Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga creme Bruno Vassari

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

olari_iulya

Re: Castiga creme Bruno Vassari

Mesajde olari_iulya » Lun Ian 24, 2011 5:20 pm

Buna.Nu v-am mai scris de cateva zile k nu prea am avut timp,dar astazi mi-am facut sa va mai zic cate ceva de prietenul meeu ''tenul''.Data trecuta v-am zis k mi-am facut o masca si vreau sa zic k a facut minuni.Nu ma gandeam niciodata k o sa arate asa de bine cu masca pe care mi-am facut-o.Pot sa va dau si voua reteta celor care au un ten acneic k este foarte simpla si foarte eficienta,cel putin in cazul meu asa a fost.Amestecati 6 aspirine cu 2-3 picaturi de zeama cu lamaie, oa plicati pe fata iar dupa jumatate de ora va stergeti cu apa calduta sau cu bicarbonat de sodiu pus in apa calduta.Face minuni :wink:In rest nu am mai facut ceva special tenului meu.Mi-am facut in schimb breton si nu prea ii convine k e acoperit mai tot timpul,nu prea are aer,dar eu incerc pe cat posibil cat satu acasa sa mi-l prind sa las tenul sa respire.In dupa amiaza asta ma duc la sala si nu stiu cum o sa reactioneze dupa ce vin pentru k data trecuta dupa atatefort ce am depus nu prea i-a convenit si m-am iritat putin ,cred k de la praf si transpiratie, dar sper sa ma inteleg cu el si sa nu ma supere.Promit k am sa-mi prind bretonul macar sa respire printre picaturile de sudoare de la efortul pe care il depun.

pdidi

Mesajde pdidi » Mar Ian 25, 2011 10:55 am

Marti, 25 ian. 2011
De aseara incepand temperaturile au luat-o razna rau! E un frig de crapa pietrele!! Azi e ziua unei prietene, fosta colega de-a mea, si dupa serviciu m-a invitat la ea. Deci mi-am propus sa ma imbract mai elegant si sa ma machiez mai mult decat de obicei- in mod obisnuit nu folosesc decat ruj si rimel. Asadar m-am trezit, am facut un dus, mi-am luat iegari grosi si un pulover mai lung, gen rochita, visiniu inchis, pe care l-am accesorizat cu o curea neagra. Mi-am curatat si tonifiat fatza, am aplicat crema de ochi si cea de zi, apoi putina crema grasa, tus de ochi, rimel, putin fard intr-o nuanta asemanatoare rochiei, balsam de buze, ruj si putin luciu peste. Mi-am intins parul si gata, eu zic ca arat bine 8), pot pleca spre serviciu, iar mai apoi spre mini petrecerea dragei mele prietene... :)

bea_medro

Mesajde bea_medro » Mar Ian 25, 2011 6:24 pm

Abia am ajuns acasa dupa o zi foarte obositoare, mai ales ca nu am putut sa plec cu masina deoarece drumarii nu si-au facut treaba la prima ora si zapada era pana la capota. Dar asta e, am mers pe jos mai mult ca deobicei si m-a batut vantul din toate directiile. Noroc ca eu am grija de fata mea si am cremuit-o bine de dimineata cu o crema speciala pentru vreme geroasa. Acum ma demachiez si imi fac un gomaj, apoi imi aplic o masca super hidratanta si ma voi simti in al 9-lea cer. O baie fierbinte cu un ulei pentru relaxare imi va incheia seara. Asa ca, fetelor aveti grija de voi, o seara buna!

maribel21

Mesajde maribel21 » Mar Ian 25, 2011 9:56 pm

Sunt rupta dupa ziua aceasta foarte multa treaba si inca ma mai asteapta si acasa o tura....astazi m-am trezit mi -am facut treburile zilnice m-am machiat putin si am plecat la servici repede pentru a nu intarzia dar inainte de aplica machiajul am masat putin tenul cu crema.... acum am ajuns acasa si mai tarziu voi aplica o masca tot pe baza de argila ....aveti grija de voi si voiam sa intreb cum pot atasa o fotografie la jurnal?

miha_loves_zaf

Mesajde miha_loves_zaf » Mar Ian 25, 2011 11:24 pm

E drept ca sunt nemultumita de cum se prezinta tenul meu, dar peste ani as fi tare bucuroasa sa deschid acest jurnal si sa fac o comparatie intre cum se prezenta tenul meu la varsta de 30 de ani si eu stiu peste 5, 10, 20 de ani...
Asa ca m-am sfatuit cu tenul meu si cu conditia sa nu-l fac de rusine, am batut palma si includ si cateva poze cu noi.

Inspirandu-ma din review-urile anumitor companii multinationale facute cremelor de fata inainte de lansarea pe piata, in care se obisnuieste sa se aplice crema doar pe una si aceeasi jumatate de fata pe tot parcursul review-ului ca apoi sa se desluseasca mai usor efectele cremei, am zis ca ar fi grozav sa subliniez si eu prin comparatie, diferenta dintre varianta naturala a tenului meu si cea imbunatatita prin machiaj.

Nota: In partea stanga a ambelor poze este tenul meu in toata "splendoarea" lui, iar in partea dreapta varianta lui "imbunatatita".

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Deocamdata suntem in tranzitie deoarece nevoile noastre sunt altele in fiecare zi, in functie de schimbarile interioare, de varsta, de temperatura, iar rezultatele nu sunt intotdeauna bune din cauza produselor cosmetice incercate, nu de putine ori, la intamplare...
Dar promitem sa depasim perioada si sa ne reintalnim, mai luminosi, mai plini de viata si cu mai multa incredere in noi.
A tout a l`heure....

miha_loves_zaf

Mesajde miha_loves_zaf » Mar Ian 25, 2011 11:28 pm

maribel21 scrie:Sunt rupta dupa ziua aceasta foarte multa treaba si inca ma mai asteapta si acasa o tura....astazi m-am trezit mi -am facut treburile zilnice m-am machiat putin si am plecat la servici repede pentru a nu intarzia dar inainte de aplica machiajul am masat putin tenul cu crema.... acum am ajuns acasa si mai tarziu voi aplica o masca tot pe baza de argila ....aveti grija de voi si voiam sa intreb cum pot atasa o fotografie la jurnal?

Uploadeaza poza din calculator pe site-ul asta:
http://imageshack.us/
... si preia link-ul direct pentru forum si alipeste-l la mesajul de aici...

pdidi

Mesajde pdidi » Mie Ian 26, 2011 8:05 pm

Miercuri, 26 ian. 2011
Azi am fost la solar:P Nu merg prea des, dar cateodata zic ca nu are ce strica chiar asa tare :D Acuma simt ca imi cam arde fatza iar dupa ce am iesit de acolo o simteam f uscata, asa ca, odata ajunsa acasa am aplicat crema hidratanta, insa dupa juma de ora o simteam la fel, asa ca m-am decis ca trebuie sa pun ceva mai gras, respectiv niste ulei de masline. Si, intr-adevar, am simtit ca si tenul meu e mai multumit:)

P.S. Azi fiind ultima zi cand mai scriem in jurnal, vreau sa va urez tuturor sa aveti un ten perfect si multa bafta!:-*

miha_loves_zaf

Mesajde miha_loves_zaf » Mie Ian 26, 2011 8:58 pm

pdidi scrie:
P.S. Azi fiind ultima zi cand mai scriem in jurnal, vreau sa va urez tuturor sa aveti un ten perfect si multa bafta!:-*

Multumim la fel!
Multa bafta si tie! :*

maribel21

Mesajde maribel21 » Joi Ian 27, 2011 9:36 am

http://img543.imageshack.us/i/dscn0040pe.jpg/ aceasta e poza in are aveam putin iritat tenul si urmatoarea poza e dupa ce am aplicat niste creme si masti http://img138.imageshack.us/i/hpim2714k.jpg/

maribel21

Mesajde maribel21 » Joi Ian 27, 2011 9:39 am

Oana.Zidaru
Forum Admin

Mesajde Oana.Zidaru » Joi Ian 27, 2011 5:01 pm

Castigatoarele sunt:

Premiul 1: maribel21
Premiul 2: miha_loves_zaf

Pentru a intra in posesia premiilor, castigatoarele sunt rugate sa trimita in cel mult o saptamana un e-mail pe adresa oana.zidaru@divahair.ro care sa contina urmatoarele date:

- Nume si prenume
- Adresa completa + codul postal
- Numarul de telefon

miha_loves_zaf

Mesajde miha_loves_zaf » Joi Ian 27, 2011 5:11 pm

Multumesc!

Voi trimite mail imediat!
Felicitari, maribel21...

maribel21

Mesajde maribel21 » Vin Ian 28, 2011 9:35 am

sincer nu ma asteptam... multumesc mult si felicitari tuturor fetelor care au participat

Anterior