Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

strumfulet

Re: CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Mesajde strumfulet » Mar Noi 02, 2010 12:03 pm

Pe când eram încă fetiţa lui mama şi a bunicii, aveam un păr ca al unei prinţese, sănătos, voios, strălucitor şi destul de lung. Pe vremea aceea foloseam săpunul de casă al bunicii …Dar după ce am părăsit împărăţia copilăriei am găsit o alta, a adolescenţei care era spoită cu tot felul de culori. Şi aşa am cunoscut eu vopseaua de păr, am fost brunetă, brunetă cu nuanţe albăstrui, am fost blondă, verde, mov, jumătate de cap brunetă şi jumătate roşcată…şi tot aşa. Mă simţeam foarte bine, arătam foarte bine, până într-o zi când, fiind prea multă linişte în jurul meu, am auzit pe cineva plângând. Nu ştiam cine e, până mi-am dat seama că părul meu e cel care plânge. Mi-a spus printre sughiţuri că sub toată acea splendoare exterioară se ascunde o întreagă răutate, că a ajuns să fie bolnăvicios fără să vrea. Până să realizez acest lucru, deja începuse să cadă, să fie din ce în ce mai slab şi subţirel, şi aşa a fost nevoită să-mi lepăd o parte din podoaba mea capilară. În acea zi mi-am promis că nu mă voi mai lăsa păcălită de înşelăciunile ce se plimbă printre noi. Acum încerc să-l fac să îşi revină, încet, dar sigur. Nu mai am săpunul bunicii, dar folosesc un tratament- loţiune pentru îngrijirea părului. Uneori, din când în când, să spunem o dată pe lună, fac un tratament cu ulei de măsline. Îmi masez scalpul cu ulei de măsline, înfăşor într-un prosop şi las de la o oră pănă chiar la 12 ore, depinde de cât îmi permite timpul. Cam asta ar fi pe scurt povestea parului meu. :D

Adriana_28

Mesajde Adriana_28 » Mar Noi 02, 2010 12:53 pm

Buna ziua!Pentru inceput as vrea sa ma prezint putin ,dat fiind ca este pentru prima data cand scriu un mesaj pe forum-ul dumneavoastra,desi de cateva saptamani bune ,in fiecare dimineata,urmaresc cu mare interes horoscopul si noutatile dumneavoastra de pe site,dar nu m-am inregistrat pana acum...cum spuneam sunt o varsatoare de 28ani ,casatorita de 8 ani cu sotul meu care este para-medic M.A.I,cu un job in invatamant(e jale la salariu),fara copii deocamdata , si foarte preocupata de imaginea mea...am probleme reale inca din copilarie cu pielea si parul..ambele sunt foarte uscate si incerc tot timpul tratamente naturiste dar fara prea mari rezultate...am citit si pe forum la dumneavoastra , mastile cu(ulei de ricin+vitamina A+vitaminaE+ulei de masline),dar cum spuneam doar cu efect de moment...ma bucur nespus ca sunt utilizator Divahair pentru a ma ajuta sa-mi rezolv problemele cu sfaturi valoroase..Multumesc

Adriana_28

Mesajde Adriana_28 » Mar Noi 02, 2010 1:00 pm

Parul meu daca ar vorbi ar spune:Va rog,ajutor,ajutor...nu mai vreau sa stau pe capul acestei individe care ma vopseste o data la o luna,care nu-mi da toate vitaminele necesare pentru a ma dezvolta cum trebuie,este democratie sau nu..?!imi pot alege singur stapana care m-ar ingriji mai atent,m-ar hrani si mi-ar da o sansa sa traiesc asa cum vreau eu,ondulat nu drept cum imi comanda ea sau placa ei,saten nu blond..liber fara comenzi si fara stres...multumesc !mentionez ca datorita vopsirii nu mai vreau sa cresc frumos ,nu mai vreau sa ma inmultesc si sa dansez la oricare atingere...gata..vreau o revizuire de comportament a stapanei"..ceea ce si incerc sa fac!
O gluma:
O fetita o intreaba pe mama sa:
- Mama, de ce tata e asa de chel?
- Deoarece are multa minte.
- Dar de ce tu ai asa de mult par pe cap?
- Mananca si taci!
Tare mult mi-ar placea sa ma asemen acestei mamici cu par mult....dar si cu minte...va pup..
Ultima oară modificat de Adriana_28 pe Mar Noi 02, 2010 1:25 pm, modificat 1 dată în total.

mariana_MMari

Mesajde mariana_MMari » Mar Noi 02, 2010 1:09 pm

Daca parul meu ar vorbi, cred ca mi-ar reprosa mereu ca il neglijez, ca nu am grija de sanatatea lui... In ultima vreme imi cade foarte mult si simt ca nu mai creste ltul in loc
si de aceea m-am hotarat sa merg la un control la dermatolog. Sper sa se intample acest lucru cat mai repede si sa aiba si un final fericit pentru parul meu pe are il iubesc. Este cea mai frumoasa comara a mea, inca de mica toata lumea ma lauda pentru buclele mele.

valena

Mesajde valena » Mar Noi 02, 2010 1:11 pm

Daca nu ai grija de mine sa stii ca o sa te parasesc !

iris21

Mesajde iris21 » Mar Noi 02, 2010 1:29 pm

In primul rand ar spune ca e multumit de faptul ca se simte foarte bine,in ciuda unor tratamente rele care i le-am aplicat uneori(vopsele care i-au provocat caderea),dar asta a fost modul lui de a protesta si a ma avertiza sa am mai multa grija la acest aspect.Apoi ar spune ca aperciaza faptul ca ma straduiesc sa-l mentin sanatos,aplicandu-i masti,binenteles ca el le prefera mai mult pe cele naturale,dar e multumit si cu cele din comert.Dar cel mai mult mi-ar multimi ca folosesc uneori produse din gama Gerovital pentru ca ii ofera o stralucire si o sanatate uimitoare,si m-ar sfatui sa fac acest lucru cat mai des:)

andreeabacau

Mesajde andreeabacau » Mar Noi 02, 2010 2:02 pm

Parul meu:Off,iubita mea stapana stiu ca si tu suferi pentru mine,sunt asa de trist stiu ca ai incercat multe leacuri ca sa ma vindeci dar din pacate nu ai reusit,zilnic simt cum dispar incet,firele imi cad cu sutele si nu pot face nimic sa le opresc si stiu ca nici tu nu le poti opri si plangi dupa ele ...la fel cum plang si eu.Sunt asa bolnav,stresat si cu multi dusmani(stres,soare,vant,uscator,vopsea etc) care aproape ca m-au invins,numai am putere .Chiar daca acum numai am nici urma de vopsea si sunt natural ,tot nu sunt sanatos si puternic,niciodata nu am fost si nu stiu de ce?! :cry: Te rog draga mea,te implor!!!!Gaseste un elixir care sa ma salveze si incearca sa nu te stresezi ca sa nu cad si mai mult.Am auzit ca a aparut un nou kit tratament de la Farmec pentru regenerare ,te rog incearca-l ,poate imi reda sanatatea si stralucirea din copilarie!

ancaelenalungu

CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Mesajde ancaelenalungu » Mar Noi 02, 2010 2:45 pm

Ar spune:"vezi ce frumoasa esti cand ai chef sa-ti aranjezi parul si sa ai grija de el? In schimb, cand nu ai chef, timp si folosesti produse care nu sunt de calitate mai bine nu iesi din casa!"

aly075

Mesajde aly075 » Mar Noi 02, 2010 2:51 pm

Daca parul meu ar putea vorbi sint sigura ca si mi-ar multumi pentru ceea ce am facut pentru el dar si m-ar critica ,deoarece uneori l-am dezamagit ca nu l-am prins cum trebuie in coc si au ramas suvite rebele care erau in bataia vantului si celelalte nu ,mi-ar spune multumesc ca mai lasat asa de lung de cand aveai 14 ani si doar ai taiat pe cel care nu arata prea bine,ar zice nu ai facut prea bine ca m-ai vopsit deoarece nu m-am simtit prea bine in urmatoarea jumatate de ora fiind sufocat de mirosul intepator al vopselei ar mai spune ca sa simtit bine atunci cand era mai mic si rebel ..si sigur ar incheia cu fraza ..multumesc ca existi pentru mine si ca am imbatranit frumos ..alaturi de o persoana draguta care mi-a fost alaturi mereu...si care ma ingrijit cum trebuie. :P

ema924

Mesajde ema924 » Mar Noi 02, 2010 4:22 pm

Parul meu nu ar spune ceva,ci ar plange :cry: .Nu ma credeti :?: Plange in fiecare zi deoarece din anumite motive el cade .Odata cu el plang si eu pentru ca vad suferinta lui si in fiecare clipa observ cum volumul lui scade, dar nu pot face nimic mai mult decat am incercat din anumite motive personale :| .Mi-ar place sa cred ca intr-o zi ma voi trezi si el nu va mai plange ci va rade in hohote fericit fiind :lol: ca arata mult mai sanatos,bogat si frumos si atunci voi fi si eu fericita si voi rade :lol: odata cu el .Sper din tot sufletul cu ajutorul DIVA-HAIR :oops: :oops: ca aceasta minune se va infaptuii si voi avea prilejul sa ma bucur in relalitate :D :D alaturi de el .Atunci el cu adevarat mi-ar spune multumit ca este fericit :D .

ema924

Mesajde ema924 » Mar Noi 02, 2010 4:23 pm

Daca parul meu ar vorbi mi-ar spune asa : ,,Draga mea toata ziua cat e de mare ma chinui cu placa ta de par,la 2-3 luni ma tot vopsesti,te rog io atat de mult nu mai ma chinuii atata ci ingrijeste-ma cu mare grija.Vezi ca nu mai am atat de mult volum cum aveam inainte foarte pufos si stralucitor si plin de viata...Te rog ai grija de mine ca pe o comoara foarte scumpa :roll: :roll: :roll: .'' 8)

creazza

Mesajde creazza » Mar Noi 02, 2010 4:37 pm

Daca parul meu ar vorbi ar spune: sunt atat de fericit pt ca nu am suferit nici o vopsire , de fiecare data knd sunt spalat sunt mangaiat k balsam ...Radiez de fericire :lol: .....sunt un par norocos ...toata lumea ma invidiaza sunt cret au o culoare naturala si sanatoasa !!!!
Nu sunt narcisist dar ma iubesc pt k ma simt bn !!!!1

MihaelaDinu

Mesajde MihaelaDinu » Mar Noi 02, 2010 4:49 pm

"Esti intotdeauna atenta la tot ce este in jurul tau , vrei ca totul sa fie in ordine si sa mearga bine .. dar omiti cateva detalii.Sunt lucruri pe care agitatia zilnica te fac sa nu le oferi prea multa atentie,dar ele conteaza. Eu..sunt aici..mai aproape decat iti poti imagina.Ti-am fost alaturi si ti-am simtit fiecare lacrima ce ti-a cazut pe obraz,am auzit fiecare suras si am fost prezent la fiecare eveniment important din viata ta.Poate ca toate acele produse de hairstyling au incercat sa mascheze asta,dar..nu ma mai pot preface.Simt nevoia sa ma descarc,sa-ti spun ce simt cu adevarat.Ma simt din ce in ce mai slabit,fara vitalitate..simt ca numai rezist schimbarilor bruste de temperatura,ploilor acestea de toamna tot mai dese..frigul,uminitatea..toate..MA OMOARA!Stiu in adancul sufletului meu ca esti o stapana buna , dar trebuie sa te avertizez ca nu este bine ce faci.Poate ca nu realizezi,dar coafandu-ma in fiecare zi,folosind tot mai des spuma de par,fixativul,spray-urile pentru luciu nu faci decat sa ma incarci,sa ma maschezi.Eu imi doresc sa stralucesc din interior,sa fiu sanatos,fericit..astfel incat sa se vada efectul si in exterior.Te rog frumos sa ma ajuti,vreau sa fiu natural,puternic..sa pot rezita greutatilor cu care ma confrunt ! "

gina_bubulina

Mesajde gina_bubulina » Mar Noi 02, 2010 4:54 pm

Salut, momentan ma simt cam ud.Oricum sunt mandru de tine ca ma ingrijesti foarte bine.Sunt mereu imbalsamat,tratat si bine spalat.Cand sunt afara ma ondulez ca ochii tai sa ii evidentiez.Te sarut si sper ca esti destul de multumita de felul in care arat,pentru ca eu imi dau silinta si crede-ma e greu.
In caz de nu stii cine-i,ei bine tu mai mereu te madresti cu mine.Sunt mai frumos decat o zi de primava,desi vopsit,trecut prin iarna ,toamna, primavara ,eu inca imi gasesc puterea sa mai cresc si fac tumbe pe drumuri cu un singur sens.

irynutza

Mesajde irynutza » Mar Noi 02, 2010 5:36 pm

de ce m-ai taiat cand eram lung? :cry: incepusei sa ai grija de mine..m-ai pacalit cu grija ta..dupa ce m-ai taiat mi-ai acordat mai multa atentie pentru ca ma doreai inapoi lung :wink: ,deoarece eu sunt mai neastamparat trebuie sa ma potolesti cu mai multe produse de styling,iar uneori k sa fiu drept ma incalzesti intre doua placi fierbinti..bineinteles ca de cand ai inceput scoala esti stresata,si nu-mi place..si am inceput sa te parasesc mai des :) ...daca m-ai ingriji cu produse Gerovital Plant Tratament nu te-as mai parasi si m-as face mai frumos :mrgreen:

AnteriorUrmătorul