Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga creme Bruno Vassari

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Oana.Zidaru
Forum Admin

Castiga creme Bruno Vassari

Mesajde Oana.Zidaru » Mie Ian 12, 2011 4:21 pm

Concediul nu mai inseamna de mult timp doar relaxare, caci de multe ori ai mai avea nevoie de inca o saptamana de recuperare dupa terminarea lui. Daca in acesta mini-vacanta de iarna ai petrecut mai mult iar oboseala si-a pus amprenta pe tenul tau, inseamna ca trebuie sa intri in acest concurs!

Ce trebuie sa faci pentru a intra in concurs:

Concursul se desfasoara pe durata a doua saptamani (12-26 ianuarie). In tot acest timp va trebui sa tii un jurnal al tenului tau si sa postezi mesaje pe forum. Trebuie sa postezi in cel putin 7 zile pentru a intra in concurs! Fiecare insemnare noua din jurnal va trebui sa fie postata ca raspuns la primul comentariu astfel incat toate sa ramana legate intre ele, sa fie o insiruire de ganduri exact ca intr-un jurnal!

Poti sa postezi si fotografii reprezentative, pentru a-ti infrumuseta jurnalul.

Cele mai interesante 2 jurnale vor fi premiate!
Castigatoarele vor fi desemnate pe 27 ianuarie.

Ce poti castiga:

Premiul 1:

Skin Restore 50 ml

Acest produs reimprospateaza si repara epiderma, stabilizand sistemul natural de protectie al pielii evitandu-se astfel deshidratarea si patrunderea agentilor externi nocivi. Nu contine emulgatori, stabilizatorisau aditivi chimici. Nu contine emulgatori, stabilizatori sau aditivi chimici.

Se aplica prin masaj usor pe toata suprafata fetei si decolteu . Poate fi folosita in orice moment al zilei.

Gentle Night Cream 50 ml este o crema de noapte destinata atat tenului sensibil cat si tenului normal si mixt.

Ofera un suport puternic sinergic pentru cresterea celulara si ingrediente ce protejeaza pielea. Rezultatul este o piele hidratata si protejata, gata de o noua zi.

Are trei ingrediente importante:

- vitamina E acetat: Un antioxidant excelent, protejeaza de radiatiile UV, ce produs eriteme, riduri, ingrosarea pielii, foto-imbatranire in general
- Perhydrosqualene: Emolient de origine vegetala, previne deshidratarea pielii.
- Unt de shea: Extract din nuci karité, cu proprietati de hidratare si protectie. Este un extract vegetal foarte bogat in vitamine ce ofera o aparare suplimentara pielii si sustine functiile celulare.
- Glicirhizinat de amoniu: Obtinut din radacina de Lemn dulce, este foarte eficient impotriva inflamarilor si distrugerilor provocate de radiatiile UV, aerul rece si uscat.

Premiul 2:

Crema zilnica anti-stres pentru ten uscat cu o formula foarte hranitoare, ideala pentru pielea uscata sau foarte uscata, bogata in oligoelemente si vitamine:

* Complexul de oligoelemente contine zinc, cupru, magneziu, si mangan. Se comporta ca un factor enzimatic in metabolismul lipidelor, si proteinelor, aminoacizilor si sintezelor ARN.
* Vitamina A protejeaza tesuturile, stimuleaza cresterea noilor celule si innoirea celulelor moarte. Imbunatateste aspectul pielii, protejeaza impotriva deshidratarii si previne aparitia ridurilor imbunatatind innoirea celulelor.
* Vitamina E se comporta ca un antioxidant si ca un radical liber. Vitamina E este de asemenea esentiala pentru folosirea eficienta a oxigenului, in tesuturile pielii, are proprietati hidratante si de protectie impotriva agresiunilor degenerative ale tesuturilor, colagen si elastin.
* Vitamina B5 este hidratanta .
* Extractul de alge este hidratant si cu continut bogat de oligoelemete
* Untul de cocos este un extract vegetal deosebit de bogat, cu proprietati hidratante si de protectie si cu filtre de soare pentru protejarea de radiatii UV.

