Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga 3 produse de make-up profesionale

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Oana.Zidaru
Forum Admin

Castiga 3 produse de make-up profesionale

Mesajde Oana.Zidaru » Lun Sep 20, 2010 11:24 am

Diva Hair si Luxbeauty.ro te invita la un nou concurs! De aceasta data poti castiga unul dintre cele doua seturi de produse de makeup Parisax Professional.
Ce contine un set?

1. Gloss-ul Parisax Professional are un efect "glossy" datorita texturii bogate si sidefate. Are o textura imbogatita cu o stralucire perlata si este disponibil in 8 nuante care se armonizeaza perfect cu orice stil de machiaj.

2. Paleta profesionala de make-up

Juca-te cu luminozitatea culorilor, intensifica-ti privirea, realizeaza un machiaj sublim. Cu o textura echilibrata (mat-sidefat) si cu siguranta unei aplicari usoare, excelente si de durata. Aceasta trusa are o gama de culori conceputa pentru un machiaj natural, sofisticat sau modern, in functie de paleta de culori pe care o alegi.

3. Creion de ochi Parisax Professional disponibil in 6 culori. Gratie texturii moi si malebila a minei, acest creion confera un rezultat precis si durabil.

Ce trebuie sa faci pentru a participa?

Spune-ne care este tendinta preferata de make-up din noul sezon si de ce crezi ca ti se potriveste.

Doua dintre participantele care posteaza cele mai interesante raspunsuri vor fi premiate.

Concursul se desfasoara in perioada: 20.09.2010 - 27.09.2010. Cele doua castigatoare vor fi anuntate pe 28 septembrie.

Atentie!
- La concurs nu au voie sa participe cele care au castigat in ultima luna la un alt concurs Diva Hair.
- Concursul este adresat femeilor din Romania.
- Castigatoarele vor primi un mail prin care vor fi rugate sa ne furnizeze adresa postala in termen de maximum 2 zile. Daca in termen de 2 zile nu primim niciun raspuns ne rezervam dreptul de a renunta la castigatorul respectiv.
- Premiile vor fi trimise de catre sponsorul concursului, pe adresa confirmata de castigatoare, in maximum 7 zile de la furnizarea adresei.

lianamitroi

Re: Castiga 3 produse de make-up profesionale

Mesajde lianamitroi » Lun Sep 20, 2010 1:45 pm

Tendinta mea preferata de make-up din noul sezon cuprinde mai multe etape: imi place si mi se potriveste machiajul smokey eyes, buzele rosii, nuantele de verde si sprancenele definite si cu forma naturala. Sunt bruneta si am ochii negri asadar acestea sunt preferintele mele care ma si avanteaza.

jorgeta

Mesajde jorgeta » Lun Sep 20, 2010 3:06 pm

Pentru a atrage mai toate priviriile asupra mea in aceasta toamna e necesar sa aleg dintr-o vasta paleta de culori tari precum fardul de pleoape verde inchis si rujul rosu aprins completat cu o coafura sofisticata, iar in timpul zilei un machiaj natural folosind nuante de bej si gri petrol si un gloss rosu nu foarte strident alaturi de o coafura usor de aranjat.Cele mai potrivite culori pentru pleoape in acest sezon sunt albastrul si verdele inchis, dar si griul petrol iar pentru buze rosul aprins si rozul pal.

Gorancristina

Mesajde Gorancristina » Lun Sep 20, 2010 4:32 pm

Tendinta preferata de mine din acest sezon ar fi: pentru o zi obisnuita de office, fard de pleoape aramiu/ciocolatiu si o linie discreta de tus deasupra lor, bineinteles,mascara, un ruj piersica si gloss cu efect de marire a buzelor.Sprancenele fiind bine definite; pentru seara prefer fard de pleoape albastru inchis sau negru, din nou mascara, ruj rosu burgund si un fard de obraz nu foarte puternic.
Consider ca mi se potrivesc aceste palete de culoare pentru ca am ochii verzi si parul saten inchis. :D

