Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga o gama completa de machiaj Extra Lasting de la AVON

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Dana.

Re: Castiga o gama completa de machiaj Extra Lasting de la AVON

Mesajde Dana. » Lun Iun 27, 2011 3:45 pm

Ochii sunt oglinda sufletului, iar buzele... expresia seductiei. Cu un zambet cald, natural si o privire senina nu ai cum sa nu reusesti! Referitor la ruj, imi amintesc o intamplare de acum cativa ani, cand m-am intalnit cu prietenul meu, sa mergem in club. Cand m-a vazut, m-a admirat si mi-a spus ca nici nu indrazneste sa ma sarute, pentru ca nu vrea sa imi ia rujul de pe buze. Mi s-a parut atat de dulce... :)
Ataşamente
DSC04491.JPG
Vizualizat de 1709 ori

deeasweet

Locaţie: NULL

Mesajde deeasweet » Lun Iun 27, 2011 5:19 pm

rujul inseamna pasiune:X sarutul inseamna iubire

va las iubirea mea pe servetel cu un sarut:)
Ataşamente
Buze.jpg
rujul meu
Vizualizat de 1708 ori

catalynna28

Mesajde catalynna28 » Lun Iun 27, 2011 7:10 pm

Rujul rosu este un clasic universal si niciodata nu se va demoda. Din cauza culorii puternice, care atrage atentia, face ca purtarea lui sa fie una nu tocmai foarte usoara, daca nu esti intr-o armonie a culorilor, uneori aceasta nuanta a rujului nu te va avantaja deloc..............insa odata pus pe buze deveniti niste vampirite care atrag privirile :P ......................asa ca FIȚI ÎNDRĂZNEȚE :twisted:
Ataşamente
Avatare Buze Rosii Avatare Messenger Ruj Rosu.jpg
Vizualizat de 1705 ori

MengZhu

Mesajde MengZhu » Lun Iun 27, 2011 9:35 pm

Buzele reprezinta una dintre cele mai importante arme de seductie ale unei femei. Culoarea rujului reflecta gusturile si atitudinea fata de viata a unei femei.Infocatul rosu de pe buzele noastre are o istorie aparte. De-a lungul timpului, miraculosul produs cosmetic a fost blamat, urgisit in fel si chip, socotit unealta cea mai colorata a diavolului. Astazi, rujul rosu este recunoscut drept un instrument beauty de subjugare voluntara feminina a atentiei masculine, de crestere a increderii in sine sau de marcare a unui teritoriu care iti apartine. “Port ruj rosu, sunt seducatoare”. “Port ruj rosu si imi vine de minune, am incredere in mine”. “Iti las urme de ruj rosu pe camasa, potentialele mele rivale trebuie sa stie ca te-am desemnat sa fii barbatul meu”. Astazi consideram purtarea rujului rosu drept o datorie patriotica, un omagiu inchinat stilului si frumusetii unei femei. Rujul rosu este un etalon de frumusete. Este un clasic care nu se demodeaza niciodata. Cu el pe buze, te poti transforma intr-o diva sexy, o femeie fatala sau intr-o lady, o femeie eleganta si distinsa.
Purtati ruj rosu! Fiti cele mai frumoase!
Ataşamente
Picture1.jpg
"O femeie trebuie sa fie doua lucruri: clasica si fabuloasa” - Coco Chanel
Vizualizat de 1703 ori

Tzumpi.Dumpi

Mesajde Tzumpi.Dumpi » Mar Iun 28, 2011 2:46 pm

Rujul a fost si va ramane o metoda sigura de seductie. Nu stiu de ce, este ca o informatie purtata genetic de omenire.
Eu prefer sa folosesc nuante naturale de ruj si nu aveam un ruj pe care sa-l pot numi "seducator". Intr-o zi sotul meu m-a intrebat vazand o tipa rujata cu o nuanta de rosu aprins, de ce nu folosesc si eu asemenea ruj. Mi s-a parut socant in acel moment. Oare chiar credea ca mi se potriveste asemenea ruj?
Peste ceva vreme s-a intamplat sa primesc un ruj cadou. Exact acea nuanta de rosu, mult prea indraznet pentru gusturile mele. L-am folosit totusi intr-o zi: m-am aranjat frumos, m-am rujat cu grija (pentru ca la acea nuanta trebuie sa fii atenta la aplicare) si l-am asteptat sa vina de la munca. Rezultatul a fost ... peste masura asteptarilor si imi spune si acum ca cea mai sexy haina a mea este rujul rosu :)
De atunci am indraznit de cateva ori sa-l port si la iesirile in oras, si chiar m-am simtit o seducatoare!

PS: gheisele foloseau in ritualul machiajului lor acelasi ruj atragator!
Ataşamente
redlipstick-geisha.jpg
Vizualizat de 1682 ori

dee08

Mesajde dee08 » Mar Iun 28, 2011 3:13 pm

Imagine

Tuburi de ruj. Muniţie feminină, cartuşe pentru vânat bărbaţi.Si totul se reduce la un contur al buzelor.Ce ne-am face noi,femeile,fara arma secreta? Cum ne-am putea etala fata,fara sa fie pusa in evidenta de el,de ruj.Cum ne-am derula viata,cum ne-am putea trezi dimineata fara sa ma privesc in oglinda si fara ca,atunci cand plec,sa ma mai uit odata si sa observ ca buzele mele au acea culoare magnifica data de ruj.

farmila

Mesajde farmila » Mar Iun 28, 2011 3:43 pm

262163_177518132309199_100001530414514_461047_1780014_n.jpg
Pentru mine Rujul este un obiect nelipsit din geanta mea. Nu exista zi in care sa nu folosesc ruj sau balsam de buze. Chiar si cand ma culc ma dau cu balsam de buze deoarece pentru mine buzele sunt foarte importante. Chiar daca nu obisnuiesti sa folosesti un ruj care sa atraga toate privirile, trebuie sa ai grija de buze macar cu un balsam de buze ce hidrateaza si repara. De cand eram la gradinita am inceput sa folosesc balsam de buze, apoi gloss in nuante roz, iar acum am devenit dependenta de rujul rosu si cel nude. Consider ca o femeie care se respecta trebuie sa aiba grija de buzele ei.
Vizualizat de 1681 ori

chocolatepuma

Mesajde chocolatepuma » Mar Iun 28, 2011 4:02 pm

Imagine

Intotdeauna am considerat rujul ca fiind ultimul detaliu al machiajului pentru ca acesta sa fie perfect, insa ..desi atrasa de o nuanta vibranta de rosu..niciodata nu mi-am facut curaj sa o si port. Pana la o petrecere, unde, m-am decis sa port un ruj rosu pe care il tineam de foarte muuuult timp in geanta mea si pe care speram ca vreodata il voi folosi .Efectul a fost uimitor! Desi eram un pic timida.. pentru ca nu mi se parea ca arat wow ca toate vedetele care poarta ruj rosu.. reactiile nu au incetata sa apara...si cea mai importanata reactie, care m-a si facut sa-mi dau seama ca nu trebuie sa fi vreo super celebritate ca sa porti rujul rosu, a fost a unui prieten care si-a exprimat parerea intr-un mod simplu dar direct "nu pot sa-ti explic cat de provocator arata rujul acela pe buzele tale! Iti sta minunat!" .M-am simtit extraordinar si mi.am dat seama ca un lucru atat de mic si neinsemnat in geanta fiecarei femei poate avea un efect garanta asupra celor din jur.

Laryssa.Georgiana

Mesajde Laryssa.Georgiana » Mar Iun 28, 2011 9:22 pm

Rozul este culoarea inocentei si a tineretii. Nu intâmplator aceasta culoare este preferata mai mult primavara, o data ce au iesit primele flori.
Ca orice lucru in exces, rozul poate dauna grav machiajului. De exemplu tonurile aprinse de fucsia si ciclam vin de minune tenurilor tinere insa nu sunt cea mai buna solutie pentru tenurile mature. Tonurile transparente de roz sunt ideale pentru blonde.
Pentru roscate, gasirea nuantei potrivite de roz este aproape o misiune imposibila. Exceptie fac tonurile calde care dau inspre spectrul portocaliu, caisa sau piersica. Daca tenul tau este mediu cel mai bine iti vin nuantele de roz care bat in violet.
Rozul deschis este strict interzis cand ai tenul masliniu sau foarte palid. Vei parea stearsa si obosita. Pentru brunete, cele mai indicate tonuri de roz sunt cele mai inchise de roz, afine sau pruna. :D
Buzele femeii sunt cea mai frumoasa poarta catre sufletul ei. Dorinta oricarui barbat este sa sarute buzele femeii iubite.
Unu din trei reprezentanti ai sexului puternic spun ca buzele rujate cu un ruj de un rosu aprins sunt sexy.Culoarea rosie reprezinta pasiunea, scoate în evidenta sensibilitatile observatorului, fiind deci o culoare foarte puternica, de aceea rosul capteaza foarte repede atentia.
Ataşamente
Machiaj cu ruj rosu - tendinte de machiaj cu ruj rosu.jpg
Vizualizat de 1669 ori
trend-machiaj-primavara-celebritati-cu-buze-roz-ruj-roz-rihanna-katy-perry-beyonce-vanessa-hudgens-228x300.jpg
Vizualizat de 1677 ori
Ultima oară modificat de Laryssa.Georgiana pe Mie Iun 29, 2011 2:52 am, modificat de 2 ori în total.

