primul meu model a fost mama,ea mi-a fost mentor in materie de machiaj,dar odata cu trecerea timpului,am inceput sa ma descopar singura,iar ca model mi-a fost alaturi lopez jennifer,dar nu am uitat si ultimul sfat al mamei,i-ati frumusetea din natura,ea nu te va trada niciodata,iar acum,la cei 40 de ani,ma bucur ca am ascultat acest sfat.

by

Mos Nicolae vine mai devreme

Mesajde by » Lun Noi 30, 2009 8:46 pm

Meryl Streep, acesta este raspunsul meu.
De ce? Iata:
Pentru ca este actrita cu cele mai multe nominalizari la premiul Oscar din toata istoria filmului.
Pentru ca este extrem de sarguincioasa sa invete si sa intre cat mai bine in orice nou rol - de ex.,pentru "Sophie's Choice" a insistat sa invete poloneza pentru a vorbi fara accent in film.
Pentru ca este capabila sa transmita imaginea unei femei extrem de "femeie", cu datorii asumate prin casatorie, dar si o suma intrega de renuntari, si ele asumate tot prin casatorie, o femeie cu dorinta, poate vinovata, de a-si schimba viata - viata sa, perfect si definitiv asezata cu cei doi copii adolescenti, un sot si un caine in "Podurile din Madison County", un rol greu de femeie si puternica si fragila, care stie ca a reusit sa faca sa tresalte pentru ultima oara in viata ei, inima unui barbat.
Pentru ca este de-o modestie si de-o discretie iesite din comun in lumea actorilor de la Hollywood - viata sa personala a reusit sa o tina departe de indiscretiile presei.
Pentru ca are o frumusete speciala, pe care nu poti sa nu o remarci.
Si pentru ca este actrita mea preferata.

analis

Mesajde analis » Lun Noi 30, 2009 8:46 pm

Poate vi se pare ciudat...dar idealul meu in materie de frumusete este propria mama.De ce...?Cu toate ca a muncit o viata intreaga pentru casa si familie si inca o mai face ...si-a pastrat frumusetea exterioara si interioara ,cu toate caintre timp i-au mai aparut cateva riduri...acumla cei 52 de ani ai sai ,tot frumoasa a ramas si naturala . :D

mauritio27

Mesajde mauritio27 » Lun Noi 30, 2009 8:50 pm

In materie de model pentru machiaj si tot ce este legat de acesta eu zic ca este Victoria Beckham. Imaginea divei este una de invidiat, deoarece la orice ora ea este machiata frumos, simplu, fara a fi excentric. Avand in vedere starea ei materiala care intr-un final nu conteaza, cred ca orice femeie ar putea arata ca ea daca are putin timp liber in fiecare zi si foarte multa ambitie. Eu ca orice femeie ma machez dar intr-un caracter a la Victoria Becham; Deoarece cred ca orice femeie arata superb (indiferent de produsele cosmetice pe care le detine) machiata limitat si cu stil.

lioara_a

O frumusete fara cusur

Mesajde lioara_a » Lun Noi 30, 2009 8:51 pm

Naturalete si dulceata. Atitudine si rafinament. Curatenie si stralucire. Aceasta este Anreea Raicu, romanca noastra care ne mangaie privirile cu frumusetea ei desavarsita. Avand in vedere ca a trecut nitel este 30 de ani, sunt absolut sigura ca isi intretine pe bani buni si pe timp si migala lookul fabulos. Chiar daca noi, muritorii de rand, nu ne permitem atatea, este un imbold pentru fiecare sa vrem sa aratam mai bine, mai curat si mai glamourous.
E la indemana fiecaruia dintre noi sa aratam cat de bine se poate, credeti-ma. Trebuie doar un dram de incredere in sine, multa naturalete. Si atitudinea aceea inconfundabila de femeie care se simte bine in pielea ei!

szabooroszika

Mesajde szabooroszika » Lun Noi 30, 2009 9:17 pm

Exista si in viziunea mea ca in viziunea oricarei femei un ideal de frumusete si acesta prinde contur in persoana Mihaelei Radulescu. Consider ca este o femeie ingrijita in pas cu moda,o femeie care pur si simplu nu-si arata varsta.Din punctul meu de vedere este o femeie in adevaratul sens al cuvantului.chiar si aparitiile ei in reviste indica acelasi lucru.Imi place foarte mult la aceasta femeie naturaletea cu care se prezinta, forma fizica de invidiat , parul ei, stilul ei.Si cum bine stim cu totii ca nu ajunge sa fim doar frumoase exterior aceasta vedeta pe care eu o apreciez este frumoasa shi interior lucru demonstrat prin numeroasele donatii si ajutoare oferite copiilor cu nevoi. Cu usurinta aceasta femeie ar putea fi desemnata drept ambasadorul frumusetii din tara noastra.

ANELY

Mesajde ANELY » Lun Noi 30, 2009 9:55 pm

Dintotdeauna am considerat ca o femeie frumoasa este rezultatul unui echilibru interior perfect ,cu un trecut in deplina armonie cu prezentul ,cu o contanta bine delimitata a prioritatilor in viata , cu principii sanatoase si o relatie minunata cu propria constiinta.Frumusetea fizica este infirma fara bogatia sufletesca ce-si pune amprenta benefica pe chipul frumos , punandu-l in valoare ,slefuindu-l ca pe un pretios diamant.
Bunica mea , caci despre ea este vorba , a fost pentru mine modelul ce mi-a caluzit pasii in viata prin puterea propriului exemplu.Frumusetea nativa completata de o personalitare remarcabila a facut-o sa fie dorita in tinerete de barbati cu standarde ridicate in ceea ce priveste perfectiunea,Insusi , bunicul meu a recunoscut cu mandrie ca a fost o competitie acerba .Pana la sfarsitul vietii s-a simtit binecuvantat ca a avut-o ca sotie si mama a copiilor sai.O adora , ba chiar o venera char si la varsta senectutii.Respectul si dragostea au ramas neintinate pe parcursul vietii si chiar au parasit acest pamant la foarte scurt timp unul de celalalt, chiar daca la o varsta venerabila.Longevitatea bunicilor mei se datoreaza in mare masura iubirii ce si-au purtat-o ,neconditionat.Bunica mea a fost preocupata continuu de felul cum arata.Se bucura si fructifica din plin calitatile nemasurate ale fructelor si legumelor din "ograda", imbaindu-se si tratandu-se consecvent cu masti si decocturi din acestea.Tenul , parul si greutatea corporala nu au fost deloc neglijate.Aceste formule magice si totusi la indemana mi-au demonstrat ca ignoranta nu poate fi tolerata la o femeie.Atatea amintiri , pilde si gesturi deosebite mi-au ramas adanc intiparite si acum la maturitate eu insami incerc sa la transmit copiilor mei.
Echilibrul sau interior i-au dat forta sa razbeasca fara efort in viata , firesc , traind intens prezentul , clipa de clipa cu un optmism debordant .Ochii sai , ca doua faclii aveau o incandescenta ce nu am mai regasit-o in privirea nimanui.Forta de a patrunde esenta lucrurilor , caldura cu care ne invaluia pe toti cei dragi,intelepciunea si impacarea se citeau in acei ochi minunati.La fel zambetul , usor complice si toata infatisarea sa emanau o varietate de stari , sentimente , farmec si mister.As putea-o caracteriza intr-un termen modern ca pe o femeie deosebit de sofisticata.Nealterate de ani au ramas bogatia sufletului sau ,la fel ca si seninatea si frumusetea chipului si a trupului.Interdependenta dintre frumusetea interioara si exterioara este evidenta , marturie sta amintirea acestei femei ce a marcat in cel mai placut mod vietile celor pe care i-a avut in preajma si i-a iubit.Jos palaria , bunica mea draga!!!

iris_2200

concurs

Mesajde iris_2200 » Mar Dec 01, 2009 2:01 am

Sa fiu sincera nu am un ideal in materie de frumusete.Am invatat multe despre machiaj si ingrijire corporala citind reviste de specialitate. Cred ca trebuie sa acordam o atentie deosebita tenului nostru pentru a arata bine pentru iubitii nostrii, pentru sotii nostrii, pentru prietenii nostrii , dar in primul rand pentru noi.

