Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

aneioni

Re: CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Mesajde aneioni » Joi Noi 04, 2010 7:48 pm

daca parul meu ar vorbi, poate mi ar multumi pentru faptul ca l ingrijesc, pentru ca ii acord atentia necesara pentru a straluci intreaga saptamana. Parul meu, desi si a pierdut din culoare ,este sanatos pentru ca il intretin cu diferite produse naturiste, si il revigorez cu ulei de masline, sampon cu henna, ulei de ricin si ienupar, care il hidrateaza si ii da volum. Parul este una din podoabele noastre de pret si frumusetea unei femei este strans legata de modul in care isi ingrijeste parul si corpul, pentru ca naturaletea este o arma greu de invins :oops: :D

Larissa18

Mesajde Larissa18 » Vin Noi 05, 2010 1:20 pm

Dimineata, in fata oglinzii:

- Neata!
- Neata! Unde mergem azi?
- Hmm pai daca ai sa fii asa agitat toata ziua, cu fire rebele peste tot, nu te duc niciunde!
- :roll: Daca ai dormi si tu ca un om normal poate... da' lasa asta, vezi ce stralucesc azi? chiar mi-a prins bine uleiul ala de masline si tot tramtamentul de ieri, promit sa fiu cuminte..... azi haha!
- Azi numai, a? Terminaaaa, vai ce-ti fac!! daca imi tot fugi printre degete, am sa-mi intind unghiile cu presa, nu pe tine.
- Sa-ti amintesc reactia ta dupa prima sedinta de solar? Ce m-am mai distrat atunci! In loc sa-mi multumesti ca-s matasos.. hmm da' parca radiez, ai noroc ca ai presa cu vit E si invelisuri!
- Gata, uite ce bine aratam, mergem?
- Hey, hey!! Nu ai uitat nimic?? Tu nu vezi ce-i afara?Cum ma scoti in Noimebrie dezbracat? :( Ia-o pe Ana, caciulita alba ca de cand m-ai facut rosu ne intelegem bine! :lol:
- Oricum te invelesc pana scoala ca trebuie sa repet, gluga time!
- Nu nu, pune doar caciula ca o sa ma plicti nu nuuu fara gluuu

Concluzia e ca am o relatia f buna cu parul meu, stiu ce are nevoie si ce i se potriveste, chiar daca il intind si fac experimente pe el am noroc ca el nu stie ce inseamna experiment(crede ca e de bine shh nu ma dati de gol).

sexy.barbie

Mesajde sexy.barbie » Vin Noi 05, 2010 1:33 pm

10475778138a12367066862l.jpg
Vizualizat de 1329 ori
10475778138a12367066862l.jpg
Vizualizat de 1329 ori
[img]Sunt trist si indurerat,de atata indreptat...am devenit si uscat,greu de pieptanat si deteriorat de atata decolorat!Nu stiu ce sa fac!Pan-acum tot am sperat ca te-ai maturizat...insa te-ai incapatanat si tot m-ai maltratat!Poate de ziua ta,pe 14 noiembrie vom vedea,daca vei castiga,iubirea ta!Iar eu-parul tau,MA VOI BUCURA!!

euYOOO

Mesajde euYOOO » Vin Noi 05, 2010 1:38 pm

daca parul meu ar putea vorbi,ar spune atunci cand il indrept cu placa "Gabriela,numai fa asta,ca ma arzi!",atunci cand il rasfat cu o masca dupa spalare mi-ar multumi,iar atunci cand il usuc mi-ar spune sa nu o mai fac pentru ca se va razbuna pe mine si nu va mai creste din cauza varfurilor care se vor despica si probabil firele de par se vor rupe.atunci cand il tund,mi-ar spune "Doamne,in sfarsit,lejeritate,numai sunt bolnav!"iar atunci cand il ingrijesc cu produse adecvate lui,ar straluci de sanatate si vitalitate,si ar striga "Ma simt frumos si sunt fericit!"si eu m-as simti la fel :)

THaliaTHalia

Mesajde THaliaTHalia » Vin Noi 05, 2010 3:20 pm

Eu sunt parul tau fetito
Si vreau sa te rog pe tine
Nu ma chinui pe mine .
Ma intinzi , ma aranjezi
Ma arzi , ma enervezi
Rusine-ar trebui sa-ti fie
Ce-mi faci mereu tu mie.
Eram un par frumos
De toti invidios.
Nu vrei sa incetezi
Si sa te gandesti
Cum imi gresesti ?!
Eu sunt subtirel
Si foarte rebel,
As vrea Gerovital
Pt ca-mi e vital.
Pare a fi bun
Far-un pret nebun.
Parul meu e ingrozit
Ca l-am tot vopsit,
Suvite blonde si crete
Care se simteau marete ..
Care-acum isi plang de mila
Ca stapana e de vina ...
Daca nu ma vei trata
Ma voi enerva
Si iar voi ceda .

Cu speranta ,
Rebelicious :D

iuliamc

Mesajde iuliamc » Vin Noi 05, 2010 3:55 pm

Daca parul meu ar putea vorbi ar spune, in mod cert, ca nu e multumit unde e si, mai ales, cum e. Ar spune ca nu mai vrea sa aiba varfurile despicate, ca a fost frumos mai demult si ca ar vrea sa fie iar asa. Probabil e suparat pe mine si de`asta se ingrasa asa de repede, sa se razbune ca n`am avut suficient de multa grija de el. Ar zice ca daca nu o sa am nici in continuare, si copiii mei vor avea varfurile despicate la par. Sunt convinsa ca asta gandeste paru` meu :mrgreen:

ioanaisopescu

Mesajde ioanaisopescu » Vin Noi 05, 2010 7:14 pm

"Ma aude si pe mine cineva? Sunt pieptanat, tras, strans, ars si vopsit! In fiecare zi sunt tot mai rar, subtire si lipsit de viata. Ascult si suport totul, fie
imi place, fie NU. Te fac frumoasa cand ma ingrijesti, dar cand uiti de mine ne faci rau la amandoi. Ma duci la coafor ca la doctor, e bine, iesim amandoi multumiti, pacat ca nu te poti muta acolo, sau casatori cu doctorul! Vreau sa fiu rasfatat in fiecare zi, hranit, mangaiat cu grija, sa fiu stralucitor si tu stralucitoare! Fara mine nu esti completa, ajuta-ma sa te fac frumoasa!"

