Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga o gama completa de machiaj Extra Lasting de la AVON

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Oana.Zidaru
Forum Admin

Castiga o gama completa de machiaj Extra Lasting de la AVON

Mesajde Oana.Zidaru » Joi Iun 23, 2011 5:07 pm

Avon da startul Maratonului cu saruturi si, impreuna cu Diva Hair, organizeaza un concurs imposibil de ratat!

Ce trebuie sa faci:

Posteaza, pe forum, o fotografie cat mai interesanta care sa aiba ca sursa de inspiratie "Rujul si puterea lui de seductie"

Rujul are puterea lui de seductie!

Pentru a intra in concurs trebuie sa ne povestesti si o intamplare in care ti s-a confirmat faptul ca rujurile au un farmec aparte pentru sexul opus.

Ce poti castiga:

Cele mai interesante 5 postari vor fi premiate cu o gama completa de machiaj Extra Lasting.

Concursul se desfasoara in perioada: 23 iunie - 7 iulie. Pe 8 iulie vom anunta castigatoarele.

Atentie!

- Concursul este adresat femeilor din Romania;
- Fiecare participanta poate posta o singura fotografie.
- Premiile vor fi trimise de catre sponsorii concursului, in maximum 7 zile de la terminarea concursului.
Ataşamente
AVON.jpg
Vizualizat de 3437 ori

myhab8

Re: Castiga o gama completa de machiaj Extra Lasting de la AVON

Mesajde myhab8 » Joi Iun 23, 2011 8:40 pm

Rujul iti accentueaza frumusetea buzelor tale si face in asa fel incat sa nu treci neremarcata. Fi frumoasa si increzatoare cu un ruj rosu pe buze ! :lol:
Ataşamente
529713-bigthumbnail.jpg
Sexy and sensual lips....kiss me...
Vizualizat de 3426 ori

anna_d

Mesajde anna_d » Joi Iun 23, 2011 9:35 pm

Imagine

Un ruj rosu poate fi folosit in mai multe moduri: poate fi elegant, dar poate si accentua naturaletea, poate exprima prospetime, sanatate, poate inviora chipul. In aceasta poza rujul rosu scoate in evidenta trasaturile naturale frumoase, delicate ale fetei. E in sine un accesoriu. Exprima vitalitate, energie - e precum o Cola energizanta. E si seducator - ce poate fi mai seducator decat naturalul?
Iubitului meu ii plac unghiile rosii - sunt "accesoriile" perfecte pe langa un ruj rosu... El sustine ca sunt naturala cu buzele rosii si asa si este!

Giovanna

Mesajde Giovanna » Joi Iun 23, 2011 11:14 pm

Cu siguranta rujul are o influenta importanta asupra atitudinii femeii ce il poarta, dar si asupra celor din jur. Seductia este o arta, arta de a atrage, de a deveni irezistibila, de a incita pe cel de langa tine. O femeie seducatoare nu trebuie sa fie neaparat frumoasa sau sexy, ci trebuie sa stie cum sa imbine si sa foloseasca acele detalii ce nu il pot lasa pe cel de langa ea nepasator. Dupa parerea mea, dintre acele detalii face parte si rujul, pe care o femeie trebuie sa stie cum,cand si unde sa il poarte , si indiferent de nuanta sau de calitatea acestuia, ea va deveni irezistibila cu ajutorul lui.
Faptul ca rujul are o importanta covarsitoare pentru sexul opus mi s-a confirmat in momentul in care am avut curajul sa port pentru prima oara un ruj rosu puternic in public, la o petrecere. Prietenul meu a fost pur si simplu incitat de aerul seducator pe care mi-l oferea acel ruj si subtil mi-a propus sa ne retragem...Nu ma asteptam la o asemenea reactie din partea lui, dar iata cum rujul a reusit sa imi ofere un farmec aparte.
Ataşamente
184b4d63f9b67d44ee60e7047394318d-d37oxwt.jpg

andre_t

Mesajde andre_t » Vin Iun 24, 2011 9:27 am

rosu (culoarea pasiunii) este cea mai sexy nuanta purtata de femei. rujul rosu atrage privirile tuturor, starneste invidie printre femei si ii captiveaza pe domni. acest lucru mi-a fost confirmat la balul de absolvire, cand prietena mea, care si-a asortat pantofii cu un ruj rosu a atras privirile baietilor din sala si a provocat mici barfe intre fete :D
Ataşamente
ruj.jpg
Vizualizat de 3377 ori

dana68

Mesajde dana68 » Vin Iun 24, 2011 9:39 am

Din motive intemeiate ma retrag din concurs.
Ultima oară modificat de dana68 pe Mie Iun 29, 2011 7:50 am, modificat 1 dată în total.
"Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o."