crystina06

Mesajde crystina06 » Mar Iun 28, 2011 9:29 pm

Nicidecum nu-mi pot imagina cum ar arata viata unei femei fara ruj! Mister...seductie...si, mai presus de toate, pasiune pentru viata si culoare! Fara de ele viata de zi cu zi, constand in evenimente mari, in jurul carora se intrepatrund micile bucurii aduse de momentele frumoase petrecute in compania celor dragi, a colegilor, a familiei, a iubitului, cu siguranta nu ar fi atat de pline de trairi puternice, de incredere in sine, in frumusetea si capacitatea proprie! Feminitatea degaja prin sine iubire, gratie si eleganta!...Culorile exprima veselia si rafinamentul artistic ce-l cautam cu totii intr-un fel sau altul!...Arta de a fi frumoasa prin sine insati, prin ceea ce te inconjoara sau reprezinta, te face o femeie puternica de fiecare data!...O mangaiere, o atingere in usoare umbre, o sclipire in ochi...se oglindesc intr-un zambet pur din varful buzelor atat de frumos colorate! Rujul devine astfel una dintre nelipsitele companii de zi cu zi ale femeii ce aspira intotdeauna la idealitate!
Intr-un asemenea moment ma regaseam acum cativa ani...de fapt doar cateva clipe! In timp ce ma rujam si priveam in oglinda, deodata surprind alunecand usor spre mine doi ochi visatori si tandri ai celui ce ma incadrase perfect cu privirea...Imi spunea usor intimidat si tremurand, ca ii placea nespus de mult sa ma admire in timp ce imi intindeam rujul intr-un mod atat de fin si senzual pe buze!...I se parea ca il atrag din ce in ce mai mult...ca era parca totul ca-ntr-un dans fermecator in doi...si ca nu ar mai vrea sa se termine, sa treaca timpul nicicand, ci sa se opreasca in loc totul...sa ramana asa!... M-ar fi luat in brate si m-ar fi privit neancetat indeaproape...Insa statea acolo pur si simplu...si ma admira in timp ce rujul meu imi oferea din culoarea sa, facandu-mi buzele atat de atragatore si captivante, intr-un cuvant seducatoare!...Eternul feminin... ce confera clipe de neuitat in stralucirea sa unica!...
Ataşamente
MAC_DSC_0817.jpg
Vizualizat de 1678 ori

adarksnake

Mesajde adarksnake » Mie Iun 29, 2011 11:16 am

Rosu...pasiune,dragoste...fara rosu viata unei femei este trista.Rujul rosu nu ar trebui sa lipseasca din geanta nici unei femei,si asta spun din propria experienta deoarece prietenul meu a ramas fara cuvinte atunci cand m'a vazui data prima oara cu ruj rosu.Fiecare barbat este atras atunci cand vede buze rosii si pline de voluptate .Ce este mai frumos ca o cine romantica in compania persoanei iubite,iar tu sa fii imbracata intr'o rochie rosie iar rujul sa fir de un rosu intens...o culoare parca luata din revistele de moda.Cu siguranta pentru el vei fi femeia fatala.Indiferent de starea de spirit ppe care o avem putine culoare in viata nostra nu strica niciodata."Ruj rosu pentru zile negre"este numele unui film care ne demonstreaza inca o data puterea culorii si in special a rujului rosu.Sa fim indraznete in fiecare nuanta de ruj pe care o alegem si sa nu uitam ca indiferent de unde venim trebuie sa fim mandra ca suntem femei.Puterea de seductie a rujului exista!
Ataşamente
ZR3CA5CBUFKCALJKHU7CAPR0WF8CAPCRSI5CA4P28I6CAXVCL10CALECY76CA2CZLCDCAU82821CA57N6R8CAUC70FGCA2IHB3KCAPL2WMQCAKI8QJMCAT02SE7CA1G9PN6CA19ZKZKCAJL9GZBCAYN52ME.jpg
Vizualizat de 1663 ori
Ultima oară modificat de adarksnake pe Mie Iun 29, 2011 11:20 am, modificat 1 dată în total.

keenlycri

Mesajde keenlycri » Mie Iun 29, 2011 11:18 am

Buna tuturor,
Aceasta sunt eu si rujul meu...
Cand am vazut cerintele acestui concurs...am zambit instant...de ce? sa va spun o mica poveste...nimic neobisnuit sau filozofic....doar o intamplare reala si frumoasa pt mine...
Intr-o seara de toamna, la o intalnire cu un grup de prieteni, a aparut un barbat ce mi-a atras imediat privirea si admiratia...fizic ce-i drept...Ei bine, in seara aceea am simtit lucruri total opuse....de la incantare la dezamagire... Il priveam asa cum un baiat ar trebui sa priveasca o fata....nu-mi venea sa imi iau ochii de la el...dar cu cat il priveam mai mult...cu atat ma deranja faptul ca nu vedeam nici o reactie din partea lui...asa ca mi-am luat gandul de la el in aceeasi seara...Drumurile noastre insa, s-au intersectat un an mai tarziu...moment in care el a inceput sa imi acorde multa atentie si in timp././am ajuns sa sa fim impreuna......La cateva luni dupa relatie i-am povestit despre acea seara in care l-am vazut pt prima oara...si spre surprinderea mea..mi-a zis asa: Imi aduc aminte f bine acea seara...Aveai parul prins si un ruj superb ...Vroiam sa te sarut de atunci...dar nu am indraznit pt ca nu te cunosteam....
Si uite ca dupa atata timp (3 ani de la prima intalnire...si 2 ani de la inceputul relatiei) suntem impreuna si ne facem planuri de viitor impreuna. :)
O zi frumoasa tuturor!
Cristina
Ataşamente
251073_10150330403283662_711278661_9828340_5416839_n.jpg
Me and my lipstick
Vizualizat de 1663 ori

Misssy826

Mesajde Misssy826 » Mie Iun 29, 2011 1:07 pm

buzele = o puternica arma de seductie
Ataşamente
lips001.jpg
simply sexy
Vizualizat de 1657 ori

yoanayd

Mesajde yoanayd » Joi Iun 30, 2011 1:39 am

Nimic nu mi se pare mai atragator la o femeie decat o privire senzuala pecetluita cu niste buze apetisante si un ruj rosu seducator.
Dintotdeauna am stiut ca micul secret trebuie sa se afle permanent in geanta mea...,dar mai ales pe buzele mele.
Aveam un interviu pentru un job important.Interviatorul meu avea sa fie un barbat sarmant,matur si inteligent.In prima faza am incercat sa mentin interviul pe linia de plutire fiind emotionata insa tipul respectiv a indraznit la sfarsitul interviului sa-mi spuna ca am trecut cu felicitari proba si ca bonus am castigat mai multe "interviuri" in particular.In mare parte cred ca n-a rezistat tentatiei de a-mi incerca rujul.Parea atat de delicios! :P Asa am castigat un iubit pe cinste si job-ul mult ravnit.Ce simplu pot ajunge femeile la "struguri" ,nu?:)Imagine

yopyop

Mesajde yopyop » Joi Iun 30, 2011 10:54 am

Imagine
Cam asa sunt si buzele mele rujate in aceasta culoare superba: sexy, senzuale si senzationale.
Cand sunt rujata ma simt mai stralucitoare ca niciodata, zambesc, vorbesc, sarut (cat mai des posibil)...Cert este ca buzele atrag atentia in orice moment si, de aceea, chiar daca nu ma machiez mereu , cu ruj ma dau, cel mai des in culoarea pasiunii.
Chiar asa l-am atras pe sotul meu. Mi-a zis ca primul lucru vazut la mine au fost buzele rosii si sexy, apoi decolteul. Isi dorea sa ma sarute pasional imediat ce m-a vazut, dorinta neobisnuita pentru el pana atunci, eram cireasa de pe tort. M-a sarutat la prima noastra intalnire si apoi in anii ce au urmat. Chiar daca am un sot si doi copii langa mine, inca atrag privirile celorlalti si sunt atenti la mine cand le vorbesc. Cand eram domnisoara trebuia sa fiu foarte atenta la baietii "ageri" sa nu-mi fure saruturi.

AnteriorUrmătorul