Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga o schimbare de look!

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

sagetatoare

Re: Castiga o schimbare de look!

Mesajde sagetatoare » Vin Mai 07, 2010 12:28 pm

Buna,ma numesc Mariana Lichi, am 45 de ani si imi doresc mult o schimbare de look deoarece nu am reusit pana la aceasta varsta sa fac o schimbare pentru mine si pentru cei din jurul meu.Am tenul masliniu, parul negru de cand ma stiu si sincer va spun ca sunt curioasa sa ma vad cu un look nou, mai ales ca anul acesta am devenit bunica. Vreau sa fiu si cred ca sunt o bunica tanara dar imi doresc sa fiu si moderna.
Va multumesc!
Mariana Lichi
Ataşamente
m1.jpg
Vizualizat de 1997 ori

elena adina

Mesajde elena adina » Vin Mai 07, 2010 7:01 pm

Sunt o mamica fericita si as dori sa fiu un exemplu bun pentru ea si mai ales ca imi doresc de mult sa imi schimb lookul dar nu am reusit pana acum.
Ataşamente
S6005188.jpg
Vizualizat de 1994 ori

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Mai 07, 2010 7:07 pm

sagetatoare scrie:Buna,ma numesc Mariana Lichi, am 45 de ani si imi doresc mult o schimbare de look deoarece nu am reusit pana la aceasta varsta sa fac o schimbare pentru mine si pentru cei din jurul meu.Am tenul masliniu, parul negru de cand ma stiu si sincer va spun ca sunt curioasa sa ma vad cu un look nou, mai ales ca anul acesta am devenit bunica. Vreau sa fiu si cred ca sunt o bunica tanara dar imi doresc sa fiu si moderna.
Va multumesc!
Mariana Lichi

Mai, dar repede va mai suna in familie ceasul biologic! :lol: :shock: Iuti de reproducere. :mrgreen: Chiar e cazul sa oferi istoria ta familiala pentru un concurs legat de o schimbare de look? Intreb si eu.

gepiza

Mesajde gepiza » Sâm Mai 08, 2010 11:31 am

Imagine

Nici nu stiu cu ce sa incep.Sunt in concediu de ingrijire a copilului,am 25 ani,am o fetita de 1 an si 7 luni si vreau sa spun ca de cand am nascut m-am neglijat.Nu m-am mai machiat,nu m-am hidratat,nu aranjat, nimic.Vreau o schimbare cat mai radicala.Vreau sa intineresc.Fata mea nu arata asa nici cand eram la pubertate,are nevoie mare de interventii pentru bubitele si acneea care au aparut nu stiu de unde.Nu imi mai place tunsoare,culoarea parului,as vrea sa am suvite,o tunsoare cat mai tinereasca,mai rebela,altceva.
Nu imi mai plac hainele,nimic.Sunt total nemultumita de cum sunt,vreau sa infloresc ca un ghiocel de sub zapada.
Va multumesc ca m-ati suportat cu toata nemultumirea mea :roll:

elena adina

Mesajde elena adina » Sâm Mai 08, 2010 2:08 pm

anna_d scrie:
sagetatoare scrie:Buna,ma numesc Mariana Lichi, am 45 de ani si imi doresc mult o schimbare de look deoarece nu am reusit pana la aceasta varsta sa fac o schimbare pentru mine si pentru cei din jurul meu.Am tenul masliniu, parul negru de cand ma stiu si sincer va spun ca sunt curioasa sa ma vad cu un look nou, mai ales ca anul acesta am devenit bunica. Vreau sa fiu si cred ca sunt o bunica tanara dar imi doresc sa fiu si moderna.
Va multumesc!
Mariana Lichi

Mai, dar repede va mai suna in familie ceasul biologic! :lol: :shock: Iuti de reproducere. :mrgreen: Chiar e cazul sa oferi istoria ta familiala pentru un concurs legat de o schimbare de look? Intreb si eu.

