Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga 1 din cele 5 produse Bruno Vassari puse in concurs

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Elena.t

Idealul meu in materie de frumusete

Mesajde Elena.t » Mar Dec 01, 2009 9:30 pm

La prima vedere, raspunsul meu poate fi interpretat ca fiind destul de...diferit. Si asta pentru ca notiunea mea de "ideal in materie de frumusete" vizeaza propria persoana. Mai exact, eul feminin in perioada tineretii cand stesul, oboseala ridurile si toate aceste cosmaruri cu care femeile se confrunta inevitabil la o anumita varsta, pareau lucruri minore. Oare ce femeie, care se loveste de aceste probleme, nu si-a spus, macar o data, uitandu-se in oglinda: "Ce n-as da sa pot da timpul inapoi, sa arat iarasi ca la 20 de ani!" Tocmai de aceea, consider ca frumusetea consta in tinerete, in propria tinerete care insa poate fi indelung conservata prin ingrijire constanta, machiaj si personalitate.

Cristinah

Concurs

Mesajde Cristinah » Mar Dec 01, 2009 10:39 pm

Eu,nu am pe nimeni ca model...Eventual incerc sa evit greselile pe care le-a facut mama mea in ingrijirea tenului ei...In rest,ma informez,analizez si cred ca pana acum ma descurc destul de bine,tenul meu este invidiat de restul fetelor...asa spun ele,eu sunt multumita de el,dar e loc si de mai bine...Multumesc,felicitari pt asemenea produse de calitate!!! :)

aurelia50

Mesajde aurelia50 » Mie Dec 02, 2009 12:00 am

karmen_kk scrie:Idealul meu in materie de frumusete este bunica mea la varsta tineretii.Tenul ei perfect fara nici o urma de machiaj si puritatea ochiilor ei care nu cunosc culoarea dermatografului, este cea mai vie dovada de natural.Am vazut doar doua poze din timpul tineretii sale dar frumusetea ei naturala te lasa fara cuvinte de aceea pot sa va spun cu siguranta ca ea este idealul meu in materie de frumusete.

aurelia50

Mesajde aurelia50 » Mie Dec 02, 2009 12:10 am

Sa fiu sincera si nu ca m-as lauda dar bunica mea era o femeie foarte frumoasa si sincer a nascut 12 copii din care au trait 7 copii,avea un ten nespus de fin,o fata de inger era foarte draguta ca o papusa fata ei nu a vazut nici o crema dar nici macheaj,eu dintre cate nepoate si nepotii eu am mostenit dupa ea eu vin la ten la fata de papusa,dupa ce aveam 4 copii nimeni nu imi spunea ce varsta am sau ca sunt mamica la 4 copiii,dar find bolnava nu mai pot sa spun. :evil: :twisted: :roll: :wink: :cry: :oops: :P :x :shock: :D :( :o

juillet

Mesajde juillet » Mie Dec 02, 2009 1:38 am

Femeia in general reprezinta un ideal de frumusete. Aristotel spunea: "Frumusetea este darul lui Dumnezeu". Pentru mine frumusetea este ceea ce se gaseste în interior, în inima ta. Multe femei deosebite din viata mea sunt un ideal de frumusete pentru mine. Insa, MAMA mea se afla pe primul loc. Este un exemplu de urmat pentru orice femeie. Este un om deosebit, de la care am invatat foarte multe. Este un om puternic dar in acelasi timp o femeie firava, o romantica incurabila si o sotie pe masura. "Frumusetea" ei interioara mi-a dat dintotdeauna putere sa razbat prin viata. Se spune ca un om frumos pe interior, este frumos si pe exterior, deoarece trupul este expresia sufletului.
Mama mea este TOTUL pentru mine. Ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a daruit-o si m-a trimis aici, pe pamant, chiar si pentru o perioada determinata pentru a-i oferi iubirea si recunostinta mea de copil.
Ultima oară modificat de juillet pe Mie Dec 02, 2009 12:22 pm, modificat 1 dată în total.

lidia_v

Mesajde lidia_v » Mie Dec 02, 2009 7:48 am

Buna ziua,tuturor celor de la DIVA HAIR,care ne faceti zilele mai frumoase. Idealul in materie de frumusete? Frumusetea ca si uraciunea sunt notiuni relative pentru ca de-a lungul istoriei s-au schimbat criteriile aprecierii frumosului. Insa gandindu-ma acum la ce spunea Voltaire si anume ca ''frumusetea izvoraste din sublim si simplitate'' marturisesc ca poate singura careia i se potiveste este Grace Kelly. A fost mereu in fruntea listei'' cele mai frumoase'' si va ramane pentru totdeauna. Era de o feminitate desavarsita si un gust vestimentar impecabil. Avea o distinctie neegalata, caracterizata de un simt al stilului innascut, o frumusete clasica si bun gust. Cand spui Grace Kelly, spui stil diafan si rafinament,simplitate, delicatete si clasa. Ea nu urma tendintele modei ci moda adapta stilul ei. Stil personal, distins,rafinat, etern. Naturaletea si eleganta aristocratica erau echivalente cu Grace Kelly.

bdoinana

Mesajde bdoinana » Mie Dec 02, 2009 2:26 pm

Ce inseamna frumusetea pentru o femeie si cum ajunge aceasta sa fie constienta de atu-urile sale ? Te simti mai frumoasa atunci cand stii ca esti apreciata de cei din jur? Majoritatea femeilor cred ca frumusetea vine din interior si ca buna dispozitie conteaza foarte mult in imaginea unei reprezentante a sexului frumos.

Felul in care te impaci cu tine insati conteaza foarte mult. Frumusetea iti poate oferi o stare de bine, te face sa te simti mai optimista, mai increzatoare in propriile forte, sa gandesti pozitiv. Cele doua ingrediente de baza ale frumusetii ar putea fi dragostea de viata si grija fata de propria persoana. Este important sa te simti frumoasa, indiferent de varsta si de ocazie; aceasta bucurie se reflecta pe chip. Este vorba de asa-numita frumusete venind din interior si la ea are acces orice femeie care iubeste viata si se iubeste, in primul rand, pe sine.

In zilele noastre, frumusetea nu se mai incadreaza in canoanele ce se aplicau, candva. Printre noile concepte s-ar putea enumera: o atitudine relaxata fata de viata de zi cu zi, ingrijirea acordata...
O femeie frumoasa are mai multe sanse in cariera?
Nu este o regula ca frumusetea constituie un atu major pe plan profesional; uneori frumusetea poate fi si un obstacol, reusita depinzand si de alti factori, precum calitatea si firea oamenilor, cu care intri in contact, de interesele lor.

Imi place sa cred ca, in general, nu mai sunt propulsate femeile care se complac intr-un anumit gen de compromisuri, ci, mai curand, cele puternice, care au un cuvant de spus in locul si domeniul in care isi desfasoara activitatea.

Exista, totusi, un domeniu in care frumusetea conteaza, intr-o oarecare masura. Este vorba despre industria showbiz-ului, a cinematografiei. Pe langa frumusete, pasiune pentru domeniul respectiv, femeia are nevoie, insa, si de multa putere si hotarare...

Despre Nicole Kidman - o zeita a marelui ecran

Pe numele sau real, Nicole Mary Kidman, actrita australiana s-a nascut in Hawaii si a copilarit in Australia, unde a inceput sa ia lectii de balet, inca din copilarie, la varsta de 10 ani, inscriindu-se la scoala de teatru.

Debutul pe marele ecran a fost marcat de filmul australian Bush Christmas, la numai 14 ani. Rolul, care a transformat-o intr-o adevarata vedeta, in Australia, a fost cel din serialul Vietnam, pentru care a primit distinctia de cea mai buna actrita - in anul 1985.
In 1998, Kidman a debutat cu succes pe scena teatrala londoneza cu piesa The Blue Room, adaptata dupa Arthur Shnitzler. Performanta de a interpreta nu mai putin de 5 roluri in cadrul piesei i-a adus Nicolei o nominalizare la premiul Laurence Olivier pentru cea mai buna actrita.

În 1995, Kidman a fost distinsa cu Globul de Aur pentru cea mai buna actrita; actrita si a fost nominalizata la Premiul BAFTA pentru rolul din comedia neagra intitulata To Die For în regia lui Gus Van Sant. Pentru acest rol, i-au mai fost acordate premii din partea Asociatiilor Criticilor de Film din Boston si Londra, precum si la Festivalul Filmului de la Seattle.

Din punctul meu de vedere, Nicole Kidman este una dintre cel mai bune actrite ale momentului, asa cum au afirmat anumite glasuri; o actrita prea frumoasa pentru aceasta lume cruda; ; ea joaca extrem de natural, detine capacitatea/talentul de a se transpune perfect in pielea personajului, are un fel de inocenta de inegalat in interpretare - Nic is just too good to be true!

In anul 2004, Nicole Kidman, care nu a mai reprezentat imaginea altui produs pana atunci, a fost asociata de Karl Lagerfeld imaginii celui mai scump parfum de elita, ceea ce a determinat o consolidare a pozitiei ocupate de aceasta, respectiv, cea mai dorita actrita elitista.

Dupa ce a obtinut un premiu Oscar si l-a "invins" pe fostul ei sot, Tom Cruise, in actiunile de PR, Kidman a reusit sa se metamorfozeze intr-un simbol al modei, in stilul Catherine Deneuve, care a reprezentat si ea imaginea Chanel No 5.

In anul 2006, actrita a fost numita Ambasadoare a bunavointei, din partea UNIFEM, alaturi de Reese Witherspoon, alaturand-se, astfel, actiunilor de promovare a drepturilor femeilor in peste 100 de tari.

mamita65

fata mea , model de ingrijire !

Mesajde mamita65 » Joi Dec 03, 2009 10:11 am

"Tenul este oglinda sufletului , daca ai un ten frumos inseamna ca organismul tau e sanatos ! Tenul, parul , unghiile sunt atuuri ale unei femei si acestea ar trebui ingrijite cu cea mai mare atentie , pentru ca Dumnezeu ne lasa pe toate frumoase , noi trebuie doar sa avem grija de acest dar ca am putea sa-l pierdem si se recupereaza foarte greu daca iti dai seama prea tarziu " , acestea sunt cuvintele fiicei mele , si de aceea am ales-o pe ea ca model in ingrijirea tenului . Eu am 45 de ani ea 22 , dar , de la ea iau toate lectiile de ingrijire a tenului si devin din ce in ce mai ambitioasa cand vad cat de mult isi iubeste trupul si cata atentie acorda frumusetii , asa ca nu ezit sa imi curat fata in fiecare seara apoi sa hidratez cu creme antirid , iar la o saptamana imi aplic masti de curatare si hidratare intensa .
Iar acum ca sa pot argumenta de ce fata mea este modelul de ingrijire a tenului am sa va povestesc ce mi-a raspuns ea cand s-a intors din concediu cand am intrebat-o : Care a fost cel mai neplacut moment din acest concediu ? , iar ea mi-a raspuns cat se poate de trista :" Intr-o seara m-am asezat in pat ca sa ma odihnesc 10 minute ca apoi sa mai ies in oras , dar am adormit instantaneu si m-am trezit pe la ora 2 noaptea nedemachiata si simteam cu tot praful din oras impreuna cu machiajul imi altereaza tenul " ! Deci .... cam asa stau lucrurile, cum nu o pot urma eu chiar pe ea , de ce sa-mi iau exemple vedetele care arata bine doar pe sticla dar fara tonele de fond de ten ( nu zic ca noi nu suntem prietene la catarama cu fondul de ten , dar doar pt a uniformiza tenul nu pt a ne astupa imperfectiuniile ) ! Imi doresc sa castig produsele minunate ca sa- mi pot rasfata tenul de sarbatori asa cum merita !

maryaviorica

concurs

Mesajde maryaviorica » Joi Dec 03, 2009 6:54 pm

Alegerea mea este Celia..o femeie absolut superba!! este talentata, foarte frumoasa are un suflet bun..iubeste si este la randul ei iubita..ce-si poate dori mai mult o femeie?..le are pe toate...poate fi un model pt oricine ...este genul de femeie care nu are nevoie de o tona de machiaj ca sa arate bine. este frumoasa si naturala....si ce conteaza cel mai mult :este mereu ea insasi.. :D

slly

Mesajde slly » Joi Dec 03, 2009 9:27 pm

o iubesc pe Oana Zavoranu pentru cum arata, pentru cum vorbeste si pentru cum gandeste. Imi place pentru ca nu-i dai mai mult de 23-25 de ani, are un corp pe care si l-ar dori multe dintre adolescentele zilei de azi, imi place felul cum gandeste si modalitateta de exprimare,imi place cum se imbraca, cum se machiaza; imi place tupeul ei si cred ca i s-ar potrivi de munune rolul de actrita...ce sa mai...e perfecta!
Imagine

davidmihai

Re: Castiga 1 din cele 5 produse Bruno Vassari puse in concu

Mesajde davidmihai » Vin Dec 04, 2009 12:05 pm

Mie imi place sa fiu cat mai naturala, machiaj putin, parul natural. Dar, pot spune ca imi plac actritele din anii '50, care arata impecabil alb-negru!

Oana.Zidaru
Forum Admin

Mesajde Oana.Zidaru » Vin Dec 04, 2009 3:08 pm

CASTIGATOARELE SUNT:

mirela.tomacu - Restorative Fluid SPF 20 ser reparator cu factor de protectie 20
ancabordi - Pate d'Uva 50ml - Crema antirid
ana_litta - Mosto 50 ml - Crema zilnica
mamamia1 - EYE CONCENTRAT crema lifting si anticearcan pentru conturul ochilor
ALLYNA80 - Lineless Night Cream crema de noapte cu celule steam

Pentru a intra in posesia premiilor castigatoarele sunt rugate sa trimita un e-mail cu datele personale (nume, prenume, adresa completa, numar de telefon) la adresa oana.zidaru@divahair.ro.

Va rog sa mentionati in mail si userul pe care il aveti pe site.

analis

Mesajde analis » Mar Dec 08, 2009 3:57 am

Felicitari!Sa le folositi cu placere! :D

Tzumpi.Dumpi

:)

Mesajde Tzumpi.Dumpi » Mar Dec 08, 2009 1:57 pm

Multumim pentru cadouri!

Sarbatori Fericite tuturor!

lupascudaniela

re:concurs

Mesajde lupascudaniela » Mar Dec 08, 2009 5:40 pm

Da. Modelul meu de frumusete este Angelina Jlie. :D