Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga o gama completa de machiaj Extra Lasting de la AVON

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Geo04

Re: Castiga o gama completa de machiaj Extra Lasting de la AVON

Mesajde Geo04 » Joi Iun 30, 2011 3:27 pm

Una dintre zonele considerate cele mai atragatoare la o femeie sunt buzele. Si daca sunt si voluptoase si frumos conturate, privirile celor din jur vor fi atrase fara doar si poate, buzele fiind un simbol al feminitatii.
Rujul iti da mai multa incredere si o mai mare capacitate de seductie, in special cel rosu.
Buzele date cu ruj rosu au un efect hipnotizant asupra barbatilor. Acest fapt mi-a fost confirmat cand eram la o petrecere cu prietenele mele , iar un tip s-a apropiat de mine, s-a uitat cateva momente la mine, apoi mi-a spus ca sunt foarte frumoasa si ca am niste buze foarte senzuale. Tin sa mentionez ca era prima data cand eram data cu ruj rosu, la indemnul prietenelor mele. De atunci folosesc rujul rosu fara nicun fel de retinere!

[img]http://nailpolishandboys.tumblr.com/post/6272908094[/img]

bitilica

Mesajde bitilica » Joi Iun 30, 2011 6:08 pm

10c1869d_0050001108633_00_600.jpg
Vizualizat de 2619 ori
- acest gest pune in evidenta atractia sau puterea de seductie a barbatului.

ramonaioana22

Mesajde ramonaioana22 » Joi Iun 30, 2011 11:02 pm

Când îţi aplici pe buze un ruj roşu intens, capeţi mai multă încredere în tine şi în puterea ta de seducţie. Acest simplu detaliu de make up are un efect surprinzător atât asupra atitudinii femeii ce-l poartă, cât şi a celor ce o privesc. Se potriveşte oricui şi se mulează perfect tuturor stilurilor.

Mi s-a confirmat faptul ca rujurile au un farmec aparte pentru sexul opus in seara banchetului de terminare a liceului. Eu sunt o fire mai timida si nu imi place sa ies in evidenta prea mult, dar in acea seara speciala am vrut sa port un ruj rosu pentru a atrage atentia unui coleg de care imi placea foarte mult, dar el ma vedea doar ca pe o colega.
Si intr-adevar rujul rosu mi-a indeplinit dorinta.

Cand m-a vazut prima data a ramas uimit si chiar mi-a spus ca sunt cea mai frumoasa! In acea seara s-a infiripat o poveste de dragoste care continua si acum, supa 3 ani. Rujul mi-a dat incredere in mine si m-a ajutat sa-l cuceresc .
Ataşamente
istockphoto_12110005-red-couple.jpg
Am ales aceasta poza mai indrazneata, deoarece sugereaza cel mai bine puterea de seductie a rujului rosu
Vizualizat de 2620 ori

ramonaioana22

Mesajde ramonaioana22 » Joi Iun 30, 2011 11:09 pm

In acea seara s-a infiripat o poveste de dragoste care continua si acum, dupa 3 ani....scuze de greseala de typing

cretzo.cretzolina

Mesajde cretzo.cretzolina » Vin Iul 01, 2011 10:03 am

:D i love this picture :D
Ataşamente
seductia002.jpg
i love this pic :D
Vizualizat de 2619 ori

Oana.d

Mesajde Oana.d » Vin Iul 01, 2011 10:51 am

Buna! Am sa va povestesc o intamplare din care rezulta clar ca rujul are o mare putere de seductie, lucru pe care il poate observa chiar si un copil de 7 anisori. Eram la majoratul unei prietene si, bineinteles, era foarte frumoasa. Machiajul era impecabil, rujul fiind de culoare intensa. Toti baietii doreau sa danseze cu ea si ii faceau tot felul de complimente...Fratiorul ei mai mic, care are 7 ani, se tot uita la ea si, dupa un timp, zice: Andreea, trag baietii la tine ca albinele la zahar! Am inceput amandoau sa radem si de fiecare data cand folosim ruj ne amuzam pe seama acestei intamplari. Asa ca, barbatii se transforma in albine si isi imagineaza ca avem zahar pe buze, atunci cand vad un ruj frumos...bzzz!
Imagine

relly31

Mesajde relly31 » Vin Iul 01, 2011 11:45 am

Rujul si puterea lui de seductie!
Inca din cele mai vechi timpuri buzele au constituit o atractie deosebita. Rujul accentueaza senzualitatea lor. Daca il folosesti cum trebuie, fara exagerari, iti poate aduce in primul rand o multumire de sine; si daca tu esti satisfacuta de pesoana ta, transmiti si celor din jur liniste...
(si chiar sunt buzele mele :P )
Am atras multe priviri ..... si am auzit multe comentarii de la barbati in mometul in care au trecut pe langa mine............ (comentarii care nu pot fi redate.... :oops: )!!

Tzambri

Mesajde Tzambri » Vin Iul 01, 2011 12:50 pm

Ce facem noi fetele si femeile de obicei cand vrem sa cucerim pe cineva? Dam fuguta repede la baie,retusem rujul,iar apoi restul o sa vina foarte usor de la sine. Este un fapt dovedit,iar daca pana acuma nu v-ati dat seama de acest lucru,inseamna ca este in natura noastra,a femeilor sa fim seducatoare,incantatoare. Un ruj frumos ne da mai multa incredere in noi si ne face sa fim de nepatruns in fata barbatilor si a micilor smecherii pe care ei le fac.O femeie puternica se cunoaste dupa rujul pe care il poarta!

Imagine

fraguta

Mesajde fraguta » Vin Iul 01, 2011 1:00 pm

În aceeaşi zi aveam 2 interviuri pentru un job, la firme diferite. La prima firmă la care am avut interviul dimineaţă, machiajul, inclusiv rujul de pe buzele mele era proaspăt, şi am fost foarte încrezătoare. La cel de-al doilea interviu, care a avut loc după prânz, nu am fost în aceeaşi stare cu machiajul şi rujul. Probabil că asta s-a transmis şi stării mele emoţionale, pentru că nu am mai fost căutată de cel de-al doilea potenţial angajator. Culmea a fost că am fost angajată la prima firmă şi am lucrat câţiva ani acolo.

Imagine

Iza_92

Mesajde Iza_92 » Vin Iul 01, 2011 5:52 pm

Rujul e arma secreta a oricarei femei!Grace Kelly spunea ca o femeie nu pleaca decat la spital fara ruj pe buze si-o geanta in mana.

Imagine

Prima data cand am purtat ruj rosu a fost la o petrecere aniversara,nimic foarte spectaculos.Am iesit pentru o clipa afara,atmosfera era mult prea incarcata ,vroiam sa iau o gura de aer.Afara,langa usa statea si un baiat chipes,fuma.M-a privit destul de frumos.Ma simteam superba purtam rujul rosupe buze.Ne-am sarutat.Acum suntem casatoriti :oops: .

BiancaM

Mesajde BiancaM » Vin Iul 01, 2011 10:30 pm

Inca din cele mai vechi timpuri femeile au vrut sa fie,sa se simta frumoase!
Femeia moderna stie ca frumusetea inseamna senzualitate,iar senzualitatea atrage odata cu ea Seductia!Rujul adecvat tinutei si tipului de personalitate pot face orice femeie sa se simta o adevarata ZEITA!Buzele sunt arma principala in jocul seductiei...si ce barbat ar putea rezista uneor buze senzuale,care cer sa fie sarutate? :twisted: Un ruj alaturi de un eveniment,o tinuta si un make-up potrivit pot face orice femeie sa fie Frumoasa! iar prin puterea seductiei va putea avea lumea la picioarele ei!Frumusetea aduce odata cu ea senzualitate,iar amandoua transforma o femeie frumoasa in una increzatoare,puternica si seducatoare!
Ataşamente
Machiaj-buze-2.jpg
Vizualizat de 2600 ori

roxanikacosmyn

Mesajde roxanikacosmyn » Sâm Iul 02, 2011 12:53 am

Rujul pentru multe dintre noi este arma secreta si mai ales daca se asorteaza tinutei ste perfect. Mi-aduc aminte k eram la o petrecere iar inainte de a merge de-acasa m-am dat cu un ruj foarte frumos si foarte rezistent. Era tarziu si prietenele se mirau cum imi rezista mie rujul. Am atras privirile si multor baieti iar unul dintre ei a indraznit sa imi fure un sarut iar de-atunci suntem impreuna. Iar dimineata dupa petrecere camasa lui era toata ruj si a fost nevoit sa imprumute de la prieteni o camasa sa poata merge acasa. Iata ce poate face un ruj. Acum cateva zile am facut doi ani si jumatate de cand suntem impreuna. Si azi ne aducem aminte de acele clipe................. :D
Ataşamente
ruj-shutterstock.jpg
Vizualizat de 2597 ori

asined_21

Mesajde asined_21 » Sâm Iul 02, 2011 9:06 am

Imagine

Simbol al sexualitatii, senzualitatii si erotismului, rujul este astazi un accesoriu de nelipsit in orice trusa ,iar daca iti doresti sa atragi atentia unui barbat, astfel incat ochii sai sa nu se mai dezlipeasca de tine, da-te cu ruj.
Buzele pline si date cu ruj rosu sunt cele care au efect hipnotizant asupra barbatilor.

Dyw

Mesajde Dyw » Sâm Iul 02, 2011 1:07 pm

163272_173061382734662_100000924056273_363705_3843488_n.jpg
Buzele mele ♥
Buzele pentru un barbat sunt cele mai importante ♥ Nu stiu de ce am impresia ca un barbat adevarat prima oara cand vede o femeie se uita la buzele ei si in gandul lui isi doreste cu ardoare sa i le sarute ♥ Asa cum a facut si iubitul meu :D Primul lui "text" de a ma "agata" a fost acesta : "Wow,ce buze frumoase ai...!" ♥ Confirmandu-mi ulterior ca el chiar a ramas "wow" cand a vazut buzele mele :)) respectiv poza pe care v-o impartasesc si voua ♥ Si uite asa am un iubit dragastos,care imi admira mereu buzele si care mi le saruta cu o asa pasiune de parca ii vine sa mi le manance :)) :">
Nu uitati fetelor si doamnelor : red lips sunt the one!! Si nu numai....:>:> ♥

RalluM

Mesajde RalluM » Sâm Iul 02, 2011 3:31 pm

Imagine

Buzele, la fel ca privirea unei femei, sunt elemente cheie in arta seductiei. Puse in evidenta corespunzator, sunt ca o arma letala. Rujul este o sursa de incredere, frumusete si feminitate.
Bineinteles ca si eu am fost admirata de multe ori cand am folosit un ruj intr-o culoare mai provocatoare, precum fuchsia sau rosu. Asta chiar acum cativa ani, la petrecerea mea de majorat, unde am dat pe spate baiatul de care imi placea! Si nu am ezitat sa ii las o urma fina de sarut pe obraji!
Rujul unei femei ascunde multe secrete. Poate sa aibe ca substrat atragerea atentiei unui barbat

AnteriorUrmătorul