Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Fond de ten ... eficient si accesibil ca pret! Exista?

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

cupcake

Fond de ten ... eficient si accesibil ca pret! Exista?

Mesajde cupcake » Mie Oct 20, 2010 3:31 pm

Salutare voua, fetelor!

Mi-am pus intrebarea daca exista fonduri de ten eficiente si care sa fie si accesibile ca pret...

Pana in momentul de fata cred ca am trecut de stadiul in care puteam numara pe degetele de la ambele maine fondurile de ten pe care le-am incercat.

De curand, am incercat, din intamplare, Ideal Shade de la Avon (nuanta Nude). A fost dragoste la prima incercare. Imi place f mult - este exact nuanta mea, imi lasa tenul f hidratat, este f usor de aplicat si rezista decent pe durata zile.

Mi-ar placea sa stiu si alegerea voastra atunci cand vine vorba de un fond de ten eficient si accesibil ca pret....

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: Fond de ten ... eficient si accesibil ca pret! Exista?

Mesajde gabriela2310b » Mie Oct 20, 2010 10:24 pm

alegerile mele in ceea ce priveste fondul de ten nu sunt neaparat accesibile, insa fiind o prioritate pentru mine consider ca merita pretul respectiv.
raman fidela brandurilor dior si lancome cand vine vorba de fond de ten.

gHelena

Mesajde gHelena » Joi Oct 21, 2010 11:38 am

Cand vine vorba de fondul de ten, nu cred ca ar trebui sa facem rabat de la calitate. Eu am incercat trei marci de fond de ten si am fost foarte multumita de cel de la Maybeline, cu un procent mare de apa. Uniformizeaza foarte bine si nu incarca tenul.
Elena Gherasim

aida1985

Mesajde aida1985 » Vin Oct 22, 2010 3:51 pm

Eu am o fata foarte mofturoasa si nu prea pot folosi nimic cu chimicale. Folosesc fond de ten mineral pur, nu de care se gasesc prin magazine care doar contine minerale. E singurul din cate am incercat care nu imi provoaca iritatii. L-am luat de pe net din SUA. Si parca m-a costat vreo 12$ o cutiuta de 20 de grame. Partea putin mai proasta e ca ititial trebuie cumparat o pensula pentru aplicare :)

alexyab

Mesajde alexyab » Vin Oct 22, 2010 7:34 pm

Eu folosesc un fond de ten de la Avene, sunt foarte multumita de el...

corina_1988

Mesajde corina_1988 » Dum Oct 24, 2010 9:06 pm

Eu una am folosit mai multe tipuri de fond de ten , de la Maybelline , de la Chanel , de la Biguine, Oriflame , si acum am ramas la MAT MORPHOSE care mi se pare super bun . La 49lei , 20g , da un aspect mat , uniform tenului , se intinde f.bine , are putere de acoperire mare , nu mai are nevoie sa fie fixat cu pudra precum alte fonduri de ten...Mie una imi place la nebunie si il recomand!

killdill045

Mesajde killdill045 » Sâm Noi 22, 2014 8:39 am

Eu am incercat trei marci de fond de ten si am fost foarte multumita de cel de la Maybeline, cu un procent mare de apa. Uniformizeaza foarte bine si nu incarca tenul.