Se aplica prin masaj usor pe toata suprafata fetei si decolteu . Poate fi folosita in orice moment al zilei.

Atentie!

- Cele care nu acumuleaza cel putin 7 postari (cate una pe zi) nu vor fi luate in considerare.
- La concurs nu au voie sa participe cele care au castigat in ultima luna la un alt concurs Diva Hair;
- Concursul este adresat femeilor din Romania;
- Castigatoarele vor primi un mail prin care vor fi rugate sa ne furnizeze adresa postala in termen de maximum 2 zile. Daca in termen de 2 zile nu primim niciun raspuns ne rezervam dreptul de a renunta la castigatorul respectiv;
- Premiile vor fi trimise de catre sponsorul concursului, pe adresa confirmata de castigatoare, in maximum 7 zile de la furnizarea adresei.

Premiile sunt oferite de http://www.luxbeauty.ro/

pdidi

MINI JURNAL:)

Mesajde pdidi » Joi Ian 13, 2011 11:09 am

Joi, 13 ian. 2011

O noua zi, cam aceleasi activitati...desi e 13, nu am superstitii - mai ales ca si nr. ap. meu e tot 13 :) - asa ca sper ca sa reusesc sa fac tot ce mi-am propus pe ziua de azi.
Alaltaieri a fost ziua mea si inca ma resimt dupa petrecere...insa si oboseala de la serviciu isi spune cuvantul, mai ales ca de curand o colega a fost mutata, asa ca munca s-a cam dublat... :evil:
Insa, oricat de dimineata sau oricat de tz ar fi seara si oricat de obosita as fi, ingrijirea tenului e sfanta: seara obligatoriu demachierea si aplicarea unei creme de noapte, iar dimineata curatare, tonifiere si hidratarea cu o crema de zi care are inclus si factor de protectie soalara, iar pt ochi o crema speciala.
Azi nu e prea frig asa ca renunt la aplicarea suplimentara a cremei grase pe care imi place sa o folosesc in zilele mai geroase...
Mi-am pus tot ce trebuie in geata? Sa verfific..bun... am tot, inclusiv micul dejun pe care il voi lua la birou... Putin parfum si gata..am plecat..

lavys

Re: Castiga creme Bruno Vassari

Mesajde lavys » Joi Ian 13, 2011 11:52 am

Primul lucru pe care l-am facut cum am deschis ochii, a fost sa ma uit la ceas. Era 7.07. Mi-am zis ca am suficient timp sa ma aranjez, dupa care sa o trezesc pe cea mica sa o duc la cresa. Am aruncat in trecere o privire si spre calendar, desi in ultima vreme evit sa fac acest lucru, pentru ca se apropie ziua mea de nastere si intotdeauna sunt deprimata in acea perioada. Mai sunt 10 zile si mai adaug inca un an la cei treizeci si ceva de ani pe care ii am. Ei si ce? Se zice ca femeile arata cel mai bine in jurul varstei de 30 de ani.
Ca sa ma dezmeticesc mai bine, mi-am inceput ritualul zilnic. Un dus rapid, dupa care m-am spalat pe fatza cu un gel de curatare care nu contine sapun.L-am descoperit recent si sunt foarte multumita de el intrucat imi lasa pielea fina si catifelata. Am aplicat repede o crema hidratanta, am masat bine sa-mi intre in piele, dupa care am trecut la machiaj. Eram multumita de rezultatul obtinut, asa ca acum puteam sa-mi trezesc sotul si copilul, pentru a ne pune in miscare cu totii si a ne vedea fiecare de treburile noastre.

