Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga parfumul preferat in schimbul unei amintiri

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Oana.Zidaru
Forum Admin

Castiga parfumul preferat in schimbul unei amintiri

Mesajde Oana.Zidaru » Joi Dec 03, 2009 3:28 pm

Fiecare dintre noi are amintiri legate de mirosul unor pafumuri. Fie ca este vorba despre parfumul pe care il folosea primul baiat de care te-ai indragostit, sau de cel pe care l-ai folosit toata vara... acum daca l-ai mirosi, nu ti-ar reveni in minte tot ce ai trait in perioada aceea? Nu te-ar invada din nou sentimentele traite, nu ti-ar reveni starea de bine pe care o aveai atunci?

Despre asta vreau sa vorbim cu ocazia acestui concurs.
Intra http://www.aoro.ro/ si cauta-ti parfumul preferat. Apoi posteaza link-ul de la parfumul ales la acest subiect si povesteste-ne cea mai frumoasa amintire pe care o ai legata de un miros anume, de un parfum care ti-a fost atat de drag in trecut.

Am sa dau eu startul si am sa recunosc faptul ca imi place sa colectionez sticlute de parfum. Este atat de placut sa le mirosi pe fiecare in parte si sa-ti reamintesti de etapa din viata in care le-ai folosit. Cel mi drag imi este primul parfum pe care l-am cumparat, din banii mei de buzunar, pe cand eram doar o copila si care mirosea a piersici. Cred ca si acum daca l-as mai gasi, mi-as mai cumpara o sticluta, sa o miros in fiecare zi!

Diva Hair si Aoro vor analiza toate raspunsurile iar, in final, cele mai interesante raspunsuri vor castiga unul din cele 3 vouchere in valoare de 300, 200 si 100 de lei.

Concursul se va desfasura in perioada 3 - 17 decembrie. Castigatoarele vor fi anuntate pe data de 18 decembrie atat la sfarsitul acestui articol cat si pe forum la subiectul destinat concursului. Daca te-ai inscris nu uita sa verifici pe 18 decembrie daca te numeri printre castigatoare. Daca in termen de o saptamana castigatoarele nu isi revendica premiul vor fi alese in locul lor alte participante.

http://www.aoro.ro/

maryoty

Re: Castiga parfumul preferat in schimbul unei amintiri

Mesajde maryoty » Joi Dec 03, 2009 4:15 pm

[http://www.aoro.ro/giorgio-armani/giorgio-armani-idole-darmani-75-ml-eau-de-parfum/Acesta este parfumul meu preferat,am primit acum mult timp unul de la parintii mei.Acest incantator parfum are povestea lui minunata,deoarece cu el zic eu ca am reusit sa imi cuceresc sotul.Sa intamplat in vara lui 2007 ,cand intr-o zi frumoasa de vara , am cunoscut un baiat atat de timid incat ii era si teama sa ma stranga in brate,un barbat ce ma fermecat pe loc si care de un an mi-a devenit sot.Parca sa intam,lat ieri ,eram noi 2 ,soarele arzator de iulie,florile de pe aleea parcul care parca prevesteau cu mirosul lor un inceput de idila perfecta,si asa si fost pana azi,,si de acum incolo toata viata asta speram amandoi,ptr ca asa cum imi spune mereu el, eu sunt aerul lui de dimineata,aroma cafelei ce ne trezeste simturile....asa e viata noastra perfecta

petri

Mesajde petri » Joi Dec 03, 2009 5:21 pm

http://www.aoro.ro/calvin-klein/calvin- ... -toilette/ cu acest parfum se da prietenul meu si de mirosul lui impreuna cu infatisarea baiatului m-am indragostit pentru prima data cu adevarat. De cate ori simt acest miros simt ca plutesc si ma simt cea mai fericita langa prietenul meu.

divokej

Mesajde divokej » Joi Dec 03, 2009 5:22 pm

http://www.aoro.ro/thierry-mugler/thier ... de-parfum/
Este parfumul meu preferat pentru ca mi-a fost daruit acum 2 ani de iubitul meu in dimineata de Craciun. :D

