Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Ce reprezinta cu adevarat Feng Shui!

Feng Shui este o arta prin care se studiaza energia vitala care ne inconjoara si pe care chinezii o numesc Chi sau Qi. Irina Bejenaru, expert Feng Shui, te poate invata cum sa iti creezi singura un mediu armonios din punct de vedere energetic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

laura_74

Ce reprezinta cu adevarat Feng Shui!

Mesajde laura_74 » Sâm Feb 27, 2010 1:23 pm

In acest topic as dori sa clarific un pic semnificatia si ceea ce reprezinta cu adevarat Feng Shui. Cu toti, cei interesati am citit cate un pic despre Feng Shui. Peste tot cred ca ati observat ca paragrafele incep cam la fel si anume"Feng Shui inseamna Vant si Apa....etc." Feng Shui este intr-adevar o arta prin care inveti cum sa traiesti sanantos, armonios si prosper. Bineanteles trebie tinut cont de unele principii foarte importante. Nu de mult am avut curiozitatea de a studia mai mult despre feng shui. Am dat de un site cu produse Feng Shui http://www.fengshui4life.ro. Am sunat in prima faza sa cer niste informatii. Sincera sa fiu am beneficiat de amabilitate deosebita din partea unui domn care mi-a oferit multe detalii despre feng shui. Fetelor ideea este ca princiipe Feng Shui chiar functioneaza insa nu se refera stric la acele obiecte.Bineanteles ca sunt foarte importante si acestea dar in primul rand totul tine de cum facem sa ne placa locul in care traim zi de zi. Cum facem sa ghidam energia in mod armonios. Cum ne zugravim peretii si in ce culori ca sa avem o senzatie de bucurie. Ce fel de mobila alegem si cum o pozitionam. Toate aceste lucruri se fac in urma unor analize. Dar aveti mare grija in seama cui va lasati. O sa revin cu alte topicuri interesante despre feng Shui.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Feb 27, 2010 5:33 pm

Te asteptam, dar nu cu utopii, de genul celor care s-au mai scris...

laura_74

Mesajde laura_74 » Dum Feb 28, 2010 5:12 pm

Fiind foarte pasionata de Feng Shui o sa incerc sa pun topicuri cat mai obiective si concludente. Imi pare bine sa va cunosc!