Liya

Mesajde Liya » Vin Iun 24, 2011 10:01 am

Atunci cand folosesti un ruj rosu, nu este nevoie sa fii cea mai frumoasa femeie. Puterea de atractie a acestuia te poate invalui in mister si culoare totodata, te poate tine ascunsa si in acelasi timp te eveidentiaza.Rujul, in sine te va face sa atragi toate privirile, sa fii cea mai fermecatoare, iar atunci vei capata increderea de sine, de care toate femeile au nevoie pentru a se face remarcate. Fiind o culoare pasionala, nici o secunda nu vei da gres de la ceea ce`ti propui.
La fel m-i s-a intamplat si mie, atunci cand am inceput sa folosesc rujul rosu ..am fost atat de apreciata in special de persoanele de sex opus, incat prietenul meu a devenit putin gelos. Totusi de atunci, in fiecare seara imi spune "Da-te cu rujul acela rosu, ca iti sta foarte bine!"
Ataşamente
13789a802e6a4c20993d3ce5bd75b46f.jpg
Vizualizat de 3353 ori

MariaIoana16

Mesajde MariaIoana16 » Vin Iun 24, 2011 10:13 am

rujul,mai ales in culori intense,ofera in acelasi timp forta si feminitate imaginii unei femei

mie mi s-a demonstrat acest lucru intr-o zi,purtant un ruj rosu ,cand un barbat m-a oprit pe strada si mi-a spus ca nu se putea opri din privitul buzelor mele,care sunt foarte incitante. nu m-a lasat sa plec pana nu am acceptat sa ies la un suc
Ataşamente
marilyn_monroe_smile.jpg
Vizualizat de 3348 ori

sandybelle91

Mesajde sandybelle91 » Vin Iun 24, 2011 10:24 am

Buzele pline si pronuntate sunt unul dintre cele mai amirate forme de sex-appeal.Un râs minunat este elemental lor de semnătură şi ar putea să facă miracole cu un singur zâmbet larg. Pentru a accentua această trăsătură nu este nevoie de creion de buze, dar puteţi încerca în schimb luciu de buze sau ruj în nuanţe senzuale sau nu foarte puternice în accord cu personalitatea dumneavoastră.Buzele pline sunt semn al încrederii în sine.Mai mult, persoanele cu astfel de buze sunt de asemenea plini de bună-dispoziţie şi ştiu cum să se distreze.
Ataşamente
lips,women,girl,girls,red,lips,sexy-04a6e28737a599137c2323662dcb76b9_h.jpg
Vizualizat de 3342 ori

dedexter

Mesajde dedexter » Vin Iun 24, 2011 10:41 am

Imagine

Frumusetea, pentru mine, inseamna a te simti bine in corpul tau. Asta, sau un ruj rosu de milioane - Gwyneth Paltrow

Cand vorbim despre ruj, il vedem ca pe un accesoriu care ne pune in valoare frumusetea si care se armonizeaza cu restul machiajului. Rujul rosu nu se incadreaza aici,acesta este arma suprema de seductie a unei femei. Rosul inspira pasiune si independenta. Ce poate fi mai atragator pentru un barbat decat o femeie sigura pe ea? Pe langa aspectul pe care il creeaza, acesta este benefic si pentru purtatoare. Ajuta la cresterea increderii in sine, orice femeie inarmata cu un ruj care tipa "ATENTIA LA MINE" se simte automat mai bine in pielea ei, pentru ca stie ca iese in evidenta intr-un mod foarte bun.
Rujul rosu, care este arma noastra de incredere,are mici cerinte. Trebuie tratat cu respect. Nu trebuie folosit in exces, pentru ca dupa se razbuna facandu-te sa arati ca un clown si nu trebuie folosit cu alte produse cosmetice "tipatoare" pentru ca, el este un pic mandru si daca vede concurenta va deveni gelos facandu-te sa arati, iar, ca un clown.

andyna

Mesajde andyna » Vin Iun 24, 2011 11:03 am

Eu sunt blonda cu ochii albastri,iar intr-o noapte cand am plecat in club am hotarat sa ma machiez putin mai strident si am ales un ruj rosu,gandindu-ma ca se potriveste cu blondul,cu toate ca la inceput nu mi s-a parut o alegere prea ok.insa odata ajunsa acolo am fost umpluta de compimente cum ca mi-ar sta f bine cu acel ruj si ca seman cu o papusa.ba chiar unul dintre prieteni l-a intrebat pe prietenul meu : "din ce cutie ai scos-o mai?" Bineinteles ca m-am simtit f bine :D
Ataşamente
tyhrt.jpg
Vizualizat de 3319 ori

