Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga o schimbare de look!

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

anamaria_damoc

Re: Castiga o schimbare de look!

Mesajde anamaria_damoc » Mar Mai 04, 2010 9:22 pm

buna ziua! Sunt Anamaria din Brasov si mi-as dori si eu o schimbare de look, am mai avut eu cateva tentative de scimbat tunsoarea,de schimbat culoarea dar de fiecare data nu am fost prea multumita, nu iesea ceea ce mi-as fi dorit eu si sa spun sincer nu prea am bani sa ajung la un salon profesionist. Nu-mi place la parul meu pt ca e cam fara vlaga sa-i zic asa, am niste suvite blonde din nastere, l-am tuns si scurt, l-am avut si permanent facut, dar mare lucru nu se schimba la mine, vreau ceva care sa ma maturizeze un pic,prea am o fata de copilita si de multe ori nu sunt luata chiar asa in serios.Urmeaza sa termin facultatea peste un an, si bineinteles ca doresc sa ma angajez undeva,iar pt aceasta vreau sa am un look de luat in serios, sa se potriveasca cu stilul meu mai conformist si bineinteles si cu varsta.V-as multumi enorm daca mi-ati oferi posibilitatea de a avea parte de aceasta schimbare de look si bineinteles as fi dispusa sa ajung in Bucuresti pt aceasta oportunitate.

Ralush31

Mesajde Ralush31 » Mar Mai 04, 2010 9:30 pm

Buna ziua, ma numesc Raluca si am 17 ani.Accesez destul de des acest site, "Diva Hair" deoarece mi se pare interesant si,mai ales, folositor pentru toate doamnele si domnisoarele care isi propun sa aibe grija de aspectul exterior.Eu ma numar printre fetele care nu sunt multumite in intregime de fizicul lor.O schimbare de look este binevenita oricand.Imi doresc o forma a sprancenelor care sa mi se potriveasca, dar si o tunsoare care sa "se impece" cu parul meu.Deasemenea as tine cont de sfatul unui profesionist in legatura cu aplicarea volumului si un make-up pe care sa-l folosesc de cate ori este nevoie.Mentionez ca in imaginea pe care am atasat-o, parul este ondulat, dupa ce a fost pus pe spirale, eu avand parul natural drept.Va multumesc si sper ca voi fi una dintre fericitele castigatoare.

castigatoarea

Mesajde castigatoarea » Mie Mai 05, 2010 11:11 am

MI-AS DORI SI EU O SCHIMBARE DE LOOK,SUNT BRUNETA,AM FOST TOATA VIATA MEA BRUNETA .M-AM SATURAT DE ACEASTA CULOARE,MI-AS DORI UN SATEN DESCHIS CU CATEVA SUVITE BLONDE .NU STIU DACA MI-AR STA BINE ,DAR AS INCERCA...AM PARUL LUNG PINA LA MIJLOC
Ataşamente
Picture 016.jpg
Vizualizat de 2801 ori

DanaMakeup

Mesajde DanaMakeup » Mie Mai 05, 2010 11:13 am

Buna ziua,

Sunt o cititoare fidela a articolelor de pe site, insa recunosc ca nu sunt activa pe forumuri.

Imi doresc o schimare de look deoarece de ceva ani mi-am pastrat tunsoarea din poza de mai sus... nu din dorinta mea ci pentru ca de fiecare data cand cer sa fiu tunsa si altfel mi se spune k asta este tunsoarea care ma "prinde" cel mai bine.

Imi doresc schimbarea de look si pentru ca in curand (la sf acestei luni) voi deveni mamica si trebuie sa o intampin pe printesa mea cu gratie, eleganta si mult stil. Schimarea de look ma va ajuta sa ii transmit mai multe energii pozitive.

Va multumesc!
Ataşamente
IMG_0090.JPG
Vizualizat de 2801 ori

Oana.Zidaru
Forum Admin

Mesajde Oana.Zidaru » Mie Mai 05, 2010 12:06 pm

larissa.maria scrie:Ar fi cazul sa te potolesti cu cremele si lotiunile si alte chimicale pe perioada sarcinii...ce ai tu se intampla de regula pe perioada sarcinii...nu stiu ce schimbare doresti acum...poate vrei si o remodelare, cand iti va creste burta...sa nu o mai ai asa de mare... :?: :lol: :lol: :lol: :lol:

Larisa tind sa cred ca nu este nevoie sa iti spun la fiecare concurs ca, daca nu participi, nu ai de ce sa comentezi fiecare postare a celor care fac acest lucru.

lenora

Mesajde lenora » Mie Mai 05, 2010 2:52 pm

As dori o schimbare de look pentru ca peste 2 luni am nunta. Parul meu este lipsit de vitalitate si stralucire... Vreau sa fiu o mireasa frumoasa! Elena
Ataşamente
Picture 003.jpg
Vizualizat de 2798 ori

CameliaCristina

Mesajde CameliaCristina » Mie Mai 05, 2010 3:24 pm

Buna,
Ma numesc Camelia Mihai si am 24 de ani. Am avut parul permanent pentru ca imi place foarte tare parul cret. Prima oara a fost foarte ok, insa a doua oara (la diferenta de 8 luni) un esec total- mi-au ars parul. Acum sunt in proces de tuns putin cate putin la fiecare 1-2 luni din mai anul trecut + tratamente.
Parul inca nu si-a revenit complet, dar e aproape, si nu gasesc un loock care sa ma avantajeze. Mi-am cumparat inclusiv peria Rowenta rotativa pentru a ma putea coafa decent macar. Imi petrec fiecare dimineata cu peria incercand sa imi confer un look decent. As vrea sa arat mai fresh, mai repede:). Ceea ce imi iese dupa coafat cu peria este ok dar vreau totusi ceva mai apropiat de varsta mea.
E adevarat ca la birou se preteaza un par taiat din foarfeca in scari si aranjat insa as vrea totusi sa imi placa si mie si sa pot sa ma aranjez si altfel in weekend macar.

Imi surade si ideea schimbarii culorii- sunt bruneta de la 16 ani- insa astept parearea persoanelor avizate:)

Sa tineti cont ca mie imi ia juma de ora sa imi fac parul sa arate atat de normal- ca in poza:).pick me pick me - make me young again:)
Ataşamente
Cami.jpg
Vizualizat de 2796 ori

dianis

Mesajde dianis » Mie Mai 05, 2010 5:03 pm

Buna,
Ma numesc Diana , am 31 ani si simt nevoia unei schimbari de look pentru ca voi reincepe munca (s-a terminat concediul de maternitate). Aceasta schimbare imi va reda increderea in fortele proprii. De cand am nascut nu am mai tinut cont de ce tunsoare ma avantajeaza pt ca tot timpul meu l-am acordat fetitei mele. Sunt vopsita negru (de multi ani am aceasta culoare de prin '99, pt ca am albit de timpuriu :D ), si imi cade parul. Tunsorii mele actuale ii spun "tunsoare in scari/filata". As vrea un alt stil de tunsoare dar nu scurt. In privinta tenului nu ma plang, am doar cateva puncte negre in zona T si ceva riduri de expresie. Machiaj aplic doar cand e vreo petrecere, dar atunci sunt un pic derutata (imi este frica sa nu dau gres, si sa apar ca si cum as avea o masca). Cunostintele mele in ce priveste machiajul sunt minime.

Va multumesc anticipat si va doresc o zi buna!
Ataşamente
DSCF2991.JPG
Vizualizat de 2788 ori

stefy_nia85

Mesajde stefy_nia85 » Mie Mai 05, 2010 7:54 pm

Buna. Ma numesc Stefania si imi doresc foarte mult o schimbare de look, deoarece il tin tot timpul prins din cazua faptului ca nu gasesc o tunsoare potrivita.Un motiv in plus ar fi faptul ca in vara ma si casatoresc , asa ca mi ar prinde foarte bine. Multumesc frumos
Ataşamente
Picture 001.jpg
Vizualizat de 2785 ori

mykaelakiss

Mesajde mykaelakiss » Mie Mai 05, 2010 10:56 pm

Buna..Ma numesc Mihaela si am 22 de ani :D. M-am inscris la acest concurs deoarece cred ca tot ceea ce te face frumoasa este coafura ..desi sunt mica de inaltime tot timpul am avut parul tuns mediu,as dori o tunsoare care sa nu`mi arate varsta ceva nici foarte extravagant dar nici ceva banal ..m-am tot saturat sa-l indrept cu placa dn 3 in 3 zile si deja numai sta ondulat iar culoarea niciodata nu o nimeresc ceva sa imi placa,am fost roscata ,bruneta ,satena sunt "la activ" :P dar sincera blonda nu am incercat niciodata si chiar nu stiu cum as arata ..iar partea de cosmetica in afara de cosuri,am pielea foarte grasa in zona t si tot TIMPUL trebuie sa folosesc lotiune tonica cu alcool , din cauza punctelor negre ,nu am fost niciodata la un tratament cosmetic,in afara de pensat,mustata si vopsit sprancene nu stiu,pentru ca nu am curaj sa ma las pe mana oricui iar apoi sa erupa cine stie ce pe fata mea..uneori folosesc fond de ten ,fard de pleoape ,creoin negru,tus negru de ochi si rimel ..si putin blush cand am dispozitia necesara ,imi ia pe zi machiat si aranjat parul in jur de 1 ora si 40 de minute,m-am cronometrat intr-o zi de curiozitate :D. Multumesc frumos antcipat pentru atentia acordata.
Ataşamente
071208140930.jpg
Vizualizat de 2782 ori

Dumitrita

Mesajde Dumitrita » Joi Mai 06, 2010 12:06 am

De cand am facut poza am facut greseala sa ma tund,acesta este unul dintre motivele de nemultumire, altul ar fii ca nu reusesc sa imi dau seama ce tip de ten am si ar mai fii si altele pe care sper sa apuc sa vi le spun...
Imagine 0376.jpg
Vizualizat de 2782 ori

adrianas18

mi-ar prinde bine o schimbare de look!

Mesajde adrianas18 » Joi Mai 06, 2010 6:22 pm

Din punctul meu de vedere, parul meu este unul foarte dificil. Pana sa devin mamica era ondulat, nu foarte cret ci ondulat si se aseza bine. De cand am nascut nu mai e ondulat, dar nici drept nu sta! uneori am senzatia ca am o capita de paie in cap! :cry:
Motiv pentru care, am ales sa il tin mai tot timpul prins intr-o coada la spate... :(
as aprecia foarte mult o parere avizata si sincera, si cateva sfaturi pentru aranjarea coafurii... o schimbare de look e ce am nevoie, dar nu am avut pana acum curajul sa o fac!
Ataşamente
me.png
Vizualizat de 2764 ori

Ionyssa

Mesajde Ionyssa » Joi Mai 06, 2010 10:11 pm

Buna Oana! Vreau o schimbare de look excentrica, radicala! Vreau sa am parul albastru! Sau blond-aluna! Si am cearcane, vreau sa ma invatati cum sa le ascund! Si vreau sa ma tundeti cum credeti voi ca imi sta bine, ma abandonez in mainile voastre cu totul! Am parul negru (vopsit) si vreau sa scap de aceasta culoare! Vreau sa am parul albastru! :) Daca nu se poate, nu conteaza! Faceti ce vreti cu parul meu atata timp cat ma veti transforma in DIVA pentru o zi, am incredere in voi! Asta nu-i cea mai recenta fotografie dar cele in care am parul brunet, care sta in toate directiile si tuns parca cu foarfeca de gradina, nu este de tip portret.
http://photos4.hi5.com/0116/057/579/K5jwSq057579-02.jpg

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Mai 07, 2010 12:22 am

Oana.Zidaru scrie:
larissa.maria scrie:Ar fi cazul sa te potolesti cu cremele si lotiunile si alte chimicale pe perioada sarcinii...ce ai tu se intampla de regula pe perioada sarcinii...nu stiu ce schimbare doresti acum...poate vrei si o remodelare, cand iti va creste burta...sa nu o mai ai asa de mare... :?: :lol: :lol: :lol: :lol:

Larisa tind sa cred ca nu este nevoie sa iti spun la fiecare concurs ca, daca nu participi, nu ai de ce sa comentezi fiecare postare a celor care fac acest lucru.

Asa e, dar e insarcinata...si trebuie sfatuita corect....asta ar fi trebuit sa-i spui si pe urma se putea face oricata reclama... :wink:

sagetatoare

Mesajde sagetatoare » Vin Mai 07, 2010 12:03 pm

Buna,ma numesc Mariana Lichi, am 45 de ani si imi doresc mult o schimbare de look deoarece nu am reusit pana la aceasta varsta sa fac o schimbare pentru mine si pentru cei din jurul meu.Am tenul masliniu, parul negru de cand ma stiu si sincer va spun ca sunt curioasa sa ma vad cu un look nou, mai ales ca anul acesta am devenit bunica. Vreau sa fiu si cred ca sunt o bunica tanara dar imi doresc sa fiu si moderna.
Va multumesc!
Mariana Lichi

AnteriorUrmătorul