Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Anticearcan/ corector

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

MainePoimaine

Anticearcan/ corector

Mesajde MainePoimaine » Mar Feb 02, 2010 4:52 pm

Buna Madalina,

As vrea sa-mi recomanzi un anticearcan bun. M-am gandit ca poate tu ai incercat mai multe si ai gasit deja unul de care sa fii multumita. Eu de fiecare data am dat numai peste produse care nu se intindeau bine si faceau dungi sub ochi :(. Vreau unul care sa acopere bine, sa se intinda astfel incat sa am la sf un machiaj reusit nu sa arat ca o paiata.

Merci mult!

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mar Feb 02, 2010 5:07 pm

Cred ca am mai intrebat pe undeva, imi cer scuze daca repet intrebarea, Madalina dar

1. Cand se aplica anticearcanul si/sau corectorul? in ce moment? inainte sau dupa fondul de ten?

Am retinut ca iluminatorul se aplica inaintea fondului de ten , dar corectorul sau anticearcanul?

2. De asemenea, daca se aplica inaintea fdt, trebuie asteptat putin ptr a nu se amesteca impreuna cu fondul de ten?

3. Din acest punct de vedere, care anticearcan/corector ar fi mai potrivit(e): cele solide sau cele fluide?

ps: adesea folosesc 1,2,3 etc ptr a putea raspunde mai usor/repede. Sper sa nu fie suparatoare numerotarea.

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Feb 15, 2010 3:19 pm

Sper ca Madalina sa fi citit intrebarile noastre. ;)

Asteptam cu nerabdare sugestiile tale, Madalina.

RoxanaMadalina
Expert Divahair

Mesajde RoxanaMadalina » Mie Feb 17, 2010 10:28 am

anticearcanul no 1. Yves Saint Laurent Touche Eclat.

Si anticearcanul tot inainte de fondul de ten. Ca si in cazul iluminatorului, fondul de ten se aplica dupa pentru a uniformiza, finisa si fixa aceste produse si aspectul final al tenului.
Poti sa astepti putin inainte d aplicarea fondului de ten. Cele fluide sunt mai bune pentru zona ochilor deoarece adesea intalnim pliuri sau riduri, iar un anticearcan solid nu se va omogeniza la fel de bine. Cele stick sunt concealere, cu baza verde sau galbena, pentru cuperoza si acnee.

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Vin Feb 19, 2010 9:56 pm

madalina_nazalu scrie:anticearcanul no 1. Yves Saint Laurent Touche Eclat.

Si anticearcanul tot inainte de fondul de ten. Ca si in cazul iluminatorului, fondul de ten se aplica dupa pentru a uniformiza, finisa si fixa aceste produse si aspectul final al tenului.
Poti sa astepti putin inainte d aplicarea fondului de ten. Cele fluide sunt mai bune pentru zona ochilor deoarece adesea intalnim pliuri sau riduri, iar un anticearcan solid nu se va omogeniza la fel de bine. Cele stick sunt concealere, cu baza verde sau galbena, pentru cuperoza si acnee.

Merci mult pentru detaliere si informatii. ;) Nu am folosit pana acum un iluminator si nu-i prea intelegeam rolul, mai ales aplicat inaintea fdt. Cred ca ptr inceput o sa-l incerc pe cel recomandat de tine (No.7). Thanks a lot!

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: Anticearcan/ corector

Mesajde gabriela2310b » Dum Apr 18, 2010 1:34 am

Sunt perfect de acord cu anticearcanul YSL, personal imi place si Diorskin Nude Skin Perfecting Hydrating Concealer.

HarryJohon

Mesajde HarryJohon » Vin Dec 19, 2014 3:21 pm

În plus, toate 70-688 pass anticearcan înainte și stil. În mod similar ca și cu iluminare, legat după stil pentru a netezi, complete și repara aceste elemente și ultimul aspectul pielii.
Puteți ține un pic înainte de a aplica stil d. Lichidele sunt cele mai bune pentru ochi ca falduri sau riduri se întâlnesc regulat, și un anticearcan robust nu va omogenizeaza la.Stick este anticearcan, bază verde sau galben pentru acnee rozacee și inflamația cos.

karla80

Mesajde karla80 » Lun Mar 12, 2018 1:46 pm

Un anticearcan util e Pure. E sub forma de ser.