Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Probleme cu banii

Feng Shui este o arta prin care se studiaza energia vitala care ne inconjoara si pe care chinezii o numesc Chi sau Qi. Irina Bejenaru, expert Feng Shui, te poate invata cum sa iti creezi singura un mediu armonios din punct de vedere energetic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

stefisp

Probleme cu banii

Mesajde stefisp » Vin Sep 11, 2009 2:07 pm

Nu stiu in ce masura ma vei putea ajuta si daca isi va gasi vreo rezolvare in feng shui problema mea, eu sper sa gasesc aici niste solutii. Nu stiu ce detali ar trebui sa scriu legata de acest lucru, dar pentru inceput am sa scriu ce ma nelinisteste. In ultima vreme imi intra tot mai multi bani in casa dar din pacate parca nu ne putem bucura de ei. Parca sunt tot mai putini si nu ne ajung, am inceput chear sa avem datori pe care ma chinui sa le platesc si fac chear economii. Nu sunt o persoana cheltuitoare iar acum ma abtin de la foarte multe lucruri pentru ca atunci cand primim salariile trebuiesc repede impartite . Am inceput sa imi notez toate cheltuielile . Salarul sotului meu s-a marit cu mult in ultimele luni, dar nu avem parte de ei. Stiu ca suna ciudat dar in ultima vreme apar tot mai multe cheltuieli neprevazute, ba se strica masina, ba trebuie sa cumpar alt tarc la fetita ca cel vechi s-a rupt, ba imi vine sotul acasa cu amenzi de circulatie pt viteza, tot felul de cheltuieli care nu sunt in plan si pe care nu le-as face in mod obisnuit. Mentionez ca relatia mea cu partanerul este aceasi, problemele cu banii nu au adus ceruri si neplaceri in cuplu dar nu sunt obisnuita sa nu mai am bani pusi deoparte pt urgente si ceva parca s-a schimbat. Iti multumesc ca ai avut rabdare sa citesti ce am scris !

anais_bjn
Expert Divahair

Locaţie: Bucuresti

Probleme cu banii

Mesajde anais_bjn » Mie Sep 16, 2009 7:04 pm

Buna Stefisp!

Probleme cu banii apar tot timpul in cadrul unei familii. Nu trebuie sa te ingrijorezi. Este posibil ca steaua prosperitatii sa fii devenit inactiva (dintr-un motiv sau altul, poate ai mutat ceva in casa, e complicat sa detaliez pentru ca sunt multe variante) sau este posibil sa in casa sa va fi intrat in ultimele luni (sau chiar din februarie-martie) o stea zburatoare neplacuta, ceea ce ar explica cheltuielile suplimentare si neprevazute din acest an. Daca asa este, atunci pot sa-ti spun ca vei scapa de ea la anul in februarie, avand speranta ca va fi inlocuita de o stea benefica. Daca explicatia este alta, atunci numai o expertiza feng shui poate spune exact ce se intampla.

O zi cat mai frumoasa,

Irina Bejenaru,
expert feng shui

stefisp

Mesajde stefisp » Mie Sep 16, 2009 9:18 pm

Iti multumesc ca mi-ai raspuns desi sincer iti spun ca nu stiu ce inseamna stea zburatoare.Sper sa imi revin la normal, cat mai repede. Este adevarat ca am facut mutari prin casa in ultimele luni, acum o sa-mi bat capul sa vad ce am schimbat, ca sa pun la loc. Am citit sfaturile pe care le-ai dat si altor fete legat de amplasarea patului in dormitor si as fi sincer bucuroasa daca ai mai scrie astfel de indicatii , (daca o sa ai timp ) despre cum ar fi bine sa fie aranjate lucrurile intr-o casa, in special in dormitor. Eu una sincer spun ca la mine sunt puse alandala dupa cum imi permite spatiul dar cred ca ar fi fost bine daca as fi stiut de la inceput cum sa decorez.

mami_claudia

Mesajde mami_claudia » Joi Feb 18, 2010 5:49 pm

am nevoie de cateva sfaturi urgente an modernizarea si aducerea de amulete norocoase apartamentului meu am vederea an spre nord este semidecomandat cu 2 camere ,si simt ca am nevoie de energie de vitalitate dar si de reusite an acest apartament ....

