Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

camera mea

Feng Shui este o arta prin care se studiaza energia vitala care ne inconjoara si pe care chinezii o numesc Chi sau Qi. Irina Bejenaru, expert Feng Shui, te poate invata cum sa iti creezi singura un mediu armonios din punct de vedere energetic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

anais_bjn
Expert Divahair

Locaţie: Bucuresti

Pozitionare patut copil

Mesajde anais_bjn » Joi Iun 25, 2009 4:56 pm

Buna,

Pt Adellinaa: In primul rand iti doresc sa te bucuri de ea pe deplin si sa fi alaturi de ea cat poti tu de mult timp, pentru ca este foarte important in dezvoltarea ei, in special, emotionala. :)

Ideal, patutul fetitei ar trebui sa fie intr-o camera separata, respectand aceleasi reguli feng shui.
Daca nu se poate, atunci incearca sa-l asezi astfel incat sa poti respecta regulile de baza pentru ambele paturi. Ar fi bine sa fie paralel cu patul tau si cat mai ferit de curent (in niciun caz sa nu fie pus intre usa si geam!!!). Evita, de asemenea, asezarea lui chiar in dreptul usii care da in dormitor.

Daca imi poti arata o schita a camerei respective, cu geamuri, usi, ferestre, pozitionarea patului si a altor obiecte de mobilier, te-as putea sfatui care ar fi cea mai buna pozitie a patului fetitei tale in conditiile date.

Iti doresc si tuturor va doresc o zi de vis!!!

Irina

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Vin Iun 26, 2009 8:54 pm

irina-multumesc de sfaturi voi tine cont de ele , patul oricum va fi de doua persoane,

multumesc si succes in ceea ce faci.

anna_d

Mesajde anna_d » Joi Oct 29, 2009 9:54 pm

Am si eu o intrebare legata de subiect: parintii mei mi-au pastrat patul de cand eram eu mica, am stat in 3 case pana acum. Patul e dezasamblat, o parte se afla intre capul patului in care dorm eu si perete, celelalte parti se afla in camera de zi, intre o masa pe care stau suporturi cu cd-uri si dvd-uri, imprimanta si calculatorul meu.
Ei s-au gandit sa-l pastreze pentru cand voi avea si eu copii.
Intrebarea mea e: afecteaza cumva acest lucru in vreun fel viata mea? In sensul rau?

mami_claudia

Mesajde mami_claudia » Joi Feb 18, 2010 5:56 pm

am patul an dormitor cu picioarele spre geam si capu langa usa ,este bine sau trebuie sa fac urgent o modificare ?

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Feb 18, 2010 10:43 pm

Eu zic sa il pui cu picioarele in sus si sa dormi pe podea....ca sa nu te bantuie cine stie ce... :lol: :lol: :lol:

mami_claudia

Mesajde mami_claudia » Joi Feb 18, 2010 11:50 pm

ei daca tu nu crezi an lucrurile astea , :roll:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Feb 19, 2010 8:16 am

Cred mai degraba in intalnirea "corespunzatoare" cu partenerul in pat. Asta rezolva multe neajunsuri ale relatiei, daca e dublata si de comunicare adecvata.

Anterior