Poate dupa vaesta de 45 ani sa inceapa sa se vada bine urmarile ceasului biologic :shock:

elena adina

Mesajde elena adina » Sâm Mai 08, 2010 2:12 pm

gepiza scrie:Imagine

Nici nu stiu cu ce sa incep.Sunt in concediu de ingrijire a copilului,am 25 ani,am o fetita de 1 an si 7 luni si vreau sa spun ca de cand am nascut m-am neglijat.Nu m-am mai machiat,nu m-am hidratat,nu aranjat, nimic.Vreau o schimbare cat mai radicala.Vreau sa intineresc.Fata mea nu arata asa nici cand eram la pubertate,are nevoie mare de interventii pentru bubitele si acneea care au aparut nu stiu de unde.Nu imi mai place tunsoare,culoarea parului,as vrea sa am suvite,o tunsoare cat mai tinereasca,mai rebela,altceva.
Nu imi mai plac hainele,nimic.Sunt total nemultumita de cum sunt,vreau sa infloresc ca un ghiocel de sub zapada.
Va multumesc ca m-ati suportat cu toata nemultumirea mea :roll:

Adevarat dupa sarcina la fel m-am neglijat privind lookul meu am preferat sa ingrijesc copilul ai mult decat sa umblu prin saloanele de coafura.
Si imi place mult sa merg si sa ma rasfat un pic dar nu intotdeauna este posibil mai ales a nu ai cu cine sa lasi copilul .

cretzofolyna

Mesajde cretzofolyna » Sâm Mai 08, 2010 5:09 pm

Buna, mi-as dori o schimbare de look, dupa cum se observa si in foto am parul ondulat si foarte lung , nu stiu cum sa il mai aranjez sau sa il tund , placa nu mai e o solutie, deaorece l-am cam deteriorat. Am fost bruneta, acum am cam poate culorile in par deoarece ma chinui de mai bine de un an sa scap de acea culoare. port si ochelari ceea ce ingreuneaza putin situatia.

multumesc
Ataşamente
IMG_1410.jpg
Vizualizat de 1989 ori

ambrozya4u

Mesajde ambrozya4u » Sâm Mai 08, 2010 7:58 pm

Salut...as dori o schimbare de look pentru ca m-am saturat de aceeasi tunsoare pe care o am de cativa ani buni: parul lung,in scari, fara volum :( Simt nevoia de ceva nou, dar care sa se potriveasca fetei mele :D ...
Ataşamente
DSC01913-1.jpg
Vizualizat de 1987 ori

elena adina

Mesajde elena adina » Sâm Mai 08, 2010 9:21 pm

cretzofolyna scrie:Buna, mi-as dori o schimbare de look, dupa cum se observa si in foto am parul ondulat si foarte lung , nu stiu cum sa il mai aranjez sau sa il tund , placa nu mai e o solutie, deaorece l-am cam deteriorat. Am fost bruneta, acum am cam poate culorile in par deoarece ma chinui de mai bine de un an sa scap de acea culoare. port si ochelari ceea ce ingreuneaza putin situatia.

multumesc

Ai incercat sa il intinzi cu placa ti-ar foarte bine poate si cateva suvite nu ar strica?

elena adina

Mesajde elena adina » Sâm Mai 08, 2010 9:23 pm

cretzofolyna scrie:Buna, mi-as dori o schimbare de look, dupa cum se observa si in foto am parul ondulat si foarte lung , nu stiu cum sa il mai aranjez sau sa il tund , placa nu mai e o solutie, deaorece l-am cam deteriorat. Am fost bruneta, acum am cam poate culorile in par deoarece ma chinui de mai bine de un an sa scap de acea culoare. port si ochelari ceea ce ingreuneaza putin situatia.

multumesc

Incearca sa il intinzi cu placa sa vezi cum iti sta cred ca te prinde bine aceasta schimbare?

KissAngel

Mesajde KissAngel » Sâm Mai 08, 2010 10:21 pm

anna_d scrie:
Va multumesc!
Mariana Lichi

Anna, bunica mea a devenit bunica la 38 de ani.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Mai 09, 2010 12:17 am

Si eu am o cunostinta care a devenit bunica la 38 de ani...pe care nu-i arata....cand a aparut cu nepotica de 5 ani, lumea a crezut ca e a ei.... :P :P :P :P

chrynutza

Mesajde chrynutza » Lun Mai 10, 2010 1:40 am

am acest look de vreo 2 ani jumate..mi-as dori o schimbare dar nu stiu ce mi s-ar potrivi..va rog sa ma ajutati..va multumesc anticipat.o zi buna

alinutza24bella

Mesajde alinutza24bella » Lun Mai 10, 2010 3:03 pm

nu imi doresc decat k un expert sa reuseasca sa imi faca o tunsoare care sa ma vantajeze pt ca am fost la multi si nici unul nu a reusit.singura solutie este sa il tin legat tot timpul.va multumesc!

anna_d

Mesajde anna_d » Lun Mai 10, 2010 7:28 pm

@ kissangel, Larissa - ei, mi-a venit si mie sa comentez... Oricum, "sagetatoare" arata foarte bine, zici ca n-are nici 40 de ani...

AnteriorUrmătorul