Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

nu stiu ce se intampla cu mine....

Feng Shui este o arta prin care se studiaza energia vitala care ne inconjoara si pe care chinezii o numesc Chi sau Qi. Irina Bejenaru, expert Feng Shui, te poate invata cum sa iti creezi singura un mediu armonios din punct de vedere energetic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

sweet_lady89

nu stiu ce se intampla cu mine....

Mesajde sweet_lady89 » Mar Iul 21, 2009 11:30 am

Acum un an am fost la o persoana,bioterapeut sau asa ceva.a spus:"TE DOARE COLOANA SI STOMACUL.Coloana inseamna firul vietii care tie ti-a fost intrerupt de energii negative care s-au acumulat inauntrul tau.(in stomac) :?: A mai spus ca m-a eliberat de acea energie negativa dar in timp se va acumula din nou".Adevarul e ca am probleme pe toate planurile:sanatate,dragoste,financiar.Simt ca nu mai pot iesi din ceva ca o gaura neagra.Inainte eram o fire f deschisa,prietenoasa,acum parca nu mai sunt eu.Sa-ti descriu camera mea:intru in camera de pe hol,in dreapta am dulap cu haine,apoi patul,deasupra caruia e o fereastra(patul e lipit de perete cu o latura),in cealalta parte a camerei mai e o usa.peretii sunt albastri.televizorul e in partea stanga.camera e mica,simt ca peretii ei ma strang.e ca un sentiment de claustrofobie.mi-ar fi de mare ajutor un sfat:cum sa-mi rearanjez camera dupa principiile feng shui?sunt in zodia leu.jucariile de plus puse pe dulap au vreo influenta?

qjk202f

Mesajde qjk202f » Joi Iul 23, 2009 2:24 am

De ce incerci sa crezi ca un simplu obiect sau felul in care sta intr-un colt (sau oriunde, nu conteaza dupa parerea mea), iti poate influenta sanatatea sau dispozitia? (exclud de aici cazul in care respiri praful de 2cm asezat pe acel obiect sau alte circumstante similare care iti pot afecta intr-adevar sanatatea) De fapt, de ce ai lasa sa te influenteze asa ceva???. Daca te deranjeaza, ok, nu ai decat sa il muti sau sa il arunci sau sa il schimbi, sau sa faci sa iti placa mediul in care locuiesti. Consider ca esti obligata, atat tu, cat si oricare dintre noi, sa nu lasi ca un simplu obiect sau mai multe (si imi permit sa ma repet aici) sa iti influenteze starea de spirit. E doar un obiect. Daca exista ceva ce te nemultumeste, nu ai decat sa incerci sa schimbi acel lucru, daca nu il poti schimba, incearca sa il ignori. Deci SCHIMBI sau IGNORI aspectele ce te deranjeaza!

Personal, nu cred ca trebuie sa te concentrezi asupra gasirii unor explicatii in modul de aranjare a lucrurilor din camera ta (daca tu crezi ca te ajuta totusi, nu ai decat sa o faci), desi nu sunt nicidecum adepta dezordinii in spatiul in care imi duc existenta. Dar, poate mai bine ar fi sa te ocupi de tine, de persoana ta (poate un alt medic, daca simti ca ai probleme reale de sanatate, poate o alimentie mai bogata si mai sanatoasa, ceva miscare (sport la sala, sau alergat seara prin vreun parc, sau plimbari), niste iesiri cu amicii/prietenii, poate o minivacanta undeva la munte/mare/bunici/rude etc, poate niste prieteni noi? poate un prieten nou??? iti suna cunoscut? Poate ar fi cazul sa incerci si asta, daca nu ai facut-o pana acum. Incearca sa iti gasesti ocupatie, sa nu iti lasi timp pentru ca "energiile negative" sa se cuibareasca in mintea ta (ok, si in organismul tau, vorba bioterapeutului amintit de tine)

Dar, "energii negative"?!?! - oh, come on! e ca si cum ai trai in trib si ai avea de-a face cu spiritele rele... chiar vrei sa crezi in asa ceva? Pariu ca daca ti-ar fi zis ca esti inconjurata doar de energii pozitive nu ai fi bagat de seama sau ai fi trecut foarte repede peste... pentru ca asa suntem multi/multe dintre noi, nu avem nicio problema daca e vorba sa punem raul in fata. Si nu am nimic cu niciuna din meseriile de terapeut, bioterapeut etc, ei isi fac treaba... dar sa iti zica ca ei te-au eliberat de energia negativa si ca aceasta sa va acumula din nou??? bineinteles ca se va acumula din nou... pentru ca asa vrei tu sa crezi (acum ce faci? ii dai dreptate d-lui/d-nei bioterapeut pentru ca vezi, a mai trecut timpul si asta inseamna ca trebuie sa se mai fi acumulat ceva energie negativa?).
Poate ar fi mai bine sa uiti de asta, ce zici?
Doar ca nu trebuie sa uiti ca exista si "energii pozitive" carora trebuie sa le faci loc (daca vrei sa vorbim in termeni de "energii"), ca viata e alcatuita din "suisuri si coborasuri", ca avem cu totii momente frumoase si urate, pe care trebuie sa le depasim (ma refer la astea urate)

Deci, ce ar fi sa te mai gandesti la aceste aspecte?
Nu astepta sa iesi din acea "gaura neagra" de care vorbesti, nici nu astepta sa te scoata cineva. Actioneaza!!! Tu stii mai bine ce problema ai, deci daca stii care e problema cu care te confrunti, practic stii care ar fi solutia. Lupta pentru a solutiona problema!!! Cum? -Citeste inca o data randurile de mai sus. Trebuie sa fie ceva... Lucrurile nu sunt intotdeauna atat de complicate pe cat par. Doar ca noua ne place sa le complicam uneori.

Daca e ceva ce nu intelegi in ce ti-am scris eu, sau daca crezi ca nu am inteles eu bine ce ai scris tu, ma anunti. Bafta!!! :)

sweet_lady89

Mesajde sweet_lady89 » Joi Iul 23, 2009 9:51 am

ms pt raspuns.poate ai dreptate,dar nu era vorba despre bioterapeut,sau altele,dar simt ca ceva totusi nu-mi da pace,parca nu am un echilibru in ceea ce fac.mai spuneai de modul meu de a trai....am un servici care imi ocupa 8 ore/zi,imi place sa fac sport,de mancat mananc sanatos,cat despre alt prieten......sunt casatorita.si chiar am incercat sa-mi "umplu"timpul liber cu ceva.am facut sc de soferi,sunt la liceu,ma gandeam sa incep niste cursuri de modelling,sau limbi straine.vacante cu prietenii.....stau intr-o comuna de langa cluj.daca stai in oras nu iti dai seama ca oameni de la tara sunt diferiti.(m-am mutat din oras la tara).am incercat sa-mi fac cateva prietene.nu stiu alte subiecte decat sa barfeasca pe vecinul!ce newsletter,ce net,ce noutati in moda!nu stiu ele asa ceva.poate asta m-a afectat mult.diferenta de gandire,lipsa de comunicare care pe mine ma macina enorm.poate ai dreptate.poate ar trebui sa ma duc inapoi in mediul meu,in oras.imi place acolo unde stau,dar sa-ti povestesc ceva:intr-o seara am ramas in cj sa dorm.am iesit la o plimbare......din senin am inceput sa plang.in hohote.luminile orasului,freamatul lui,parca regasisem acel ceva din mine care acum imi lipseste.poate aici isi are originea dezechilibrul si golul din viata mea.cu toate ca am incercat sa fac din caminul meu tot ce imi doresc.o sa spui probabil:muta-te in oras,dar sotul meu nu vrea cu nici un chip sa stea in oras.sa ma despart?mi-ar fi greu,imi e drag.asa ca in fiecare zi plec de la job(in cj),ma transform din nou in fata fara prea multe aspiratii de la tara,si reintru in pielea unui personaj ciudat:eu.alta eu.ok te las sa nu te plictisesc.mi-ar face placere sa mai tinem leg.si ms inca o data pt ms.

Oana.Zidaru
Forum Admin

Mesajde Oana.Zidaru » Joi Iul 23, 2009 5:36 pm

Asteapta totusi si parerea expertului feng shui... poate te vor ajuta si sfaturile ei.

cris_tina04

Mesajde cris_tina04 » Vin Iul 24, 2009 12:07 am

sweet_lady, in nici un caz, nu e vb de despartire ai avea un alt dezechilibru.incearca sa vezi partea plina a paharului. de ce crezi ca esti femeia lipsita de aspiratii doar pt ca stai la tara, stii cati ar da sa respire aerul ala? poate ca nu esti ca cele de la oras, dar cu certitudine vei trai mai mult . poate ca traiul de zi cu zi acolo e mai "ieftin" ca in oras.incearca sa gasesti ceva pozitiv in tot ce faci si nu te mai lasa psihic vorbind asa daramata. esti mult prea tanara si cine stie,poate daca ai mai vb si cu sotul ai ajunge la un compromis. si inca ceva gandeste-te ca nu mereu esti tanara,vei avea copii,unde vor creste mai frumos ca la tara?
cat despre vecine,educa-le tu .
uite iti scriu o povestioara repede : la bunica mea ,la tara e o colega ce a fost premianta la olimpiade la chimie.nu a dat la fac caci s-a maritat,unde? la tara,si la fel ca tine ,se plictisea cumplit.ghici ce face? la toti copilasii din comuna le face temele si ii mediteaza la chimie ,evident fara bani. are o satisfatie enorma, le lasa caietele cu teme pe prispa si este extrem de iubita :)

sweet_lady89

Mesajde sweet_lady89 » Vin Iul 24, 2009 9:48 am

ms mult fetelor pt sprijin.oana,sigur ca astept parerea expertului.pt parerea ei am postat aici.si,cristina,ai dreptate,poate eu niciodata,dar copii mei vor fi fericiti sa traiasca la tara.poate,intr-o zi,la batranete ma voi bucura de linistea casei mele. :) ,si poate ma implic in cateva activitati de prin comuna.am o vecina care e scriitoare si s-a atasat f mult de mine.poate incep sa scriu si eu(am mai avut cateva tentative acum cativa ani) :D .chiar mi-ati dat cateva idei.sper sa ma impac cu ideea ca stau la tara.pup la toate.

cris_tina04

Mesajde cris_tina04 » Vin Iul 24, 2009 2:39 pm

Ma bucur sa vad si putin optimism,si daca te ajuta cu ceva,sa stii ca si eu am facut la fel,am lasat Bucurestiul pentru Breaza-nu e la tara,insa e un oras ffff mic,perspective putin,si am terminat si eu facultatea,deci as avea ceva aspiratii, :),cert este poate nici acum nu m-am obisnuit,am si eu zile cand sunt fff nervoasa:),dar am facut asta pentru fetita mea,si nu regret o secunda.sunt sigura ca imi va fii mai bine,cand voi termina casa (acum e in constructie),caci acusi stau la soacra-daca intelegi :)
te poooop si sa iti fie bine!
gata acum tac,sa vedem ce scrie Irinuca-abia astept :P

sweet_lady89

Mesajde sweet_lady89 » Vin Iul 24, 2009 3:36 pm

da,si eu astept sfaturile ei.deci am avut dreptate,cand te muti dintr-un mediu in altul,resimti mai apoi niste goluri.parca regreti ceva si nu stii ce.ma bucur ca cel putin nu sunt considerata o tarancuta dak traiesc la tara.dar totusi ceva,o farama din agitatia orasului,din strazile aglomerate,din luminile noptilor,parca tot ramane in sufletul nostru si revine,creindu-ne stari de melancolie.sper ca sfaturile doamnei expert sa ma ajute sa-mi regasesc echilibrul emotional si linistea de care am atata nevoie.si cu riscul de a ma repeta va spun din nou ca-mi face o deosebita placere sa am cu cine discuta pe teme de genul acesta.app,o glumita:ieri,intamplator,m-am intalnit cu o vecina.(spuneati mai sus intr-un post sa-mi educ vecinele)si am itrebat-o asa intr-o doara:ce stii despre feng-shui,crezi ca are efect?la care ea:pai....nu stiu.nu am luat niciodata asemenea pastile.da.....pt ce is bune? :roll: :( .nasoala discutie.pt mine.azi am vb pe mess cu o cunostinta dintr-un sat mai indepartat.adik....de vreo luna astea sunt singurele ei mesaje:cf?,cand mai vii p la noi?,cum e vremea?.deci va dati seama ca simt nevoia unei companii,dar...cum?cu cine?voi,sau tu,cristina,ai intampinat situatii din astea?va las k is ca o moara stricata :D si o sa va plictisesc.va pooop

cris_tina04

Mesajde cris_tina04 » Vin Iul 24, 2009 11:43 pm

nu ma plictisesti deloc,ba chiar imi face placere.pai ce sa zic,nasol intr-adevar,dar pune-te o sec in locul fetei si la ce concluzie crezi ca ajungi?lipsa informatiilor,caci intr-adevar daca ele nu au net,sau nu citesc nimic sau pur si simplu nu aud vorbind despre un anume subiect,de unde ar putea stii?ce crezi ca stiu cu ce se mananca?sunt de inteles!Si da , m-ai intrebat daca am intalnit asa ceva,sigur ca da,dar ele ma minteau adik imi raspund : "da,am auzit,sau da stiu". dar iti dai seama repede ca mint si-atunci inchid subiectul.asta e,dar intrebarea mea e ce i-ai raspuns? :)

sweet_lady89

Mesajde sweet_lady89 » Lun Iul 27, 2009 9:51 am

nimic nu i-am raspuns.adica am zis sec....nu stiu nici eu.nu in bataie de joc ci pur si simplu cu un gust amar.nu am vrut sa o fac sa se simta prost.dar totusi....nu stiu daca ma intelegi,m-a incercat un sentiment de genul "superioritate involuntara".adica chiar as fi vrut sa port o discutie cu ea.pacat totusi ca are o varsta apropiata de a mea si...a ramas asa in urma.eu nu o condamn pe ea,ci societatea in care traim.daca nu "corespunzi normelor",daca nu esti "fashion",si "trendy" f greu te integrezi.nasol.te las ca ma duc sa beau cafeaua,ca asa e trendy. :D

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Aug 01, 2009 8:36 pm

Cred ca nici eu nu as suporta sa nu mai locuiesc la oras. Eu aici stau de cand m-am nascut. Imi place sa vizitez alte locuri, dar nu as putea locui in ele...
Ma gandesc ca, in cazul tau, te-ar ajuta mult sa-ti creezi o atmosfera placuta in casa, care sa te faca sa te simti bine. Si pentru asta o poti aranja cum te face pe tine sa te simti bine, indiferent ca ar fi vorba de Feng Shui sau pur si simplu de gusturile tale personale si preferintele tale.
Cu ceva vreme in urma nici eu nu stiam ce inseamna Feng Shui. Am auzit intamplator de asta si m-am documentat de pe net. Ma gandesc ca ai fi putut totusi sa-i explici fetei aceleia ce inseamna si poate ar fi avut si ea o parere sa-ti impartaseasca.
Casa in care stau si celelalte in care am stat in copilarie nu cred ca au respectat regulile Feng Shui. Pe atunci nu se stia de asa ceva.
Casa in care stau acum nu-mi permite anumite aranjamente, spre exemplu, patul, nu am cum altfel sa-l pun in camera decat cu o parte care sta lipita de un perete. De altfel eu si prefer asa, asa m-am obisnuit, altfel mi-e frica sa nu ma trezesc pe podea.

malinamih

Mesajde malinamih » Lun Sep 07, 2009 4:49 pm

qjk202f scrie:De ce incerci sa crezi ca un simplu obiect sau felul in care sta intr-un colt (sau oriunde, nu conteaza dupa parerea mea), iti poate influenta sanatatea sau dispozitia? (exclud de aici cazul in care respiri praful de 2cm asezat pe acel obiect sau alte circumstante similare care iti pot afecta intr-adevar sanatatea) De fapt, de ce ai lasa sa te influenteze asa ceva???. Daca te deranjeaza, ok, nu ai decat sa il muti sau sa il arunci sau sa il schimbi, sau sa faci sa iti placa mediul in care locuiesti. Consider ca esti obligata, atat tu, cat si oricare dintre noi, sa nu lasi ca un simplu obiect sau mai multe (si imi permit sa ma repet aici) sa iti influenteze starea de spirit. E doar un obiect. Daca exista ceva ce te nemultumeste, nu ai decat sa incerci sa schimbi acel lucru, daca nu il poti schimba, incearca sa il ignori. Deci SCHIMBI sau IGNORI aspectele ce te deranjeaza!

Personal, nu cred ca trebuie sa te concentrezi asupra gasirii unor explicatii in modul de aranjare a lucrurilor din camera ta (daca tu crezi ca te ajuta totusi, nu ai decat sa o faci), desi nu sunt nicidecum adepta dezordinii in spatiul in care imi duc existenta. Dar, poate mai bine ar fi sa te ocupi de tine, de persoana ta (poate un alt medic, daca simti ca ai probleme reale de sanatate, poate o alimentie mai bogata si mai sanatoasa, ceva miscare (sport la sala, sau alergat seara prin vreun parc, sau plimbari), niste iesiri cu amicii/prietenii, poate o minivacanta undeva la munte/mare/bunici/rude etc, poate niste prieteni noi? poate un prieten nou??? iti suna cunoscut? Poate ar fi cazul sa incerci si asta, daca nu ai facut-o pana acum. Incearca sa iti gasesti ocupatie, sa nu iti lasi timp pentru ca "energiile negative" sa se cuibareasca in mintea ta (ok, si in organismul tau, vorba bioterapeutului amintit de tine)

Dar, "energii negative"?!?! - oh, come on! e ca si cum ai trai in trib si ai avea de-a face cu spiritele rele... chiar vrei sa crezi in asa ceva? Pariu ca daca ti-ar fi zis ca esti inconjurata doar de energii pozitive nu ai fi bagat de seama sau ai fi trecut foarte repede peste... pentru ca asa suntem multi/multe dintre noi, nu avem nicio problema daca e vorba sa punem raul in fata. Si nu am nimic cu niciuna din meseriile de terapeut, bioterapeut etc, ei isi fac treaba... dar sa iti zica ca ei te-au eliberat de energia negativa si ca aceasta sa va acumula din nou??? bineinteles ca se va acumula din nou... pentru ca asa vrei tu sa crezi (acum ce faci? ii dai dreptate d-lui/d-nei bioterapeut pentru ca vezi, a mai trecut timpul si asta inseamna ca trebuie sa se mai fi acumulat ceva energie negativa?).
Poate ar fi mai bine sa uiti de asta, ce zici?
Doar ca nu trebuie sa uiti ca exista si "energii pozitive" carora trebuie sa le faci loc (daca vrei sa vorbim in termeni de "energii"), ca viata e alcatuita din "suisuri si coborasuri", ca avem cu totii momente frumoase si urate, pe care trebuie sa le depasim (ma refer la astea urate)

Deci, ce ar fi sa te mai gandesti la aceste aspecte?
Nu astepta sa iesi din acea "gaura neagra" de care vorbesti, nici nu astepta sa te scoata cineva. Actioneaza!!! Tu stii mai bine ce problema ai, deci daca stii care e problema cu care te confrunti, practic stii care ar fi solutia. Lupta pentru a solutiona problema!!! Cum? -Citeste inca o data randurile de mai sus. Trebuie sa fie ceva... Lucrurile nu sunt intotdeauna atat de complicate pe cat par. Doar ca noua ne place sa le complicam uneori.

Daca e ceva ce nu intelegi in ce ti-am scris eu, sau daca crezi ca nu am inteles eu bine ce ai scris tu, ma anunti. Bafta!!! :)

fiecare crede ce vrea!fi open minded!

anais_bjn
Expert Divahair

Locaţie: Bucuresti

NU stiu ce se intampla cu mine...

Mesajde anais_bjn » Mie Sep 16, 2009 10:44 pm

Buna Sweet_lady!

Imi cer scuze ca raspund atat de tarziu. Am citit tot ce ti-au scris fetele. Sunt de acord cu aproape toate sfaturile pe care ele ti le-au dat.
Desi mi-ai descris destul de bine camera ta, imi este aproape imposibil sa spun ceva fara a face anumite masuratori si a vedea compatibilitatea ta cu acea incapere sau casa, in general.
Inainte de a ajunge sa locuiesti in aceasta casa erai altfel? Te simteai mai bine?
Este posibil ca acea culoare albastra sa-ti induca o stare de melancolie, daca are o anumita nuanta. S-ar putea sa nu-ti fie benefica, sa nu-ti hraneasca energia interna. E doar o ipoteza. Repet: daca nu stiu orientarea casei si nu calculez combinatiile de stele zburatoare (care sunt, de fapt, energii care vin din cosmos) nu pot spune exact ce se intampla.
Dar, asa cum ti-au scris si fetele, incearca sa gasesti in tine resursele necesare pentru a-ti recapata energia. Undeva, ceva iti lipseste. Poate rutina isi spune cuvantul. Schimba ceva. Gaseste ceva placut sufletului tau.
Poate faptul ca ai o latura a patului lipita de perete sa-ti scada potentialele oportunitati in viata, dar nu asta e totul. Tu trebuie sa faci ceva ca lucrurule sa se intample! Asa imi spunea si mie cineva pe vremuri. Actioneaza. Nu astepta sa vina lucrurile la tine. Du-te tu in intampinarea lor. Deschide-le calea.
Pune patul astfel incat sa nu mai fie sub fereastra. Sper sa ai cum. Ideal ar fi ca latura inspre care dormi cu capul sa fie lipita de perete, iar lateralele sa fie libere. Acest lucru iti va schimba perspectivele. Stiu ca pentru unii suna un pic ciudat, dar toata lumea care a facut schimbari in casa, probabil ca a observat ca atunci cand muti canapeaua de pe un perete pe altul sau chiar unui scaun daca ii schimbi pozitia, ai alta stare de spirit. Este imposibil sa nu fii observat acest lucru.
In concluzie, daca poti, muta patul asa cum ti-am spus mai sus. Daca nu, da-mi de stire, poate gasim o alta solutie convenabila. In privinta culorii, e un pic mai complicat. Ce culoare iti place acum? Ce culoare ai dori sa privesti acum? S-ar putea ca de energia acelei culori sa ai nevoie. Incearca si asta. Schimba culoare incaperii dupa cum iti spun simturile sau intuitia. Poate ai sa-ti schimbi un pic si starea de spirit.
Poti chema si un preot sa faca o sfestanie. Si acest lucru ajuta. Du-te vinerea la sfantul maslu. Te poate ajuta sa-ti recapeti starea de sanatate. Dar, in timp, cu perseverenta. Iti echilibreaza chakrele (acest lucru nu ti-l va spune niciun preot).

Sper sa te ajute cat de cat ceea ce ti-am scris. Astept vesti de la tine.
Ce planuri ai pentru aceasta toamna, acum ca s-au incheiat concediile?

O zi cat mai frumoasa si plina de inspiratie,

Irina Bejenaru,
expert feng shui

GuGu_LuV_GaGa

Mesajde GuGu_LuV_GaGa » Joi Dec 10, 2009 6:13 pm

buna tuturor...si eu am o problemuta mica mare si am nevoie de ajutor.. :( in ultimul timp am fost foarte stresata..din cauza examenelor,mai este si tata plecat,sanatatea mamei nu este foarte buna,mai este un lucru ce il am pe suflet si nu il pot zice..pentru ca mama ar fi total impotriva daca i'as spune...toate supararile,ingrijorarile si tot ce e rau imi afecteaza sanatatea...vreau sa fac cumva sa ma descarc de tot ce este negativ si nu stiu cum.am si momente cand plang de am ochii rosii..am nevoie disperata de ajutor.va rog mult de tot vreau un sfat.. :cry:

GuGu_LuV_GaGa

Mesajde GuGu_LuV_GaGa » Joi Dec 10, 2009 6:19 pm

referitor la camera mea..este roz..patul este pentru o singura persoana,asezat langa perete,paralel cu geamul.geamul mai este paralel si cu usa de la dormitor.pe peretele din dreapta camerei cum intri pe usa am un sifonier micut cu 2scaune,iar pe celalat perete biroul cu comp si locul unde imi tin cartile.recent mi'am pus instalazie in camera si trebuie sa recunosc ca seara[ma scuzati ca suna bine]cand ii dau drumul mai simt mai bine :)

Următorul