Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga parfumul preferat in schimbul unei amintiri

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Marcusa

Re: Castiga parfumul preferat in schimbul unei amintiri

Mesajde Marcusa » Dum Dec 06, 2009 9:03 pm

http://www.aoro.ro/calvin-klein/calvin- ... de-parfum/ Amintirea care nu a putut sa`mi paraseasca sufletul este legata de parfumul dragostei...si nu ,nu este o metafora.Era o seara alba de iarna,stralucirea beculetelor si fulgii mari de nea faceau o atmosfera feerica,incepe ca o poveste dar este o traiere! Mergeam la patinoar impreuna q prietenii,nefiind o experta in domeniu` ,am cazut.Fara sa realizez prea multe in cateva secunde eram din nou in picioare ametita de un parfum patrunzator,pe care nu aveai cum sa nu`l simti...Evident! Era al unui tanar.De atunci cumpar ocazional acel parfum,deoarece baiatul chipes care m-a ajutat sa ma ridic in acea seara speciala ,acum este iubitul meu.

lilishoor

parfum cu aroma lui...

Mesajde lilishoor » Dum Dec 06, 2009 9:16 pm

Pai...http://www.aoro.ro/chanel/chanel-allure ... /...acesta este parfumul meu preferat...de ce?inainte nu stiam de ce...acum amintirea lui ma face sa zambesc....
Cu allure ma simteam frumoasa, ma simteam mandra de mine...ma simteam speciala...si EL...ca bineinteles este implicat si un el....ma sorbea din priviri..poate nu era parfumul meu..poate da....cert este ca ne-am apropiat atat de mult incat am devenit o singura fiinta..in gandire si in sentimente,acum am descoperit dragostea adevarata....il iubesc pe El si iubesc si Chanel Allure.
Iubitul meu se trezeste cu mine la piept si cu parfumul nostru imbiindu-l...este o poveste reusita in trei...Noi doi si Allure...

gabriela_calota

Parfumul meu plin de amintire

Mesajde gabriela_calota » Dum Dec 06, 2009 9:45 pm

http://www.aoro.ro/calvin-klein/calvin- ... de-parfum/

Euphoria... asa este viata mea acum, euforica, plina de pasiune si zambete si imbratisari.
Poate ca nu va impresiona povestea mea si nu incerc sa fabulez pentru a castiga un premiu. Am sa insir o amintire cu acest parfum pe care l-am descoperit de cativa ani insa acum 2 ani l-am cunoscut pe viitorul meu sot. Din vorba in vorba am ajuns sa ne intervievam pasiunile, si la intrebarea "ce parfum folosesti?" eu am raspuns ca am un Calvin Klein si raspunde si el la fel. S-a nimerit ca amandoi sa folosim Euphoria - varianta feminina, respectiv masculina. De atunci tinem si parfumurile impreuna si ne punem de acord ca la anumite ocazii sa folosim amandoi acelasi Calvin Klein.

lkarina90

Amintiri...

Mesajde lkarina90 » Dum Dec 06, 2009 11:35 pm

http://www.aoro.ro/versace/versace-vers ... -toilette/
Imi amintesc ca acum cativa ani am strans bani pentru a-mi cumpara un parfum. Nu stiam ce anume imi doresc, nu cunoasteam brandurile renumite pe care le stiu atat de bine astazi... Am intrat in magazin si am mirosit doar doua sticlute. Primul parfum nu m-a incantat, dar la cel de-al doilea mi-a ramas sufletul. Am simtit, venind din adancul fiintei mele un ecou pe care nu-l mai auzisem pana atunci. Aveam undeva intiparit acel miros, fara sa-l fi intalnit niciodata. Era vorba de parfumul Issabelei Rossellini, "Bella". Avea un miros amarui delicat,un miros care se regasea in starea mea de spirit de atunci: simteam o tristete profunda care imi amarea sufletul si-mi intuneca zilele. Pentru ca iubeam. Si cel care trebuia sa-mi fie alaturi in momentele de liniste si goliciune si durere si deznadejde nu era niciodata. Dar mai ales sufeream pentru ca nu puteam sa renunt. Iubirea mea era mai presus d lume. Nici macar cerul nu era limita ei. Si acum dupa ani d zile, pastrez acel parfum ca un suvenir al amintirii, al timpurilor invechite. Iar cand il miros, dorul de el ma rascoleste...

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Dum Dec 06, 2009 11:47 pm

Chanel Coco Mademoiselle ~ amintirea primei emoții a primului parfum personal.

