Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga un pachet de creme de plaja Bruno Vassari!

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Oana.Zidaru
Forum Admin

Castiga un pachet de creme de plaja Bruno Vassari!

Mesajde Oana.Zidaru » Mie Mai 26, 2010 4:21 pm

Diva Hair si Luxbeauty te pregatesc de concediu si iti ofera un pachet cu creme de plaja.

Am tot vorbit de protectia soalara, cum sa eviti arsurile in aceasta vara asa ca acum venim cu ceva concret care nu ar trebui sa lipseasca din bagajul vostru.

Mai exact ai nevoie de un ulei pentru a obtine un bronz frumos, o crema cu factor mai mare de protectie pentru zonele cele mai sensibilie si o crema after sun pe care sa o folosesti si la cele mai mici simptome de usturime sau pentru cei care nu au fost la fel de prevazatori ca tine.
Iata ce poti castiga:

Crema de fata cu protectie crescuta SPF 30 - potrivita pentru toate tipurile de ten.

* Asigura protectie perfecta impotriva soarelui.
* Asigura un bronz uniform.
* Protejeaza impotriva deshidratarii.
* Previne ridurile si imbatranirea prematura a pielii.

Spray de protectie usor (SPF 10), fara ulei, potrivit pentru:

-toate tipurile de piele.

-aceasta textura usoara este ideala pentrul folosire in cazul sporturilor in aer liber.

Combinatia ideala de filtre fizice si chimice ofera un Factor de protectie solara de incredere. Actiunea defensiva a filtrelor este suplimentata de Vitamina E.

Crema Reparatoare dupa Soare si de Prelungire a Efectelor Bronzului-SUN DEFENSE

Gel calmant si revigorant se aplica dupa expunerea la soare potrivit pentru :

- Toate tipurile de piele.

- Calmeaza, catifeleaza si readuce moliciunea pielii.

- Asigura un bronz de durata.

Asigura o actiune combinata: anti-imbatranire, catifelare, calmare si improspatare. In afara de Vit E care este un anti-oxidant de baza de ingredientele anti radicali liberi, formula mai contine:

- Alanton: extract vegetal cu proprietati de calmare, ideal impotriva eritemului solar.

- Pantenol (vitamina B5) cu actiune de catifelare: protejeaza pielea de arsuri si repara afectiunile cauzate de radiatii excesive, favorizand procesul natural de bronzare. Are putere crescuta de atragere si retinere a apei.

- Aloe vera: este extrasa din frunzele de aloe vera si are proprietati de calmare si catifelare. Este folosita in cosmetica de secole. Patrunde in piele si ajunge la straturile de adancime. Efectul sau de racorire actioneaza impreuna cu alte substante antiinflamatoare. Agentii sai cei mai active sunt mineralele, polizaharidele, amino acizii, si carbohidratii. Furnizeaza oxigen pielii si stimuleaza reinnoirea celulelor. Are acelasi pH ca pielea.

- Alpha-bisabolol: extras din musetel cu efect de calmare a inflamatiei. Calmeaza si contracta vasele de sange.

Ce trebuie sa faci pentru a intrat in concurs?

Povesteste-ne despre vacanta ideala. Poti sa povesti despre o vacanta pe care ai petrecut-o deja si sa ne arati si poze sau despre cea pe care ai planuit-o pentru vara aceasta.

Nici cele care doar viseaza cu ochii deschisi la locuri minunate nu sunt excluse. Toata lumea poate participa! Important este sa va motivati cat mai bine alegerile, sa va ilustrati povestile si sa ne treziti interesul. Evident, cea care va posta cea mai interesanta poveste va castiga.

Concursul se desfasoara in perioada 26 mai - 9 iunie urmand ca pe 10 iunie sa fie desemnata castigatoarea.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: Castiga un pachet de creme de plaja Bruno Vassari!

Mesajde gabriela2310b » Mie Mai 26, 2010 6:39 pm

e foarte binevenit acest concurs mai ales ca deja e destul de cald afara si am inceput sa mergem la plaja.
o sa revin si eu cu o descriere a vacantei ideale din punctul meu de vedere, mai ales ca am inceput deja sa-mi fac planurile pentru vacanta de vara.

elenastoian

Mesajde elenastoian » Joi Mai 27, 2010 2:00 am

Vacanta ideala este la mare,la soare!
Astept cu nerabdare sa vina vacanta!
Visez la o vara in Ibitza,la o plaja imensa si insorita unde sa ma pot bronza,iar pachetul de creme de plaja Bruno Vassari sa ma poata proteja de soarele arzator :D .

P.S. Sper sa fiu originala si sa castig!
Va multumesc,
Elena Stoian

pupisori

Mesajde pupisori » Joi Mai 27, 2010 5:43 am

Cand ma gandesc la vacanta ideala, ma gandesc cu nostalgie la frumoasa Italie, la insoritele-i plaje, la impresionantele-i palate si gradini, la paste, pizza si lasagne, dar si la dulcea lor limba si istorie pe care le-am invatat cu placere!
Cand imi imaginez vacanta ideala deschid calculatorul si ma uit la pozele din Roma, Pisa si Firenze. Vorbesc cu Alessia, Michelle si Dario si la sfarsit imi spune fiecare "un bacio, Ralu! Ci vediamo presto! " ( "pupici, Ralu! Ne revedem curand!" ), si parca0mi trece dorul!

carmena_dixi

Mesajde carmena_dixi » Joi Mai 27, 2010 9:20 am

Vacanta! Ne este un cuvant drag tuturor ,il rostim cu nerabdare si emotie .Muncim mult si atunci cand ne dorim sa plecam in vacanta planurile sunt multe!Iubesc razele soarelui, marea, valul,nisipul fin ce se strecoara prin degetele tale cazand ca din clepsidra, muzica ce pare ca imbraca plaja si nu cu zgomot ci cu impuls de miscare.. iubesc delfinii ce apar dis-de-dimineata pe plaja goala si apa linistita, ce vin parca special pentru tine sa-ti ofere un spectacol deosebit chiar si pret de cateva secunde,iubesc toate aceste minuni,de fapt iubesc locul care le intruneste .Iubesc Venus-ul, statiunea turistica romaneasca Venus-precum ii spune si numele ,zeita frumusetii insa aici,reflecta frumosul general, frumosul statiunii si atmosferei oferita cu mult drag de toti cei care se preocupa de buna ta dispozitie si te fac sa te debarasezi de toate problemele,din momentul in care pasesti pe nisip pana in camera de hotel indiferent de cate stele stau in fruntea acestuia. Totul ma incarca cu energie si imi confera o stare de bine pe care o pastrez pentru "zile negre". Nu este un citat din vreun pliant ci este sentimentul pe care mi-l ofera Venusul si ma face sa revin in fiecare an simtindu-ma legata de tot ce se petrece: focul de tabara, dans, distractie de dimineata pana seara cu Mc-ul plajei Kenny si invitati surpriza si nelipsitul Gheorghe Gheorghiu ale carui melodii sunt permanent difuzate in playlistul nostru la orice petrecere!Totul confera o vacanta minunata.. de vis!
Imagine
Imagine
Ultima oară modificat de carmena_dixi pe Mar Iun 08, 2010 8:23 pm, modificat 1 dată în total.

missIndependent

Mesajde missIndependent » Joi Mai 27, 2010 10:20 am

Cand se incalzeste afara,si vine momentul sa ne hotaram unde ne vom petrece vacanta de vara mult asteptata,mi-a intrat in reflex sa spun ca iar vreau in Tenerife.Dar nu e obisnuinta,e pur si simplu dorinta de a se repeta.Va doresc sa simtiti emotiile care le-am simtit eu cand aproape sa aterizam pe "Insula eternei primaveri"(asa cum mai este numita deoarece temperaturile nu coboara sub 20 grade C si nu depasesc 30 grade C).
Surpriza si emotiile nu s-au oprit aici..in ciuda faptului ca nu eram casatoriti,camera si hotelul au fost alese si pregatite ca pentru o pereche aflata in luna de miere...cu petale de trandafir si sampanie... :oops:
Ma simteam ca in rai..in fiecare dimineata cand ieseam pe balcon..in stanga mea era oceanul..plaja..palmierii..si in dreapta se intrezarea El Teide, piscul cel mai inalt din Spania...ce poate fi mai frumos decat sa te bucuri si de briza oceanului si de aerul proaspat al muntelui?
Am fructificat acea vacanta de 7 zile cum am putut mai bine,am facut plaja,am vizitat tot ce era de vizitat..si am facut shopping-ul de rigoare :) .
Cand ne-am intors acasa,bateriile erau super incarcate si aveam un alt avant de a incepe un nou an de munca/facultate.
Asa ca va doresc sa aveti o vara frumoasa,o vacanta de neuitat..and why not un bronz spectaculos in Tenerife! enjoy!
Ataşamente
DSC04906.jpg
noi in croaziera
Vizualizat de 7470 ori
priveliste1.jpg
priveliste de la balconul camerei noastre(muntele)
Vizualizat de 7470 ori
priveliste.jpg
priveliste de la balconul camerei noastre(oceanul)
Vizualizat de 7470 ori

simina33

Mesajde simina33 » Joi Mai 27, 2010 10:40 am

datorita faptului ca locuiesc la tara si mai ales ca sunt si cu serviciul foarte aproape de casa pentru mine vacanta ideala ar fi oriunde numai in judetul bihor nu, asa ca ideal al fi la mare fiind si cel mai departe de acasa(in romania), cel mai mult imi plac plajele inguste de langa port pentru ca nu sunt aglomerate si parca pentru bronz si relaxare sunt cele mai ideale iar pentru distractiile de noapte normal statiunile la rand.
aor produsele bruno vassari si sper din suflet sa le castig
va pup

taarraa

Mesajde taarraa » Joi Mai 27, 2010 11:29 am

Vacanta ideala...
Este acea vacanta in care uiti de grijile cotidiene,lasi totul acasa...si mergi intr-un loc unde sa simti cu adevarat viata,libertatea in care sa ma imbrac doar in alb sa alerg desculta pe plaja iar valurile sa-mi stearga urmele ,soarele sa-mi mangaie pielea iar singurul zgomot sa fie cel al marii
Sa pierd ziua toata privind cerul si marea...sa ma plimb ore intregi fara sa intalnesc pe nimeni,sa ma racoresc cu un cocktail rece alaturi de iubitul meu
Ce poate mai frumos decat cel mai frumos loc din lume impreuna cu persoana iubita
Imagine
Imagine
Imagine
Locul in care poti spune ca ai ajuns in Paradis este Bora bora. Anotimpurile nu mai conteaza, timpul se opreste in loc: azur, lagune, recife de corali, shopping de lux, rechini, bungalow-uri,. inconfundabilele lagune si recife de corali.. O plaja perfecta cu un nisip alb, apa de smarald in care pesti viu colorati anima gradinile de corali. Pe insula romaniticilor ar fi vacanta perfecta pentru mine si iubitul meu,doar noi doi si tot rasfatul de pe Bora Bora.
Imagine
Sa ne trezim dimineata rasfatati de soare,ascultand valurile dupa care sa mergem sa luam micul dejun pe o terasa in apa unde apa sa ne rasfete picioarele.Imagine
Casutele, bungalow-urile, de deasupra oceanului ne vor fi o gazda uluitoare.

O vacanta plina de relaxare de plimbari pe plaja,avand timp sa admiram toata insula,sa facem scubadiving ,sa privim rasaritul in fiecare dimineata si sa ne bucuram de soare.Admirarea peisajului din jur este o distractie in sine in aceasta locatie asa ca ne sa mai dorim mai mult de atat
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
O vacanta cu adevarat exotica ,ceasta este vacanta ideala in viziunea mea...si sper sa am parte candva de ea.
"Se iau 2 linguri mari de distractie, sa adauga intr-un bol plin cu nisip fin, incins de raze de soare, se toarna un val sarat de apa de mare pentru o compozitie omogena.
Se amesteca bine cu putin praf de soare. Cand aventura este in toi, se adauga o gasca de prieteni dornici de distractie.
Ca reteta sa fie dulce, se presara si o noapte in club cu persoana iubita, pana dimineata.
Apoi se pune totul la foc mic, se acopera cu o umbrela, pentru a fi siguri ca nu ne arde soarele.
Se serveste fierbinte, la fel ca vara care ne asteapta!"
Aceasta poezioara descrie perfect o vacanta ideala
Imagine
Imagine
Aceste imagini descriu perfect vacanta mea de vis.....
Ultima oară modificat de taarraa pe Vin Mai 28, 2010 4:55 pm, modificat de 3 ori în total.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Mai 27, 2010 11:43 am

Am luat 2 cataloage cu oferte in Grecia...cred ca aleg Corfu sau Santorini....si sunt sigura ca va fi o vacanta de neuitat, ca in fotografiile postate de voi...am eu grija sa iasa asa... :lol: :lol: :lol:
Succes la castigarea produselor de plaja, pentru care eu nu ma lupt.... :lol: :lol: :lol:

alina_gabriela21

Mesajde alina_gabriela21 » Joi Mai 27, 2010 11:53 am

Eu si prietenul meu ne dorim foarte mult sa ajungem pe pamantul Insulelor Maldive Imagine
si de aceea am decis sa ne strangem banutii si sa ne facem cea mai frumoasa vacanta pe aceasta insula.Vrem sa ne relaxam,sa uitam de stresul de-acasa,sa ne iubim pe nisipul acelor insule si sa ne cazam la hotelul Hilton Imagine pentru a ne simti coplesiti de pestii colorati si albastrul oceanului. Sunt multe locuri de vizitat pe aceste insule dar trebuie sa ai si multi bani ca sa-ti faci vacanta perfecta dar eu cred ca intr-o buna zi vom ajunge acolo dar pana atunci vom visa in continuare.

O zi buna si succes tuturor fetelor.

anna_d

Mesajde anna_d » Joi Mai 27, 2010 11:56 am

Eu imi doresc sa vizitez Israelul, fiindca ma fascineaza cultura si civilizatia evreilor. As vrea sa vad cat mai multe din tara lor, dar si sa-i cunosc pe ei ca popor. Am impresia ca sunt un popor cu bun simt, precum si niste oameni foarte destepti. Nu numai ca intelectuali, dar si ca inventatori. Am vazut ca au creat incaltari comode - chiar am niste sandalute evreiesti foarte bune... Sunt doar un exemplu.
Pe langa monumente si locuri istorice, as vrea foarte mult sa merg si la mare la ei. Mi-a atras atentia statiunea Nahsholim:
http://www.nahsholim.co.il/
Ma gandesc si ca putini romani viseaza la aceasta destinatie, e una mai putin celebra... Poate nu va fi asa aglomeratie... cu regret spun ca unii romani nu sunt tocmai placut de intalnit pe teritorii straine...
Imagini din statiunea Nahsholim:
http://www.nahsholim.co.il/gallery.cfm
Locurile mi se par de vis!

delia_anisie

Mesajde delia_anisie » Joi Mai 27, 2010 12:19 pm

Anul acesta pe 25 septembrie o sa am nunta :P
Bineinteles ca cel mai fericit moment din viata mea va fi acesta, insa astept cu nerabdare si luna de miere in care speram ca Dumnezeu sa ne binecuvanteze cu un bebelus conceput acolo - inca de cand am aflat ca urmeaza sa ma marit :D , am visat sa concep primul copil in luna de miere. Si bineinteles ca momentul este oportun, mai ales ca acolo vom avea parte de relaxare maxima, rasfat, intimitate, numai noi doi, sa ne consumam iubirea pe o plaja cu nisip fierbinte, sau intr-un hamac la umbra... :wink:
Am gasit poza perfecta din luna de miere perfecta, as vrea enorm de mult sa plecam in Hawaii, este ceva cu locul acela care ma fascineaza mai presus decat orice, nu am fost niciodata, insa cand ma uit la poze de acolo, imi inspira un sentiment de naufragiu, ca in filmele cu un barbat si o femeie care sunt singurii supravietuitori ai unui naufragiu, si apoi intre ei se infiripa o iubire pura, lipsita de inhibitii, si infloresc impreuna, acolo, doar ei doi singuri, departe de lume, nici nu vor sa se mai intoarca parca in lumea agitata.
Cam asa ma vad si eu acolo, si uitandu-ma la poze de acolo parca incep sa experimentez sentimentul de libertate, de iubire, de frumusete din jur...
Si daca nu voi reusi sa ajung anul acesta impreuna cu sotul meu, ne vom face sigur un concediu in acest paradis...parca ar fi uitat de lume, dar nu este, parca este rupt de planeta asta, dar nu este, parca e intangibil, dar nu este :)
Ataşamente
hawaii.jpg
Vizualizat de 7445 ori

andyna

Mesajde andyna » Joi Mai 27, 2010 1:13 pm

Cea mai frumoasa vacanta la care visez de o viata este una pe o insula exotica,foarte putin populata,unde sa fiu eu si cu iubitul meu.Apa turcoaz sa ma faca sa vibrez de bucurie si de dorinta,soarele sa ma resfete,iar adierea vantului sa ma faca sa simt ca traiesc.Insulele exotice nu inseamna numai plaje cu nisip fin,ci si freamat de palmier.Jamaica,Caraibe,Bora Bora...sunt doar cateva din destinatiile de vis,pe care nu stiu daca voi reusi vreodata sa le vad.Uitati-va la aceaste poze si ganditi-va ca sunteti voi cu persoana pe care o iubiti.Acolo imi doresc sa fac tot felul de nebunii,lucruri la care sa nu ma fi gandit inainte,cum ar fi scuba diving,sa vad toate vietuitoarele din apa,sa ating coralii,sa alerg goala la malul marii,fara ca cineva sa ma vada.In fiecare zi m-as imbraca frumos,mi-as pune flori la gat si as dansa pentru iubitul meu,ca el sa nu se gandeasca decat la locul in care se afla si la mine.Imi doresc ca pentru un moment sa uit de lumea agitata si rea in care le aflam si sa savurez fiecare clipa din acest Paradis.
Ataşamente
images.jpg
Vizualizat de 7439 ori
bali_pe_plaja.jpg
Vizualizat de 7439 ori
maldives_b_b.jpg
Imi doresc sa fiu rasfatata de toata lumea.
Vizualizat de 7439 ori

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Joi Mai 27, 2010 1:29 pm

pentru ca imaginile descriu mai bine decat 1000 de cuvinte, va las sa descoperiti alaturi de mine incredibila indie:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
ImagineImagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
"If there is one place on the face of earth where all the dreams of living men have found a home from the very earliest days when man began the dream of existence, it is India!" - Romaine Rolland

karmen_kk

Mesajde karmen_kk » Joi Mai 27, 2010 4:22 pm

In primavara acestui an am avut sansa sa petrecem un weekend in frumoasa statiune situata la cea mai mare altitudine din România si anume in Predeal.Am ajuns cu masina personala pe DN-1 , E 60 ( Km 143 ) dar se poate ajunge si cu trenul, gara fiind situata in apropiere de centrul statiunii. A fost un weekend de vis unde aerul curat si frumusetea locului ne fac sa ne aducem aminte cu drag de acele locuri minunate.Am fost cazati la pensiunea Toledo aflata chiar la intrarea in statiune dinspre Brasov, o pensiune frumoasa si curata cu gazde primitoare si mereu cu zambetul pe buze. La pensiune am avut parte de o sedinta relaxanta de masaj unde m-am simtit foarte bine .Camera era dotata cu baie proprie si TV . O pensiune primitoare unde cu siguranta si ochiul cel mai critic s-ar simti bine.
Am vizitat mareata manastire Sf. Nicolae, Biserica Sf. Împăraţi Constantin şi Elena aflata chiar in centrul statiunii langa parcul de joaca, locul in care copii se pot distra. De asemenea se pot vizita si alte obiective turistice cum ar fi: Cascada Tamina, Pestera de Gheata, Capela romano-catolică Timişul de Jos dar si partiile de schi atat de cautate in frumosul anotimpul de iarna .Dupa o ploaie rapida de primavara ceata s-a ridicat iar peisajul montan a devenit de vis.Un loc ce merita vizitat in orice anotimp datorita aerulului curat, fară praf si alti agenţi alergici, bogat in ozon si o presiune relativ scazută a aerului. O vacanta minunata .

Imagine Imagine Imagine

Următorul