Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga un pachet de creme de plaja Bruno Vassari!

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

pufuletz23

Re: Castiga un pachet de creme de plaja Bruno Vassari!

Mesajde pufuletz23 » Joi Mai 27, 2010 7:35 pm

vacanta mea ideala este in spania.imi doresc de mult timp sa ajung acolo si sper ca se va implini vara aceasta.aceste creme vor fi bine venite.va multumesc :D

draghinescu

Mesajde draghinescu » Joi Mai 27, 2010 9:05 pm

Vacanta, tare mi-as dori sa merg ininsulele Bali ,in salbaticie sau undeva departe de lume cu un suflet la fel de sincer si cald ca al meu.Sa fim inconjurati de apa ,sa exploram necunoscutul sa ne daruim unul altuia,sa facem dragoste si sa ne bucuram de liniste ,soare si de tot ce ne apartine cu adevarat :viata. Stiu sa visez nu?Doar e gratis!Toti visam si ne dorim multe ,multe ,eu imi doresc fericirea de a trai frumos ,la maxim,clipa de clipa,astfel viata este o lunga vacanta .

aurelia50

Mesajde aurelia50 » Vin Mai 28, 2010 4:18 am

Vacanta ideala este la mare,la soare! :oops: :P :shock: :) :( :o :twisted: :evil:
Astept cu nerabdare sa vina vacanta!Cea mai frumoasa vacanta la care visez de o viata este una pe o insula exotica,foarte putin populata,unde sa fiu eu si cu sotul meu. Acolo imi doresc sa fac tot felul de nebunii,lucruri la care sa nu ma fi gandit inainte,cum ar fii sa vad toate vietuitoarele din apa,sa ating coralii,sa alerg goala la malul marii,fara ca cineva sa ma vada.In fiecare zi m-as imbraca frumos,mi-as pune flori la gat si as dansa pentru sotul meu,ca el sa nu se gandeasca decat la locul in care se afla si la mine.Imi doresc ca pentru un moment sa uit de lumea agitata si rea in care ne aflam si sa savurez fiecare clipa din acest Paradis. :mrgreen: :| :roll: :lol: 8)

m_geanina

Mesajde m_geanina » Vin Mai 28, 2010 10:33 am

Visez sa am bani pentru o rulota si sa fac turul Europei cu ea .Mi-as urca cainii in rulota si sa opresc in Croatia . Anul acesta sigur nu dar in cativa ani sper sa transform acest vis in realitate si poat chiar intr-o vacanta permanenta.

marinaa40

Mesajde marinaa40 » Vin Mai 28, 2010 12:00 pm

Prima impresie pe care o ai pe Insula Fericirii este ca...ai parasit Pamantul. Peisajele sunt unice si nimic nu seamana cu ceea ce stiai despre Africa.
Socotra inseamna “Insula fericirii” in limba sanscrita si chiar asa pare. Doar ca nu mai e vorba de o singura insula, ci de un arhipelag, o formatiune de vreo patru insule. Se afla undeva la 250 de kilometri distanta de Somalia si la 340 de kilometri departare de Yemen, stat de care apartine
Cand intorci privirea vezi plaje intinse, care se termina lin in platouri de calcar. Acestea sunt pline de pesteri si te-ai astepta sa rasara ca din pamant un batran pirat care mai pazeste inca o comoara ascunsa. Sa nu te mire daca o sa auzi povesti cu pirati contemporani: cei din Somalia aveau drum pe aici din cand in cand.
E cald in Socotra, iar clima uscata nu e deloc prietenoasa. Plantele care traiesc aici sunt si ele unele aparte. Sunt specii care vechi de peste 200 de ani si pe care nu le mai gasesti nicaieri in lume. Samanii si vracii isi procurau de aici rasini speciale, din copacul Sangele Dracului, pe care le preparau apoi in diverse potiuni, medicamente si alte preparate.
Trandafirul desertului arata ca un picior de elefant inflorit, cand ajunge la maturitate. A ajuns si in tarile occidentale, dar este privit drept un bonsai african, pentru ca pare a fi un copacel japonez si se adapteaza foarte bine si in ghiveciuri.
Putini sunt turistii care se incumeta sa viziteze Socotra.Cei care ajung aici au parte de peisaje sublime

georgiyi

Mesajde georgiyi » Vin Mai 28, 2010 2:24 pm

Vacanta ideala...mintea si sufletul meu simt deja nevoia disperata de a evada, de a respira parfum de mare, iubire si speranta. Vreau sa plec la mare...sa-mi scot visele la soare, sa le fac sa simta parfumul marii, sa-mi spal sufletul in apa sarata si cu alge, in mangaierea razelor de soare ale diminetii. Vreau sa ma scutur de platosa seriozitatii si a constiinciozitatii, de sablonul de studenta ideala si sa ma intorc spre mine insami....spre fata vesela si nebuna care e in stare sa alerge o ora intreaga pe plaja, sa se balaceasca mai ceva ca o ratusca, care asculta muzica la maxim si se imbraca in culor tari in timp ce viseaza cu ochii deschisi. Adevarata vacanta, cea din sufletul meu, vreau sa fie vacanta in care sa ma imbrac numai in alb si sa ma plimb ore in sir, sa visez cu ochii deschisi intinsa direct pe nisipul fierbine. Aceasta vacanta vreau sa-mi deschida sufletul, sa-mi vindece mintea si sa-mi umple inima de iubire.

Ally_alex09

Mesajde Ally_alex09 » Vin Mai 28, 2010 3:58 pm

Cand ma gandesc la vacanta de vara,vacanta pe care fiecare o asteptam cu sufletul la gura si la care visam tot timpul anului deja am in fata ochilor nisipul auriu care te arde pe talpi,marea inspumata,valurile care se izbesc furioase de stanci,deja simt briza marii cum se rasfata in parul meu si mirosul care imi amageste celulele olfactive....si trebuie sa existe cineva care sa te trezeasca din amorteala si sa iti puna cumplita problema a locatiei..insa pentru mine vacanta ideala nu are surse de inspiratie, oferte, calcule si limite..pur si simplu inchid ochii..si merg acolo unde mi se opreste mintea zburdalnica..mare, soare,plaja..si ca sa dam totusi un nume luxos viselor i-am putea spune..
dubai75.jpg
Vizualizat de 1827 ori

Dubai,"orasul de aur"..o vacanta de vis petrecuta intr-un oras ultramodern, cu o arhitectura extrem de indrazneata..orasul controverselor,unde poti vedea de la localnici imbracati in haine traditionale pana la turisti imbracati sumar si oameni de afaceri in costum .Un loc unde chiar daca auzi chemarea la rugaciune de 5 ori pe zi exista o viata de noapte intensa,raiul cumparaturilor si al vacantelor de lux.Mi-ar placea macar o data in viata sa bucur de comfortul singurului hotel de 7 stele din lume..
imgname-burjalarab_is_the_best_hotel_in_the_world-50226711-burj-al-arab.jpg
Burj Al-arab
Vizualizat de 1827 ori

Burj al-arab(Turnul arabilor)..sa ma rasfat cu bijuterii,parfumuri scumpe si mancare buna.Si in cazul in care ajung pe acolo,nu mi-ar displacea nici o plimbare in desert.E o locatie minunata,luxoasa dar si costisitoare,insa mi-ar placea sa ajung acolo macar o data in viata,insotita de persoana iubita si de ce nu,poate chiar de cativa prieteni.Dar pana atunci sper sa ma bucur de vacanta pe litoralul autohton sau macar sa visez la luxul din Dubai in timp ce inot relaxata intr-o piscina, mangaiata de razele soarelui si protejata desigur,de cremele de plaja Bruno Vassari.
Ultima oară modificat de Ally_alex09 pe Lun Iun 07, 2010 9:57 pm, modificat 1 dată în total.

mimi.me

Mesajde mimi.me » Vin Mai 28, 2010 7:18 pm

Brazilia, tara oamenilor mereu veseli, este taramul pe care sper sa ajung cat de curand. Mi-as dori sa vizitez Brazilia pentru plajele sale minunate, pentru a simti cu adevarat pasiunea unui meci de fotbal, pentru a participa la cea mai mare petrecere stradala, pentru a experimenta jungla amazoniana, pentru a inota cu delfinii, pentru capoeira, pentru a savura un caipirinha original si nu in ultimul rand pentru a-mi implini un vis din copilarie.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

va las sa va delectati cu un dans care cu siguranta va va duce cu gandul la vacanta ;)

http://www.youtube.com/watch?v=tRKzUa60 ... re=related

coryalecs

Mesajde coryalecs » Vin Mai 28, 2010 10:18 pm

Ar fi interesanta o destinatie mai putin cunoscuta,dar de ce nu,deosebita!M-am gandit,asa,ca sa fiu mai diferita de altii,la Croatia,la o vacanta pe Coasta Dalmatiei.
Dubrovnik este unul dintre cele mai frumoase orase ale Croatiei,iar centrul vechi e patrimoniu UNESCO,dar sa nu uit de insulele Hvar sau Korcula,ideale pentru un concediu linistit.
Daca nu ai mai fost niciodata in Croatia,ai toate sansele sa te indragostesti la prima vedere!Iar daca ai mai fost,sigur iti doresti sa revii,pentru ca de aici nu poti sa te intorci decat cu amintiri frumoase!Pe langa orase pitoresti si insule linistite,pe Coasta Dalmatiei se afla si patru dintre cele opt parcuri nationale ale Croatiei,cel mai cunoscut-Plitvice.Plimbarea cu vaporasul pe apele turcoaz este unul din punctele forte!
Dubrovnik este cunoscut sub denumirea de "Perla Adriaticii",nume care i se potriveste perfect,orasul fiind o mica bijuterie.
Pe insule poti ajunge cu feribotul.Clima mediteraneeana,viata de noapte din orasul Hvar,plajele din Jelsa sau campurile de levantica=destinatii ideale mai ales pentru cupluri.Insula Korcula este una din cele mai verzi insule din Marea Adriatica si ,mai ales,locul unde s-a nascut Marco Polo.
Sincer eu consider ca aceasta este o destinatie de vacanta ideala,si aici as dori foarte mult sa ajung pentru a ma destinde si relaxa.

alina_e17

Mesajde alina_e17 » Sâm Mai 29, 2010 12:26 am

Nu pot spune cu exactitate ce reprezinta pentru mine vacanta ideala, pentru ca am o imaginatie destul de bogata, presarata cu foarte multe dorite si prin urmare o multitudine de locuri de vizitat...atat singura cat si insotita, ideal insotita :D. Voi incerca sa ilustrez macar una din vacantele ideale din imensa lista.
Incepe cam asa: "Visez...bine spus visez, pentru ca asemenea vacanta in Insulele Caraibe doar in vis se poate adeveri.Sa spunem ca acum visez; visul incepe cam asa: ma aflu in avionul cu destinatia Insulele Caraibe impreuna cu iubitul meu, deoarece o vacanta nu poate fi ideala fara iubit, dragoste si soapte dulci.Imagine Ajunsi la destinatie, cautam sa ne cazam la unul dintre cele mai luxoase hoteluri , de preferinta pe malul apei.Imagine Dupa cazare, intro camera cu vedere greu de descris in cuvinte, superba si menita sa incinga atmosfera, se promit nopti de neuitat. Dar inca nu a trecut ziua..deci despachetam, ne imbracam cu costumele d baie,,,si ne plimbam pe plaja, ne luam in brate, ne dragalim Imagine. Dupa plimbare, ne dragalim pe plaja..intr-un hamac…ce ne aproprie mai mult ca niciodata…ca si cand am fi un singur suflet,dupa care seara cinam pe plaja…surpriza iubitului:D:D Imagine.Dupa care o plimbare romantica de seara, desculti, cu soapte de iubire, fara grija zilei de maine.!Urmatoarea zi micul dejun servit p plajaImagineapoi o plimbare cu yachtulImagine,
scufundari, iar plimbari pt a vizita obiectivele turistice specifice, locul unde sa filmat “piratii din caraibe” si tot asa.Imagine, Imagine.Si ca sa inchei, pt a fi cu adevarat ideala, o cerere in casatorie pe plaja , cu adevarat deosebita, la care viseaza orice romantica incurabila..uff!Imagine.Si ups..visul se incheie..caci realitatea bate la usa!ImagineSi revenim la monotonia d toate zilele:(. The end of dream

IuliaIulia

Mesajde IuliaIulia » Sâm Mai 29, 2010 10:04 am

Eu consider ca toata viata mea de pana acum a fost o vacanta, desi nu totdeauna "de vis", tocmai pentru ca nu am avut niciodata un serviciu atat de solicitant, incat sa simt nevoia aceea nebuna de-a evada. Pentru mine, "vacanta de vis" inseamna un loc in care sa te linistesti, sa te detasezi de tot, de aglomeratie, de munca, de vecini, de tot ce poate fi stresant. Cateodata, ma ascund si eu in cate un colt linistit, dar, repet, sunt norocoasa sa fi facut toata viata mea numai ce mi-a placut, si atunci nu prea am resimtit stresul specific zilelor noastre. Pentru mine, pana acum, viata a fost o vacanta mare, in care am avut si vreme buna, si vreme rea.
Exista, totusi, ascunsa in visurile mele, o vacanta ideala: sa ma urc in masina sau in tren si sa ma opresc in urmatoarea statie. Ceva neplanificat, o calatorie care sa se deruleze dupa instinct, cu ceva bani in buzunar, cat sa pot sa-mi iau o paine si benzina sau bilet pentru urmatoarea destinatie... hotarata pe moment. Importanta in aceasta aventura este calea, si nu destinatia. Daca banii din buzunar ar fi ceva mai numerosi, evident ca as muri de placere sa ma aventurez chiar in jurul lumii. Cred ca m-as simti implinita pentru tot restul vietii, sa pot merge, pur si simplu, unde ma duce vantul prin lume. Oh, ce minune ar fi!... Sa iau doi, trei, zece prieteni buni, oameni ca mine, gata sa manance numai corcoduse, daca e cazul, si sa nu ma opresc: Australia, Noua Zeelanda, Africa... Dorul asta de duca in necunoscut l-am avut de mica. Pe la 15 ani, chiar am plecat cu hainele de pe mine undeva "in sus", spre Moldova. M-am oprit in trei, patru orase, dupa zile bune am ajuns unde spusesem ca plec. Ai mei nu m-au certat, au inteles "nebunia" asta a mea, cum inteleg in fiecare zi celelalte mii de alte nebunii... Cam asta ar fi vacanta ideala, dar pana atunci, nu-mi doresc nimic altceva decat sa nu-mi doresc vreodata sa am o vacanta pe bune. Vacanta exista. E un vis, un vis pe care eu il traiesc.

lilo

Re: Castiga un pachet de creme deeisheo plaja Bruno Vassari!