maribel21

Mesajde maribel21 » Joi Ian 13, 2011 3:18 pm

Desi de mica am inceput sa folosesc anumite creme pentru ten pot spune ca dupa ani am ajuns sa pot spune ca imi place tenul meu....Nu am fost inzestrata de la natura sa am un ten perfect asa ca prin efort am ajuns la un rezultat daca as putea spune satisfacator.... Astazi m-am trezit la ora 8.00 si inainte de a ma apuca de treburile zilnice m-am spalat pe fata am aplicat un demachiant dupa care mi-am aplicat o crema de fata deoarece am un ten sensibil. Cred ca un factor hotarator pentru pastrarea tenului sanatos este si odihna de aceea intotdeauna dorm cel putin 8 ore de aceea pot spune ca la ani mei nu am riduri pe fata si arat mult mai tanara. La fel si seara curat fata foarte bine si aplic o crema de noapte. Pentru uni este ceva greu sa aiba atat grija de ten dar mie imi face placere si ma simt super atunci cand aplic creme si am grija de tenul meu

anca_14_06

joi 13 ian 2011

Mesajde anca_14_06 » Joi Ian 13, 2011 4:21 pm

Buna! O noua zi ,aceaasi viata agitata plina de evenimente placute si mai putin placute pentru fiecare dintre noi. De fiecare data cand ne incruntam ,ridicam dintr-o spranceana ,plangem sau zambim ,ne raman acele liniute fine care ne arata exact unde cu trecerea timpului n-i se va forma expresia fetei noastre cu care vom imbatrani.ahhh ,"urasc"cuvantul asta...adica stiu am doar 25 de ani si nu ar trebui sa ma gandesc la asta de acum dar mi-as dori sa ma pastrez asa pentru totdeauna :roll: pot spune ca iubesc sa am grija de tenul meu ,de corpul meu in general.In afara faptului ca aplic creme destinate tipului meu de piele,in functie de anotimp ,cu protectie solara sau impotriva frigului...aaaa...si cum puteam sa uit de cremele destinate pielii din jurul ochilor de care nu ma pot lipsi pentru ca acolo am inceput sa observ acele linii fine pe care nu le "plac" deloc, imi prepar tot felul de masti naturale.De exemplu aseara a fost acea zi in care am avut "sedinta"cu tenul meu.M-am demachiat (desi nu eram machiata)mi-am facut o infuzie cu plante din diferite ceaiuri .dupa care am aplicat o masca de argila preparata de mine cu smantana si miere (pt ten mixt/sensibil)am lasat sa actioneze 20min dupa care am aplicat crema de ochi si crema de seara pentru ten.Am avut si eu probleme ca orice adolescent ,o acnee usoara care aparea deseori atunci cand acumulam stres, consumam multa ciocolata,cafea(cazul meu)dar de fiecare data aveam grija de mine.Eu cred foarte mult in beneficiiile cremelor si tratamentelor destinate pielii si recomand tuturor fetelor/femeilor sa aiba grija de ele indiferent de varsta si de timp si sa nu uite ca asa cum ii iubim pe altii trebuie in primul rand sa ne iubim pe noi insine prin ingrijire si placerea de a ne privi in oglinda dimineata cand ne trezim.fara machiaj ,fara nimic artificial si daca atunci putem smulge un zambet imaginii din fata noastra inseamna ca suntem frumoase si pregatite pentru o noua zi.....Azi am povestit destul ...mai vb si maine :P...............................PS:Astazi m-am trezit am ajuns la baie si bineinteles am zambit...apoi am trecut la "fapte"dupa un dus revigorant m-am demachiat ,tonifiat ,am aplicat crema de ochi si crema de zi. un rimel si un gloss si un pic de pudra pe zona T si cam atat.

olari_iulya

Mesajde olari_iulya » Joi Ian 13, 2011 6:16 pm

Buna dimineata!!! :D .Numarul 13 sper sa imi poarte noroc si sa castig si eu macar o crema.Tenul meu este foarte rasfatat in fiecare dimineata si in fiecare seara si de cate ori simte nevoia de rasfat.Cateodata as vrea sa il pacalesc si sa nu il demachiez seara , dar nu am nici o sansa sa trec peste acest ritual.Daca se intampla, dar nu prea, sa nu fac asta, dimineata cand ma trezesc ca si rasplata imi iese cate ceva:o pata ,un cos, etc. :evil: , se razbuna si el pe mine k nu am avut grija de el.Acum ma pregatesc sa il rasfat cu o masca si dupa aia il las sa se odihneasca k l-am supus la un machiaj mai incarcat putin. :wink: .Va las si vorbim maine sa vedem cum se simte.

aureliaeftene

Mesajde aureliaeftene » Joi Ian 13, 2011 7:45 pm

Joi/13 ianuarie 2010
Azi este o zi speciala pentru mine.Implinesc trei ani si 3 luni de relatie cu un barbat minunat.Ieri mi-am spalat parul si am adormit fara sa-l usuc cu feonul .Iarna aceasta a avut mult de suferit din cauza schimbarilor mele hormonale si inca imi mai cade.In dimineata aceasta mi-am pieptanat usor parul cu ceva mai multa atentie ca de obicei.Am folosit pieptanul cu dinti rari pentru a nu-l agresa si mi-am prins bretonul cu o clama.Am folosit gelul demachiant si am aplicat apa termala.Am lasat-o sa actioneze in timp am luat micul dejun.Ca de obicei am ambitia de a face cat mai multe lucruri in acelasi timp si am deschis si laptopul pentru a afla ultimele noutati din presa.Cand mi-am dat seama ca este deja tarziu m-am schimbat , am aplicat crema cu textura hidratanta pentru ten si balsamul de buze .Am iesit pe usa nu inainte de a-mi pune ochelarii de vedere si basca , pentru a nu lasa frigul sa-mi afecteze parul.Si astazi am avut o zi plina, cu multe drumuri de facut si cu o lista de cumparaturi lunga pana in pamant.Pana la aceasta ora (18.41) mi-am indeplinit majoritatea obiectivelor pentru aceasta zi si imi acord cateva minute de relaxare impartasind cateva din gandurile mele cu voi.Astept seara nu inainte de a ma demachia si de a continua acelasi ritual pe care-l indeplinesc zi de zi(demachiere, apa termala , crema de noapte).Inainte de culcare imi voi pieptana iar parul si-l voi lasa sa doarma liber(nu-l mai tin strans in coada de ceva timp).O seara buna! :P

miha_loves_zaf

Mesajde miha_loves_zaf » Joi Ian 13, 2011 8:05 pm

Yawn....
Inca o zi in care ma trezesc departe de iubi...
Inca mai sper ca anul asta sa fie mult mai bun ca cel care tocmai s-a incheiat.
Oare mai trebuie sa indur multe zile departe de puiutul meu?

Ce frumoase erau zilele in care ma trezea cu mirosul ceiutului meu preferat...ceai indian...
O zi frumoasa inca din prima clipa in care faceam ochisori.

In ultimul timp simt nevoia sa ma uit mai des in oglinda..Par sa-mi caut trasaturile frumoase, care inainte parea sa se oglindeasca in privirea lui iubi...
Parca ridul asta, care se incapataneaza sa se faca remarcat pe zi ce trece, nu era atat de evident...
Poate ca inainte nici nu simteam nevoia sa ma studiez atat de mult in oglinda...
Simpla lui atingere de buna dimineata imi dadea acel plus de incredere si acea stare de bine si ma facea sa ma simt dorita, frumoasa chiar.

Nici cearcanele astea nu erau atat de adanci!
Nici hormonii nu tropaiau in mine, lasand in urma atatea bubite/cosulete pe obraji, pe umeri, pe fundulet...
Offf....Absenta lui imi rade-n fata si-mi marcheaza atat corpul, cat si starea de spirit a fiecarui inceput de zi......
Ultima oară modificat de miha_loves_zaf pe Vin Ian 14, 2011 2:59 am, modificat 1 dată în total.

maribel21

Mesajde maribel21 » Vin Ian 14, 2011 9:39 am

Cea de a 2 a zi din jurnal. Aseara am fost la o petrecere iar tenul meu a fost "imbibat" de machiaj stiu ca nu este bine ce fac, dar pentru a iesi in societate mai mereu trebuie sa fii la inaltime pentru a nu fi inlaturat, din pacate cam asa e in Romania si nu numai. E adevart ca machiajul profesionist te schimba dar in timp iti reduce aspectul natural. Daca s-ar face o campanie impotriva machiajului cred ca as fii printre primele sustinatoare. Iar m-am abatut de la subiect. Dupa ce am revenit acasa am facut o baita, m-am demachiat si am aplicat o crema de fata... am masat foarte bine pentru a intra in piele si pentru a nu irosi crema. In aceasta dimineata m-am trezit "matinal" daca as putea spune la ora 7.00 m-am spalat si mi-am examinat tenul. Se vede ca nu-i prieste machiajul sau ceea ce folosesc eu nu este de cea mai buna calitate. Mai aplic o crema si ma apuc din nou de treburile zilnice. Poate mai tarziu voi vedea daca iritarea care o fac de la machiaj va mai persista

olari_iulya

Mesajde olari_iulya » Vin Ian 14, 2011 2:30 pm

Buna dimi!!!!!A inceput o noua zi pentru mine.M-am trezit si primul lucrul care l-am facut m-am spalat pe dinti,apoi imi curat tenul, apoi mi-l rasfat cu o crema care regleaza secretia de sebum si matifiaza pielea si in acelasi timp ma ajuta sa scap de petele provocate de acnee.Dupa acest prim ritual pot sa incep ziua care este lunga.Sper sa nu trebuiasca sa ma machiez pentru ca as prefera sa las tenul putin mai liber, sa respire mai bine fara fond de ten si fara machiaj. :D .Va doresc o zi frumoasa si ne auzim maine sa va zic ce mai face tenul meu dupa atatea schimbari si dupa atatea fenomene(acnee, praf, frig, machiaj,club,petreceri,etc).Va pop si va doresc sa aveti un ten sanatos inainte ca sa fie si frumos :wink:

octaviana_26

Diario de la belleza por el creador Bruno Vassari

Mesajde octaviana_26 » Vin Ian 14, 2011 4:27 pm

Vineri, 14.01.2011
Urmeaza un week-end de rasfat. Rasfat al meu si al tenului meu bineinteles.
M-am trezit dupa 8 ore de somnic. Stiti, asa vrea tenul meu: somnic de 7-8 ore pentru a i se reduce cearcanele, ridurile si ochii umflati. Tot el, tenul, imi zice ca are nevoie de demachiere asa ca trec la treaba. Apoi urmeaza o spalare a fetei cu apa rece, deoarece suntem un ten gras. Avem 3 pasi de baza: curatare, tonifiere si hidratare. Aplicam o lotiune tonica si o crema de hidratare si mergem la masa.
Dupa micul dejun, ne imbracam bine si mergem sa ne facem un tratament cosmetic. Ups, am uitat, maine mergem la petrecere. Da, e o petrecere stilata si se cade sa ne prezentam amandoi la 4 ace. Cum cine? Eu si tenul. :roll:

miha_loves_zaf

Mesajde miha_loves_zaf » Vin Ian 14, 2011 9:33 pm

Trebuie sa fac cumva sa ma simt mai bine azi si sa intorc prospetimea pe chipul meu!
Trebuie sa ma vopsesc..iar mi-a crescut parul alb si nu-l mai pot ascunde schimband cararea.
Trebuie sa ma si pensez ca privirea mi-e din ce in ce mai intunecata.. Si daca tot sunt la pensat, cred ca e timpul potrivit sa-mi epilez si mustacioara...Trebuie sa verific daca mai am servetelele cu aloe vera ca altfel presimt ca o sa ma aleg, in schimb, cu o "mustata rosie" si o buza iritata...

Si ce sa fac cu tenul meu?
Sa nu uit sa colind iar farmaciile sa-mi caut cateva mostre de crema.
Esti din ce in ce mai sensibil si razbunator! Nimic nu-ti mai prieste!
Nu stiu ce-o sa ma mai fac cu tine.
Parca vrei sa-mi amintesti in fiecare zi ca luna trecuta am implinit 30 de ani..

Si totusi eu nu inteleg! Cand ai inceput sa pari atat de obosit si tern?
De curatat cu gel de curatare, te curat; te hranesc si protejez cu apa termala..
Cu cremele e mai dificil ca simt ca am dat-o-n bara cu ultima...
De la ea te-ai ales cu petele alea staruitoare pe pometi.
Dar in rest, te-am dat cu ulei de masline..Apropo, mi-ai mancat toate discurile de demachiat.
Ti-am facut scrub cu tarate de grau, ti-am facut masca cu albus de ou si cu miere..
Prea devreme sa ma simt batrana!
Trebuie sa-ti gasim totusi o aliata! O crema buna, fara parabeni si alte cele. Daca si atunci nu-ti revii, redevenind tenul curat si luminos de altadata, sa stii ca te duc la dermatolog!

No ca m-am enervat! Eu zic ca-i timpul pentru un ceiut negru cu lapte..

anca_14_06

vineri 14 ian 2011

Mesajde anca_14_06 » Vin Ian 14, 2011 10:27 pm

M-am trezit la ora 8 :00 azi pentru ca la ora 10:00 imi incepeam activitatile .Mereu ma trezesc mai repede pentru a nu trece peste "ritualul" de dimineata ca sa fiu pregatita si sa ma simt bine cu mine insami pentru o noua zi .Mi-am facut dus dupa care m-am privit ...ochii ii aveam umflati....off...raceala asta nu-mi da pace de ceva timp...nici nu ma odihnesc prea bine .Te privesc in fiecare dimineta cu "ceva emotii"pentru ca de la atatea medicamente sper sa nu te deranjez ca tu sa uiti ca trebuie sa te menti curat si fara nicio aparitie de bubita ,cosulet....sti tu... cum mai reactionezi uneori din cauza lor si ma faci pe mine sa ma intristez de la prima privire in oglinda dimineata :( asta pana reusesc sa te "retusez"...iar dupa ce-mi iese sa zicem ca uit asta pana seara cand imi aduc aminte de acele"probleme"care trebuiesc cumva rezolvate cat mai repede ...Vad ca pana acum ai fost cuminte si vrei sa fiu multumita cand ma privesc, mai putin ochii astia care imi tot lacrimeaza de la atata stranutat ...Am trecut mai departe ,m-am demachiat, apoi am luat un cub de gheata si m-am frecat usor sub ochi dupa care am aplicat crema de ochi care decongestioneaza ,calmeaza si reduce inflamatiile ,urmand aplicarea cremei de zi care imi ofera de fiecare data o senzatie de improspatare si revigorare .Prin simpla aplicare a celor doua m-am simtit mai plina de viata si gata sa incep o noua zi.Apoi ca de obicei un machiaj subtil de zi ,fara fond de ten pentru ca nu avem ce sa" ascundem" acum ...cand este nevoie de el il folosim dar acum NU.(asa esti cel mai fericit :liber si curat :P )acum e ora 21:20ma pregatesc sa vad un film.Nu o sa ies in seara asta ...maine :wink: ..asa ca merg sa ma demachiez si sa iti ofer ingrijirea de care ai nevoie pe parcursul noptii pentru a ma trezi frumoasa si maine dimineata :wink: .Curatare cu gelul demachiant de noapte care contine particule abrazive si pe care il folosim o data de doua ori pe saptamana si aplicarea cremei hidratante de noapte.... :lol: stiu...stiu ...nu am uitat ...si crema gel pentru ochii...dar sa vedem ca poate in seara asta avem mai multa grija de ei si poate aplicam timp de vreo 15 min niste comprese cu ceai de musetel si albastrele.Cam atat ,povestim si maine despre noi :wink:

octaviana_26

Diario de la belleza por el creador Bruno Vassari

Mesajde octaviana_26 » Sâm Ian 15, 2011 11:13 am

Sambata, 15.01.2011
Ieri am mers la un tratament care ma va ajuta sa scap de “barbia dubla” si reconturarea ovalul fetei, cu ajutorul a doua masti speciale . Tratamentul vizeaza deasemenea estomparea ridurilor , supletea si catifelarea tenului, dupa cum mi-a explicat cosmeticiana mea.
Si ti-am zis ca merg la petrecere si nu putem merge acolo fara un machiaj superb. Sa te plictisesc putin?
Machiaj “smoky eyes” am ales: fondul de ten pe toata fata, gat si decolteu.
:!: cu ajutorul corectorului corectez imperfectiunile;
:!: urmeaza pudra aplicata cu o pensula speciala
:!: cu buretelul pentru fard de pleoape iau din tusul de ochi crema si intind pe toata suprafata pleoapei superioare si inferioare si merg cu el catre partile exterioare ale ochiului formand un fel de codita. acoper tusul cu fard negru pentru a nu se strange in pliurile pleoapelor.
:!: cu o alta pensula formez un degrade intre negru si violet catre sprancene.
:!: rimel, putin blush si un ruj rosu peste care trecem putin gloss cu sclipici.
Si suntem gata de petrecere.
Toate cele bune. Pe maine cu impresii de petrcere.
Octavia

miha_loves_zaf

Mesajde miha_loves_zaf » Sâm Ian 15, 2011 6:46 pm

Mmm..Bun ceiut! Iubesc ceaiurile fierbinti pe vremea asta friguroasa!
Desi stiu ca ar trebui sa evit bauturile si mancarurile foarte fierbinti si condimentate, pur si simplu nu pot.
Stiu ca problema mea legata de inrosirea tenului la schimbari bruste de temperatura, efort fizic sau emotii puternice isi are cauza si in ce consum fierbinte...
Poate ca daca as zabovi un picut inainte sa beau ceiutul meu aburind, vinisoarele de la baza nasului si de pe obraji, nu ar deveni in timp atat de evidente..Dar e atat de imbietor!

In fiecare iarna, cand ies pe-afara, am un mare soc.
In fiecare vitrina, pe langa care trec, vad o varianta a mea, imbujorata de zici ca am alergat o ora.
Apropo de asta, nu mai zic ce rusine mi-e sa privesc pe cineva in ochi dupa ce termin antrenamentul de la sala. Tomata e roz pe langa mine!

Eehee...cred ca trebuie sa mai treaca cativa ani sa pun in practica toate sfaturile bune auzite in jur. Da-mi Doamne mintea de pe urma!
Nu stiu de ce exemplul ereditar al tenului mamei nu e suficient de convingator in ce priveste directia in care se indreapta tenul meu?!
Daca nu fac schimbari si in stilul meu de viata, toate cremele speciale ori compresele de musetel, patrunjel zdrobit, cataplasme cu suc de ceapa si ulei de masline sau mastile de fata facute din banane, miere si ulei de masline, nu ma vor salva! Cred ca mai mult ma amagesc ca voi scapa asa de usor de aceasta varianta de acnee rozacee/ cuperoza, ce pare ca m-a ales pe mine drept victima...
Trebuie sa ma mai documentez pe net despre cum pot macar intarzia evolutia ei....
Daca nu reusesc de una singura, va trebui sa ma duc la nenea bau-bau, dr-ul dermatolog, ca ma lamureste el....
Ultima oară modificat de miha_loves_zaf pe Sâm Ian 15, 2011 10:28 pm, modificat 1 dată în total.

Următorul