Captivant, proaspat, senzual ... un parfum cu stil, bine zis!

Pe atunci aveam 17 ani. Micuță. Nu avusesem ocazia până în acel moment să intru în posesia unui parfum veritabil. Aproape că nu puteam face distincția între un parfum adevarat și celelalte, banale, care invadaseră piața romanească la acea vreme ... poate de aceea intensitatea emoției a fost și este aparte ori de câte ori este vorba despre parfumuri.

Ceea ce este surprinzător (chiar și pentru mine) este faptul ca nicio altă combinație de miresme nu l-a putut înlocui nici pană astăzi ... și au trecut 10 ani de atunci .

Coco Mademoiselle by Chanel rămâne parfumul meu de suflet, este cert !!!

http://www.aoro.ro/chanel/chanel-coco-m ... de-parfum/
Ultima oară modificat de Y_Yvonne pe Dum Dec 06, 2009 11:52 pm, modificat 1 dată în total.

rebekmad

Mesajde rebekmad » Dum Dec 06, 2009 11:50 pm

http://www.aoro.ro/christian-dior/chris ... de-parfum/
imi amintesc cu drag de mirosul primei iubiri...un miros pur..care promitea multe...senzual, discret, care imi dadea acei minunati fluturasi in stomac. Un miros dulceag, ca de copil mic, un miros care si dupa ani de zile mi-a ramas in suflet..Imi amintesc cu drag de el si daca as mai gasi ceva asemanator, nu as ezita sa ofer oricat, pe ceva ce numesc Mirosul Dragostei.......

krmen107

Mesajde krmen107 » Lun Dec 07, 2009 12:25 am

nicko9

Mesajde nicko9 » Lun Dec 07, 2009 12:19 pm

gabi_boros2006

Mesajde gabi_boros2006 » Lun Dec 07, 2009 12:56 pm

lora_88

Parfumul preferat

Mesajde lora_88 » Lun Dec 07, 2009 3:21 pm

elena_fery

http://www.aoro.ro/armani code/100ml/eau de parfum femme/

Mesajde elena_fery » Lun Dec 07, 2009 3:36 pm

ralucutzzaa

castiga parfumul preferat in schimbul unei amintiri

Mesajde ralucutzzaa » Lun Dec 07, 2009 4:03 pm

solamente

:D

Mesajde solamente » Lun Dec 07, 2009 4:06 pm

Parfumul ales de mine este acesta este parfumul ce-mi aminteste de tot ceea ce ma face fericita , la fulgii de nea ce cadeau in jurul meu neincetat in acea zi. , la luminile de pretutindeni.. iubirea mi-a iesit in cale cand ma asteptam mai putin si m-a facut sa zambesc din nou ...iar pentru prima data am simtit mirosul acelui parfum in acea zi.. de 23 decembrie si mi-a ramas vesnic in inima si il simt mereu pentru ca sentimentul de dragoste fata de el sta mereu in mine.
Poate va intrebati ce este atat de special la povestea mea pentru a putea castiga acest concurs ?... intruct e aproape 23 decembrie amintirea acelor zile e din ce in ce mai puternica si poate dorinta mea efemera va fi ascultata si in acest caz premiata... ramane la latitudinea voastra cei ce alegeti castigatorii daca sentimentele adevarate sunt apreciate sau macar privite dintr-o perspectiva buna.
Multumesc ca mi-ati ascultat rezumatul povestii mele.
Va doresc o zi buna si bineinteles.. sarbatori fericite !

adda_eu

Mesajde adda_eu » Lun Dec 07, 2009 4:09 pm

http://www.aoro.ro/search.asp?EXPS=Sculpture+Homme

este parfumul care imi aduce aminte de cel mai frumos baiat care l-am vazut in viata mea :D de fiecare data cand eram prin preajma lui ma "imbata" aroma parfumului sau... in anul I de facultate ma indragostisem de el, dar acum sunt cea mai buna prietena a lui, iar el este cel mai bun prieten al meu :P

rosemarin

poveste...

Mesajde rosemarin » Lun Dec 07, 2009 4:30 pm

Povestea parfumului meu preferat http://www.aoro.ro/lancome/lancome-mira ... de-parfum/ incepe intr-o zi de primavara…cand minunatul meu cavaler isi propune sa intregeasca zilele lunii de miere pana la fix 30 de zile; astfel am avut privilegiul de a pastra vechea traditie si a petrece toate zile alaturi de sotul meu, atingand fiecare pas al mult visatei luni de miere.

Acest lucru se explica prin faptul ca prima oprire am avut-o in Tunisia (august)...unde cavalerul meu a avut grija sa gust intr-un mod aparte de specificul acestei tari. “Camilarit”, curse cu masini in desert, excursii tematice, vizite la muzee, mese romantice la apus de soare…toate contopite cu melodia suava a valurilor dezmierdand nispul fin.

Daca prima oprire a avut ca scop relaxarea totala in intimitate, a doua oprire pe care am avut-o in Bulgaria (septembrie) a fost pentru a gusta din bucuriile vietii de familie. Asa se face ca am plecat impreuna cu mai multe cupluri casatorite, (fiecare apartinand unui alt an), pentru a petrece un timp placut si a intelege din experienta celorlalti tainele vietii de familie. Volei, fotbal, plaja, carting, shopping, concursuri de cunoastere si forta pe familii, karaoke… Am fost placut impresionata de faptul ca inca exista cupluri care dupa 3, 5, 10 ani de casnicie inca gusta aroma dragostei in familiile lor. Acest lucru m-a determinat sa perseverez in ideea, da a pastra vie dragostea in familie, indiferent de greutatiile care le v-a aduce viata.

Urmatorul loc unde am poposit a fost Spania (ian-feb)unde rudele ne-au facut surpriza de a petrece fiecare zi cu noi, cate unul,(in ciuda programului lor incarcat) pentru a face pe ghidul, si a ne prezenta fiecare parte a Madridului. Intr-un oras asa de mare si aglomerat, fara sa cunosti limba; a fost ajutorul potrivit de care aveam nevoie. Astfel armonia peisajului acum putea fi tradusa in romana :D

Iar ultimul popas l-am avut in Austria (aprilie, de ziua mea), la Viena, unde iubitul meu sot a vrut sa aduca luna de miere la rang roial…Aici am colindat pe la fiecare coltisor de strada, deoarece fiecare loc revela o parte a minunatului oras. Desigur am vizitat stralucitoarele palate, muzee, catedrale, gradina zoologica, parcul de distractii Prater, am participat la concerte muzicale (inchinate Sarbatorii Pastelui- la Catolici). Totul a fost fascinant si demn de finalul minunat al lunii noastre de miere.

Dar ca sa inchei ceea ce am inceput, momentul in care m-am indragostit de parfumul meu… s-a produs in cadrul ultimului popas al lunii de miere la Viena, de ziua mea.

Am planificat pentru ca erau ultimele zile pe care le petreceam in acest oras, sa mergem la cumparaturi. Asa se face ca am intrat intr-un imens mall din Viena, unde…s-a intamplat un tragic eveniment. La primul magazin in care am intrat, din cauza neatentiei, m-am ratacit de sotul meu…si indiferent cat de mult m-am straduit sa-l gasesc, el era de ne gasit…Trista si totodata panicata pentru ca nu aveam cum sa-l contactez, mi-am pierdut cheful de cumparaturi. Preocuparea mea era sa-l gasesc. Nu o sa va vina sa credeti, dar au trecut mai mult de doua ore iar rezultatul era acelasi. Nu puteam sa imi inchipui cum de s-a evaporat, cum de nu il vad cautandu-ma si el, la fel de ingrijorat. Intr-un final m-am asezat pe o bancuta pe culoarul pe unde stiam ca am intrat, si am asteptat ca Dumnezeu sa faca o minune pentru ca eu eram depasita de situatie. Intr-un final l-am zarit. Era acelasi cavaler cu zambetul lui larg…da, larg. Nu simteam pe expresia fetei lui nici un strop de teama sau tensiune. Cred ca deja va inchipuiti ce cumul de sentimente amestecate exprimam eu…Dar toate s-au evaporat in momentul in care m-a imbratisat… si am simtit mirosul puternic datorat multimii de parfumuri pe care le-a incercat, din care se evidentia actualul preferat al meu. ..si multimea de plasute pline de cadouri pentru ziua mea, printre care se afla si respectivul parfum. Totul era perfect, si chiar mai mult decat ma asteptam sa primesc…

Asa se face ca dupa aproape doi ani de casnicie, timp in care noi am ramas studenti, cu unele slujbe sezoniere, nu imi permit ca in urma dulcegariilor in care m-a inconjoara zilnic, sa mai pretind din partea lui un cadou atat de scump…acesta este motivul pentru care apelez la acest concurs. Totusi chiar daca nu voi putea regasi aroma acestui parfum pe pielea mea, dragostea noastra va ramane aceeasi.

AnteriorUrmătorul