Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

zuzalina_elli

Re: CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Mesajde zuzalina_elli » Lun Noi 01, 2010 8:14 pm

sincer va spun,parul meu nu mai vorbeste demult doar urala,nu am gasit niciun tratament adecvat parului meu,ce poata sa zica un par care nu are luciu,e ars,e despicat,e indreptat in fiecare zi pentru ca in felul asta se mai poate aranja si el cat de cat,culoarea e schimbata mai mereu,pana cand vad macar un zambet din partea lui,doar asa inteleg ce culoare i se potriveste,tunsoare e facut de "stapan" din cauza cursurilor pe care le-am facut dar sunt incepatoare,de aici nu mai spun nimic pentru ca se intelege cat de uniform poate sa fie,mereu isi schimba samponul pana cand il simt ca mai prinde si el putina viata dar pana atunci tot sper k intr-o zi imi mai zambeste si el ca atunci cand era adolescenta.

madimadi18

Mesajde madimadi18 » Lun Noi 01, 2010 8:24 pm

,,Am tot rabdat...eu ma purtam frumos cu tine...dar am rabufnit! Vreau si eu o masca, vreau si eu sa ma simt ca un rege! La cat de frumusel sunt :P,cret si des, merit si eu momentele mele de glorie :mrgreen:..( se exclud momentele in care toata lumea vrea sa ma atinga :evil: ) Asa ca ai grija ce scrii echipei DIVAHAIR...ei ma pot ajuta :lol: ( spre deosebire de tine) !

Iti multumesc, echipa DIVAHAIR! :lol:
Cu dragoste si speranta,
Un par rebel. :mrgreen:

maduu92

Mesajde maduu92 » Lun Noi 01, 2010 9:42 pm

"Draga Madalina,

Datorita mie,primesti laude si singura rasplata pe care o primesc este un tub de vopsea pe luna.Din pacate,colaborarea noastra va lua sfarsit in cativa ani daca vei continua sa ma tratezi asa,pentru ca vei ramane un pic cam cheala.Nu-ti fa griji,sunt multe modele de peruci blonde special pentru tine.Regret ca nu ai putut sa te multumesti cu nuanta ta naturala de cafea cu lapte si ma mir ca mai suporti sa iti ramana cate o gaura in cap de fiecare data cand te speli.
Oricum,esti tanara,ai 18 ani,placa de par folosesti,ondulator de asemenea,produse care sa iti protejeze parul ba.Din cand in cand o masca,si asta din pura intamplare.Iti prevad un viitor splendid!Si sunt pe jumatate ironic,caci fata de mine tu mai ai optiunea cu peruca sau de ce nu,batic ca pe vremea bunicii tale,dar eu ma duc mai mult pe zi ce trece si nu ma mai intorc.Succes cu perucile.

Cu sinceritate si 200 de fire in minus in fiecare zi,
Parul tau."
Ultima oară modificat de maduu92 pe Lun Noi 01, 2010 10:09 pm, modificat 1 dată în total.

strumfitaa

Mesajde strumfitaa » Lun Noi 01, 2010 10:03 pm

Daca parul meu ar vorbi mi-ar spune ca ma iubeste. Pentru ca desi stie ca nazdravan, ca are carlionti care uneori imi dau batai de cap, eu incerc sa-l impac si sa-l multumesc de fiecare data, rasfatandu-l cu masti naturale, produse de calitate. Desi uneori il mai indrept cu placa si se mai supara ca-l chinui, ii trece repede pentru ca stie ca si de el depinde ca eu sa fiu multumita si fericita in fiecare zi. :D

cristinnee

Mesajde cristinnee » Lun Noi 01, 2010 10:20 pm

parul meu: Doamnelor si domnilor vreau sa propun un toast...pt domnisoara cristina, in varsta de 22 ani, careia vreau sa ii multumesc in special pt ca a rezistat victorios tentatiei de a nu ma vopsii niciodata si pt ca se mandreste cu frumuseta mea naturala.
Vreau sa ii multumesc pt mastile naturale cu care ma rasfata saptamanal, pt ca ma spala o data la 3 zile pt a nu parea gras, pt k ma limpezeste cu ceai de rozmarin pt a-mi reda stralucirea, pt k ma protejeaza cu serul pt varfuri deteriorate de la Gerovital.
DE ASEMENEA, vreau sa ii spun ca nu ma supar, pt k, ca orice tanara domnisoara mai foloseste si ea placa sau ondulatorul saptamanal iar in final,vreau sa o si cert :D pt k nu foloseste gama completa de la Gerovital pt intretinerea mea...o vor ca pe viitor sa ia in considerare acest aspect pt ca amandoi sa fim sanatosi si fericiti!
va multumesc

LarisaAutumn

Mesajde LarisaAutumn » Lun Noi 01, 2010 10:21 pm

Atunci cand ne-am nascut, eram doar un mic ciuf in mijlocul fruntii tale. Timpul a trecut, iar eu am crecut din ce in ce mai lung. Tu ma iubeai dar si mama ta, care ma impletea noaptea in doua codite inainte de somn, ca a doua zi de dimineata sa fiu vesel si jucaus. Te vad de fiecare data cum te incrunti cu suparare la doamna care ma tunde si simt ca-ti doresti de multe ori sa o iei la fuga, dar stii ca in modul acesta, eu voi creste mai mare si mai sanatos. Stiu ca ai fost suparata pe mine, cand timp de 2 ani m-ai indreptat zilnic cu placa, intr-adevar si eu eram prea nestapanit si-mi invarteam carliontii pe langa fruntea ta doar ca sa-ti fac in ciuda si sa-ti arat cat de frumos si bogat sunt cu adevarat.
Insa tristetea si supararile tale zilnice ma afecteaza si pe mine, praful ma imbacseste si la fiecare dus cate o parte din mine moare. Apreciez ca ma rasfeti cu miere, ulei de masline si alte minunatii, dar am nevoie si de tratamente facute de domnii aia in halat alb si cu ochelari de la Farmec. Asa ca, te rog fii buna, scrie ceva frumos in numele meu si castiga un premiu, ca sa ma fac si eu bine si sa cresc mare si frumos. Va multumesc!

sweetycristiana

Mesajde sweetycristiana » Lun Noi 01, 2010 10:37 pm

Daca parul meu ar putea vorbii ,cred ca de fapt,ar fi atat de suparat pe mine ,incat nici n-ar mai vorbi deloc.=))) .Mi-ar zice "te urasc ca iubesti placa atat de mult , te urasc ca ma speli zilnic ,te urasc ca imi strici faima completandu-ma cu extensiile cateodata , de aceea din ambitie ,si eu ma imputinez pe zi ce trece .....dar totusi te iubesc pentru tratamentele cu masline si cel de la gerovital,pe care mi le aplici , si de asta te ajut si eu sa arati cel mai bine atunci cand iti doresti !" .Tare par am ,nu ? :)) Pun mare accent pe par, am un par frumos!

Andra22

Mesajde Andra22 » Lun Noi 01, 2010 11:17 pm

Draga mea,
In primul rand vreau sa-ti multumesc pentru toata grija pe care mi-ai aratat-o de cand ne stim!Nu a fost chiar usor, eu stiu cel mai bine...de la freza tip castron de cand eram mici(nu stiu ce era in capul mamei :roll: ), la suvitele facute cu perhidrol( nu chiar una dintre cele mai inteligente miscari).Perioadele hilare cand te incapatanai sa fii bruneta, eu eram superb dar tu...aaa, sa zicem ca ti-ai dat seama dupa un an ca esti o blonda veritabila.Sa nu mai vorbim de obsesia pentru reflexele din nuanta brun violet, mai ramanea sa ma faci roscat!Hhhmmm, nici sa nu te gandesti ca este noul trend printre vedetele de la Hollywood, Andra!Noi nu suntem Rihanna!
Zilele acelea cand "aveai chef de o schimbare" si bum! breton, sau par scurt, sau tunsoare in scari ...sa nu mai zic ca tu erai cea care se ocupa de marea schimare, noroc ca ai maini dibace dar ai vazut cat de bine ne este la Lily, stilista de la salon.In tot acest timp m-ai ingrijit cu masti naturale pe baza de ulei de masline, cu galbenus de ou, vitamina A,E si ser pentru varfuri dupa fiecare spalare.Am observat ca ma vopsesti mai rar si am simti si diferenta intre vopseaua veche si cea noua pe baza de plante de la farmacie.Imi place pana si obsesia ta pentru produse organice, asta insemna pentru mine masca cu unt natural de shea si produse de intretinere cu ingrediente din culturi bio, sti tu ce sti!Apreciez si faptul ca nu ma chinui prea des cu placa sau cu feonul cu ioni(mai tii minte ca i-am scos peri albi iubitului cu feonul asta:)) si chiar daca o faci, ma ingrijesti cu lotiune pentru protectie termica.Oricum, sti ca cel mai bine ma simt si arat atunci cand ma usuc singur, singurel...
In afara de cateva mici abateri, pe ici - colo, nu am ce sa-ti reprosez, dar mereu este loc de mai bine, asa ca...astept sa vad cum ma surprinzi!

RotsinAnila

Mesajde RotsinAnila » Lun Noi 01, 2010 11:39 pm

Cand eram mic si blond,stateam ziua prins in doua fundite colorate,iar seara eram mangaiat cu colti parca de fildes.
Cand m-am facut mare,am inceput sa fiu rebel si neascultator,iar lucrul asta a avut efecte asupra mea.Am devenit bolnavior,fara viata si parca ceva din mine se rupea in fiecare zi.
Am fost supus la temperaturi foarte ridicate si la numeroase tratamente pentru a reveni pe calea cea buna,dar in zadar,deoarece singura solutie a fost sa imi taie si din ultimul lucru care ma facea frumos:lungimea.
Doar atat vreau:sa stralucesc din nou.

alessandraoana

Mesajde alessandraoana » Mar Noi 02, 2010 1:48 am

DACA PARUL MEU AR VORBI AR SPUNE CAM ASA: HM, OANA , A FOST O PERIOADA IN CARE STRALUCEAM, ERAM SANATOS,ERAM FERICIT.EI, DUPA NU STIU CE AI PATIT, AI INCEPUT SA MA VOPSESTI, A INCEPUT SA NU-TI MAI PLACA BUCLELE MELE GINGASE.AI INCEPUT SA MA INTINZI CU CEVA CARE IMI PROVOCA DURERE, SIMTEAM CA MA TOPESC DE LA CALDURA SI AM INCEPUT SA SUFAR :( .HM, NU MAI STRALUCEAM CA LA INCEPUT,VARFURILE CARE ALTADATA ERAU SANATOASE ...ACUM AU MURIT, PARCA NU MAI AM VIATA.SI SUFEREAM SI STRIGAM : AJUTOR, TE ROG.FA CEVA SI NU MA MAI FACE SA SUFAR.APOI AI ADUS PE LUME O FETITA FRUMOASA, AI DEVENIT MAMICA SI...GRIJA TA PT MINE A FOST DIN CE IN CE MAI MICA...PARCA NU MAI EXISTAM.MA STRANGEAI TOT TIMPUL CU UN ELASTIC, MA DUREA.SI ASA AM INCEPUT SA MA STING...DAR AM AVUT O SPERANTA CA TE VEI UITA SI LA MINE SI IMI VEI STINGE DUREREA SI MA VEI READUCE LA VIATA.ACUM AI INCEPUT SA AI MAI MULTA GRIJA DE MINE...MA HRANESTI DE 2 ORI PE SAPTAMANA CU CEVA ULEIURI, CARE IMI FAC BINE.ITI MULTUMESC SI TE ROG: NU MAI UITA DE MINE...ATATA TIMP CAT EU SUNT SANATOS SI ARAT BINE SI TU VEI FI CEA MAI FRUMOASA MAMICA .
HM...CAM ASTA MI-AR SPUNE PARUL MEU...DACA AR PUTEA VORBI.

tayana

Mesajde tayana » Mar Noi 02, 2010 8:33 am

"Stapana draga cred ca a sosit vremea sa iti zic ceva, ca nu mai rezist...am tot tacut dar
cat sa mai tac?Ti-am fost aproape toata viata ta..o clipa nu te-am lasat..si tu ce mi-ai facut..??din stapana
ajunsesei dusman.Recunoaste ca am avut o culoare de saten deosebita...dar nu te-am multumit... m-ai
facut roscat,apoi brunet si cel mai dureros m-ai decolorat atat de mult ca sa ma faci blond..pana m-ai terminat..
si culmea dupa un an m-ai facut la loc brunet.Sunt foarte bolnav si tu vezi asta..daca nu ma tratezi cum se cuvine...imi fac bagajele si
gata...am plecat..."

Sper sa ma fi incadrat in cele 100 de cuvinte. :D :D

Crisss_

Mesajde Crisss_ » Mar Noi 02, 2010 10:43 am

Daca parul meu ar vorbi,s-ar rasti la mine pentru toate chinurile zilnice la care este supus. Si mi-ar striga:
" Toata ziua, buna ziua eu te vad cu placa-n mana! Tu ma-n drepti,ma ondulezi,de 30 000 de ori!Tu nu stiai mai domnisoara ca placa nu se utilizeaza zilnic sau din doua-n doua zile?! Tu stiai...dar sa te conformezi ba,ca-ti prea place sa vezi ca arat "perfect". De unde atata perfectiune cand ma ingras atat de rau si trebuie sa speli odata la 2 zile,spune-mi draga mea?! De unde atat de perfect cand sunt tocit si am varfurile aproape distruse?! De unde atat de tocit cand nu-mi tunzi varfurile regulat,mai tii minte de cand nu m-ai tuns?! Iti spun eu: din vara! Asa mult tii tu la podoaba capilara...,cum tin eu la placa si la ondulator,ca ma dai cu produse de styling,ma ondulezi,ma uzi,ma usuci si ma indrepti tot timpul.Vezi ca intro-zi s-ar putea sa nu ma mai observi,caci voi cadea de-abinelea.Asa ca ai grija si tu de mine,fa-ma sa-mi revin din stadiul asta si macar participa la concursul cu premii Gerovital,asa poate te stimulezi si pe viitor si-mi cumperi produsele!Acum ma duc sa ma odihnesc si eu,dar maine dis-de-dimineata sa te inscrii la concurs! Ca de nu..."

casandralin

Mesajde casandralin » Mar Noi 02, 2010 10:53 am

Daca parul meu ar putea vorbi, ar spune cam asa: " Sunt cel mai fericit par din lume ! Desi ma ai pe cap de 32 de ani nu m-ai chinuit niciodata indreptandu-ma cu placa sau torturandu-ma cu bigudiuri. Firele mele rebele n-au cunoscut atingerea naclaitoare a spumei, gelului, cerii sau altor farafastacuri de prin comert. In timp ce alte suvite tremurau la orice reclama de sampon, fixativ sau vopsea care mai de care mai durabila si "non agresiva" eu stateam linistit si increzator, prins intr-o coada lejera ce nu-mi deranja cheful de viata. Finetea firelor mele este intretinuta cu masti naturale atent preparate de tine si indelung cercetate pe toate fetele si prin toate forumurile de profil. Sunt increzator in viitor caci in ciuda chimicalelor de prin aer si alimente tu , draga mea stapana si prietena ai incercat mereu sa te limitezi la a ma "chinui" cu coafatul doar atunci cand se impunea. Firele despicate sau arse isi gasesc somnul adanc cam de doua ori pe an si nimeni nu plange dupa ele. Sunt increzator ca pe viitor ma vei trata cu grija si dragoste. Iti multumesc pentru samponul romanesc din plante pe care il folosesti de cand erai mica si care nu te-a lasat niciodata la greu; si chiar daca dupa ce ai nascut te-am parasit nitel ( de, aveam si eu nevoie de o vancanta!) m-am intors cu fortze proaspete si acum sunt mai fericit ca niciodata !

pdidi

Mesajde pdidi » Mar Noi 02, 2010 11:07 am

Cred ca uneori m-ar certa, alteori mi-ar multumi...M-ar certa poate pt. ca il vopsesc, desi folosesc crema coloranta fara amoniac, chiar pt a nu intra in conflict cu el, cu parul:), si pt. ca folosesc placa cam 1 data/saptamana; mi-ar multmi pt ca folosesc intotdeuna balsam dupa spalare, iar cam 1 data/luna (stiu ca ar trebui mai des) aplic o masca preparata in casa pe care o las sa actioneze aproximativ 1 ora, pt. ca folosesc din cand in cand spray protector si pt. stralucire si pt. ca il piaptan de cateva ori pe zi..Deci,mai mult mi-ar multumi asa ca...ne intelegem bine:)

ina.

Mesajde ina. » Mar Noi 02, 2010 11:30 am

Daca parul meu ar putea vorbi cred ca ar fi foarte fericit si s-ar simti foarte norocos si ar spune:Vai, fetita dragalasa :P, iti multumesc ca ai grija de mine si ca ma speli mereu cand am nevoie, ca ma ingrijesti..doar ca ar fi o problemutza,ma intinzi cu placa,ori ma creponezi sau ma ondulezi si asta ma va face sa mi se despice varfurile si sa ma subtiez:(,macar foloseste niste produse
Iar eu:bine,de acum iti promit ca o sa cumpar mai multe produse pentru a te ingriji,dar sa mai treaca nitelush criza:).
Ultima oară modificat de ina. pe Mar Noi 02, 2010 8:31 pm, modificat de 2 ori în total.

AnteriorUrmătorul