Mesajde lilo » Dum Mai 30, 2010 10:48 am

niciodata nu mi-au placut regulile, si cred ca cel mai mare expert in fabricarea lor este scoala , da sunt eleva, si iubesc vacanta , soarele , si mirosul dulce al nisipului fierbinte. vacanata de vara a fost intotdeauna speciala pentru ca eram non stop cu prietenii mei, ne bagam in tot felu de probleme si nascoceam cele mai traznite planuri si vise. Au trecut anii si suntem tot impreuna, dar acum visurile noastre au luat proportii uriase cu privire la vacanta , ne dorim , noi, o mana de prieteni sa vizitam Japonia , o destintie de vis, o lume de neatins, am inceput sa fiu interesata de misterul geishelor, dansul lor , si arta servirii ceaiului. Ar fi vacanta perfecta, am visat de multa vreme la ea, am planuit si cele mai mici detalii, am inceput sa invatam chiar si limba. O sa ajungem acolo , o sa tinem soarele in mana pntru o clipa si o sa ne amintim pentru eternitate, si pentru ca japonia nu te tocmai la o aruncatura de bat,vara asta vom lua trenul in ultima zi de scoala si vom pleca spre necunoscut impreuna ,.. vom dansa impreuna sub soare, zambetele noastre vor forma un evantai ! Sayonara >:D<

andre3a_4_you

Mesajde andre3a_4_you » Dum Mai 30, 2010 2:03 pm

coborarea_myrtos-300x222.jpg
myrtos:X
Vizualizat de 1805 ori
In vara aceasta o sa plec impreuna cu familia mea in minunata Grecia, mai exact in insula Kefalonia, Myrtos!!! :D Abia astept!!! :D Din ce am vazut pe internet, mi se pare de vis…fara cuvinte… :| Imi imaginez aceasta vacanta ca cea mai frumoasa… Ma gandesc numai la marea aceea albastra-albastra si la nisipul alb si curat:X Nu se compara cu marea noastra…si e pacat pentru ca nu s-a intretinut si in felul acesta a ajuns cum este acum… :( in fine…nu vreau sa-mi stric buna-dispozitie… :D Si cum spuneam, abia astept sa ma rasfat in aceasta minunata vacanta, sa ma distrez, sa vizitez minunatiile de pe acolo si sa ma bronzez, sa prind acea culoare aramie si cred ca ma vor ajuta mult cremele din pachetul Bruno Vassari.
crema-plaja.jpg
crema:X
Vizualizat de 1805 ori
Sper ca nu ma lasati sa ma ard!!! Glumeam! :lol: Mi-a facut placere sa va povestesc bucuria mea, si va doresc vacanta placuta tuturor! :wink:

Maaraa

Mesajde Maaraa » Dum Mai 30, 2010 9:48 pm

Vacanta ideala?!

Sfarsit de iunie.
Chef de viata.
Caldura.
Liniste.
Mare.
Valuri.
Nisip fierbinte.
Cer senin.
Soare.
Umbra.
Rasarit.
Apus.
Nopti prierdute.
Costum de baie.
Bronz perfect. [Cu ajutorul cremelor de plaja Bruno Vassari!]
Prieteni.
Dragoste.
Telefoane mobile lipsite de semnal.
Relaxare.
Foc de tabara.
Balaceala.
Zambete.
Parfum de fericire.
Vis de neuitat.
:)

pamfilie

Mesajde pamfilie » Lun Mai 31, 2010 12:32 am

HMM VACANTA..SUNA FRUMOS..ACEST CUVANT...CRED CA E PREFERATUL TUTUROR..!dEja ne gandimm la soare ..plaja..distractie..lume multa,mancare buna...relaxare...poate de ce nu noi prieteni..noi oameni....si noi aventuri.!Sincer..am o vacanta planuita de mult..,,doar ca din pacate bugetul..nu mi-a permis..oricum..aceasta vacanta mult visata,,va ramane..mereu in plan..Insulele FILIPINE! Cred ca e cel mai minunat relaxant..interesant loc...liniste...eu as prefera....sa merg intr-o luna de miere..atunci...cand voi fi casatorita..va cu siguranta o experienta aparte...si care nu o voi uita niciodata

AnteriorUrmătorul