Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga parfumul preferat in schimbul unei amintiri

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

floricica11

Mesajde floricica11 » Sâm Dec 05, 2009 1:50 pm

http://www.aoro.ro/christian-dior/chris ... de-parfum/ acest parfum imi place foarte mult atat mie cat si fostului meu iubit pe care l-am cucerit cu acest miros puternic si placut .imi aduce aminte de momentele petrecute impreuna si mi-l doresc foarte mult! :D

jadejad

castiga parfumul preferat

Mesajde jadejad » Dum Dec 06, 2009 2:01 am

http://www.aoro.ro/bvlgari-omnia-green- ... e-toilette este parfumul pe care mi-l doresc foarte tare deoarece iubesc si simt ca ma defineste absolut tot ce tine de jad, ma face sa ma simt speciala, atragatoare, irezistibila, o femeie in adevaratul sens al cuvantului in orice moment si in special pentru sotul meu, un parfum care imi ofera incredere si ma face sa ma simt unica

claudiapanait1986

http://www.aoro.ro/bvlgari/bvlgari-omnia-amethyste-65-ml-eau

Mesajde claudiapanait1986 » Dum Dec 06, 2009 4:24 am

Este parfumul meu preferat. Eram intr-o vacanta in Italia. Am intrat intr-un magazin de haine si o domnisoara era data cu acest parfum. Nu stiam sa vorbesc italiana si mi-a fost rusine sa o intreb. M-am chinuit sa gasesc in parfumerii mirosul impregnat. Surpriza a venit in iarna aceluasi an cand iubitul meu reintors din Italia mi-a facut cadou acest parfum Bvlgari Omnia Amethyste. Se pare ca in viata orice ne dorim mai devreme sau mai tarziu se implineste :D :)

Helenne

Mesajde Helenne » Dum Dec 06, 2009 5:32 pm

http://www.aoro.ro/dolce-gabbana/dolce- ... de-parfum/
Particule incolore si stralucitoare, cata prospetime si cata dulceata, totul te invaluie intr-un voal parfumat. Care este placerea la simtirea unui parfum? ... cu siguranta, o placere extrema. Este ca si cum ai fi sarutata de gustul placut al dragostei. Da... o aroma inconfundabila, pe care am simtit-o in esenta "feminina" a acestui parfum, pe care l-am cunoscut cu ceva vreme in urma. In timpul universitatii, cand, la un moment dat am primit vizita unei doamne care detinea acest parfum si pe care mi l-a daruit cu mare placere. Am fost incantata deoarece am trait momente frumoase, fiind invaluita in bogatia acestui parfum. Acesta este un parfum care-ti confera incredere si putere, feminitate si frumusete. Mi-as dori mult sa mai incerc aceste senzatii placute...

oanaamo

Parfum de inceput ...de drum pentru mine si pentru el..

Mesajde oanaamo » Dum Dec 06, 2009 6:39 pm

Salutare tuturor...ma simt putin emotionata ,amintirea ce o voi impartasi cu dumneavoastra, era doar pentru iubi meu si sufletul meu:
http://www.aoro.ro/givenchy/givenchy-amarige-damour-50-ml-eau-de-toilette/
Acest parfum ne-a unit dupa multa vreme de prietenie pe mine si iubi meu- mirosul amestecat de coacăze negre si mandarine, intr-un moment in care si eu si el aveam nevoie de sprijin, iubire, impartasire,a intervenit pozitivismul din parfumul Givenchy Amarige D'Amour, ce reînvie pasiunea sincera dintre doua persoane care s-au mai iubit si intr-o alta viata, si acum , dupa miros s-au regasit.
Acest sentiment l-am avut cand am zis :El este alesul sufletului meu!
Si astazi mai am flaconul primului Givenchy Amarige pe care il miros si apoi seara il miros si pe iubi pentru a ne reaminti cum a fost prima data...
ce simteam, ce ne doream ce ne sopteam...
Ce mai te face sa te simti altfel...iubita..dorita... :lol:

pinky_angel

Mesajde pinky_angel » Lun Dec 07, 2009 10:45 pm

http://parfumuri4u.com/parfumuri/dior/m ... l-dama.jpg este un parfum in care se regaseste orice femei .Mie una imi place foarte mult.Mirosul imbietor credeti`ma este aractia tuturor.De obicei cand il port ies in evidenta. Purtand acest parfum mi-a facut primul iubit la 12 ani .El a simtit parfumul, m-a intrebat in autobuz ce parfum port si asa vorbind am ajuns sa fim impreuna.

Jordan04

Mesajde Jordan04 » Mar Dec 08, 2009 11:08 am

http://www.aoro.ro/calvin-klein/calvin- ... -toilette/ apa aceasta de toaleta ma face sa ma simt rasfatata datorita buchetului sau floral. Sunt innebunita dupa orhideea alba si notele verzi ale parfumului. Am descoperit acest parfum intr-o zi trista din viata mea, o persoana draga iesise din viata mea si credeam ca niciun lucru nu imi poate readuce buna dispozitie. Pana cand am fost atrasa de mirosul fructat al Euphoriei care practic mi-a redat buna dispozitie.

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Joi Dec 10, 2009 8:26 am

Voi nu ati observat ca parfumurile de pe acest site sunt facaturi? Atentie la ambalaje, a caror inscriptionare si culori sunt departe de a fi ale unor parfumuri originale. Nu trebuie sa fii expert ca sa-ti dai seama de asta. nu umblati dupa ieftinituri, pentru ca asa veti mirosi si voi: ieftin, foarte ieftin.

c_gratiela

Mesajde c_gratiela » Joi Dec 10, 2009 10:55 am

Stii, melissa.dana, cumva de unde am putea cumpara parfumuri originale?

nikkis

Mesajde nikkis » Joi Dec 10, 2009 9:14 pm

Iubesc parfumurile ca orice femeie,insa momentan trecem printr-o perioada tare dificila din punct de vedere financiar si mirorul dulce si suav al parfumului preferat Armani code se pare ca a ramas doar o amintire....
Vazandu-l imi amintesc de ziua cea mai fericita din viata mea aceea cand iubirea NOASTRA s-a unit ptr.totdeauna privesc in urma cu nostalgie la clipele mirifice ce au trecut odata cu mirosul acestui parfum.Mi-as dori insa sa le readuc din nou in viata noastra sa alung ptr.o clipa toata ceata cu acest miros unic ,ce a adus lumina in viata mea....

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Joi Dec 10, 2009 9:47 pm

Gratiela,
parfumuri originale nu se gasesc decat in strainatate. Nu mai cumpar din magazin, de cand m-am lamurit ca si societatile de profil comanda tot de pe site-uri fantoma, la preturi mici, pentru a-si putea pune adaosuri mari. Nici de la bisnitari nu recomand, pentru ca nu sunt furate, cum isi fac ei "reclama", ci doar facaturi, mai mult sau mai putin reusite.
Daca ai cunostinte care pot sa ti le aduca din strainatate sau din duty-free, apeleaza cu incredere si vei avea calitate la preturi mult mai mici decat la noi.

mady.ana

Mesajde mady.ana » Lun Dec 14, 2009 8:25 pm

http://www.aoro.ro/lancome/lancome-poem ... de-parfum/.
Parfumul preferat miroase a flori de tei, imaginea copilariei petrecute cu multe lipsuri imi revine in cap atunci cand pulverizez din el, ma readuce in timp si imi reaminteste de caldura si mireasma cu care ne invaluia teiul din curtea parintilor.Aceaste simtiri mi-a ramas in minte si parfumul acesta ma bucura la fiecare atingere a lui. As pierde multe amintiri petrecute acolo, de nu mi-as mai da cu acest parfum.Multe femei considera parfumul un strict, dar ptr mine acest parfum este copilaria mea simpla, dar plina de bucurii - mirosul copilariei mele. va multumesc.

mady.ana

Mesajde mady.ana » Lun Dec 14, 2009 8:29 pm

http://www.aoro.ro/lancome/lancome-poem ... /.Parfumul preferat miroase a flori de tei, imaginea copilariei petrecute cu multe lipsuri imi revine in cap atunci cand pulverizez din el, ma readuce in timp si imi reaminteste de caldura si mireasma cu care ne invaluia teiul din curtea parintilor.Aceaste simtiri mi-a ramas in minte si parfumul acesta ma bucura la fiecare atingere a lui.As pierde multe amintiri petrecute acolo, de nu mi-as mai da cu acest parfum.Multe femei considera parfumul un strict, dar ptr mine acest parfum este copilaria mea simpla, dar plina de bucurii-mirosul copilariei mele. va multumesc.