cnicol

Mesajde cnicol » Joi Dec 03, 2009 5:36 pm

http://www.aoro.ro/yves-saint-laurent/y ... de-parfum/
Acum doi ani am vizitat Londra.Rugata de o prietena am cautat pentru ea acest parfum.Prima oara l-am gasit la Otopeni,am dat un puf pe hartiuta pusa la dispozitie.Apoi l-am regasit in parfumeriile specializate,am luat cateva monstre si mi-au insotit toata vacanta.Am facut comisionul insa am luat o sticla de 90 ml si pentru mine care acum este pe sfarsite.
Elle a lui Y S Laurent este pentru mine mirosul unui oras superb,curat,cu oameni politicosi.Este mirosul unui muzeu in care as petrece intreaga viata si tot nu as reusi sa ma satur de comorile adunate,este mirosul unui oras in care autobuzele circula la ora la care e scris programul(spre aeroport din zona unde locuiam pleca unul la ora 3.02 minute,exact la acea ora a venit)unde veveritele vin si iau biscuiti din mana,unde vanzatorii iti zambesc chiar de platesti cu un pumn de maruntei(monedele recuperate de prin buzunare in ultima zi).Este orasul unde nu sunt porti la case ci doar garduri verzi si muulte,multe flori.Este orasul unde nu m-au agresat cersetorii(decat cei romani de la singura biserica ortodoxa,donatie a municipalitatii am inteles).Este orasul in care un set de trei camasi de scoala pentru fiul meu costa cat una din Romania,si dupa doi ani de folosire sunt inca impecabile........stiti ce spun,nu-i asa mamici?
Va multumesc ca mi-ati oferit prilejul sa-mi reamintesc...si da,trebuie sa cumpar un alt parfum pentru a nu uita inca............Poate candva vom ajunge ca si ei!!!!!!!!!!fabulez,nu????/

sorin_so

Mesajde sorin_so » Joi Dec 03, 2009 5:52 pm

http://www.aoro.ro/calvin-klein/calvin- ... -toilette/ acest parfum imi incanta simturile, ma face sa ma simt mai special si mai increzator in puterile mele, acest parfum mi l-am cumparat din economiile mele stranse mult timp pe cand eram pustan.

cormos_lore

Mesajde cormos_lore » Joi Dec 03, 2009 6:16 pm

http://www.aoro.ro/hugo-boss/hugo-boss- ... de-parfum/
wow..... :!: :!: :!:
cate amitiri... :oops:
Vreau sa incep prin a va spune ca am o colectie impresionata de sticulte de parfum...sunt f mandra pt ca orcine vine la mine mi le admira:)
nu pot pune ca am un pafrum preferat dar hugo boss intense imi adue aminte de una dintre cele mai frumoase zile din viata mea...
Intr`o z fiind la cumparaturi in mall am zis sa intru putin si pe la parfume shop sa vad noile apariti!
De cad am intrat pe usa parca ceva ma atragea catre acest pafum si ininte sa il miros am stiut ca o sa il ador.... :D
Ma atragea atata de mult sticluta macar ca nu e una deosebita dar cand i-am simtit aromele am zis cu voce tare wow wow ce bine miroase nebagand de seamaca in spatele meu se afala cel mia superb tip din lume care in putin timp urma sa imi fie prieten apoi sot!
A insistat sa plateasca el parfumul am facut schimb de nr de tel si acuma dupa ceva timp suntem sot si sotie:)
Desi in colectia mea de parfumuri am sticlut si arome mult mai deosebite Hugo Boss INTENSE ocupa un loc special in inima si in viata mea!

camelia_s_11

concurs

Mesajde camelia_s_11 » Joi Dec 03, 2009 6:32 pm

Ultima oară modificat de camelia_s_11 pe Sâm Ian 23, 2010 6:12 pm, modificat de 4 ori în total.

camelia_s_11

Mesajde camelia_s_11 » Joi Dec 03, 2009 6:37 pm

http://www.aoro.ro/gucci/gucci-rush-75- ... -toilette/

acesta este unul dintre putinele parfumuri pe care reusesc sa il recunosc pe strada sau oriunde...desi nu am un motiv anume sau vreo amintire legata de el. Pur si simplu are identitate.
Ultima oară modificat de camelia_s_11 pe Joi Dec 03, 2009 9:48 pm, modificat 1 dată în total.

karmen_kk

Mesajde karmen_kk » Joi Dec 03, 2009 7:10 pm

Pot sa spun despre acest parfum http://www.aoro.ro/hugo-boss/hugo-boss- ... de-parfum/ ca a fost unicul parfum pe care l-am putut suporta in perioada cat am fost insarcinata.Este un parfum fin si senzual cu note de frezie si lemn de cedru.Acest parfum imi aduce aminte de acea frumoasa perioada in care princul meu dadea din picioruse la mine in burtica, o minunata perioada din viata mea pe care nu o sa o ui niciodata cum nu o sa uit nici acest unic parfum Hugo boss deep red.