cry5tyna

Mesajde cry5tyna » Mar Dec 01, 2009 11:30 am

Probabil ca pentru multe femei idealul de frumusete este un model faimos,o vedeta sau o persoana de pe coperta unei reviste oarecare.
Modele de frumusete impuse
Ei bine,pentru mine mereu a fost mama
Niciodata nu am comparat-o cu altcineva,niciodata nu mi s-a parut a fi o alta persoana care sa fie mai placuta la privire.
Nu.Ea a stiut mereu sa isi aminteasca secretul stiut de toti: un zambet lumineaza fata!:)
Imi amintesc cu placere zilele in care ne faceam masti de fata.Momente mama-fiica.Momente de neuitat.
Trasaturi regulate,un ten evidentiat de doar o alunita sireata si niste ochi superbi:acesta a fost chipul pe care l-am admirat mereu.
Si chiar si spre batranete a stiut sa isi poarte cu demnitate si sa insufle un respect celor din jur cu primul ris aparut pe fruntea inteleapta.
Aceasta e modelul meu.Si sunt mandra ca e mama mea.

Ancasobo

:)

Mesajde Ancasobo » Mar Dec 01, 2009 12:07 pm

Am un model de frumusete pe care vreau sa-l ating: mama mea pentru ca ea mereu e naturala si totusi mereu frumoasa doar cu putin ruj si fard de obraz.Nu am comparat-o niciodata cu altcineva si nu tind sa-mi fac modele din vedetele din Photoshop.Imi fac modele reale pe care le mostenesc,imi fac modele din naturalete si nu din spoiala de pe ochi.

ralu2883

Mesajde ralu2883 » Mar Dec 01, 2009 1:00 pm

Notiunea de frumusete este, in opinia mea, o notiune relativa...cu mai multe conotatii. O persoana poate fi frumoasa sufleteste, fizic , sau pur si simplu prin felul de a fi... Din punct de vedere fizic pentru mine nu exista un ideal, insa sufleteste am avut-o si o voi avea intotdeauna ca si ideal pe bunica mea. O femeie de o blandete si de o bunatate pe care nu cred ca le voi mai intalni vreodata si care mi-au marcat existenta in cei 26 de ani de pana acum. Vorbesc la trecut despre ea, deoarece acum jumatate de an Dumnezeu a luat-o sus la El, mometul fiind destul de traumatizant pentru mine, cu atat mai mult cu cat eram insarcinata pentru prima data si as fi dorit nespus ca bunica mea sa-si cunoasca primul stranepot...
Acum, ca si sotie si mama, ma simt implinita, ma simt frumoasa! Chiar daca stiu ca niciodata nu ma voi ridica la standardele de frumusete fizica, o voi avea mereu ca model de frumusete interioara pe bunica mea !

degezzika

concurs

Mesajde degezzika » Mar Dec 01, 2009 9:22 pm

Idealul meu de frumusete feminina este MAMA MEA. Desi munceste zilnic mai mult decat trebuie si a facut asta o viata intreaga, nu se vede. Este foarte frumoasa fizic si psihic..si nu o spun pentru ca e mama mea :D O spun privirile admirative ale oamenilor in fiecare zi..

nora74

concurs mos niculae vine mai devreme

Mesajde nora74 » Mar Dec 01, 2009 9:26 pm

probabil o sa va surprinda, nu am un ideal feminin in frumusete, o anume persoana, admir, apreciez, ma bucur pentru orice femeie care este frumoasa, ingrijita, femeia care se respecta pe ea insasi si pe cei din jur deasemenea, prin faptul ca are grija de sanatatea sa, se machiaza , foloseste produse cosmetice ect. Cu trecerea anilor trebuie sa ne ingrijim atat sufleteste, frumusetea interoara, cat si exterior, as mai putea scrie f.f.mult dar fiul meu cel mic ma solicita in continu,

AnteriorUrmătorul