asias

Mesajde asias » Lun Sep 20, 2010 5:50 pm

Pentru acest sezon de toamna 2010, pun accent asupra ochilor, in timp ce buzele sunt tandre si delicate cu un gloss sidefat. Pleoapele le machiez in tonuri de piersica, gri ciocolatiu si nuante inchise de pruna . Obrazul e pus in evidenta cu o nuanta de roz piersica sau trandafiriu.
Acesta este machiajul meu preferat in acest sezon dar experimentez si alte tonuri de culori in functie de ocazie. Nu vreau sa fiu timida, nu. Sunt hotarata si increzatoare. Mie, machiajul de la 7 dimineata cand plec la birou, imi invioreaza toata ziua si da frau liber imaginatiei.
Multumesc !
Sa ai o zi minunata !
Viata e scurta , iarta repede, inclusiv pe tine; saruta incet, razi cu pofta, sa nu-ti para niciodata rau ca trebuie sa razi !

JulliannaM

Mesajde JulliannaM » Lun Sep 20, 2010 7:52 pm

Imi place mult ca se poarta portocaliul pe pleoape toamna aceasta. Am ochii intr-o nuanta nedefinita de gri-albastrui, care se schimba in functie de cum cade lumina sau in ce stare de spirit sunt, asa ca portocaliul ma ajuta sa imi scot culoarea deosebita a ochilor in evidenta. Avand tenul deschis, spre palid, iar ochii deschisi la culoare, conturul negru intens, cu putin auriu, nu poate decat sa ma avantajeze, neuitand insa putina culoare in obraji, insa doar un strop, atat cat sa para "piscati" de frig.

biazice

Mesajde biazice » Lun Sep 20, 2010 8:31 pm

Mai nou sunt bruneta si m-ati nimerit la fix cu noile tendinte in machiaj care se potrivesc culorii mele de par. :D Ador sa folosesc blush-ul fiindca imi pare ca o magie care iti contureaza fata,iti da un strop de culoare si imi mai place sa folosesc rujul rosu sau corai pentru a-mi accentua buzele atunci cand sunt pe fuga si nu am destul timp ca sa imi fac un machiaj deosebit la ochi. :oops: Dar preferatul meu este look'ul smoky eyes si tare m-am bucurat cand am vazut ca smoky in nuante de maro,machiajul pe care il folosesc cel mai des,este in tendinte.Il ador pentru ca este mai cuminte decat cel cu negru,dar ofera aceeasi intensitate privirii. :wink: Este ceea ce mi se potriveste mie :D

alina22buc

Mesajde alina22buc » Lun Sep 20, 2010 9:44 pm

Luminozitate - un fond de ten (fluid daca se poate), o pudra translucenta (aplicata cu un puf din acela simpatic, pe intreaga fata) pentru o satinare a tenului si o pudra bronzanta (aurie) pentru zona pometilor, nasului, fruntii, barbiei.
Acest machiaj se vrea o continuare a celui de vara, de aceea cred ca mi se potriveste deoarece imi place cat mai natural, cat mai simplu pentru a oferi celor din jur un machiaj cald.
si blondelor ce credeti ca li s-ar potrivi cel mai bine decat o pudra bronzata completata de un luciu de buze roz pal.

Adynaaa

Mesajde Adynaaa » Lun Sep 20, 2010 11:26 pm

Buna seara!
Sunt bruneta, am ochii caprui deschis spre verde, migdalati, tenul masliniu. Make-up-ul care pe mine ma avantajeaza este cel in nuante aramii, astfel pe o baza de smokey eyes obtinuta cu tonuri de maro, adaug cu pensula, usor, spre colturi, un verde-kaki. Conturez apoi ochii cu un tus negru si finalizez prin aplicarea de mascare in 3-4 straturi. Tenul meu nu necesita obligatoriu fond de ten, neavand pori sau imperfectiuni ale pielii, de aceea dupa ce am aplicat o crema hidratanta, subliniez linia pometilor cu un blush caramiziu. Pentru buze aleg o nunta tomnatica de roz-maro.

M_J

Mesajde M_J » Lun Sep 20, 2010 11:28 pm

buna!
un fdt bun care sa de-a luminozitate tenului, un fard de obraz sa se potriveasca cu nuanta tenului,si un ruj asortat culorii blash-ului,

simonici.e

Mesajde simonici.e » Mar Sep 21, 2010 1:26 am

Buna. Am ochii caprui si parul saten inchis si deobicei pun accentul pe ochi atunci cand ma machiez. Cred ca din tendintele de make-up din acest sezon mi s-ar potrivi, desigur, cele care pun accentul pe ochi. Nuantele de portocaliu nu prea imi plac, dar combinatia de auriu cu negru da. Pentru petreceri as incerca un "cat eyes", dar pentru machiajul de zi cu zi obisnuiesc sa folosesc nuante de mov si roz, in stilul "soft pink smokey eyes" , cu un blush roz-trandafiriu. Iar pe buze, in functie de intensitatea machiajului ochilor, folosesc ori un luciu transparent, ori nuante de ruj roz.

Roxanee

Mesajde Roxanee » Mar Sep 21, 2010 9:44 am

De 3 saptamani am inceput serviciul si dupa doi ani de stat acasa in concediul de cresterea a copilul de pana la 2 ani, pot spune spre rusinea mea ca sunt putin depasita in materie de machiaj. Problema nu este atat de grava pentru-ca prietena mea Diva m-a scos din impas punandu-ma la curent cu noile tendinte de machiaj.
Desi portocaliul este vedeta acestui sezon, nu pot spune ca ma avantajeaza foarte tare, ochii mei avand o nuanta de caprui spre verde si un ten deschis la culoare, asa ca pentru o zi la birou optez pentru bejul naturala, iar in completare un eye liner negru cu care conturez o linie discreta pe pleoape si un mascara pentru volum. Pentru buze blush-ul roz pal mi se potriveste de minune.
Daca pentru o zi la servici aleg machiajul cuminte de mai sus, pentru o seara in oras prefer sa aleg un machiaj mult mai puternic si mai dramatic. Machiajul cat -eyes nu poate lipsi, un contur negru pentru ochi, cu umbre de grii si negru si o mascara pentru extravolum clar imi vor scoate ochii din anonimat (mai ales ca port ochelari si nu vreau ca ochii mei sa ramana neobservati) in completare pentru a contrabalansa efectul realizat de machiajul ochilor un blush nude. :D

simonique_barbie

Mesajde simonique_barbie » Mar Sep 21, 2010 9:46 am

In timpul zilei prefer machiajul cat mai natural cu un strop de blush si o nuanta de luciu de buze cat mai apropiata de nuanta pielii,usor sidefata care sa imi mentina aspectul proaspat ore in sir. Seara pun accentul pe ochi,alungindu-i in coltul exterior cu ajutorul unui fard negru,maro sau mov in stilul cat eyes si cu o umbra de auriu in coltul interior al ochiului,adaugand nelipsitele gene false iar nuanta tenului sa fie usor perlata,la fel si buzele...un adevarat "diva make-up"

amandina06

Mesajde amandina06 » Mar Sep 21, 2010 10:04 am

Buna!
Dintre toate tendinţele acestui anotimp prefer culoarea albastră în ceea ce priveşte machiajul ochilor. Ţinând cont de faptul că sunt şatenă un pic de albastru pe pleoape îmi va scoate ochii căprui în evidenţa. Pentru machiajul de zi un albastru mat, iar pentru seara voi opta pentru un albastru metalic sau sidefat şi o coafura ceva mai sofisticata. Pentru buze aleg un ruj roz sau din aceasta gama de culori. În acest fel pun accentul pe ochii ,dar şi pe buze. O mascara de culoare neagră sau maro completează machiajul ochilor.
Pentru machiajul tenului optez pentru un fond de ten sub forma de spumă datorita tenului meu gras, care să îmi asigure un ten uniform şi mat. Şi un pic de pudră pentru fixarea fondului de ten.
Consider că ma avantajază acest tip de machiaj deoarece îmi pune în evidenţa ochii şi buzele, dar şi pentru faptul că se potriveşte culorii parului şi ochilor mei. :D

mada8807

Mesajde mada8807 » Mar Sep 21, 2010 10:10 am

Imi plac look-urile romantice,tonurile pastel ,fardurile sterse in nuanta lavandei iar buzele sa fie mate iesind in evidenta printr-o culoare aprinsa(rosu).Toate acestea mi se si potrivesc ,nu doar imi plac deoarece am ochii caprui si parul saten deschis.In general imi plac culorile care sublinieza trăsăturile într-un mod unic.Dupa parerea mea toate acestea reflecta o femeie cat mai dulce. :)

Următorul