Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga produsele de ingrijire preferate!

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

liatugui

Re: Castiga produsele de ingrijire preferate!

Mesajde liatugui » Mar Oct 26, 2010 12:28 pm

Este greu sa spui, la 49 ani cat am eu, ce inseamna frumusetea. Sau poate ca e usor, deoarece am trait experienta frumusetii de 20, 30, 40...
Stiu sigur ca imi doresc sa fiu frumoasa, nu stiu daca am fost vreodata, sau daca sunt acum, dar stiu ca imi doresc acest lucru. Si cred eu, ca frumusetea inseamna sa pui in evidenta, prin mici trucuri de ingrijire si machiaj, prin haine si pantofi, calitatile pe care mama natura ti le- oferit cu mare larghete.
Si asta are mare legatura cu varsta pe care o ai.
Daca parul tau are fire albe, a fi frumoasa insemna sa speli acel par cu un sampon care sa ii dea stralucire, volum, sa-l vopsesti cu nuante calde, si sa-l aranjezi asa incat sa-ti ascunda ridurile si sa evidentieze lumina din ochi.
Daca fata si ochii tai au fost atinse de patina timpului, a fi frumoasa inseamna sa-ti hidratezi fata cu mare grija folosind creme potrivite si masti, sa o hranesti cu creme nutritive si antirid, si sa machiezi discret , cu culori pastelate, trasaturile tale pline de intelepciune.
Daca esti subtire pune o curea in talia ta mica si o rochita care sa arate ce forme frumoase si zvelte ai inca. Pune un pantof comod, dar cochet in piciorusul tau mic si subtire si...fugi acolo unde viata te cheama!
Si daca ai 49 ani, un serviciu solicitant, o familie care necesita atentie multa, a fi frumoasa inseamna a te mandri cu copiii tai, a iubi barbatul tau si a ingriji pe cei care au nevoie, dar, Doamne fereste sa te negljezi pe tine. Iubeste-te, odineste-te, ingrijeste-te, fii mandra de ce ai, asigura-ti clipele tale de rasfat, priveste-te cu dragoste si indulgenta. Traieste clipa! Frumosi sunteti toti!
HERBOSOPHY SAMPON EXTRACT CITRICE
HERBOSOPHY CREMA NUTRITIVA TU 50ML
HERBOSOPHY CREMA HIDRATANTA TNM 50ML
HERBOSOPHY BALSAM DE BUZE UNT DE SHEA 4,8G

nicoleta15

Mesajde nicoleta15 » Mar Oct 26, 2010 1:16 pm

bio-sanatate,bio-eco,bio-natural,bio-sanatate

blondutza_nina

Mesajde blondutza_nina » Mar Oct 26, 2010 1:35 pm

De-a lungul timpului frumusetea a fost vazuta ca un dar de sus,care izvoraste din sublim si care poate fi definita in functie de starea pe care o traim fiecare in parte.Fiecare lucru are frumusetea lui,dar nu oricine o vede.Adevarata frumusete izvoraste din simplitate pentru ca lucru frumos apare din suflet nobil de care din pacate tot mai multi ducem lipsa.Putem sa-i dam intr-o oarecare masura dreptate citatului "Tot ce-i frumos e intotdeauna redus si rar".Tot mai multi dintre noi ne raportam la o frumusete exterioara,trecatoare si care peste zece ani se schimba,dar ceea ce este mai important e neglijat si anume sufletul sau frumusetea interioara a omului.Nu zice nimeni ca nu e bine sa ne dorim sa fim frumosi,sa aratam bine,sa ne ingrijim,sa ne rasfatam cu tot ce e mai bun,dar am fi si mai frumosi daca am imbina cele doua frumuseti....cea interioara cu cea exterioara.Ce rost are frumusetea exterioara daca cea interioara nu exista....pentru ca pana la urma ramanem doar cu cea interioara,cealalta este trecatoare......de aceea chiar daca ma repet....trebuie imbinate cele doua pentru a detine o frumusete in adevaratul sens al cuvantului.
HERBOSOPHY gel de curatare TG
HERBOSOPHY crema hidratanta TNM
HERBOSOPHY sampon extract ginseng
HERBOSOPHY balsam extract ginseng

Elena296

Mesajde Elena296 » Mar Oct 26, 2010 2:13 pm

Frumusetea ? Acest cuvant este in mintea oricarui om care iubeste viata si tot ce i-a daruit Dumnezeu . Pentru mine frumusetea inseamna sa te accepti asa cum esti , cum simti , cum arati fizic ...desi in ziua de azi mai toate femeile dar si unii barbati(cam majoritatea) cauta un ambalaj bine decorat si accesorizat , si uita de acea frumusete dincolo de pupila fiecarui om , de suflet . Personal cred ca cel mai frumos frumos este zambetul . De ce? Am vazut oameni care zambeau , chiar daca aveau dintii cariati , sau lipseau , si totusi nu pierdeau nimic dak isi exeteriorizau frumusetea interioara pe chip :) Frumusetea consta in a te accepta pe tn fizic si a zambi , fiindca a zambi este o modalitate necostisitoare de a-ti schimba infatisarea :)

1. Herbosophy Gel Curatare TG 200ml
2. Herbosophy Crema Matifianta TG 50 ml
3. Herbosophy Sampon Extract Ginseng *250 ml
4. Herbosophy Balsam de Buze Unt de Shea 4,8 G

anna23

Mesajde anna23 » Mar Oct 26, 2010 2:34 pm

Nu sunt o femeie cu o imagine rupta din pictoriale, cu picioare lungi si cele mai senzuale buze…cu toate astea “ador sa fiu femeie”, iar cu trecerea anilor am invatat sa ma iubesc si sa ma accept asa cum sunt, am invatat ca o femeie frumoasa este o femeie ingrijita…sunt frumoasa pentru mine, sunt frumoasa pentru cina ma iubeste si cine ma apreciaza indifferent daca port sau nu ruj Chanel sau rohie Versace.
Nu cred ca frumusetea are definitie. Isi contureaza singura formele
prin care ti se daruieste. O gasesti in cele mai mici lucruri.
Frumusetea o vezi la fiinta care traieste pentru a iubi, a ajuta si a ierta…frumusetea adevarata este cea care iti umple sufletul de placere si bucurie… ceva frumos este acel lucru ce naste in tine un sentiment de implinire, ce dezvolta in tine samanta bucuriei,a armoniei… Esti frumoasa pentru ca esti tu, nu pentru ca ai un ruj strident, un machiaj evident, tocuri inalte si fusta prea scurta. Esti frumoasa pentru ca sufletul tau este frumos; iar ochii tai sunt poarta catre el. Esti frumoasa pentru ca stii sa apreciezi naturaletea si simplitatea. Esti frumoasa pentru ca dragostea iti da o putere magica. Esti frumoasa pentru ca trasaturile tale sunt animate de pasiune. Esti frumosa petru ca esti tu. Si frumuseatea ta creste odata cu trecerea timpului.
Daca oferi dragoste, frumusetea va creste si toate acestea pentru ca dragostea este frumusetea sufletului.
Frumusetea adevarata nu consta in make-up de calitate, haine de firma sau o culoare extraordinara a parului. Cu toate acestea pe tine, te poti trezi ca arati urat, ca te simti pustiit. Si ASA ESTE. Degeaba esti mirifica la exterior daca pe dinauntru esti un om mort.
... ceva frumos este acel lucru ce naste in tine un sentiment de implinire, ce dezvolta in tine samanta bucuriei, ce te face puternic si visator, ce te inalta deasupra tuturor...

Asa cum o femeie este un izvor de mistere asa aceste produse pe care le-am ales sunt un izvor de frumuste.

http://www.herbosophy.com/index.php?sec ... 32&lang=ro
http://www.herbosophy.com/index.php?sec ... 22&lang=ro
http://www.herbosophy.com/index.php?sec ... 24&lang=ro
http://www.herbosophy.com/index.php?sec ... 41&lang=ro

georgiyi

Mesajde georgiyi » Mar Oct 26, 2010 4:36 pm

Frumusetea inseamna sanatate,ea vine din interior.Daca esti fericita,radiezi,esti frumoasa si in exterior.dar adaca esti trista,degeaba incerci sa te ascunzi sub creme,farduri .Un zambet poate face totul.Deci,fii sanatoasa,fericita,bucura-te de viata ca asta inseamna frumusetea

ninnetta

Mesajde ninnetta » Mar Oct 26, 2010 4:56 pm

Frumusetea nu se defineste prin termeni de machiaj, garderoba ori anumite dimensiuni.Frumusetea inseamna ingrijire, sanatate si abilitatea de a te accepta asa cum esti,simtindu-te bine in pielea ta.Un par ingrijit corespunzator si un ten inscris intr-o rutina zilnica sanatoasa,iti va da cu siguranta incredere in tine.
Am ales produse de ingrijire din fiecare categorie;par,ten si corp.

http://www.herbosophy.com/index.php?section=0&country=romania&pag=5&cat=21&product=15&lang=ro masca pt par vopsit

http://www.herbosophy.com/index.php?section=0&country=romania&pag=5&cat=28&product=25&lang=ro gel de curatare pt ten

http://www.herbosophy.com/index.php?section=0&country=romania&pag=5&cat=29&product=29&lang=ro crema hidratanta matifianta

http://www.herbosophy.com/index.php?section=0&country=romania&pag=5&cat=36&lang=ro lotiune de igiena intima

IuliaIulia

Mesajde IuliaIulia » Mar Oct 26, 2010 5:05 pm

Frumusetea este de multe ori un paradox sau, daca ar fi s-o privim cu ironie, o iluzie dupa care multe dintre noi alearga continuu. Ce este oare frumusetea? Este in primul rand un dar nativ, pe care-l imbunatatim treptat, pe masura ce dobandim mai multa personalitate, mai multa incredere in calitatile noastre. Indiferent de parerile celor din jur, in fiecare dintre noi exista acel “ceva ” care ne face speciale.
O femeie este frumoasa prin natura ei. Secretul sta in capacitatea de a-si inmultii atuurile frumusetii.
Spre exemplu, nu avem nevoie de un machiaj incarcat , care va face mai mult rau decat bine tenului. Ochii subliniati doar printr-un fard pastelat, 2-3 straturi de rimel, un blush discret si niste buze stralucitoare, sunt de ajuns pentru a demonstra celor din jur ca avem grija de imaginea noastra fara sa exageram. Nu in ultimul rand, naturaletea inseamna increderea in propria persoana.
Insa, nu vom impresiona mereu doar prin frumusetea fizica. Degeaba socam printr-o silueta demna de invidiat daca primul cuvant nu face decat sa tempereze atitudinea partenerului. Fara a avea pretentia unor tabuuri, trebuie sa recunoastem ca frumusetea interioara si cea exterioara merg mana in mana. De multe ori, o fizionomie mai putin atragatoare poate soca prin naturalete, franchete, limbaj, atitudine.
De aceea, fara a neglija nicidecum prima impresie, care conteaza intr-adevar, trebuie permanent asociata frumusetii interioare. Raportata la limbajul vizual exista multiple gesturi care spun foarte multe despre noi in ochii celor care ne privesc pentru prima data. Acum importanta ingrijirii corpului capata o alta valoare. Ne intrebam daca frumusetea este un mit. Ramane un mit, si o necunoscuta atata timp cat nu ii cunoastem valoarea.Ingrijirea zilnica a corpului prin utilizarea a multiple lotiuni hidratante, fac din femeie un bibelou dar, in acelasi timp tocmai acest aspect impecabil trebui completat cu feminitatea. Prin urmare pe cat de usor este sa rostim frumuste, pe atat de greu este s-o obtinem. Daca e sau nu un mit, ramane de vazut, cert este ca, frumusetea ca virtute si calitate este, fara indoiala, un paradox pe care oice femeie isi doreste sa-l domine.

http://www.herbosophy.com/index.php?sec ... 15&lang=ro masca pt par vopsit

http://www.herbosophy.com/index.php?sec ... 25&lang=ro gel de curatare pt ten

http://www.herbosophy.com/index.php?sec ... 29&lang=ro crema hidratanta matifianta

http://www.herbosophy.com/index.php?sec ... 36&lang=ro lotiune de igiena intima

strumfulet

Mesajde strumfulet » Mar Oct 26, 2010 5:50 pm

Frumusetea este pentru mine tarie de caracter, blandete, intelepciune si increderea care vine odata cu fiecare lucru pe care il faci bine. Acestea sunt lucruri care iti schimba perspectiva si este exact acea frumusete care dureaza toata viata ta. :D

-crema hidratanta TNM 50ml
-sampon cu extract de chinina 250ml
-balsam cu extract de chinina 150ml
-masca cu extract de chinina 200ml.

bibi.maria

Mesajde bibi.maria » Mar Oct 26, 2010 7:33 pm

Buna ziua, pentru inceput. Si in al 2-lea rand vreau sa va spun ca iubesc acest site DIVAHAIR, aici gasesc orice.
Raspunsul meu este: A fi frumoasa inseamna sa crezi sa esti frumoasa. A fi frumoasa nu inseamna doar sa te imbraci frumos sau sa te fardezi bine.Frumuseţea este ceea ce te simţi în interior şi ea este cea care se reflectă în ochii tăi. Nu este ceva care ţine de fizic.Eu ma simt frumoasa cand ma simt bine in pielea mea.Frumuseţea este primul dar pe care natura îl face femeii, dar si o dobandesti in fiecare zi, prin felul in care ai grija de tine.Eu cred ca frumuseţea e o datorie.Frumusetea nu se afla doar la exterior, cea mai mare frumusete se afla in interior, in sufletul nostru, in inimile noastre, ea reiese din felul in care vorbim sau ne comportam.Toti oameni ar trebui sa se simta frumosi, fara dar si poate, sa nu zicem ca unu si altul are mai mult, toti suntem egali.
Va multumesc foarte mult.
Herbosophy Gel Curatare TG 200ml
Herbosophy Ceai Demachiant TMN 200ml
Herbosophy Sampon Extract Mirt 250ml
Herbosophy Masca Par Extract Chinina 200ml

a.diana

Mesajde a.diana » Mar Oct 26, 2010 9:37 pm

Eu cred ca adevarata frumusete este aceea care nu se pierde odata cu trecerea timpului,acea delicatete, prospetime, puritate a sufletului care te face sa radiezi. Frumusetea inseamna sa stii sa traiesti intens fiecare clipa, sa iubesti, sa zambesti sa stii sa te bucuri de fiecare rasarit, dar si de tainicele apusuri. O astfel de frumusete o poti descoperi si la un batran. Pana la urma, frumusetea interioara primeaza, sau cel putin asa ar trebui. Pentru ca ce-ar insemna frumusetea exterioara fara cea interioara? Ar insemna superficialitate, nu s-ar putea forma un tot unitar. Cui nu-i place un chip curat, cu trasaturi fine, accentuate, proaspat ca roua diminetii? Dar ce-i un astfel de chip daca in el nu se oglindeste un suflet la fel de curat? Si ce-i un trup armonios, daca miscarile lui nu inspira o innascuta delicatete? Asta inseamna pentru mine frumusetea. :)

Herbosophy lapte corp macadamia 250 ml
Herbosophy crema anticelulitica 200 ml
Herbosophy gel dus aloe&olive 250 ml
Herbosophy gel dus macadamia&ceai verde 250 ml

puiu_andrada

Mesajde puiu_andrada » Mar Oct 26, 2010 11:04 pm

Oglinda, oglinjoara, cine-i cea mai frumoasa din tara? Visul ascuns al fiecarei femei, oricat de apreciata este la munca, oricat de iubita este ca mama sau fiica e sa se simta frumoasa. Poate societatea in care traim sau poate firea noastra ne face se ne dorim asta uneori mai mult decat orice.
Frumusetea cuprinde firesc si elementul fizic dar ceea ce ne dorim de fapt, este sa fim unice, sa fim dorite si admirate, sa fim moderne si in acelasi timp misterioase... Frumusetea este o stare care provine din interior si exterior, bazata pe punerea in valoare a calitatilor si mimimizarea defectelor. Doar o femeie care se cunoaste poate atinge aceea frumusete profunda, frumusete care e mai presus de timp sau cultura, frumusete care a permis uneori femeilor sa conduca lumea din umbra.
Va doresc frumusete in trup si in suflet, indiferent de ceea ce inseamna asta pentru fiecare dintre voi...

Herbosophy gel de curatare TG
lapte demachiant TNM
crema hidratanta TNM
crema nutritiva TU

ramovasy

Mesajde ramovasy » Mie Oct 27, 2010 10:52 am

Frumusete....pentru fiecare dintre noi frumusetea e unica.Desi nu exista o definitie a frumusetii cred ca reprezinta imbinarea perfecta,sincronizarea dintre interiorul si exteriorul unei persoane.
Cand spui frumusete te gandesti imediat la aspectul fizic al persoanei dar nu e chiar asa.Interiorul nostru,sentimentele,starea de spirit sunt reflectate prin gesturi,miscari,expresia fetei...deci,o stare de bine,de implinire sufleteasca ne fac sa fim mai frumoase,sa radiem de fericire,sa zambim cald si sa transmitem celorlalti tot ce e frumos pentru noi.
Conteaza deasemenea si fizicul acesta fiind primul observat la contactul cu o persoana.Un aspect ingrijit,curat,un machiaj corect efectuat asortat la o tinuta pe masura si accesorii bine alese te fac sa arati incredibil.
In concluzie,suprapunerea dintre interiorul si exteriorul nostru ne fac sa fim unice,sa fim cele mai frumoase,sa fim speciale...
Pentru ca imi place sa fiu intotdeauna curata,sa am un aer proaspat am ales produsele HERBOSOPHY care ma reprezinta cel mai bine:
Herboshopy Lapte Demachiant TNM 200ML
Herbosophy Crema Nutritiva TU 50ML
Herbosophy Lapte Corp Macadamia 250ML
Herbosophy Lotiune Igiena Intima 250ML

drgirina01

Mesajde drgirina01 » Mie Oct 27, 2010 4:17 pm

Pentru mine frumusetea este un complex de factori ,este o stare de fapt daca cea fizica te nasti cu ea sau nu ,cea morala o dobandesti de-a lungul timpului si cumulate atat cat iti permite starea ta rezulta o frumusete pe care nimeni nu o poate suprima nici chiar timpul care trece neindurator. Nu ma consider o mare frumusete dar sunt o femeie care se ingrijeste ,o femeie mereu cu zambetul pe buze si atitudinea mea se vede in aprecierea celor din jur .Ofemeie nu trebuie sa uite de un minim de ingrijire chiar daca grijile ne coplesesc si spune asta o femeie care are o pereche de gemeni ,am un serv. solicitant si o casa de ingrijit.Asa ca pt. mine produsele ideale sunt: HERBOSOPHY MASCA PAR EXTRACT ARNICA200ML
HHERBOSOPHY GEL CURATARE TG 200ML
HERBOSOPHY CREMA MATIFIANTA TG 50ML
HERBOSOPHY CREMA ANTICELULITA 200ML, :)

AnteriorUrmătorul