Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

nu stiu ce se intampla cu mine....

Feng Shui este o arta prin care se studiaza energia vitala care ne inconjoara si pe care chinezii o numesc Chi sau Qi. Irina Bejenaru, expert Feng Shui, te poate invata cum sa iti creezi singura un mediu armonios din punct de vedere energetic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Joi Ian 07, 2010 6:33 pm

Draguta, in tine trebuie sa gasesti resursele necesare pentru a depasi greutatile. Cu totii am trecut prin examene, prin momente dificile, dar nu ne-am lasat invinsi. Asa sa faci si tu, nu sa apelezi la tampenii gen feng "sui". Problemele tale vin "de sub palarie", nu din modul de aranjare al camerei sau conditionat de prezenta sau absenta unor obiecte in camera. Cine crede ca o anumita pozitie a obiectelor in camera ii aduce ghinion sau ca daca nu face un anumit lucru la un moment dat va pati ceva rau e maniaco-depresiv. Ai mare grija si consulta un psihiatru. Cel mai bine e sa discuti cu mama, care ar trebui sa-ti fie cea mai buna prietena si care te va intelege, oricat de "grava" ar fi problema care i-o ascunzi.

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Ian 24, 2010 4:05 pm

ANDACRISTINA scrie:Cel mai bine e sa discuti cu mama, care ar trebui sa-ti fie cea mai buna prietena si care te va intelege, oricat de "grava" ar fi problema care i-o ascunzi.

De acord, normal e ca parintii sa-ti fie cei mai buni prieteni, in sensul ca ar trebui sa ai in ei cea mai mare incredere si ei sa fie alaturi de tine.

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Ian 24, 2010 4:13 pm

ANDACRISTINA scrie: Cine crede ca o anumita pozitie a obiectelor in camera ii aduce ghinion sau ca daca nu face un anumit lucru la un moment dat va pati ceva rau e maniaco-depresiv.

Sunt si acestea pana la urma niste ritualuri care ne pot ajuta sa ne simtim mai bine. Nu inseamna ca sunt daunatoare. Cel putin pot sa nu aiba nici un efect. Unii din noi avem tot felul de superstitii, sa nu ne intoarcem din drum ca ne merge rau, de exemplu. Sau la un moment dat in viata (mai ales la scoala) aveam tot felul de credinte, gen sa-mi pun o anumita bluza ca e norocoasa sau mai stiu eu ce.

Anterior