Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

ochii mari ..help

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

pinky_angel

ochii mari ..help

Mesajde pinky_angel » Dum Noi 29, 2009 10:41 pm

Va rog sa ma ajutati ..am ochii mari si toti imi zic de obicei asta " sunt foarte frumosi ,dar mari" cum as putea sa ii"mai micsorez" prin machiaj? pls ..help :cry: Sa mai adaug ca am un ten deschis la culoare si ochii albastri :)

smaranda.gorduza

Re: ochii mari ..help

Mesajde smaranda.gorduza » Mie Dec 02, 2009 8:49 pm

pinky_angel scrie:Va rog sa ma ajutati ..am ochii mari si toti imi zic de obicei asta " sunt foarte frumosi ,dar mari" cum as putea sa ii"mai micsorez" prin machiaj? pls ..help :cry: Sa mai adaug ca am un ten deschis la culoare si ochii albastri :)

Nu sunt in stare sa iti raspund,cel mai bine ar fi sa o asculti pe doamna expert.Dar nu inteleg....tu vrei sa iti micsorezi ochii?! Ochii mari sunt INTOTDEAUNA frumosi...Nu asculta ce zic ceilalti...Mama natura ne-a facut asa cum ne-ar sta noua bine ... :D

dee08

Mesajde dee08 » Joi Dec 03, 2009 3:16 pm

smaranda.gorduza scrie:
pinky_angel scrie:Va rog sa ma ajutati ..am ochii mari si toti imi zic de obicei asta " sunt foarte frumosi ,dar mari" cum as putea sa ii"mai micsorez" prin machiaj? pls ..help :cry: Sa mai adaug ca am un ten deschis la culoare si ochii albastri :)

Nu stiu de ce vrei sa ii micsorezi :| eu nu stiu cum sa ii fac sa ii am mai mari :((

pinky_angel

Mesajde pinky_angel » Vin Dec 04, 2009 11:42 pm

nu stiu nici eu ..mi se par asa mari ..parca sunt iesiti afara:))

bya.

Mesajde bya. » Sâm Dec 05, 2009 6:19 pm

cu un creion alb pe waterline si putin fard deschis in coltul interior pentru marire.. incearca cu un creion negru si un machiaj Smokey pt micsorare

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Lun Dec 14, 2009 1:01 am

Nu-i micsora, sunt sigura ca sunt foarte frumosi!

RoxanaMadalina
Expert Divahair

Mesajde RoxanaMadalina » Lun Dec 14, 2009 11:39 am

pai... creion negru pe mucoasa interna a ochilor atat pe pleoapa de jos cat si pe cea de sus, un machiaj smoky cu negru intens si, mai ales, in degrade.. poti sa depasesti putin conturul ochilor prin alungire, alungirea va lua din dimensiune.. este indicat si un machiaj in degrade, pe tonuri foarte inchise.. de la negru la albastru inchis sau mov inchis si pe arcada tonuri mai deschise, insa nu irizante pentru a nu reflecta lumina.. cam aceasta ar fi tehnica..

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Ian 20, 2010 9:35 pm

melissa.dana scrie:Nu-i micsora, sunt sigura ca sunt foarte frumosi!

Si eu as zice la fel.

christinev

Mesajde christinev » Joi Ian 21, 2010 7:21 pm

si eu am ochii mari,si rotunzi :cry:
tocmai de asta nu ies din casa fara eyeliner sau creion(negru),ii contureaza si arata mai frumos.(putin alungit conturul)
cat despre culori la fardurile de pleoape,poti incerca orice,culorile deschise te vor transforma intr-o papusa,iar cele inchise intr-o adevarata femme fatale :lol:

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Joi Ian 21, 2010 7:46 pm

Pune o fotografie cu tine pentru ane face o idee.
Imagine

andreaizabella

Mesajde andreaizabella » Joi Feb 18, 2010 8:55 am

si mie mi-ar placea sa am ochii mari
sunt mai frumosi.cred ca un contur negru te va ajuta . :)

anna_d

Mesajde anna_d » Joi Feb 18, 2010 7:17 pm

Totusi cred ca e frumos sa ai ochii mari. Asa totusi oricum nu cred ca-i ai (desi sunt draguti, unele fete incearca prin tutorial-uri youtube sa obtina acest look):
Imagine

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Feb 18, 2010 10:45 pm

Asta e papusa gonflabila?

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Feb 19, 2010 3:15 pm

E din clipul Bad Romance al lui Lady Gaga... ochii mari sunt facuti pe computer.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Sâm Apr 24, 2010 10:06 am

A facut Michelle Phan un astfel de machiaj :P
Cat despre ochii mari, cunosc si eu o fata care are ochi imensi si daca ai tai sunt ca ai ei, iti inteleg dorinta de a-i micsora.
Cel mai eficient e cu un contur de ochi negru. Nu ti-as recomanda sa exagerezi cu rimelul si incearca sa muti accentul cumva pe buze prin culori tari