Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga creme Bruno Vassari

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

maribel21

Re: Castiga creme Bruno Vassari

Mesajde maribel21 » Sâm Ian 15, 2011 8:48 pm

Buna seara... Desi este sambata am intrat pentru a-mi continua jurnalul... Tenul meu si-a mai revenit putin, pentru ca de dimineata am aplicat o masca (argila cu putina apa) desi fata mi se sensibilizeaza o aplic deoarece imi curata in profunzime tenul. Dupa care am aplicat o crema hidratanta. Promit ca zilele urmatoare voi adauga o poza pentru a arata cum arata tenul dupa anumite masti pe care le voi face zilele urmatoare. Va salut, week-end placut la toate fetele... si ne "vedem" si maine

anca_14_06

sambata 15 ian 2011

Mesajde anca_14_06 » Sâm Ian 15, 2011 9:27 pm

Azi m-am trezit cu o mare "pofta " de cumparaturi ,era pacat sa nu iesim la plimbare mai ales ca a fost o zi minunata ca de primavara :) .Parca imi doream sa te scot putin sa te vada soarele care era totusi cu "dinti"...dar nu m-am lasat pacalita de el pentru a nu te pune cumva in pericol...te-am protejat si ingrijit dar ne-am si "infrumusetat"ca sa fim fericiti atunci cand atragem cate o privire asupra noastra ...ce-am facut?pai am inceput cu demachiere si tonifiere,te-am spalat cu apa calda alternand cu rece ,am aplicat gelul de ochi si apoi crema de fata cu protectie UVA/UVB si vitamina E care protejeaza impotriva fotoimbatrinirii si am aplicat un balsam pe buze .Dupa care m-am "consultat"impreuna cu persoana din oglinda in legatura cu ce voi imbraca.Trebuia sa fie o tinuta smart-casual sa ma simt lejer dar si draguta :D .Pana la urma ne-am decis ...intre timp tu te-ai "hranit"cu substantele si vitaminele de care aveai nevoie lasandu-ti timp sa absorbi tot...Am trecut si la machiaj:am folosit un fard bej auriu ,am folosit un eye liner pe marginea pleopei apoi am aplicat rimel ...cam 2 straturi nu mai mult ...nu vrem sa avem niste gene incarcate in plina zi...am aplicat putin blush ,a urmat rujul roze cu efect de hidratare si emoliere care "s-a asezat" perfect pe buze fiind deja hidratate cu ajutorul balsamului ,putina pudra pe zona T si gata... Am ajuns acasa obosita ca de fiecare data dupa o zi plina de shopping dar tu ai radiat toata ziua ....si nu stiu sa te laud ,sa nu te laud ...pentru ca nu vreau sa "ti-o iei in cap"dar ai primit si complimente :roll: se pare ca te ingrijesc foarte bine dar si tu esti cuminte si ma asculti.M-am intalnit cu o prietena pe care nu am m-ai vazut-o de ceva timp ,ea te-a "laudat" si bineinteles a urmat o discutie despre cum te ingrijesc eu...A ramas sa ne vedem cat mai repede pentru a merge impreuna la cumparaturi pentru ca in curand trebuie sa achizitionez cele 2 creme foarte importante de zi si de noapte . Cred ca o baie relaxanta mi-ar prinde bine acum inainte de somn asa ca merg sa ma pregatesc :wink:

Clotilde

Mesajde Clotilde » Dum Ian 16, 2011 12:39 am

15 ianuarie 2011
Astazi am crezut ca-i o zi buna...pentru mine...s-a dovedit a nu fi asa, nici pentru mine nici pentru ea!
Dimineata m-a improspatat cu apa rece, a aplicat un eye liner si un rimel in graba, a baut o cafea si a plecat in goana spre serviciu...lucreaza si sambata...asta e mi-am spus, n-am ce face, o insotesc! Afara sunt 4 grade Celsius, resimt asta si-mi spun ca data viitoare o sa-i dau un semn cat de mic sa-mi aplice macar o crema hidratanta.
Ziua nu s-a dovedit a fi atat de fericita, si-a adus aminte ca tocmai s-a despartit de iubitul ei si a plans...a plans mult!Lacrimile s-au amestecat cu cateva urme de la rimelul prea vechi pe care inca il foloseste si asta m-a cam usturat. Dar sunt alaturi de ea acum, cand sufera! Langa cine sa fiu alaturi daca nu langa cea care ma poarta? Problema e ca ea nu tine atat de mult la mine, m-am invatat sa fiu alturist insa...E trista...fumeaza doua tigari la foc automat alaturi de un ceai cald si-si varsa oful unei colege de serviciu...i-as spune sa nu mai faca asta...dar asa se simte si ea mai usurata.
Dupa cateva ore de stat impreuna in fata monitorului, ne urcam in masina si in drum spre casa ne oprim la prietena ei cea mai buna. E simplu ce va urma si nici nu vreau sa ma gandesc din nou la fumul de tigara amestecat cu lacrimi si cu urme de rimel vechi...rezista eroic si la asta si spun "hop" atunci cand ajungem acasa. Sare pasul demachierii si isi pune capul pe perna...urmeaza din nou o repriza de plans...eu sufara alaturi de ea inghitind si ultimile resturi din rimel, ma mai spala lacrimile si intre timp ea adoarme. Imi mai trag si eu sufletul si traiesc cu speranta ca, macar atunci cand se va trezi isi va face putin timp pentru mine si va folosi macar un demachiant. Nu mai sper la hidratari sau alte bucurii de care se bucura alti confrati de-ai mei. Inca doarme...

olari_iulya

Mesajde olari_iulya » Dum Ian 16, 2011 2:45 am

Buna seara, cred k ebine sa zic asa la ora asta :D .M-am intors dintr-un club unde am fost si am mancat o pitza :wink: .Nu prea am somn si am zis sa intru putin pe internet si sa va tin la curent cu stirile despre tenul meu.Va dati seama k am iesit machiata din casa ca altfel nu se putea si acum cand am ajuns acasa primul lucru care l-am facut ;ghici???DEMACHIEREA :D .Dupa demachire am aplicat un gel care ma ajuta la mica acnee pe care o am si ma lupt sa scap de ea,dupa care m-am asezat in patut si va scriu voua :P .Ma pun la somnic sa il si odihnesc si k sa nu mai am nici cearcane.Va pop si somnic usor...

Clotilde

Mesajde Clotilde » Dum Ian 16, 2011 1:15 pm

Clotilde scrie:15 ianuarie 2011
Astazi am crezut ca-i o zi buna...pentru mine...s-a dovedit a nu fi asa, nici pentru mine nici pentru ea!
Dimineata m-a improspatat cu apa rece, a aplicat un eye liner si un rimel in graba, a baut o cafea si a plecat in goana spre serviciu...lucreaza si sambata...asta e mi-am spus, n-am ce face, o insotesc! Afara sunt 4 grade Celsius, resimt asta si-mi spun ca data viitoare o sa-i dau un semn cat de mic sa-mi aplice macar o crema hidratanta.
Ziua nu s-a dovedit a fi atat de fericita, si-a adus aminte ca tocmai s-a despartit de iubitul ei si a plans...a plans mult!Lacrimile s-au amestecat cu cateva urme de la rimelul prea vechi pe care inca il foloseste si asta m-a cam usturat. Dar sunt alaturi de ea acum, cand sufera! Langa cine sa fiu alaturi daca nu langa cea care ma poarta? Problema e ca ea nu tine atat de mult la mine, m-am invatat sa fiu alturist insa...E trista...fumeaza doua tigari la foc automat alaturi de un ceai cald si-si varsa oful unei colege de serviciu...i-as spune sa nu mai faca asta...dar asa se simte si ea mai usurata.
Dupa cateva ore de stat impreuna in fata monitorului, ne urcam in masina si in drum spre casa ne oprim la prietena ei cea mai buna. E simplu ce va urma si nici nu vreau sa ma gandesc din nou la fumul de tigara amestecat cu lacrimi si cu urme de rimel vechi...rezista eroic si la asta si spun "hop" atunci cand ajungem acasa. Sare pasul demachierii si isi pune capul pe perna...urmeaza din nou o repriza de plans...eu sufara alaturi de ea inghitind si ultimile resturi din rimel, ma mai spala lacrimile si intre timp ea adoarme. Imi mai trag si eu sufletul si traiesc cu speranta ca, macar atunci cand se va trezi isi va face putin timp pentru mine si va folosi macar un demachiant. Nu mai sper la hidratari sau alte bucurii de care se bucura alti confrati de-ai mei. Inca doarme...

16 ianuarie 2011
Buna dimineata...Am avut o noapte grea...n-a putut dormi...s-a foit de pe o parte pe alta...printre picaturi s-a trezit si s-a privit in oglinda...darele de lacrimi si de rimel au facut-o sa foloseasca un demachiant...oh, Doamne, de cand asteptam asta! Macar atat si tot a fost ceva care a insemnat ca se gandeste la mine...are 36 de ani...inca nu are riduri, dar daca ar sti cat e de aproape varsta la care o sa se vada ca nu a avut grija de mine...
Incerc sa ma mentin cat de bine pot, fara prea mare ajutor din partea ei...din cate se vede astazi va trebui sa ma multumesc cu antidemachaintul de peste noapte...ma rog, e duminica si incerc s-o inteleg...poate maine...

miha_loves_zaf

Mesajde miha_loves_zaf » Dum Ian 16, 2011 2:36 pm

Si pana strang eu banuti pentru un consult dermatologic si un tratament ca la carte, zic sa ma mobilizez si bifez aplicarea demachiantului 3 in 1 cat scriu eu despre tine. Sa nu uit si balsamul de buze reparator ca tare ma mai supara si surorile tale, buzele. Nu stiu ce-mi lipseste in corp, dar ele sunt primele pedepsite. Sunt asa de uscate si descuamate. Macar cat stau acasa si am timp sa va ingrijesc, sa o fac mai cu aplomb.

Tot suntem noi parteneri in cursa asta tic-tac impotriva trecerii anilor si imbatranirii noastre, hai sa facem un pact si sa nu ne neglijam reciproc.
Mi-ar placea sa te ingrijesc si din interior, dar perioada asta e asa de grea si ne-a afectat pana si buzunarul. Tare mi-as dori sa-ti dau legume si fructe cat mai proaspete, seminte macinate de floarea soarelui, dovleac si in, peste si alte specialitati cat mai deosebite, dar....
Nu te supara pe mine!
Ai vazut ca atunci cand pot, mai strecor cate o salata calda de spanac, iti dau si cate un pahar de apa calda cu lamaie pe stomacul gol sa fii cat mai curat si stralucitor, mai arunc o mana de seminte in laptele cu fulgi de ovaz din anumite dimineti.
Ne lipsesc multe, dar nu uita ca-mi pasa de tine!

bea_medro

Re:Castiga creme Bruno Vassari

Mesajde bea_medro » Dum Ian 16, 2011 4:54 pm

Buna ziua,mi-am facut timp sa incep un scurt jurnal si sper sa pot sa ma tin de el. Duminica este singura mea zi de odihna si ziua cand ma ocup asa cum trebuie si de mine. Am depasit 40 de ani si incerc sa am cat mai mare grija de tenul meu ca sa pot incetini aparitia efectelor varstei pe ten. Am inceput dimineata cu un demachiant si cu un gomaj aplicat pe fata si pe corp cu 2 creme diferite. Apoi am avut grija sa aplic pe fata dintr-o capsula un ulei cu efect antirid, capsule ce va trebui sa le aplic cate una pe zi timp de o saptamana. Deoarece nu am niciun program deosebit, las fata sa respire si nu aplic astazi machiaj. Dedic aceasta zi odihnei intregului meu organism. Va doresc o saptamana buna!

pdidi

Mesajde pdidi » Dum Ian 16, 2011 8:44 pm

Duminica, 16 ian. 2011

N-am mai deschis jurnalul de 2 zile,ba pt ca am fost ocupata, ba pt ca am fost prea obosita.
Ma gandesc cu destula groaza ca si acest weekend a zburat, aproape ca tot ce e frumos pe lumea asta...si de maine din nou in campul muncii:) Ieri am avut o zi plina, dar placuta; am fost cu iubitul prin oras, iar mai tz m-am intalnit cu fetele si am iesit la o poveste, iar pt ca nimeni nu avea chef de somn (era doar ora 21.30) am zis sa jucam un bowling. Aglomeratie mare, dar ne-am facut si noi loc si ne-am incheiat seara intr-o veselie:)
Ajunsa acasa am constatat ca oboseala isi spusese cuvantul si pe fatza mea...eram putin palida, iar ochii grei imi cereau somn. Dupa ritualul de seara (demachiere, cremuire), m-am pus in pat cu promisiunea fatza de pielea mea ca maine o sa o rasfat putin...

anca_14_06

Re: Duminica 16 ian 2011

Mesajde anca_14_06 » Dum Ian 16, 2011 10:44 pm

Ce zi frumoasa si libera!!! Aseara dupa baia spumoasa si relaxanta am venit in camera si am inceput sa aplic cremele pentru fata si corp.Iubitul meu m-a privit spunandu-mi pentru a nu stiu cata oara:"Dumnezeule,cata rabdare poti sa ai!Nu poti sa treci peste"ritualul"asta macar o data?Oare toate femeile fac la fel?"afisand un zambet minunat pentru ca stiu ca orice ar spune si chiar daca uneori asteptarea il omoara ,ii place ca ma ingrijesc si ca am grija de corpul meu ..."Eu cred ca da...sau cel putin asa ar trebui ca sa fim frumoase si pentru a "pacalii"trecerea timpului atat cat putem ...si cum am putea altfel daca nu cu ajutorul cremelor,detoxifierea organismului,alimentatie corespunzatoare,orele necesare de odihna si putin sport.Macar o data pe saptamana...Si eu stiu foarte bine ca poti sa te ingrijesti si cu un buget mai mic .Nu tot timpul am folosit creme ,lotiuni care imi faceau tenul sa fie fericit cu adevarat ,desi m-i le doream din tot sufletul,depinde de resursele pe care le aveam .Dar cu toate astea faceam tot posibilul sa am tenul curat si hidratat cu ajutorul mastilor preparate in casa....cautand mereu pe internet cate o "noutate"...o masca pe care nu am aplicat-o inca sau o crema noua pe care nu am incercat-o ...."...intrerupandu-ma ,a zis razand:"Nu cred ca exista :!: ..."gandindu-se la gramezile de cutii si cutiute pe care le-a vazut "trecand" prin dulapiorul meu din baie :lol: .Stiu ca e fericit cand ma vede multumita de felul cum arat pentru ca atunci cand am avut "probleme" cu tenul meu eu sufeream alaturi de "el".... Eeeee....daca nu am avea probleme si suparari poate corpul nostru ar avea mai putin de suferit.Chiar daca nu vrem "ele" fac parte din viata noastra si fara ele cum am mai simti atunci cand suntem fericiti si impliniti??? Astazi i-am spus ca vom avea SPA la domiciliu si ca ne vom ingriji impreuna :) m-am gandit la un scrub cu migdale ,galbenus de ou , castravete si amidon de porumb dupa care urmeaza o masca hidratanta preparata din banana,fulgi de ovaz , ou si miere ,apoi bineinteles aplicarea cremei hidratante .Voi avea grija si de par,voi face o maioneza pt ca stiu ca asa ii voi oferii stralucirea si hidratarea de care are nevoie :wink:

maribel21

Mesajde maribel21 » Lun Ian 17, 2011 10:50 am

buna ziua la toata lumea, iar un inceput de saptamana :(. Dupa distractia de ieri revin din nou la treburile obisnuite. Din pacate ma simt f obosita din cauza ca in week-end am chefuit.... desi am o iritatie de cateva zile pe fata ieri din nou m-am machiat. Aseara dupa ce am ajuns acasa m-am demachiant folosesc o crema care demachiaza tonifica si hidrateaza ma inteleg foarte bine cu ea dar si ea cu mn :D. Dupa care am aplicat o cema de noapte am facut un mic masaj dupa care m-am pus la somn. De dimineata mi-am facut treburile de igiena dupa care am aplicat o crema pentru ca ma ustura tenul, stiu ca eu gresesc dar nu pot merge asa cu iritatia de pe ten pe strada :( azi voi aplica din nou o masca si sper sa se mai diminueze

pdidi

MINI JURNAL :)

Mesajde pdidi » Lun Ian 17, 2011 11:24 am

Luni, 17 ian. 2011

Am incheiat data trecuta insemnarile referindu-ma la ziua de sambata, o zi plina, dar placuta cand, inainte du culcare, mi-am promis ca a doua zi o sa-mi rasfat pielea cu diferite masti...
Duminica m-am trezit ca de obicei, in jurul orei 8 - as vrea sa dorm mai mult, dra nu pot- am luat micul dejun si m-am pregatit sa merg la biserica. Sunt singura care merge duminca, parintii mei fiind mai comozi, merg doar la sarbatorile mai mari:D
Intoarsa de la biserica am ajutat o pe mama sa pregateasca masa si pe urma a venit partea pe care o asteptam...
Am facut un dus, am folosit un exfoliant si apoi o crema anticelulitica si una de corp f buna, de vanilie, am primuit-o saptamana trecuta de ziua mea:P. Mi-am exfoliat fatza cu un alt exfoliant special pt fatza dupa care mi-am pregatit o masca din ce am avut prin casa: am pisat o banana si am amestecat-o cu miere, putin suc de mere si de lamaie si am aplicat-o pe fatza, gât si decolteu. Am stat asa, relaxata, cam 20 min dupa care m-am clatit cu apa calduta. Mi-am tamponat usor pielea, apoi mi-am pulverizat apa termala si am asteptat sa se usuce ca sa-mi pot aplica crema hidratanta.
Asa am fost de incantata cand am terminat toate operatiunile astea!:) Mi-a parut bine ca am putut sa ma ocup mai mult de mine, daca tot nu-mi permit sa merg la cosmetica sau la alte centre de infrumusetare, macar acasa sa ma rasfat cat de cat:) 8)

miha_loves_zaf

Mesajde miha_loves_zaf » Lun Ian 17, 2011 4:31 pm

Daca am reusit sa scot din meniu nelipsitele dulciuri si carnea grasa, iti dai seama cate pot face pentru tine. Am observat ca ori de cate ori exageram cu prajiturile, tu aveai de suferit si te razbunai, parandu-ma la toata lumea. Cata lume nu radea de mine, zicandu-mi ca mi-a iesit dragostea pe fata.
Cu carnea a fost mult mai usor ca iubi nemancand carne de porc, de 9 ani pot spune ca nici nu am mai pus gura pe ea. Mai ales in perioada de post, observam cat te falesti si stralucesti. Cred ca nu-ti mai incapeai in piele de bucurie cand vedeai ca te hranesc numai cu bunatati ca sa nu mai spui ca nu te iubesc sau cumva sa ne anemiem. Pareai hidratat, stralucitor, curat si multumit de toate.

Poate cu schimbarile astea de dieta, mai slabesc si eu cateva kilograme.
Daca nu reusesc, macar sa am grija sa ma dau cu creme care stimuleaza productia de colagen sa nu mai am surprize ca in alti ani, cand am exagerat putin cu mancarea si m-am ales cu vergeturi pe unde nici nu ma asteptam. Stiu ca e vina mea si a geneticii. Eu am fost neglijenta, iar mama "darnica".

Ma duc sa fac un dus si sa va mai bibilesc putin. Pe tine cu un gel de curatare, apa termala si unt de shea, iar pe restul cu un gel de dus revigorant si apoi cu unt de corp cu ulei de masline.
Ce zici, suna bine?

aureliaeftene

Mesajde aureliaeftene » Lun Ian 17, 2011 8:26 pm

Luni /17 ianuarie/2011
A doua zi a jurnalului meu.Dupa trei zile in care nu l-am spalat mi-am propus pentru astazi sa-i acord un tratament special.Mi-am inceput dimineata pieptanandu-l cu multa rabdare si acoperindu-l cu o bascuta pentru a-l proteja de aerul rece de afara.Dupa ce mi-am rezolvat treburile zilnice am trecut la vopsirea parului meu.Nuanta mea naturala este blond insa a trecut prin diverse schimbari.Dupa mai multi ani in care am ramas la culoarea mea naturala am trecut la roscat.Nu am rezistat prea mult si acum 5 ani l-am vopsit brunet.Am doua nuante favorite (negru si negru albastrui) insa acum am descoperit nuanta negru tahiti.Am incercat-o cu ceva teama insa am fost multumita de rezultat.Am continuat ritualul de infrumusetare cu pregatirea unei masti cu argila.Am ales praful de argila deoarece este mai concentrat si am lasat masca sa actioneze 20 de minute.Dupa ce am indepartat-o mi-am curat tenul cu grija si am aplicat crema de fata preferata.Am terminat ritualul de infrumusetare cu aplicarea unui balsam de buze.Cum seara a venit deja m-am demachiat , am aplicat apa termala si ma relaxez alaturi de familie .

olari_iulya

Mesajde olari_iulya » Lun Ian 17, 2011 10:23 pm

Buna seara.Imi cer scuze k am omis ieri sa scriu in jurnal si nu v-am povestit prin ce a mai treut tenul meu.Prin multe nu prea a trecut, ba cu atat mai mult s-a odihnit ieri mai mult.Dupa cum spuneam in pagina anterioara a jurnalului, dupa seara din club, am facut ce trebuia pentru scumpul meu ten si vad k ma inteleg perfect cu el.A inceput sa se comporte din ce in ce mai bine.Aseara evident acelasi ritual de demachiere, aplicare de gel si muuulllltttttt somnic .Va pop.

olari_iulya

Mesajde olari_iulya » Lun Ian 17, 2011 10:31 pm

Totusi cand ma trezesc dimineata si imi curat tenul cu mare grija si mi-l ingrijesc cum trebuie ma gandesc sa si scriu in jurnal, dar cateodata nu imi ies planurile asa cum ar trebui :(.Astazi am fost la sala si dupa o baita rapida m-am ocupat si de ten mai multisor adica pe langa demachiere si hidratare i-am oferit si o masca pentru acnee.Pentru k la sala mai este praf.transpiratie si nu prea ii convine,iar dak nu am grija de el se supara si ma rasplateste la randul lui.Sper sa nu fie cazul si sa fie tot asa frumos si sanatos.Bine se poate si mai bine decat atat :D dar stiti cum e vorba aia: ''nemultumitului i se ia darul''.Va pop si aveti grija de voi.

AnteriorUrmătorul