Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Aranjarea unui dormitor norocos

Feng Shui este o arta prin care se studiaza energia vitala care ne inconjoara si pe care chinezii o numesc Chi sau Qi. Irina Bejenaru, expert Feng Shui, te poate invata cum sa iti creezi singura un mediu armonios din punct de vedere energetic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

laura_74

Aranjarea unui dormitor norocos

Mesajde laura_74 » Dum Mar 21, 2010 3:11 am

Directiile pot fi folosite si pentru a va ajuta sa va determinati orientarea potrivita pentru dormit. Daca puteti sa dormiti cu capul orientat catre directia voastra sheng chi, veti beneficia de cele mai bune energii personale, care vor veni catre voi in fiecare noapte, in timpul somnului. Alegeti un dormitor care sa va permita sa va orientati capul inspre cea mai favorabila directie. Acest lucru s-ar putea sa nu fie posibil, caci mai aveti de respectat si alte principii Feng Shui. De exemplu, daca dormiti intr-un pat tulburat de prezenta altor piese de mobilier sau de colturi si grinzi existente in dormitor, nu mai conteaza daca directia de dormit este favorabila. Ea va fi grav afectata de imprejurarile necorespunzatoare. Prin urmare, este util sa respectati indrumarile generale referitoare la dormitorul Feng Shui, prezentate mai jos, si abia apoi sa luati in considerare respectarea celorlalte indrumari aducatoare de noroc...

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Mar 22, 2010 8:21 am

Sfaturile astea sunt probabil pentru dormitorul singuraticelor...pentru ca, daca in pat e persoana potrivita, nu cred ca mai intereseaza pe cineva in ce directie stai cu capul.... :lol: :lol: :lol:

Kingi

Mesajde Kingi » Lun Mar 22, 2010 3:47 pm

Ai dreptate larissa.maria
:lol: :lol: :lol:

laura_74

Mesajde laura_74 » Mie Mar 24, 2010 12:22 pm

Dar, ce ati zice daca esti cu persoana potrivita si mai ti si cont de anumite principii. Eu zic ca va fi mult mai bine..... :D
Acum .. ideea este ca aceste principii functioneaza cu adevarat daca si tinem cont de ele. Asa cum am mai spus nu vreau sa informez gresit. Ideea este ca uneori nu ne dam seama de unde pierdem bani, sau de unde stari de plictiseala sau nu avem efectiv chef de nimik. Se intampla deseori sa mergem undeva ... intr-un loc...si sa ne displaca sa ne vina sa plecam imediat...sau sa mergem altundeva unde ne simtim foarte confortabil. Nu este deloc intamplator. Aceste sfaturi despre cum ar trebui sa ne aranjam mediul nostru inconujurator (acasa sau la locul de munca) se refera pe termen lung. Poate ca efectele nu se vor simtii imediat .. dar cu siguranta in timp. Oricum ma bucur ca sunteti receptive si putem avea o comunicare. :) :) :)