Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga o gama completa de machiaj Extra Lasting de la AVON

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Diana_Y

Re: Castiga o gama completa de machiaj Extra Lasting de la AVON

Mesajde Diana_Y » Sâm Iul 02, 2011 4:43 pm

Pentru a ne inveseli ziua trebuie sa folosim un strop de culoare! Sigur o sa atragem toate privirile, mai ales pe cele ale barbatilor... Cred ca ei sunt gelosi pe femei ca noi avem aceasta opotunitate- sa apelam la unele "artificii" pentru a fi mai frumoase si senzuale. :X
Ataşamente
Untitled!!!.jpg

xyzt

Rujul si puterea lui de seductie

Mesajde xyzt » Sâm Iul 02, 2011 5:49 pm

Prima mea intalnire cu actualul meu sot este o amintire de neuitat, o amintire pe care o pastrez vie in inima mea, si alaturi de care a fost si rujul meu preferat cu tenta trandafiriu-rozie.Este rujul preferat primit cadou de ziua mea de la o buna prietena si care mi-a purtat noroc la intalnirea vietii mele.Stau si ma intreb :'daca nu era rujul nu ma mai casatoream?"hhmm, grea intrebare, greu raspuns, dr cert este ca a fost, si asta este foarte important...iubirea noastra nu sta in rujul respectiv, dar norocul si-l face omul...eu mi l-am facut folosind acest ru 'seductibul"!!!
Ataşamente
buze-senzuale-15.jpg
Vizualizat de 1923 ori

anku_katte

Re: o sa scriu o intamplare :)

Mesajde anku_katte » Sâm Iul 02, 2011 7:06 pm

So.. Vorbim despre rujuri :X in precial Cel Folosit cel mai fregvent ROSUL.. inebuneste fiecare fata/ femeie :) si acum sa va zic despre intamplare :D S`a intamplat prin februarie..la majoratul meu. Desigur.. mi`am luat ruj special pt majorat. Nu mai zic de mama care s`a facut ca nu`si mai gaseste rujul..numai ca sa se dea si ea cu el. [asta a fost ca o paranteza]
Adevarata intamplare abia acum incepe. La majoratul meu erau multe fete si multi baieti. Si iubitul meu smecher se dadea la toate fetele. Facea poze cu toate fetele, Fara sa`si dea seama ca era marcat de catre mine. Nu numai ca aveam eu botul rosu.. dar si el :) si asa s`a demascat faptul ca era cu mine , asta pentru fetele care nu stiau acest lucru. In fine:) Ce sa mai zic despre RUJ..Iti da un aspect frumos a fetei. In special culoarea rosu iese in evidenta si te face printesa in locul in care esti:X :)
Ataşamente
pt concurs.JPG
eu :x

atomy

Mesajde atomy » Dum Iul 03, 2011 11:08 pm

Poate nu as fi avut curajul sa postez chiar o fotografie personala in alte imprejurari dar acest concurs mi-a dat curaj sa arat ca nu este nimic iesit din comun sa fii senzuala si poate chiar schimbata pentru cei care te stiu mai naturala sau poate nu asa provocatoare in viata de zi cu zi. S-a intamplat in ziua cand mi-am facut si o mica schimbare de look, cu o tunsoare mai tinereasca si niste suvite blonde mai rebele :) A doua zi am iesit cu mama la o sesiune de shopping si m-am gandit sa asortez noului look o pata de culoare, ceva mai vie, mai out of ordinary :P Asa ca am etalat in lume un rosu aprins care nu voi putea minti ca a intors destule priviri admirative desi era ziua in amiaza mare. M-am simtit putin stanjenita la inceput, nefiind obisnuita sa ies prea mult din tipare mai ales in public si ma gandeam daca nu am gresit cumva culoarea sau imprejurarea. Dar apoi mi-am spus in sinea mea cand am realizat ca toti acei ochi ma priveau,de fapt, cu admiratie: "Hey, ce e asa rau in a fi sexy?" Indiferent de varsta, ar trebui sa adaugam un strop de culoare in viata noastra indiferent ca suntem sotii, mame, iubite, fiice, vedete sau doar simple angajate la locul de munca. Puterea unui ruj mai indraznet sau a unuia bine ales in functie de ocazie va aduce acea stralucire pe chipul nostru pe care o vom raspandi ca o infuzie de bine si de fericire si celor din jur, care cu siguranta ne vor contempla!
Ataşamente
zdfgdsg - Copy - Copy.jpg
This is me :P
Vizualizat de 1920 ori

cmcriss93

Mesajde cmcriss93 » Lun Iul 04, 2011 10:22 am

Rujul, arma secreta pentru orice femeie care doreste sa debordeze de frumusete si sa atraga privirile sexului opus si nu numai .
Ales in nuanta corespunzatoare , in imprejurari corespunzatoare , rujul pune in evidenta buzele aducand stralucire si senzualitate pe chipul oricarei femei . De la romaticul rosu ce aduce un plus de eleganta si feminitate oricarei tinute pana la naturalul roz pal sau nude , rujul este "limbajul" secret ce-i face pe persoanele de sexul opus sa doreasca mai mult...
La orice tinuta rujul este un detaliu esential pentru mine si reusesc sa surprind prin eleganta si feminitate de fiecare data . Ultima ocazie a fost la o petrecere unde am combinat un superb ruj rosu la nelipsita little black dress si am primit toata seara complimente din partea barbatilor.
Deci DA!Rujul are puterea lui de seductie!
Ataşamente
red_lips_dont_want_to_talk_new_by_fine93-d3jnv73.jpg

pinkmast3ritza

Mesajde pinkmast3ritza » Lun Iul 04, 2011 4:36 pm

Buna. Concursul cere sa povestesti o intamplare din viata ta in care rujul a jucat un rol fundamental so..here I go:)
Eram la o petrecere de Revelion acum 6 ani..imi amintesc de parca ar fi fost ieri..cunoscand impactul pe care un ruj focos (a se citi un visiniu strident) il poate avea asupra sexului opus - m-am decis sa folosesc un ruj de acest gen, mai ales ca doar ce imi cumparasem unul - chiar de la Avon cred-.
La petrecere, gazda mi-a facut cunostinta cu actualul meu prieten si deh - daca tot erau sarbatorile nu ne-am limitat la a da doar mana - ne-am pupat pe obraji si ne-am urat "La Multi Ani!". Dupa aceea surpriza - am observat ca ii stampilasem baiatului obrajorii cu niste buzite rosu aprins. Si asa am indraznit sa il sterg - aceea a fost prima atingere a noastra la care el mi-a dat de inteles ca nu ii sunt indiferenta. Ce a urmat dupa aceea e usor de ghicit nu?:) Ne-am sarutat toata noaptea la fel de focos ca si culoarea rujului meu, pana ce nu a mai ramas nimic din el. Ulterior mi-a declarat ca primul lucru care i-a atras atentia au fost "buzitele mele senzuale colorate aprins":)
Suntem impreuna si astazi si pot sa declar ferm ca rujul meu aprins a facut diferenta si ca daca nu l-as fi purtat in seara aceea, probabil nu as mai fi intalnit baiatul care sa imi schimbe viata!
Imagine

al3xya

Mesajde al3xya » Lun Iul 04, 2011 6:52 pm

http://www.google.ro/imgres?imgurl=http ... 24&bih=545

Acum şi întâmplarea : se întampla acum vreo jumătate de an , când intâmplător l-am auzit pe iubitul meu vorbind cu un prieten despre o anumită domnişoară , ce atrăgea toate privirile cu buzele sale 'focoase , senzuale , de un roşu aprins , ce cereau sărutate' (acestea fiind spusele lui ).Auzind acestea , un pic furioasă , am renunţat la ideea de a mă întâlni cu prietenul şi am fugit repede la primul magazin din zonă , cu dorinţa de a-mi cumpăra şi eu un ruj nou şi roşu (neîncercând niciodată această culoare). Zis şi făcut. După ce m-am rujat , am dat fuga la prietenul meu . Acesta când m-a văzut , a rămas un pic la genul 'wow' şi minute în şir mi-a privit doar buzele. Mi-a zis că sunt foarte atrăgătoare (ceea ce şi simţeam ) şi m-a umplut de complimente. Şi acum deseori când mă vede fără ruj roşu , observă imediat , şi îmi 'atrage atenţia' :lol: ..

Deci , fetelor vă îndemn dacă vreţi să seduceţi un anumit tip , pe lângă un look trasnet , vă trebuie şi un ruj roşu care nu vă va face să treceţi neobservate. Pentru mine acel ruj roşu este principala mea armă de seducţie.

mamamia1

Mesajde mamamia1 » Mar Iul 05, 2011 9:04 am

Imagine

Este dimineata, astezata in fata calculatorului cu clasica cana de cafea in fata ma plimb printre paginile divahair.ro. Cand am vazut acest concurs nu m-am putut abtine sa nu merg pana in fata oglinzii. Parul usor ravasit, fata stearsa, ochii mici inca poarta urmele somnului. Nici hainele nu sunt mai atragatoare. Acelasi trening labartat care imi acopera mult prea protector corpul. Asta sunt eu? Ma intreb in timp ce secventele acelei zile imi aluneca usor prin fata ochilor. Da! Sunt eu doar ca asa...nu i-as fi atras atentia. Visatoare iau rujul de pe etajiera si imi acopar cu un strat fin buzele.....este o schimbare! Imi trec degetele prin par aranjandu-l si ma privesc inca o data in oglinda inainte sa ma afund in canapeaua moale care inca mai poarta mirosul lui. Amintirile pun stapanire pe mine.................
Eram in parc cu Ioana, prietena mea cand un zambet mi-a atras atentia. La trei banci distanta era EL. Inalt, aranjat, si cu un zambet perfect. Il priveam visatoare .." Nu exista nici o sansa sa-i plac, dar pot sa visez" mi-am spus in timp ce vocea Ioanei se auzea din ce in ce mai incet. Mi-a simtit privirea si mi-a zambit. I-am raspuns la fel in timp ce sangele imi invada obrajii. Cand am vazut ca se apropie de mine am crezut ca o sa ma topesc. A urmat un schimb de numere de telefon, multe zambete, batai puternice de inima...din partea mea si acesta a fost inceputul unei frumoase povesti de dragoste . Acum, dupa 4 luni pot sa spun ca sunt fericita!
L-am intrebat ce l-a atras la mine. Raspunsul lui m-a surprins! Buzele! Purtam un ruj roz usor lucios. A spus ca primul lui gand a fost sa ma sarute. Si m-a sarutat la prima intalnire! De atunci ma rasfata in fiecare zi cu saruturi care ma fac...sa zbor!

Geo7

Mesajde Geo7 » Mar Iul 05, 2011 4:51 pm

Sunt de acord cu pastrarea obiceiului frantuzesc de a saruta mainile doamnelor,la urma urmei , trebuie sa incepi de undeva.Intr-o frumoasa zi,defapt ca oricare alta,iubitul meu observa imediat cand imi schimb nuanta de ruj...sau cand ma aranjez(seducator) nu uita niciodata sa imi spuna ca este cel mai fericit ca ma are alaturi.O femeie trebuie sa se ingrijeasca mereu daca vrea sa devina o stea in ochii iubitului ei barbat.Sunt multe momente legate de invaluirea buzelor in petala dragostei ...dar e intim..si prefer sa va inchipuitz... :D Deci este adevarat RUJUL ARE PUTEREA LUI DE SEDUCTIE.. :)

Îţi voi săruta mâinile
Cum sărută vântul trandafirul serii.

Îţi voi săruta gura
Cum sărută vâlvătaia focului lemnul.

Îţi voi săruta ochii
Cum sărută soarele geamul, în zori.

Îţi voi săruta fruntea
Cum îndoiala sărută gândul...
Ataşamente
buze-mai-mari.jpg
Buzele au fost făcute pentru a săruta şi nu a certa.
Vizualizat de 1901 ori

Bernitziii

Mesajde Bernitziii » Mar Iul 05, 2011 7:47 pm

Desi iubitul meu nu este de partea luciului de buze... rujurile il fac sa cedeze. Culorile transparente si cele naturale sunt evident preferatele lui, insa eu folosesc mai des culori aprinse si cat mai vizibile; normal le folosesc doar seara, iar ziua adopt preferintele lui.
Intr-o seara insa in timp ce ne pregateam sa iesim in club am dat la o parte rujurile colorate si am ales in luciu roz deschis usor sidefat. El a observat schimbarea radicala si mi-a reprosat sa-mi schimb culoarea sau nu plecam. Desi rujul n-a avut mare succes deoarece n-a rezistat nici pana la club :oops: :lol:

Imagine

lulutzu12

Mesajde lulutzu12 » Mar Iul 05, 2011 8:51 pm

Rujul are asupra femeilor o forta aparte; inca de cand eram mici cele mai multe dintre noi au rascolit prin poseta mamei luand de acolo un ruj, cel mai probabil rosu. Inca inainte de a invata ce sunt si ce fac fardurile, pudra, parfumurile si cremele am incercat si am vazut ce poate face un ruj.
Astfel, la o petrecere de ziua unui coleg am luat un ruj seductor dar nu prea rosu, deoarece am doar 12 ani, iar toti baietii care se dadeau dupa o alta fata au inceput sa-mi faca curte.
Acum m-am convins de puterea rujului!Imagine

Bianqita

Mesajde Bianqita » Mar Iul 05, 2011 9:39 pm

254134_1932519564674_1592825521_1934673_2912486_n.jpg
Eu
Vizualizat de 1894 ori

In pozica de mai sus sunt eu,inainte de o petrecere.Un smokey purpuriu,fond de ten si putina pudra,umpic de blush,iar pe buze un ruj in nuanta visinei putrede,aplicat usor cu degetul doar pentru o pata de culoare,apoi un gloss transparent si gata!Ready to go!
Cand ne-am asezat la masa,prietenul meu s-a uitat in ochii mei si mi-a spus :"Nu te-am mai vazut niciodata asa.E ceva schimbat la fata ta...te-ai dat cu ruj,nu?".M-am gandit eu ca o sa observe schimbarea,pentru ca nu am obiceiul sa folosesc rujuri in culori asa tari.Dar cu siguranta aceasta "observatie" mi-a schimbat total parerea.

Dianapost

Mesajde Dianapost » Mar Iul 05, 2011 11:41 pm

Am ales aceasta poza pentru a arata ca, prin simplitate, prin naturalete,dar cu ajutorul unui ruj, aparitia unei femei este cu totul schimbata. Apare senzualtitatea, delicatetea si sarmul acesteia. Pot spune ca unruj scoate, fara indoiala, orice femeie din anonimat !
Un moment in care acesta m-a ajutat sa-mi dau seama ca are un maare impact asupra sexului opus a fost atunci cand am mers cu iubitul meu la o petrecere, iar in drum spre aceasta, el mi-a spus ca ar fii vrut sa am un ruj rosu pe buze. I-am spus ca imi place sa fiu mai naturala dupa care a tacut. La inceputul petrecerii l-am vazut oarecum mai tacut, mi-am dat seama care era motivul si m-am dus sa ma dau cu ruj rosu. Cand am revenit s-a luminat o data si mi-a spus ca acum e mult mai bine. Nu am inteles de ce a tinut atat de mult sa am acel ruj rosu pe buze insa m-am bucurat ca era fericit. De atunci la petreceri la care merg cu sau fara prietenul meu, folosesc ruj in nuante tari si imi place ca toata lumea imi admira curajul.
Ataşamente
tumblr_lnuky2SAmN1qcaszio1_500.jpg

taarraa

Mesajde taarraa » Mie Iul 06, 2011 12:07 am

Imagine

Oare cine ar putea sa poarte un ruj rosu intr-un mod atat de seducator daca nu Marilyn Monroe.Cred ca Merilyn a fost femeia care a reusit sa faca din acest ruj rosu o arma a seductiei

daniela08

Mesajde daniela08 » Mie Iul 06, 2011 1:21 am

Rujul, stralucitor, elegant, dominant, feminin cuprinde toate elementele ce fac femeile sa simta mai bine, mai increzatoare, mai frumoase :D . Iar pe parcursul timpului rujul a devenit cel mai indinspensabil lucru din poseta noastra, acel strop de culoare de pe buzele noastre aproape ca un mic drog ce ne face sa ne simtim instant super-femei. Este un adevarat sustinator al moralului pentru multe femei.
Ataşamente
344435.jpg
Vizualizat de 1892 ori

AnteriorUrmătorul