andreea_stancu20

Mesajde andreea_stancu20 » Vin Iun 24, 2011 11:06 am

Una dintre zonele considerate cele mai atragatoare la o femeie sunt buzele. Si daca sunt si voluptoase si frumos conturate, privirile celor din jur vor fi atrase fara doar si poate. In diverse culori si mai ales rosu, buzele sunt un simbol al feminitatii. Iar cel mai bun aliat in acest sens este rujul.Dupa fixarea ochilor, privirea unui barbat coboara inspre gura si acolo totul trebuie sa fie bine gandit: trebuie sa fii senzuala, fara a cadea insa in vulgaritate.Daca ai buzele prea subtiri, apeleaza la un gloss cu efect de volum, iar daca buzele tale sunt destul de voluminoase, un ruj este tot ce ai nevoie. Daca optezi pentru unul rosu, efectul va fi cert!
Ar trebui sa povestec si o intamplare relevanta in acest sens,si anume anul trecut de ziua mea pentru prima data mi-am dat cu ruj rosu eu fiind obisnuita sa utilizez mai mult glos sau ruj roz,toata lumea a ramas surprinsa cat de bine imi statea inclusiv iubitul meu care mi-a spus ca sunt foarte frumoasa.
In concluzie rujul este declarat cea mai de pret arma de seductie.
Ataşamente
mov4.jpg

elenush112

Rujul!Arma perfecta de seductie!

Mesajde elenush112 » Vin Iun 24, 2011 11:50 am

rujul si puterea lui de seductie.jpg
Rujul are puterea lui de seductie!
Vizualizat de 3295 ori
Rujul este seductia "pura", fiind atribuit unei sexualitati puterice. Un ruj rosul este magic, trezeste pasiuni, e puternic, face sangele sa curga mai repede. Buzele devin cel mai de pret accesoriu al tau, fac ca orice colier sau bratara stralucitoare sa paleasca in fata lor, buzele tale rosii vor atrage ca si un magnet toate privirile. Cu toate ca iubesc rujul rosu, multa vreme mi-a fost frica sa-l port, mi se parea prea "matur" pt trasatrile mele si aveam impresia ca nu exista nuanta de rosu pt mine, si purtam un oarecare sentiment de invidie fata de femeile care il purtau. Acum…NU MAI AM ACEST SENTIMENT!Il port cu incredere si-mi place...imi place cum imi imbraca buzele, cum imi contureaza trasaturile si imi intareste puterea de seductie...iar mai ales imi place cand sunt remarcata de cei din jur!Iubitul meu este cu adevarat captat de mine atunci cand imi rasfat buzele cu un ruj rosu...imi aduc aminte cat de atras a fost cand l-am astept intr-o seara cu un make-up seducator si bineinteles rujul rosu a fost puterea seductiei si pasiunii in acea seara ...deci concluzia este ca nici macar un barbat nu poate suporta tentatiei unor buze imbrcate cu nuanuta unui ruj indraznet si sexy!
Barbatii devin ’’sclavi’’ in fata unui ruj purtat pe buzele oricarei femei pentru ca ''Rujul are puterea lui de seductie''!

Anusssa

Mesajde Anusssa » Vin Iun 24, 2011 11:52 am

Am ales aceasta poza deoarece cred ca tot ce are nevoie o femeie pentru a fi seducatoare este un ruj sau un gloss deoarece buzele sunt arma noastra secreta si simbolul feminitatii noastre..rujul este cel mai bun prieten al unei femei ce vrea sa fie seducatoare si atractiva..
In concluzie daca purtam chiar si numai un ruj putem fi atragatoare..
Ataşamente
an.jpg

savinuta

O sa castig o gama completa de machiaj Extra Lasting de la A

Mesajde savinuta » Vin Iun 24, 2011 11:56 am

Gheişele folosesc culori solide de Beni roşu sau negru care se asemănă puţin cu un ruj standard. Dar, de sute de ani, geişa din Japonia nu pleacă de acasă fără înmuierea a unei perii umedă într-un compus natural numit Beni pentru a crea o vopsea pentru buze de culoare roşie.
Beni este unul dintre rujurile cele mai scumpe din lume.
Din secolul al XVII-lea, generaţiile de gheişe şi a altor femei japoneze folosesc Beni, pentru aşi picta buzele, obrajii, ochii si unghiile. Dar sosirea de stil occidental a rujurilor în secolul XX a dus la dispariţia vopselei aproape în toată Japonia.
Colorarea buzelor, indiferent dacă acesta este doar buza de jos, doar buza de sus, sau ambele buze poate semnifica cât de in varstă este femeie, şi cât de departe este ea în programul de instruire de a deveni o gheişă.
De altfel tot machiajul gheişelor este doar pentru a impresiona. Aşa cum şi noi încercăm să impresionăm prin machiaj, fapt pentru care se pune accent pe înfătişare, iar rujul e o mică parte din marea transformare a unui chip, numită machiaj.
Ataşamente
geisha.jpg
Fiecare stie in felul ei sa cucereasca, sa seduca.
Vizualizat de 3287 ori

Următorul