Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

elly1983

Re: CONCURS: Daca parul tau ar putea vorbi, ce ar spune?

Mesajde elly1983 » Lun Noi 08, 2010 10:57 pm

Draga mea,iti sunt recunoscator ca incerci sa ma faci sa par stralucitor,voluminos si sanatos.Dar realitatea este crunta,iar eu o cunosc prea bine:incet-incet firele mi-au cazut,subtire-subtirel firul mi s-a facut.Asa ca scumpa mea,te rog nu mai manca acele alimente nesanatoase,acele dulciuri rafinate atat de delicioase,dar atat de periculoase,si altceva,evita fumul,draga mea,si poluarea si praful si toate acele lucruri care ma imbolnavesc.Dar cum te stiu la fel de bine ca pe mine,te rog sa-l contactezi urgent pe Gerovital Plant Tratament.

simona_constantin

Mesajde simona_constantin » Mar Noi 09, 2010 8:33 pm

Daca parul meu ar putea vorbi mi-ar spune ca este unul din prietenii mei dragi, care ma sustine neconditionat, in toate situatiile.Suvitele ondulate imi mangaie obrazul si ma indeamna sa ma privesc in oglinda vietii.Vad copilaria fericita,buclele blonde leganate de vant, adolescenta rebela, parul tuns fara mila si maturitatea, coc elegant si ochi frumosi caprui incadrati de lentile.Sa ramanem mereu frumoase indiferent de trecerea timpului!

coryalecs70

Mesajde coryalecs70 » Mar Noi 09, 2010 10:03 pm

" Azi dimineata parea a fi o zi frumoasa si linistita, cu cer senin fara nici un nor, o zi din aceea in care nimic nu te indispune, nimic nu te-ar putea necaji sau dezamagi. Nici prin cap nu-mi trecea ca era doar linistea dinaintea furtunii. Acum, ce sa zic, nu pot sa manii pe Dumnezeu, am avut parte de zile frumoase si linistite, de ingrijire si atentie. In urma cu multi ani am primit un dar nepieritor: zambetul copilariei. Parca ma vad, asa cum eram descoperit si lucios, auriu cum erau pletele de soare. Zi de odihna, de inviorare, de reculegere. Am tot lenevit amandoi in pat. Dar in jurul pranzului plecarea. Ce bine, se pare ca ajungem in parc! Dar nu, ce este aici? Se pare ca scrie salon de infrumusetare, deci chiar o zi buna voi fi din nou masat, tratat, uns cu pomezi, balsamuri si uleiuri. Dar ce miroase asa? Doamne ce-s chestiile astea dupa care ma tot infasoara? Simt ca ma sufoc! Ajutor! Acum ce mai urmeaza ?E intuneric si simt ca iau foc. Mi-a venit sfarsitul, dar de ce, cu ce am gresit atat de tare? M-am aranjat bine la pieptanat, nu ma incurcam,nu ma inspicam,de ce????

mariaaagligor

Mesajde mariaaagligor » Mar Noi 09, 2010 10:24 pm

"Nu pune aia pe mineee!! Nu ma frige!! Nuuu....Aaaaauuuuu! Ce fum iasa din mine! Ce urasc placa aia :evil: !! Da-o la mine sa-i tai toate firele si circuitele si butoanele si... Pff!
Sunt fierbinte de nervi,ard din toate radacinile, scot fum de suparare... vezi ca ma enervez si ma despic in 10 si plec de tot de la tine!! :evil:
Tu te chinui sa cresc si eu mor aici incet... si ma incapatanez si nu cresc! MUA-HA-HA-HA!
Stiu ca ti-ai luat lotiunea aia de par cu ulei de ricin si petrol de la Gerovital, numai sa ma faci sa cresc. Da' ce ma ungi numai la radacini? Fa pe toata lungimea firului sa arat si eu mai glamour. Ah asa de bine ma simt cand ma faci tot... pacat ca nu faci de fiecare data asa :(
Of fetele astea! Daca aveam cap de baiat.... phii da' bine mai era 8-> . Da' cred ca nu am ales, ma duc dupa fratii mei ce se odihnesc in cosul de gunoi daca nu rezolvi mai repede situatia! :twisted:

rodyrozy

Mesajde rodyrozy » Mie Noi 10, 2010 12:39 am

Ciudata si sofisticata. Da, asa e stapana mea! Nimic nu o multumeste in legatura cu mine...Sta cu orele in fata oglintii cu feonul si peria sau placa in mana experimentand pe mine. Nu-i este mila!! M-am saturat de foarfece si de acele nuante tipatoare. Pur si simplu sunt un par si am dreptul la o viata linistita, vreau sa fiu cat mai natural iar produsele Farmec te vor cuceri din prima. Sunt sigur ca vei fi multumita...iar eu...un par fara stres.

Alexxa_ct

Mesajde Alexxa_ct » Mie Noi 10, 2010 12:41 am

« Cand erai mica, te-am iertat pentru ca nu stiai sa ai grija de mine: ma tineai incurcat si nu-ti placea sa ma speli pentru ca iti era frica de apa! Din cauza asta, mama ta ii permitea atat des frizerului sa ma ciorparteasca in stil baietesc, dar pentru ca nu-mi placea sa te vad plangand, ma straduiam sa ma regenerez si sa cresc la loc cat mai repede pentru ca sa-ti inseninez chipul. Din adolescenta ai inceput sa-mi oferi multa atentie…artificiala: vopseaua ma usuca, samponul ma face sa plang (da, matreata sunt lacrimile mele), fixativul ma sufoca, iar foehnul imi rapeste stralucirea. Ca sa incetezi, am inceput sa apelez la masuri drastice: radacinile le inec in sebum la fiecare 2 zile, iar varfurile refuz sa le mai hranesc si ele se dezintegreaza. Daca vrei sa te iert din nou, iti cer un concediu de regenerare : unul in care sa ma hranesti cu plante proaspete si sa-mi oferi cocktailuri de vitamine. Nu cer prea mult : 1 an, 9 luni sau macar 6 luni ! »

bluenights

Mesajde bluenights » Mie Noi 10, 2010 12:17 pm

Azi am fost asa de fericit cand colegul lui Alexandra a intors capul, se uita la mine cu niste ochi mari si dulci parca ar fi vrut sa ma atinga sa simta cat sunt de matsos.

Stiu ca sunt foarte iubit pentru ca sunt ingrijit zilnic, eu nu ies din casa fara sa fiu pieptanat, aranjat si bine pus la punct, saptamanal imi pune cate o masca hidratanta, ador vitaminele care parca imi dau mai multa putere sa ma legan in vant, sa rezist la vreo coada de cal.

Totusi sunt momente cand devin fricos, vreau sa va spun ca am o frica teribila de foarfeca, cand o vad eu lesin iar cand ma trezesc din lesin parca sunt mai scurt. Nu imi dau seama ce se intampla dar am noroc ca nu este prea des.

Stiu ca este imposibil sa fiu numarul 1, desi eu sunt foarte ambitios, dar devin foarte gelos cand vad un par mai des decat mine, o sa ma straduiesc sa ma imbogatesc si eu.

Ador sa fiu mangaiat , apreciat, laudat, sa ies in evidenta, sa simt adierea vantului, sa fiu pieptanat, sa fiu descurcat, sa fiu sanatos si mai ales sa dorm. Ce credeati ca eu nu dorm niciodata, ba da dorm destul si imi plac mult pernele curate si delicate.

Uneori ma apuca nostalgia cand imi aduc aminte ce blond si buclat eram la 1 an, noroc cu vopseaua de calitate din ziua de azi si produsele de ingrijire care m-au ajutat sa fiu iar blond si voinic.

Sanatatea mea este cea mai importanta pentru ca se vede, daca sunt curatat cu cele mai bune sampoane, hidratat cu balsamuri si masti, aranjat cu produse de coafat, vitaminizat cu hrana sanatoasa, vopsit cu atentie, atunci cu siguranta arat si bine.

primarie

Mesajde primarie » Mie Noi 10, 2010 1:13 pm

Nu arat rau, dar trebuie sa fiu mai frumos, mai sanatos, mai stralucitor si de ce nu - mai plin de viata!
Am incredere in mine si in produsele de calitate pe care le folosesc.

deliasarca

Mesajde deliasarca » Mie Noi 10, 2010 2:33 pm

DACA PARUL MEU AR PUTEA VORBI AR SPUNE ASA:"ITI MULTUMESC DIN SUFLET CA AI GRIJA DE MINE SPALANDU-MA CU SAMPONUL GEROVITAL SI MA LASI DE CELE MAI MULTE ORI SA MA USC NATURAL FARA SA MA SUFOCI CU AERUL CALD AL PHOENULUI IAR ATUNCI CAND O FACI MA PROTEJEZI CU SERUL, CA MA TRATEZI CU FIOLELE DE REGENERARE SI NU IN ULTIMUL RAND CA MA VOPSESTI DOAR O DATA LA 4 LUNI...PT TOATE ACESTEA ITI MULTUMESC MULT SI TE RASPLATESC CU VITALITATEA SI STRALUCIREA MEA....". :D

camy2555

Mesajde camy2555 » Mie Noi 10, 2010 3:46 pm

Cind aveam vreo 16 ani, Doamne ah ce viatza mai duceam,
Eram natural, bogat,stralucitor , foooooarte lung.
Mai intoarce Doamne roata, sa-mi mai vad odata soarta,
Sa-mi vad parul tineretii, sa-mi vad stralucirea vietii, care Doamne fara rost s-a dus.
Cind aveam vreo 20 de ani, Doamne ah ce viatza mai duceam,
Vopsit negru, cu suvite roz, blond, roscat, 9 ani, tuns scurt .
Cind aveam vreo 30 de ani, Doamne ah ce viatza mai duceam,
Sunt natural, stralucitor.
Vai, omule vai, multe-n viatza ai vrea sa ai
Vai, omule vai, dar parului tu ce-i dai...
GEROVITAL PLANT!

floreal_2xxx

Mesajde floreal_2xxx » Joi Noi 11, 2010 11:36 am

Daca participi la acest concurs inseamna ca te gandesti la mine si asta-i bine, dar inseamna si ca am nevoie de mai multa atentie din partea ta. Asa ca mult succes ca sa castigi concursul! Nu uita ca farmecul tau sunt eu!
Cu mare drag, PARUL TAU!

aniela24

Mesajde aniela24 » Joi Noi 11, 2010 1:22 pm

-Hai, calmeaza-te, dragul meu, si indreapta-ti suvitele la loc, te rog! nu-mi place cand te enervezi dimineata si nu am timp sa te impac inainte sa plec la lucru si apoi toata lumea din bloc, din statie si de la birou stie ca exista disensiuni intre noi! nu te supara, e conditional " ar putea" pt unii..pt mine e clar ca vorbesti; te aud si mai nou am invatat si sa te ascult!
pentru a le spune despre ce-mi vorbesti tu, trebuie sa povestesc despre noi, caci nu existam decat in interdependenta. Ei bine, noi ne iubim, si am invatat ca cea mai importanta este comunicarea, deci discutam tot timpul pentru ca interiorizarea produce distrugeri ireparabile. El imi spune intotdeauna de ce anume are nevoie, material: produse cosmetice de calitate, vitamine, perii moi, prosoape pufoase..Dar si rasfatul este la fel de important si imi cere adesea mangaieri si imbratisari. Uneori e impulsiv..
- Nu ma privi asa..uiti cum tipai la mine cand adormeam fara sa-ti scot clamele si fara sa te perii?A doua zi ma durea tot scalpul; nu poti sa spui numai pentru atat ca nu am grija de tine si sa te razbuni! treaba asta e..trasa de par, sa ma scuzi, fara nicio aluzie! Nu pot sa il ignor..imi tot sosoteste in ureche ca divulg prea multe intimitati; dar nu am spus nimic rau; in fond, intre noi fie vorba, imi place ca se impune, are personalitate! A! Si uneori imi vorbeste despre alt par. Daca ma asez langa cineva cu un par nu la fel de frumos, al meu imi atrage atentia si critica, stralucind si zambind larg; nu, nu e barfitor, dar asa se bucura el si imi multumeste ca exist, deci e un norocos. Nu se intampla sa taca decat foarte rar. Acum cativa ani, de exemplu, l-am tinut prea mult in soare si a suferit cumplit; era atat de trist si de tern..avea o privire pierduta si nu scotea o vorba, era lipsit de orice expresie. M-am simtit atat de vinovata! Am zis ca nu mi-o iert pana nu il vad inapoi pe...suvite!Apoi s-a insanatosit si arata chiar mai bine decat inainte. In fine, ar fi multe de spus.Important este ca asa cum eu am invatat diferenta dintre a asculta si a auzi, si el a inceput, pe parcurs, sa transmita, sa se exprime, nu doar sa vorbeasca. Uneori imi mangaie tandru umerii, alteori se incolaceste ca un copil pe dupa gatul meu. In fiecare zi insa, are grija sa imi multumeasca pentru tot si sa imi spuna ca ma iubeste.
- Asta apreciez la tine, dragul meu, si faptul ca ai un..farmec de neinlocuit de a vorbi fara cuvinte!

flo2000

Mesajde flo2000 » Joi Noi 11, 2010 2:51 pm

daca parul meu ar vorbi mi-ar spune sa nu ma mai stresez din orice nimic pt ca nu se merita , daca nu eu am gija de mine atunci cu siguranta nimeni nu va avea . de o perioada de timp am ceva probleme cu parul , se ingrasa repede si imi cade mai ales la baie. stiu, e pe stres , de aceea incerc sa am mai multa grija de mine ,sunt sigura ca si tratamentul acesta de par m-ar ajuta enorm

ccn05

Mesajde ccn05 » Joi Noi 11, 2010 7:06 pm

Draga mea stapana,
Frumoasa si buna,
Te-ngrijesti de mine
Si arati tu bine.
Am crescut cam maricel,
Cum n-am fost defel,
Deci te rog grabeste,
Bine ma hraneste.
Masti si tratamente,
Un sampon adevarat
Si balsamul delicat
Din casuta noastra
Sa nu ne lipseasca.

Muza daca-as fi
Sa te-ajut sa scri
Si Gerovital,
Generos fara egal,
Ar aprecia
Just valoarea mea,
Ai scapa de-o cheltuiala
Din punga cea goala
Si un an de zile
Te-ai mandri cu mine.

iuliacristina33

Mesajde iuliacristina33 » Joi Noi 11, 2010 7:14 pm

Daca parul meu ar vorbi ar spune ca am trecut impreuna prin bune si prin rele, ca stie cat de mult il iubesc si ca fac eforturi sa fie sanatos si fericit, facandu-ma astfel si pe mine fericita. :)

AnteriorUrmătorul