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Feb 20, 2010 10:41 am

Contacteaz-o pe mama Omida, sigur te scoate din incurcatura si iti trimite pe cineva la drum de seara, sa-ti alunge "gandurile negre". :lol: :lol: :lol: :lol:

mami_claudia

Mesajde mami_claudia » Sâm Feb 20, 2010 11:59 am

larissa.maria

Data înscrierii: 16/Feb/2010

Trimis: 20 Feb 2010 07:41 Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

Contacteaz-o pe mama Omida, sigur te scoate din incurcatura si iti trimite pe cineva la drum de seara, sa-ti alunge "gandurile negre".
ai face bine sa nu mi mai raspunzi ca ci ma enervezi fato ,esti enervata rau ear raspunsurile tale sunt dezgustatoare .sami raspunda persoanele pregatite am materie feng shui nu tu :evil:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Feb 20, 2010 12:49 pm

Mi bine ia-ti o carte de feng shui si citeste, nu ne mai plictisi cu povesti de popa beat.

mami_claudia

Mesajde mami_claudia » Sâm Feb 20, 2010 2:38 pm

pierzi vremea cu comentari nu tiam cerut tie parerea si cu asta basta ,mergi si te mai plinba :lol:Feng Shui
Feng Shui este o metoda veche chinezeasca de-a decora casa sau apartamenul. Ideea de baza este ca viata noastra este afectata de energiile pe care le avem in jurul nostru. Cu ajutorul acestei medote, poti sa-ti procuri in viata mai mutla fericire, sanatate, bani, succes, ajutor - daca destinul nu este impotriva ta.
Feng Shui :arrow: Materia se imparte conform acestei stiinte in mai multe feluri de energie, sau in mai multe elemente. Intre aceste elemente trebuie sa existe un echilibru, care se poate creea de noi. Cand echilibrul este bun, viata noastra este mai buna. Cand echilibrul este distrus - ne imbolnaviO stiinta veche in nou regim, transformata pentru ca sa potriveasca culturei noastre si a timpului nostru. Daca credeti ca este necesar sa va transformati casa intr-un butic chinezesc, va inselati. Feng Shui tine cont de forme, culori si atributele obiectului, nu de obiectul in sine. De aceea, in mod firesc, putem folosi obiectele pe care le avem deja in casa. Tot ce trebuie sa facem este sa le mutam dintr-un loc in altul. Citeste mai mult.

«Feng Shui simplu Practicam Feng Shui mereu, fara sa stim. Aprindem lumina cand este intuneric, alegem culori linistitoare in dormitor, aerisim dimineata, tinem lucrurile in ordine, facem curat saptamanal si aducem plante in casa. Poti citi insa mai multe despre asta - cum tu, prin cateva metode simple, poti sa practici arta feng shui, fara a trebui sa te adancesti prea mult in termeni. Citeste mai mult.

«Cele 5 elemente in Feng Shui Ca sa poti practica Feng Shui adevarat, trebuie sa uiti ceea ce stii, si sa vezi universul cu ochii unui chinez. Elementele sunt usor de invatat. Sunt simple, destul de logice, si iti v-a fi mai usor sa stii ce faci, daca iti ei putin timp sa citesti despre ele. Citeste mai mult.

«Bagua si cele 8 kua sau zone Un apartament, o camera sau o casa, se poate imparti in 8 zone, urmand cele 8 puncte cardinale. Fiecare zona in incapere este si o zona din viata noastra - are un anumit element, culoare si ne influenteaza intr-un anumit mod. Citeste mai mult.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Feb 22, 2010 12:13 am

Pai, daca esti asa documentata, la ce mai intrebi? Incepe sa muti obiectele, nu pierde vremea...ai grija doar cu exagerarile, s-au mai vazut astfel de manifestari la cei probleme sub palarie. Dar, citeste... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: