Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Machiajul lui Kim Kardashian

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Butterfly123

Machiajul lui Kim Kardashian

Mesajde Butterfly123 » Vin Oct 23, 2009 1:44 pm

Am vazut de curand aceasta fotografie cu Kim Kardashian si imi place super mult cum este machiata. Nu imi dau seama exact cum este machiata. Are creion negru dat pe mucoasa ochilor si fard negru la baza genelor de jos? Daca da, ai idee ce poti face pentru ca acel creion negru sa dureze mai mult si sa nu se stranga in colturile ochilor si sa arate inestetic?

Imagine

RoxanaMadalina
Expert Divahair

Mesajde RoxanaMadalina » Sâm Oct 24, 2009 8:03 pm

Da.. are dermatograf negru pe mucoasa interna si printre genele inferioare... fard negru aplicat imediat sub acstea si estompat cu o pensula de par natural pentru un efect smudged..asa se procedeaza si pe pleoapa superioara..pe pleoapa, auriu, bej, ciocolatiu si iar auriu pe arcada, cu texturi cremoase care capteaza lumina... in coltul extern, 2 linii fine de dermatgraf, subtiri de tot, intre care se aplica un tus auriu, tot atat de subtire.. fondul de ten al lui Kim tinde catre o baza galbena, nu rozalie.. aa.. si daca observi zona de sub ochi nu luceste.. aceasta e intr adevar cea mai putin grasa, insa efectul se datoreaza in acest caz aplicarii unui surplus de pudra pulbere translucida sub genele inferioare pentru a evita patarea fondului de ten cu fard negru cazut in timpul machiajului pleoapelor. La sfarsit,aceasta se inlatura cu usoara trecere a pensulei de par natural peste aceasta zona. De aceea e si mai deschisa la culoare zona respectiva decat restul fetei...

Butterfly123

Mesajde Butterfly123 » Lun Oct 26, 2009 11:11 am

Merci mult Madalina! Intr-adevar este un machiaj sofisticat. Am incercat in weekend un machiaj asemanator. Spun asemanator pt ca mi-ar fi fost imposibil sa-l reproduc dar am furat totusi cateva idei :)

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Ian 22, 2010 5:13 pm

Frumos machiajul... Multumesc si eu pentru sfaturi, voi sti si eu cum sa-l realizez!

cupcake

Mesajde cupcake » Sâm Ian 30, 2010 2:57 pm

Buna! Te invit pe id-ul meu, pasteluri, pentru a vedea exact cum se poate crea un look Kim Kardashian. Iti pot oferi sfaturi si poze cu un look asemanator cu al ei, replicat pe una dintre clientele mele.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: Machiajul lui Kim Kardashian

Mesajde gabriela2310b » Sâm Apr 24, 2010 10:15 am

Intotdeauna mi-a placut machiajul lui Kim Kardashian. E adevarat ca o ajuta foarte mult aspectul ei fizic. Apropo de intrebarea ta referitor la un creion care sa se mentina foarte bine, eu ti-as recomanda sa incerci pe cele de la Lancome. Chiar daca sunt mai scumpe, merita toti banii si nu expira asa repede. Exista o varianta cu buretel la un capat care te ajuta sa creezi umbre sau poti sa-l intinzi cu o pensula speciala de tipul angle line/ eye liner biseaute. Gasesti la Sephora in gama profesionala. E foarte buna :wink: