Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga rochia la care visezi

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

gogogosar

Re: Castiga rochia la care visezi

Mesajde gogogosar » Lun Iul 18, 2011 5:29 pm

Draguta rochita!Imi place si ma reprezinta...cred ca este de-ajuns!

Imagine

andra

Locaţie: NULL

Mesajde andra » Lun Iul 18, 2011 5:45 pm

Imi place foarte mult prima rochita, mai ales ca este one shoulder si pentru ca are combinatia roz-verde, care ma avantajeaza intrucat am ochii verzi. Este o rochie eleganta, dar si foarte sexy. As dori sa o castig eu pentru ca luna viitoare voi fi domnisoara de onoare. :D
Ataşamente
concurs5.JPG
Vizualizat de 1318 ori

Khaterine07

Mesajde Khaterine07 » Lun Iul 18, 2011 8:44 pm

outfit.jpg
It's just perfect !
Simplu si rafinat :)
Vizualizat de 1315 ori
Buna !
Am ales aceasta tinuta pentru ca ma reprezinta intru totul ! Emana eleganta si rafinament .

miha_loves_zaf

Mesajde miha_loves_zaf » Lun Iul 18, 2011 11:07 pm

Deoarece nu sunt sigura nici acum de unde trebuie sa aleg accesoriile, insa si pentru ca mi s-a parut o provocare sa vin cu o tinuta completa de pe amafashion.ro, aceasta este propunerea mea la prima rochie.

Imagine[/url]

Uploaded with ImageShack.us

Imi place intrucat este atat conservatoare, cat si chic si mi-ar ascunde defecte: gen genunchi grosuti si mi-ar pune in valoare gatul lung, mi-ar accentua bustul.

juststyle

Mesajde juststyle » Mar Iul 19, 2011 12:38 am

http://www.amafashion.ro/rochie-cu-dungi-verzi-si-roz

aceasta este rochia pe care am ales-o!Consider ca ma reprezinta si intotdeauna am sustinut ca dungile sunt la moda si dau un plus de feminitate daca stii sa combini culorile si intreaga tinuta se armonizeaza!
O roche adorabila,extrem de versatila ,exista un million de moduri diferite cum o porti purta.eu voi arata doar unul.Acest gen de rochie o poti purta casual sau la o iesire in oras,un look minunat pentru zilele calduroase de vara.
Rochita de vara cu o croiala trendy ce te va face remarcata cu usurinta in multime! Fii unica!
kkkkkk.jpg
Vizualizat de 1300 ori

rusuioanaraluca

Mesajde rusuioanaraluca » Mar Iul 19, 2011 9:08 am

Iubesc rochia asta :http://www.amafashion.ro/rochie-cu-bretele-cu-dungi-albastre !!!!
Pur si simplu caut de mult o rochie ca aceasta...Dungile orizontale din partea superioara formeaza iluzia unui bust mai mare, iar dungile verticale din partea de jos a rochiei alungesc si subtiaza picioarele. Croiala partii de sus pune in evidenta talia si o subtiaza, iar forma de X a bretelelor in spate da un plus de feminitate tinutei. Cand am vazut dungile late albastre in degrade imediat m-am gandit la stilul marinaresc. De aceea am accesorizat tinuta cu acel ceas foarte dragut ce te duce cu gandul la mare. Oricum, nu putea sa lipseasca un parfum minunat . Am pus o floare albastra pe fundal transparenta deoarece consider ca tinuta iti da o naturalete aparte in zilele toride de vara.
Sper sa va placa colajul si urez succes tuturor concurentelor ! :)
colaj stil marinaresc raluca.jpg
Enjoy it!
Vizualizat de 1296 ori

Violeta_ingerash

Mesajde Violeta_ingerash » Mar Iul 19, 2011 10:18 am

Am ales rochia alba cu bordura neagra http://www.amafashion.ro/rochie-alba-cu-bordura-neagra ,deoarece imi place mult, este o rochie frumoasa,simpla,lejera si care emana stil si feminitate, avand o croiala speciala si aparte, ce imi va pune cu succes in evidenta talia si bustul, facandu-ma sa arat senzational.
Am ales sa o accesorizez cu bijuterii argintate in tonuri de negru si putin rosu,pentru ai da tinutei un plus de culoare, poseta este una simpla si eleganta, iar sandalutele sunt rosii,alese deasemenea pentru a colora tinuta si pentru a avea un look aparte.
Impreuna cu un machiaj simplu format din tus negru,rimel ,si un ruj rosu si putin gloss transparent, vor forma un tot unitar pentru a ma face sa ma simt si sa fiu eleganta si feminina.
Ataşamente
a.jpg
Vizualizat de 1296 ori

madalina1996

Mesajde madalina1996 » Mar Iul 19, 2011 10:41 am

Aleg premiul 1 deoarece imi plac culorile rochiei si mi s-a parut o adevarata provocare in gasirea accesoriilor potrivite.Doresc cu adevarat sa castig pentru ca m-as vedea purtand aceasta rochie intr-un cadru mai elegant.Dupa cum observati,am incercat sa imbin culorile deschise de bej si crem cu negru si eu cred ca a iesit o tinuta care ma reprezinta in totalitate,eu fiind o persoana impulsiva si eleganta.Sper din tot sufletul sa castig!Multumesc mult!
Ataşamente
asta da.jpg

raluk_niko

Mesajde raluk_niko » Mar Iul 19, 2011 10:47 am

Am ales rochia one sholder deoarece consider ca mi se potriveste cel mai mult firii mele romantice si misterioase. De asemenea, cred ca e foarte misterioasa pentru ca arata parti ale corpului, dar in acelasi timp lasa o urma de mister. Pentru machiaj si coafura am optat pentru modul cel din imaginea in care sunt prezentati si cerceii.
Ataşamente
22a3024463.jpg
Vizualizat de 1296 ori
q.jpg
Vizualizat de 1296 ori
images.jpg
Vizualizat de 1296 ori

adelina.c

Mesajde adelina.c » Mar Iul 19, 2011 12:05 pm

Buna ! Imi place prima rochita, cea one shoulder. culorile ei cred ca imi incadreaza bine fata, iar materialul din care este confectionata cred ca este foarte racoros, asadar o rochita potrivita pentru o zi de vara. Sper sa am o combinatie reusita in colajul de mai jos.. Asa cum am accesorizat-o, ea pare potrivita pentru o ocazie speciala, simplu discret, dar cochet.
Ataşamente
page.jpg
Colaj~Asa as vedea eu rochita one shoulder accesorizata~
Vizualizat de 1294 ori

dumitrina

Mesajde dumitrina » Mar Iul 19, 2011 1:39 pm

Rochita aceasta mi se pare superba are un croi deosebit,foarte sexy cu acel umar gol si sa nu uitam si de culorile combinate din material care ne permit foarte usor sa o purtam vara cu o pereche de pantofi corai si un plic supradimensional formand astfel o tinuta lejera pe care sa o poti purta intr-un club sau la o nunta, cat si toamna combinata cu ceva putin mai gros, cum ar fi un cardigan sau o vesta de blana si botine cu sireturi care au fost si se pare ca vor mai fi in trend. Cu aceasta rochie nu ai cum sa nu faci furori oriunde ai merge si sa nu fi apreciata de alegerea facuta, in plus am decis sa o aleg intrucat consider ca ma va avantaja fiind usor peste genunchi si imi va sublinia talia cu acel cordon. :)
Ataşamente
accesories.jpg
Vizualizat de 1292 ori

irinaolt

Mesajde irinaolt » Mar Iul 19, 2011 3:09 pm

[url][/url]http://www.polyvore.com/cgi/set?id=34241928[url][/url]

georgianatantareanu

Mesajde georgianatantareanu » Mar Iul 19, 2011 4:28 pm

aceasta rochie superba s-ar potrivi de minune cu o sandaluta alba cu toc si un set de bijuterii hand make vesele in forma de floare si evident o gentuta alba.
Ataşamente
bun2.JPG
superb
Vizualizat de 1283 ori

irinaolt

Mesajde irinaolt » Mar Iul 19, 2011 5:00 pm

Imi place foarte mult cea de-a treia rochie. Am incercat sa creez un colaj pentru un stil casual, cu accente retro, care consider ca ma caracterizeaza si mi se potriveste. In plus, albastrul este culoarea mea preferata.
Ataşamente
colaj.JPG
Vizualizat de 1283 ori

Maria7

Mesajde Maria7 » Mar Iul 19, 2011 7:14 pm

Cea de-a treia rochie este alegerea mea, in varianta roz cu imprimeu floral. Am ales-o deoarece imi aminteste de rochiile copilariei mele, iar putina nostalgie ofera un mister vestimentatiei noastre. Impreuna cu accesoriile alese, rochia trimite la copilarie, veselie, dar si la feminitate si romantism. Purtata cu un accesoriu absolut necesar pentru fiecare persoana-zambetul, aceasta rochie ma reprezinta in totalitate:).
Ataşamente
Dream Dress (2).jpg
“I have a woman's body and a child's emotions" - Elizabeth Taylor
Vizualizat de 1280 ori

AnteriorUrmătorul