Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ionica1

Re: CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Mesajde ionica1 » Mar Noi 02, 2010 7:08 pm

ar spune in felul urmator:
sa ai grija sa mananci sanatos, sa te hidratezi corespunzator, sa incerci sa nu te stresezi prea tare.
sa nu folosesti foenul tot timpul, mai rarut, sa ma spaeli cu sampon adecvat si balsam la fel.

gnon

Mesajde gnon » Mar Noi 02, 2010 7:31 pm

Dimineata ne trezim amandoua cu gandul ca am mai putea dormi macar cinci minute, dar nu se poate, ne ridicam, tu iti bei cafeaua, eu imi beau balsamul pentru par uscat, ne revenim in cele din urma.In 20 de minute suntem fresh amandoua, ma bucur ca ne sincronizam de cele mai multe ori, desi exista si unele exceptii...de ele sa incercam sa nu ne amintim :lol: Plecam, pe drum trebuie sa gasim vreo oglinda sau vreo reflexie in care sa ne privim, constatam ca se putea si mai bine,dar este prea tarziu, imi treci mana si mai aranjezi cateva suvite, te inteleg, nici mie nu-mi place uneori haina pe care o iei si o asortezi la pantalonul care nu vine chiar atat de bine cu noua ta bluza, e ok, mergem la munca.Ajungem, ce sa-ti mai spun, suntem bine, nu intoteauna ce consideri tu ca mi se potriveste e tocmai in regula, dar rezolvam asta de fiecare data,eu, la coafor :wink: ,iar tu cu o noua runda de shopping si trecere cu privirea prin noile tendinte din reviste.Ziua trece si asteptam amandoua o baie calda, plina de arome, plina de hidratare.Nu-mi place in schimb incercarile tale de a ma indrepta, nu ma pot potrivi cu profilul fetei tale altfel,asa ca nu te mai impotrivi,trebuie sa ma mai asculti si pe mine uneori :D Invatam totusi sa convietuim in fiecare zi si aflam noi lucuri una despre alta :wink:

dana3329

Mesajde dana3329 » Mar Noi 02, 2010 8:03 pm

Parul: Am auzit ca "Gerovital Plant Tratament cauta detinatoarea parului cu cea mai puternica personalitate!"
Eu: Da, asa e...pacat ca tu ti-ai pierdut din acea puternica personalitate
Parul: Dar mai avem o sansa!!!
Eu: Crezi?
Parul: Desigur!!!
Eu: Incercam?
Parul: Da!!! Te iubesc pentru ca ma iubesti!!!

andyna

Mesajde andyna » Mar Noi 02, 2010 8:24 pm

Ce mult mi-ar placea ca parul meu sa vorbeasca.Eu cred ca in decursul celor 20 de ani parul meu mi-ar fi spus in felul urmator:1-11 ani:ma simt asa bine!sunt plin de viata,stralucesc de fericire,sunt fin si nu am "riduri" si nici "crapaturi de piele".Intre 12-14 ani:ceva s-a intampltat cu mine,nu mai am aceiasi vitalitate si ma simt greu.ba chiar mi-au iesit niste pete deschise la culoare si sunt vargat.oare ce o fi? Intre 14-19 ani:nu mai am deloc stralucire,ma rup numai cand ma bate vantul,culoarea nu mai rezista pe mine.trebuie sa fac neaparat ceva!la 20 ani: mastile pe baza de vit A,E si petrolium m-au ajutat si mi-au redat stralucirea!

elenaioana

Mesajde elenaioana » Mar Noi 02, 2010 8:29 pm

Cred ca parul meu mi-ar multumi ca de un an de zile nu l-am mai vopsit cu negru:))
Si m-ar ruga sa il ingrijesc numai cu samponul si balsamul Dove albastru (pt par uscat), si sa nu-l mai usuc atata cu uscatorul...

vitzu

Mesajde vitzu » Mar Noi 02, 2010 8:40 pm

Parul meu striga "Yeyyy!!!" cand e proaspat spalat si toata ziua in curs pentru ca arata bine si ascunde problemele pe care le are. In a doua zi ramane doar "Mmm..merge." pentru ca in a treia zi sa ma traga de maneca spunand: "Nu vrei sa iesi asa din casa. :wink: "

cosminacosmy

Mesajde cosminacosmy » Mar Noi 02, 2010 9:12 pm

PARUL MEU AR SPUNE : INGRIJESTE-MA LA FEL DE BINE CA SI PANA ACUM

viorelia_bere

Mesajde viorelia_bere » Mar Noi 02, 2010 9:19 pm

Multumesc de mastile care ma invioreaza si imi dau „chef de viata”!
Vopsit: ma distreaza ca-mi sta bine cu orice culoare (sa nu ma faci verde sau roz!) dar…mergi la un profesionist!
Imi place ca nu ma intinzi des cu placa, mai ales acum, cand prietena ta a imprumutat-o dar a „uitat” sa o aduca. Ma bucur de rarele imbratisari ale fixativului si spumei.
Cumpara un sampon BUN: dute pana la mall chiar daca e frig! Te astept tot aici, nu fug nicaieri.
Vreau sa cresc si facem apoi schimbarea radicala…sa-i dam pe toti pe spate!

madalinna_28

Mesajde madalinna_28 » Mar Noi 02, 2010 9:59 pm

Daca parul meu ar vorbi,ar spune asa:
Cred ca iti imaginezi cat sunt de suparat pe tine!Tocmai eu,un par asa de frumos,de bogat si plin de stralucire sa duca viata asta de sclav.DA,ma-m exprimat bine:SCLAV,fiindca de cand ma stiu,u nu ai stiut altceva decat sa ma ti sus,strans bine intr-o coada de cal.SI zi-mi tu madalina exagerez?Ai aproape 22 de ani si u continui sa ma ti legat,zi de zi,noapte de noapte.Aaa,scuza-ma ca nu am precizat rarele oportunitati cand mai coafat frumos si am mers la o nunta sau la o petrecere(sa zic cam de 50 de ori in atata timp,,,).Sunt foarte revoltat mai ales cand te auzeam cum ziceai:"gata dupa ce ma tund si ma vopsesc o sa mi-l las pe spate"...da de unde,mereu aceasi poveste,ma legai cat de strans puteai ca sa fi singura ca nu o sa scap.Ai observat ca mereu infurii si iti creez "antene" ca sa pari urata si asa poate te conving sa ma lasi mai lejer.Am inceput sa ajung si la extreme, sa cad,sa-mi despic varfurile, dar am incetat cand am vazut ca nici asa nu mi-ai dat importanta.Nu cred ca ma meriti,si nu iti dai seama ca eu sunt poate cel mai important pentru tine,pentru a te scoate in evidenta si a-ti arata frumusetea si sanatatea,caci numai un par sanatos este asa bogat si plin de vitalitate ca mine.Intradevar ca ma ingrijesti corespunzator si sti cum sa ma protejezi ,dar intelege-ma:imi doresc mai multa libertate.Hai sa formam impreuna o echipa si sa fim cei mai frumosi si cei mai fermecatori!!!

micki23

Mesajde micki23 » Mar Noi 02, 2010 10:14 pm

daca parul meu ar putea vorbi ar spune:No tu femeie buna...nu ma mai decolora la radacina deoarece ma frige rau si ma distruge...nu mai da apoi si cu nuantator pentru a nu arata ca un boboc de gasca recent iesit din ou...nu ma mai intinde cu placa ca-s satul de fierbinteala...nu ma mai ondula pe spirala ca ma ametesti de tot...ba-s intis ba-s carlont, ba-s fixat, ba-s pieptanat...noroc ca is tratat cu solutie de la Gerovital pe baza de petrol si ulei de ricin pentru a ma regenera rapid si sanatos caci altfel as face sca;pul chelios....si bine ca stapana mea ma face cu masca de ou pentru a ma vitaminiza si la clatire foloseste otelt sau ceai de musetel pentru pielea fina, caci altfel ar ninge cu matreata....ihihih no bine no cum spune ardeleanul....hai camai rabd daca ma trateaza ....pentru a nu arata ca un maturoi si ma mai si tunde

micki23

Mesajde micki23 » Mar Noi 02, 2010 10:16 pm

daca parul meu ar putea vorbi ar spune:No tu femeie buna...nu ma mai decolora la radacina deoarece ma frige rau si ma distruge...nu mai da apoi si cu nuantator pentru a nu arata ca un boboc de gasca recent iesit din ou...nu ma mai intinde cu placa ca-s satul de fierbinteala...nu ma mai ondula pe spirala ca ma ametesti de tot...ba-s intis ba-s carlont, ba-s fixat, ba-s pieptanat...noroc ca is tratat cu solutie de la Gerovital pe baza de petrol si ulei de ricin pentru a ma regenera rapid si sanatos caci altfel as face sca;pul chelios....si bine ca stapana mea ma face cu masca de ou pentru a ma vitaminiza si la clatire foloseste otelt sau ceai de musetel pentru pielea fina, caci altfel ar ninge cu matreata....ihihih no bine no cum spune ardeleanul....hai camai rabd daca ma trateaza ....pentru a nu arata ca un maturoi si ma mai si tunde

hagylacri

Mesajde hagylacri » Mar Noi 02, 2010 10:54 pm

"Numele meu e Silky.Mi se spune asa pentru ca sunt matasos...foarte matasos.M-am nascut cand Lacra(stapana mea) a inceput sa gangureasca.Imediat am inceput sa cresc si..toata lumea imi spunea ce frumos o sa fiu cand o sa cresc mare.Da..sunt frumos,saten si..foarte ravnit.Nu am fost vopsit niciodata si ma simt bine caci nu sunt intoxicat.Lacra ma ingrijeste cu produse naturiste si ...cum sa va spun...e ca atunci cand voi oamenii mergeti la sala deci...ma mentine in forma.Nu inteleg de ce prietenii mei arata atat de imbatraniti si bolnavi.Multi dintre ei au nevoie de un doctor."

stanioana2009

Mesajde stanioana2009 » Mar Noi 02, 2010 11:14 pm

sunt detinatoarea unui par cret de o frumusete rara :D
daca ar putea vorbi in fiecare parte a zilei ar zice
dimineata : "ce bucle obraznice ,oare o sa ies asa din casa?"
pranz :"sunt sigur ca o sa fac cateva cuceriri"
seara :"sunt pregatit pentru o seara in club"
Ar concluziona spunand cat de mult imi multumeste pentru tratamentele speciale pe care i le ofer ,pentru atentia pe care i-o acord in fiecare zi si pentru buclele dulci care zapacesc mintile tuturor:P

alynaalexe

Mesajde alynaalexe » Mie Noi 03, 2010 4:45 am

hmmm....cred ca parul meu se identifica foarte mult cu mine, daca ne-am putea vorbi ne am intelege de minune, e incapatanat si nu prefera decat produse bune, vrea sa fie rasfatat, ingrijit, sa capteze toata atentia din jur, sa se desfasoare in voie, sa i se ofere libertate pentru ca este rebel :D si nu in ultimul rand sa fie apreciat atat pentru frumusetea lui interioara cat si exterioara!

enamorarte

Mesajde enamorarte » Mie Noi 03, 2010 10:16 am

Parul meu n-ar zice nimic,e perfect!Poate ar cere Gerovital Plant Tratament,pentru mentinere.
Nu vreau sa ma laud cu parul,dar toata lumea il admira.Mi-a parut rau cand l-am tuns acum doi ani.Acum il am la fel de voluminos si ondulat,imi trece putin de umeri.Imi place ca nu e cret-sarma,e usor de coafat,"se aseaza" de minune si face forme de inele.Culoarea e castanie,vara pare ciocolata in soare.Spune-ti Dvs.ce ar putea sa spuna?E multumit de stapana lui,pentru ca il rasfata in fiecare zi!

AnteriorUrmătorul