taarraa

Mesajde taarraa » Joi Dec 03, 2009 7:36 pm

http://www.aoro.ro/chanel/chanel-crista ... de-parfum/
Mi-a fost greu sa ma decid...initial am vrut sa aleg pe cele pe care le detin acum insa nici unul din acestea nu poarta o amintire precum acesta.Era de Craciun.Eu si prietenele mele ne-am aranjat... sa mergem in club... iar pe atunci din tinuta mea nu lipsea acest parfum.Atunci l-am cunoscut pe primul baiat cu care am avut o relatie mai serioasa.De aceea acest parfum poarta amintirea lui.Si dupa ce am terminat relatia uneori mai foloseam acest parfum....iar cand ieseam din casa simteam ca merg sa ma intalnesc cu el.Era mirosul iubirii noastre.Aceiasi senzatia o traiesc oricand simt acest miros.E o amintire frumoasa si cea mai puternica.Si peste zece ani as recunoaste acest miros.

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Joi Dec 03, 2009 7:42 pm

nu mi-a fost greu sa aleg am gasit repede parfumul preferat
http://www.aoro.ro/lacoste/lacoste-touc ... -toilette/
a fost printre primele parfumuri ale mele de care m-am indragostit si il folosesc de ceva vreme ,
cand l-am folosit prima data colegele stateau numai in jurul meu sa simta mirosul , doua dintre ele s-au convins si l-au cumparat si continua si ele sa il foloseasca .

balan_stefana

Mesajde balan_stefana » Joi Dec 03, 2009 9:15 pm

J’Adore de la Dior, http://www.aoro.ro/christian-dior/chris ... de-parfum/ reprezintă pentru mine primul parfum cu semnificație proustiană de care îmi amintesc ; poate și pentru că este primul de calitate superioară pe care l-am primit cadou. Această esență de arome și amintiri se împletește cu imaginea Parisului pe care am avut ocazia să-l văd pentru prima oară acum cincisprezece ani, cu aleile încărcate de romantism ale Cartierului Latin și cu cheiurile Senei împânzite de artiști și buchiniști. Îmi readuce imaginea catedralei Sacre Coeur și a tinerilor îndrăgostiți pe care, pe atunci o adolescentă, îi priveam cu admirație și curiozitate. De fiecare dată port acest parfum, mă împresor cu farmecul și stilul celui mai romantic oraș pe care l-am vizitat și pe care îmi doresc din suflet să-l mai revăd.

SimonaJisa

Parfumul amintirilor

Mesajde SimonaJisa » Joi Dec 03, 2009 10:37 pm

Toate verile, de la 3 la 6 ani, le-am petrecut la munte la sora bunici mele, intr-o zona departe de civilizatie, cu apa de la fantana, fara curent, cu radio pe baterii...
Mi-a ramas in suflet mirosul fanului cosit, fiindca, desi micuta participam in felul meu, la coasa... Mirosul fanului imi amintea de batutul coasei, de zgomotul pe care il face iarba proaspata sub lama coasei, de pozitia usor aplecata a cosasilor, de odihna lor la umbra la amiaza, de mancarea pe care o mancau din servet, de intoarcerea brazdelor ca fanul sa se usuce, de facutl bozilor (clai mai mici), apoi al clailor (pe par unde contribuiam si eu batand fanul, desi bunicilor le era teama sa nu cad, de adusul fanului in grajd si urcatul lui in pod...
Revenita in oras sau in anii urmatori, era suficient sa trec pe langa un parculet unde se cosea iarba pentru a-mi reveni in minte acest paradis care reprezinta si azi un refugiu in zilele cu stres si suparari.
Marturisesc ca mi s-a parut o adevarata impietate trecerea de la cositul cu coasa la cel "motorizat" : in locul mirosului de fan, acum miroase a motorina, iar zgomotul urat si deranjant e departe de calmul pe care ti-l inducea coasa.
Am ales Chanel no. 5 pentru ca si el reprezinta un fel de paradis de altadata al parfumurilor, insa mirosul lui nu se invecheste niciodata, ramane mereu un punct de reper. Paris iti vine in minte cand simti parfumul si iti creeaza imaginea de femeie frumoasa, misterioasa, eleganta, stilata...

ttp://www.aoro.ro/chanel/chanel-no5-100 ... de-parfum/

maryyyana10

concurs

Mesajde maryyyana10 » Joi Dec 03, 2009 10:54 pm

interesant concurs
Ultima oară modificat de maryyyana10 pe Sâm Dec 05, 2009 3:44 pm, modificat 1 dată în total.

Următorul