Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

un machiaj adecvat de seara pt club

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

vampiresoule

un machiaj adecvat de seara pt club

Mesajde vampiresoule » Joi Noi 12, 2009 3:41 am

ce ma intereseaa pe mine e cum sa-mi pun ochii cat mai in evidenta, am ochi albastri,si ma intereseaza cum sa mi evidentiez fara a fi prea vulgar sau fara a folosi anume fraduri etc in exces...am tenul mai alb iar culoarea parului mie saten inchis...as vrea un machiaj cu bun gust, si daca se poate si sofistica din fericire am mana pt asa ceva si rabdarea aia sa stau si ore in oglinda sa ma aranjez dar nu mai stiu ce fel de machiaj al ochilor sa incerc, pt buze vesnic ma opresc la un luciu transaparent, roz sau culori mai pastelate...

Oana.Zidaru
Forum Admin

Mesajde Oana.Zidaru » Joi Noi 12, 2009 10:39 am

In saptamana 23-29 noiembrie vom posta pe site un material video cu un machiaj de seara. Poate furi de acolo cateva trucuri. Pana atunci sunt convinsa ca Madalina iti va da cele mai bune sfaturi :)

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Vin Noi 13, 2009 4:04 am

mersi Oana

RoxanaMadalina
Expert Divahair

Mesajde RoxanaMadalina » Sâm Noi 14, 2009 10:09 pm

buna... ma gadesc ca poti incerca un machiaj in tonuri reci, culoarea pielii iti permite.. aplica mov destul de inchis pe pleoapa superioara si albastru inchis sub genele inferioare.. poti opta pentru texturi metlalice... luminozitatea este cel mai bine sa o aplici cu argintiu, in coltul intern si pe arcada (cel putin in zona banana)...contureaza cu tus sau kajal negre (daca n ai ochi suficient de mari evita mucoasa interna).

Imagine

pentru ochi albastri incearca asta: sunt nuantele consacrate pentru evidentierea acestui iris... lancome declaring indigo, daca te intereseaza produsele folosite.. excelenta campanie, excelente produse de makeup...

Imagine

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: un machiaj adecvat de seara pt club

Mesajde gabriela2310b » Sâm Apr 24, 2010 10:30 am

eu as opta pentru smoky, eventual unui de tip glitter. gasesti truse speciale pentru acest tip de machiaj la Sephora. Chiar fac parte din best seller-uri :wink: