Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

al3cu_stelista

Re: CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Mesajde al3cu_stelista » Joi Noi 11, 2010 8:04 pm

Daca parul meu ar vorbi, ar spune ceva de genul:

"Draga Alexandra, dupa 16 ani de chin ti-ai dat si tu seama cum ar trebui sa te porti cu mine. De la inceput nu prea ti-a pasat de mine, m-ai tratat cu tot felul de sampoane cu urzica ieftine, fara balsam, de masca ce sa mai zic.. Dar te iert, erai mica si nu stiai.. Dar de ce ma taiai fara mila in fiecare vara? Iti era atat de cald incat trebuia sa ma maltratezi in fiecare vara?? Pana nu de mult, tremuram la gandul ca vine vara..
Dar de cand ai devenit adolescenta, ai realizat si tu puterea pe care o are parul tau si folosesti doar produse de calitate, ai grija de mine, nu ma intinzi cu placa (observi ca sunt atat de cuminte ca nu am nici macar un fir ondulat!). Trec cu vederea caldura ondulatorului o data pe luna, ca deh, mai ai nevoie si tu de o schimbare! Ma bucur ca tu esti mandra posesoare si ca ma iubesti si promit sa arat superb de fiecare data cand te uiti in oglinda!" :)

tasiaioana

Mesajde tasiaioana » Vin Noi 12, 2010 9:38 am

Daca parul meu ar vorbi ar spune:nu ma mai acoperi cu atatea poleieli pentru ca ma imputinez pe zi ce trece,nu mai folosi produse care contin parabeni si ftalati,imi slabesc radacina si intrand prin pilea capului imi fac si iti fac mult rau,nu ma mai intinde,nu ma mai usca,lasa-ma natural asa cum a vrut Dumnezeu,nu ma mai peria asa de dses,nu ma mai odula.Iti aduci aminte cat de frumos eram cand nu ma vopseai si nu ma odulai?Stii cand foloseai sampoane si balsamuri de la gerovital?De ce jnu le mai folsesti?Stii ca imi fac bine?Sa stii ca nu tot ceea ce este de import este bun!Incerca Produsele de la Gerovital plant Tratament si o sa vezi cat va fi de bine si cat voi fi de multumit.Te rog nu mai mai traumatiza.Mananca sanatos,sanatatea ta este si sanatatea mea. Nu mai consuma e-uri iti fac rau si im fac si mie!Incearca,te rog sa fii naturala si voi fi si eu fericit!

mamamia1

Mesajde mamamia1 » Vin Noi 12, 2010 10:14 am

" Esti frumoasa, stralucitoare, feminina. Impreuna facem cea mai buna echipa. Fii increzatoare si vei reusi!" Astfel de cuvinte mi-ar sopti mereu parul meu daca ar putea vorbi. Am suficiente persoane in jurul meu care ma asalteaza cu reprosuri pentru ca si el sa faca acelasi lucru. Noi, ne completam perfect si ne scoatem in evidenta unul pe altul. Ce bine ar fi daca ar putea vorbi!!

firestorm

Mesajde firestorm » Vin Noi 12, 2010 7:05 pm

- :cry: Te urăsc, te urăsc, te urăsc! Oare cu ce am greșit de m-am procopsit cu așa un cap?
-De ce spui asta dragul meu? De ce esti atât de supărat? Suferi din dragoste? Am văzut eu cum te uiți la părul acela lung și strălucitor de la facultate...dar ce să-ți fac?
-Ce să-mi faci??? Cum indrăznești? Uite și tu cum arăt! Normal că mă uit după toate coafurile si după toate fetele cu păr sănătos! Eu sunt sleit de puteri, mă rup bucăți, nu mai pot să respir, sunt înfometat...ce faci tu pentru mine special?
-Te iubesc!
-Da, mersi! :cry:

puf_mik

Mesajde puf_mik » Vin Noi 12, 2010 10:37 pm

daca parul meu ar putea vorbi cred ca prima data nu miar spune nimic decat ca nu am suflet si mi-ar da si o palma,asta pt faptul ca niciodata nu lam ingrit cum trebuie,tot timp am stat indiferenta fata de el si i-am adoptat coafiuri trasnite dar si ofensive tot timpul.parul meu miar spune:TU NU MA MERITI!

goian_livia

Mesajde goian_livia » Vin Noi 12, 2010 11:48 pm

Te iubesc pentru ca esti stapana mea , dar sa stii ca nu pot uita cocul acela supraetajat pe care mi l-ai facut in ziua nuntii. Mai era putin si o vrabiuta il folosea drept cuib. Ce umilinta! Nu pot sa uit cand m-ai colorat in rosu si se uita toata lumea la mine ca la un OZN. Ce rusine! Nu pot uita nici momentul in care te-ai vopsit acasa si ai uitat sa te speli in timpul recomandat. O ora m-ai chinuit, am crezut ca mor prin asfixiere. Ce suferinta!! Am indurate multe, acum e timpul sa te revansezi!!

Suzanne_13

Mesajde Suzanne_13 » Sâm Noi 13, 2010 12:46 am

Dacă părul meu ar vorbi m-ar face să-l iubesc, deşi nu stă niciodată cum vreau eu, se îngraşă prea repede ca răspuns la eforturile mele de a-l pune la locul lui, cuminte şi neelectrizat de nervii care îl macină cu certitudine. Pentru că, în cazul în care mi-ar vorbi, şi-ar cere mai mult timp care să-i fie dedicat pentru ca el să se simtă bine. Mi-ar spune că dacă un păr nu este măgulit, apreciat şi îngrijit ca pe o podoabă, optimismul său ajunge la pământ, nu mai este fericit şi se usucă, se rupe şi cade. Ce rost are, mi-ar spune el, să mă vait toată dimineaţa că nu stă cum trebuie şi că mi-ar fi trebuit un altul, mai bogat şi mai drept? Oare nu-l duc eu prea puţin la salon? Oare n-a avut el prea puţine ocazii în care să se simtă în centrul atenţiei după ce a fost pregătit de talentul unor mâini ce i-au scos în evidenţă strălucirea?
Mai mult, mi-ar spune cu siguranţă că el este starea mea de spirit şi o oglindă a vieţii mele. De câte ori va fi ciufulit, atunci să ştiu că ultima perioadă a fost haotică , stresantă şi nici el n-a dormit bine. De câte ori va avea vârfuri terne şi despicate, să ştiu că l-am ignorat, ori am uitat de el şi să iau măsuri plus un balsam bun care să-l îmbuneze. Şi de câte ori vine iarna, nu-i place frigul, dar nici căciula, în schimb e nebun după tratamente şi măşti. Iată că după discuţia cu părul meu aş şti că aşa cum trupul are nevoie de energie zi de zi, tot aşa lui îi trebuie FARMEC ca să poată străluci.

ankamario

Mesajde ankamario » Sâm Noi 13, 2010 9:42 pm

Sa va spun ce am patit zilele trecute:

Stateam relaxata la televizor si savuram un ceai de plante cand aud o voce in apropierea mea... intreb: "Cine-i acolo? Vorbeste mai tare sa aud si eu ce zici!" Apoi o aud din nou:"Vai! Ce bine ma simt! Chiar aveam nevoie de putina hidratare!" ...intreb iar:"Cine-i acolo? Cine vorbeste?" ...si iar aud..."Sunt eu, parul tau, ce nu ma recunosti? Suntem impreuna de o viata!" ...apoi liniste... nimeni nu stia ce sa spuna, cu atat mai putin eu care am ramas muta de uimire. Dar in cele din urma parul meu mai curajos lua cuvantul: Daca tot ai descoperit ca pot vorbi sa iti zic cum ma simt eu: sunt foarte fericit ca esti stapana mea. Ma simt bine pe capul tau deoarece ai foarte multa grija de mine: imi oferi curatenie, hidratare, masi cu ajutorul carora ma hranesc si ma vitaminizez. Dar stii ce imi place la tine cel mai mult?...sigur ca nu stii...este faptul ca nu m-ai vopsit niciodata si nici nu m-ai decolorat, ci m-ai lasat sa respir in voie si sa arat superb asa cum m-a dat mama-natura.
Imi e greu sa iti zic dar am si un lucru care nu imi place la tine... e faptul ca ma cam usuci destul de des cu feonul... si stii...ma cam arde...dar...stiu ca nu ma vei lasa la greu...te duci repede la produsele tale si ma resfeti cu o portie de hidratare in plus si totul revine la normal... mmmm ce bine ma mai simt atunci!
Ma bucur ca nu sunt tratat ca parul prietenei tale care tot vine in vizita la tine. Zilele trecute am vorbit cu el si mi-a povestit cat de nefericit este. Se plangea ca stapana lui il vopseste o data la 3 saptamani, il indreapata cu placa, il usuca cu feonul si nici nu-l protejeaza cu produse corespunzatoare. Si mi-a mai zis ca il imbacseste cu cate si mai cate produse pentru aranjare si tot ea e nemultumita ca parul e deshidratat si rebel si nu sta in nici un fel....
Vai cat ma bucur ca nu sunt tratata ca el. Iar pentru acest lucru te voi rasplati: te voi face sa radiezi de frumusete. Imi voi etala buclele jucause ca toti sa intoarca capul dupa tine, voi fi cel mai ascultator par din lume!!!
Iti multumesc ca esti asa de atenta cu mine!"
Dintr-o data se asternu linistea...eu in stare de soc nu stiam daca visez sau totul e aievea. Dar mi-am spus: vis sau realitate , nu conteaza. Voi continua sa folosesc produse bio de cea mai bune calitate pentru a avea grija in continuare de comoara mea cea mai de pret: parul meu!

Oana.Zidaru
Forum Admin

Mesajde Oana.Zidaru » Joi Noi 18, 2010 1:49 pm

CASTIGATOAREA ESTE:

pe_lucia

Saptamana viitoare va fi definitivat clasamentul.

Puteti vedea finalistele de pe cele trei site-uri aici: http://farmec.ro/daca-parul-tau-ar-pute ... -ar-spune/

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Vin Noi 19, 2010 5:02 pm

Oana.Zidaru scrie:CASTIGATOAREA ESTE:

pe_lucia

Saptamana viitoare va fi definitivat clasamentul.

Puteti vedea finalistele de pe cele trei site-uri aici: http://farmec.ro/daca-parul-tau-ar-pute ... -ar-spune/

Multumesc fff mult. O mare si placuta surpriza.

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Noi 20, 2010 9:02 pm

Felicitari, Lucia.

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Sâm Noi 20, 2010 9:06 pm

anna_d scrie:Felicitari, Lucia.

Multumesc anna_d. Asemenea, pe viitor.

suntze

Mesajde suntze » Lun Noi 22, 2010 7:46 pm

Hmm...Cred ca ar spune sa am mai multa grija de el,sa nu mai folosesc placa [desi o folosesc destul de rar,adica odata la o luna] apoi cred ca s-ar lua de parul propiu :lol: Cand ar vedea ca imi cade si ii cade atata par..si eu am in baie doar 2 produse de la gerovital.Mi-ar spune fara sa stea pe ganduri "Ce mai astepti...???G.E.R.O.V.I.T.A.L sti ce e aia??? :roll: " Oricum samponul acesta ma ajuta in comparatie cu celelalte care imi provocau matreata si imi cadea parul tot mai mult :!: :idea:

Oana.Zidaru
Forum Admin

Mesajde Oana.Zidaru » Mar Noi 23, 2010 10:40 am

Concursul s-a terminat. In urma clasamentului realizat de cei de la Farmec, Lucia s-a clasat pe locul 2 castigand produse Gerovital Plant Tratament pentru 9 luni!

Iata despre ce produse este vorba:

1116 NOU GPT-lotiune regeneranta pt.par cu petroleum 100 ml x 2
1117 NOU GPT-lotiune antimatreata cu ihtiol 100 ml x 2
1115 NOU GPT-ser pt. varfuri deteriorate 100 ml x 3
1406 NOU GPT-sampon regenerant 125 ml x 5
1407 NOU GPT-sampon antimatreata cu ichtiol 125 ml x 4
1807 NOU GPT–masca pentru par degradat 150 ml x 9
1118 NOU GP KIT TRATAMENT REGEN PAR - fiole 20 fiole x 2
1119 Ser hidratant termoprotector 150 ml x 4
Total = 31 de produse.

Felicitari Lucia!

Alexxa_ct

Mesajde Alexxa_ct » Mar Noi 23, 2010 3:09 pm

Felicitari Lucia! Dar sincer merita locul 1, cea mai frumoasa a fost poezioara ei :wink:

AnteriorUrmătorul