ralucaok

Mesajde ralucaok » Vin Noi 05, 2010 10:11 pm

Dintotdeauna eu am fost o arma secreta pentru femei.Eu nu mai inteleg nimic -indiferent de culoare sau lungime am inspirat mereu mister,senzualitate si fiind blond am creat chiar prejudecati la adresa inteligentei sau moralitatii celei pe care o servesc- cum am ajuns sa concurez mopul?Uite azi de pilda,Ea s-a trezit si-a fugit repede sa puna de cafea ,a fumat doua tigari inainte si doua dupa.Cand am iesit din bucatarie ma clatinam ametit si afumat .S-a oprit la baie unde a inceput sa ma perie brutal.
-Au,ma poti smulge sau rupe, nu-mi ajung varfurile despicate.As,parca m-ar auzi,s-a trezit tarziu si a pierdut o jumatate de ora in bucatarie si nici n-a mancat ceva.Piaptana-ma inainte sa ma perii si nu ma mai prinde iar in coada,ca presiunea nu-mi face bine.Am vazut aseara un film vechi si in el era o fata ce-si pieptana parul de 100 de ori pe zi,nici nu-mi imaginam ca se poate asa ceva.Ea n-a inteles mesajul –suferea din dragoste alaturi de eroina,pe mine care sufar lipit de Ea nu ma intelege.N-a inteles nici cand iubitul eroinei se juca cu parul ei sau cand l-a sarutat.Pe mine cine sa ma sarute,ca mie mi-e frica si sa ma uit eu la mine in oglinda.Degeaba ma spala zilnic daca nu are sampoane delicate.De unde si-o lua detergentul ala alcalin sau cu alcool ?Mie nu-mi palce alcoolul ,chiar daca Ea se da in vant dupa el.Si cine o indemna-o sa se vopseasca intruna in culorile astea fioroase.Am visat azi noapte ca imi deschisese nuanta intr-un mod natural -cu musetel si ca imi aplicase o masca cu jojoba si rosmarin si nu m-a mai uscat cu foenul ci eram prins intr-un turban.Eram matasos si cu niste onduleuri fermecatoare pe care le piepatana cu un pieptane din lemn,iar apoi cu o perie din par natural ca sa nu ma mai electrizez.Si apoi a venit El si s-a jucat cu mine si m-a sarutat .
Ce vis frumos.
Cheia unui par frumos este sanatatea si aspectul ingrijit care se poate capata prin ingrijire cu produse adecvate precum si o alimentatie sanatoasa,cu multe vitamine si proteine.Ea nu vede cum ma sufoc si pierd o gramada de fire pe zi?
Vreau sa fiu viguros , stralucitor, lung,sa fiu tuns,coafat si sa inspir pasiune.
Nu-I asa ca ma puteti ajuta ?

buburuza08

Mesajde buburuza08 » Vin Noi 05, 2010 10:39 pm

parul meu ar spune ceva de genul:mmmm ce te iubesc pentru ca ai grija de mine,mersic k ma speli ...aaa si balsamul ala ce-mi place,ma face asa matasos,stii k esti mai frumoasa datorita mie nu???trebuie sa recunosti:D....offf am crezut k de data asta scap de placa..iar ma frigi...mai usor k ma doare si pe mine.De ce nu ma lasi asa cret cum sunt eu,ce asa ce am?Stiu ma vait prea mult...bine gata nu mai zic nimic..stii k tot pe tine te suport.

stropinica

Mesajde stropinica » Sâm Noi 06, 2010 12:40 am

Hmm ..as vrea sa nu bat campii mult si sa spun pe scurt pentru ce cred ca si-ar dorii parul meu sa poata vorbi macar odata ... Daca ar putea vorbii , parul meu ar fi foarte nemultumit de modul in care il tratez.. :( . Probabil ar zice "mai fetito lasa-ma sa respir .. oare tu cum te-ai simti daca cineva te-ar arde cu placa cum ma arzi u pe mn? nu mai fii asa dura cu mine , invata sa ma pretuiesti caci podoaba capilara poate spune multe despre tn .. si o ingrijire buna a parului iti poate aduce numai succese . Nu ma mai spala zi de zi caci sampoanele obisnuite sunt un pericol pentru mine ,la baza lor se afla cel mai adesea detergenti care activeaza glandele seboreice, agravand si mai tare aspectul unsuros al parului, rasfata-ma cu produse bune ,produse in urma carora efectele sa fie observate de catre cei din jur .. si nu uita daca u te simti bine si esti multumita de mine .. sa fi sigura caci acceasi stare de bucurie o voi avea si eu .. si asta inseamana ca sunt din ce in ce mai bine " .. Am folosit o perioasa produse de la Gerovital Plant,deoarece mama este foarte grijulie si stie ce e mai bine pentru "scumpul" meu si am fost foarte multumita...

Art3mis.deea

Mesajde Art3mis.deea » Sâm Noi 06, 2010 9:08 pm

Sti ceva, de aproape 18 ani stau pe capul tau, ai putea sa imi fii recunoscatoare, am fost tot timpul langa tine, te-am ajutat sa cuceresti, sa frangi inimi, am fost cret, chiar si drept pentru tine, nu mi-a pasat ca ma arzi, cand aveai nevoie de o mangaiere mi-am lasat cate o suvita sa cada suav pe obrazul tau, iar acum tu nerecunoscatoareo vrei sa ma vopsesti, sa ma acoperi cu o iluzie? Renunti la esenta pentru aparenta? Dar daca asta iti doresti, bine hai ca accept, dar sa ma lasi neprotejat acum iarna, e inadmisibil! Inetelg ca e criza, asa ca sper ca ti-ai pus bine mintea la contributie si o sa castigi concursul.

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Sâm Noi 06, 2010 9:25 pm

Ma numesc BRUNETEL.
Sunt din fire cam rebel,
Mi s-a spus ca-s frumusel
Desi sunt cam grasunel
Si ceva mai scurticel.
Stralucesc cand stau la soare
Ma “fixez” cand dau de Mare.
Sefei mele ii multumesc
Ca, desi nu ma inmultesc
Nu ma plang ca ma raresc.
Sunt genetic, rezistent,
M-am ferit de “permanent”.
Bigudiurile imi sunt straine.
Noaptea dorm, de….uit de mine!
Blondele ma invidiaza
Al meu FARMEC, radiaza!

IuliaIulia

Mesajde IuliaIulia » Sâm Noi 06, 2010 9:27 pm

parul poate spune multe despre noi..in ceea ce priveste”ritualul”de ingrijire a parului meu pot vorbi de o grija aparte ce incepe in primul rand printr-o curatenie-samponul,urmata de hidratare-o masca pe cae o tin20,max30min,clatesc si dupa mai aplic si balsam pentru k doar asa reusesc sa-l imblanzesc..uneori aplic masca inaintea”ritualului”si stau cu ea mai mult-daca are compusi 100%naturali-homemade;))..saptamanal incerc pe cat posibil sa aplic un amestec preparat de mine intr-o”sticluta minune”-cum ii zic eu din extract de ienupar,mesteacan,urzica,ardei iute si usturoi,toate le gasiti la plafar..ajuta foarte mult la regenerarea firului de par,opreste caderea in exces a acestuia si il ajuta sa creasca mult mai repede prin stimularea radacinii..acest tratament il variez cu cel de la gerovital daca nu ma insel,nu il am acum la indemana:),cu extract de petrol..oricum,atunci cand folosesc uscatorul,placa sau ondulatorul.pentru k da!!!le folosesc,aplic pe parul umed un spray ce protejeaza parul de caldura excesiva..am insa si perioade cand ii dau”concediu”si atunci nu folosesc nimic ce i-ar perturba linistea

IRynna

Mesajde IRynna » Dum Noi 07, 2010 12:46 am

daca ar putea vorbi?! ..hmm ... pai as fi convinsa ca parul meu nu ar vorbi , ar plange ... Da ,, ar plange !!pentru ca il vad, il simt, e al meu si ma doare cand observ zilnic ca sufera, dar cel mai rau ma doare ca incerc din rasputeri sa-l salvez si sa-l vindec si nu pot .... pur si simplu trec anii si imi dau seama ca orice incercare de-a mea de a-l ajuta e o continua bataie de joc ...

Saracu de el ... cateodata ma face pe mine sa plang cand il vad asa .... cu siguranta el ar fi intr-o mare balta de lacrimi ..

irinairina

Mesajde irinairina » Lun Noi 08, 2010 8:33 pm

Hmm, cu siguranta parul meu ar avea multe de spus pentru ca este o parte din mine ceea ce-l face sa fie vorbaret. Cred ca ar incepe cam asa: "Buna dimineata Irina, cum ma aranjezi astazi? ..", in timpul zilei zilei m-ar certa un pic: " de ce trebuie eu sa indur vantul, ploaia, frigul....heyyy vezi ca sunt ciufulit, t rog aranjeaza-ma...", iar seara inainte de a adormi ar spune: " Iti multumesc ca m-ai rasfatat acum cu un tratament special."

AnteriorUrmătorul