Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

machiaj potrivit pentru o bruneta...

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

1989ale

machiaj potrivit pentru o bruneta...

Mesajde 1989ale » Vin Dec 18, 2009 4:46 pm

buna...sunt bruneeta cu ochii mari caprui spre negri...ce machiaj mi s-ar potrivi...ce nuante...va multumesc

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Sâm Dec 19, 2009 10:47 am

Culori tari, reci...Gandeste-te cum ar fi sa folosesti nuante de maro...horror.

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Dec 21, 2009 1:10 pm

melissa.dana scrie:Culori tari, reci...Gandeste-te cum ar fi sa folosesti nuante de maro...horror.

Melissa, astea-s culorile tale preferate? :D :P Don't kill me , yet! :D

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Lun Dec 21, 2009 5:06 pm

Era o parere...Tu la ce te-ai gandit, sa vad cat de mare e eroarea mea?

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Dec 21, 2009 11:22 pm

melissa.dana scrie:Era o parere...Tu la ce te-ai gandit, sa vad cat de mare e eroarea mea?

Citind raspunsul tau, m-am gandit ca preferi machiajul excesiv, in culori tari, inchise. Unor persoane chiar le sta foarte bine cu acest tip de machiaj. De ce nu?!

Personal singurul machiaj in culori inchise care-mi place si i l-as recomanda este cel gen smokey eyes avand in vdr ca are ochii mari, in rest .... poate folosi si bleumarin, rosu de Burgundia, nuante de maron cu putin roz sau putin gri sau nuante de mov/liliachiu (my fav.)

Nu sunt experta in make-up, chiar am creat un topic cu intrebari in sectiunea aceasta ...insa aceste combinatii mi-ar placea si mie caci si ochii mei sunt caprui.

PS: Marturisesc ca mi s-a parut usor rautacios raspunsul tau, ca multe altele...insa, cu toate ca nu-s de acord cu o astfel de abordare, chiar si pe un forum...oricare ar fi, recunosc ca in general ai dreptate in ceea ce argumentezi! ;)

Fetele de pe aici sunt in general micute si fara experienta vietii, poate nici cu parintii nu pot comunica deschis sau chiar deloc ...altfel nu ar mai veni aici sa intrebe pe ..."experte". :) Chiar mi-a placut calificativul asta! Bv! :D

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Lun Dec 21, 2009 11:58 pm

Y_Yvonne scrie:
melissa.dana scrie:Era o parere...Tu la ce te-ai gandit, sa vad cat de mare e eroarea mea?

Citind raspunsul tau, m-am gandit ca preferi machiajul excesiv, in culori tari, inchise. Unor persoane chiar le sta foarte bine cu acest tip de machiaj. De ce nu?!

Personal singurul machiaj in culori inchise care-mi place si i l-as recomanda este cel gen smokey eyes avand in vdr ca are ochii mari, in rest .... poate folosi si bleumarin, rosu de Burgundia, nuante de maron cu putin roz sau putin gri sau nuante de mov/liliachiu (my fav.)

Nu sunt experta in make-up, chiar am creat un topic cu intrebari in sectiunea aceasta ...insa aceste combinatii mi-ar placea si mie caci si ochii mei sunt caprui.

PS: Marturisesc ca mi s-a parut usor rautacios raspunsul tau, ca multe altele...insa, cu toate ca nu-s de acord cu o astfel de abordare, chiar si pe un forum...oricare ar fi, recunosc ca in general ai dreptate in ceea ce argumentezi! ;)

Fetele de pe aici sunt in general micute si fara experienta vietii, poate nici cu parintii nu pot comunica deschis sau chiar deloc ...altfel nu ar mai veni aici sa intrebe pe ..."experte". :) Chiar mi-a placut calificativul asta! Bv! :D

Nu, in nici un caz nu m-am referit la un machiaj excesiv, ci doar la folosirea tonurilor reci, care mi se par mai potrivite unei brunete, decat tonurile de maro, bej, roz, pe care le vad potrivite blondelor. Nu ma omor nici dupa smokey, din punctul meu de vedere se potriveste doar unei fizionomii extrem de placute (pe mine genul acesta de machiaj ma duce cu gandul la filmul acela cu omul-foarfeca, jucat de Johnny Deep). Repet, e doar o parere, eu mi-as fi dorit sa fiu bruneta cu ochi albastri sau verzi.

In ceea ce priveste pe fetele prezente pe blog, nu stiu daca sunt micute. Am vizualizat 2-3 profile si am vazut varste de peste 20 de ani. Pai, la aceasta varsta mama ma avea pe mine, plus resposabilitatile aferente. Nu vreau niciodata sa fiu rea, dar uneori ma surprinde lipsa de maturitate si de autoapreciere pe care o manifesta. si, daca intr-adevar, unele nu gasesc o cale de comunicare cu mamele, ceea ce e trist, ma trezesc eu, ca o soacra, sa le scutur, desi nimeni nu mi-o cere.

ubytzika

buna

Mesajde ubytzika » Mar Dec 22, 2009 2:07 am

ti-as recomanda si eu noante de mov/liliac...arata super bine la ochi de culoare inchisa.... :D :D :D

anna_d

Re: buna

Mesajde anna_d » Vin Ian 22, 2010 8:11 pm

ubytzika scrie:ti-as recomanda si eu noante de mov/liliac...arata super bine la ochi de culoare inchisa.... :D :D :D

Asa este.

RoxanaMadalina
Expert Divahair

Mesajde RoxanaMadalina » Sâm Ian 30, 2010 4:09 pm

Movul arata oricum bn pentru orice culoare de iris. poti incerca auriu sau metalice cu negru (pentru smoky). Combinatiile de culori sunt multiple: ocru cu ciocolatiu, roz cu gri metalic, verde cu albastru, verde cu roz, lila si albastru inchis, argintiu cu aquamarin, auriu cu mov...

christinev

Mesajde christinev » Sâm Feb 27, 2010 2:37 pm

Si eu am ochii la fel si parul,si folosesc cam orice culoare.Adica merge cam orice,mai ales la un machiaj de seara unde poti sa experimentezi mai mult.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: machiaj potrivit pentru o bruneta...

Mesajde gabriela2310b » Sâm Apr 24, 2010 10:01 am

personal cred ca ti s-ar potrivi foarte bine nuantele de gri, mov, verde.

taarraa

Mesajde taarraa » Dum Apr 25, 2010 6:01 pm

si eu sunt bruneta si folosesc foarte des movul....

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Lun Apr 26, 2010 1:11 am

Imagine

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Lun Apr 26, 2010 1:13 am

Imagine

machiaj de vedeta pentru ochi albastri

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Lun Apr 26, 2010 1:14 am

Imagine

machiaj de vedeta

Următorul