Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Rutina zilnica de ingrijire a fetei

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: Rutina zilnica de ingrijire a fetei

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 5:15 pm

am folosit farduri de pleoape de la clinique si nu mi-au placut deloc. nici cele de la estee lauder si nici cele de la channel. chiar am fost foare dezamagita de ele. cu toate astea spre exemplu blushul channel este bun

di27

Mesajde di27 » Mar Apr 27, 2010 5:41 pm

sunt de acord cu tine..

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 5:44 pm

di, tu ce farduri de pleoape recomanzi? tinand cont de experienta ta, banuiesc ca ai niste preferinte

di27

Mesajde di27 » Mar Apr 27, 2010 5:58 pm

Eu acum nu vreau sa par vreo snoaba dar defect al meseriei, imi plac cele profesionale :roll: si nu le-as schimba....nu sunt neaparat scumpe, spre ex o paleta cu 9 culori maimari decat o moneda de 50 bani costa 200 ron parca ( la scoala e lista cu preturi, eu vb din amintiri ). Se pot vedea pe showmakeup.it. Ca si textura, ganditi-va la MAC, identice.
Altfel mai sunt tot profesionale pe Mihai eminescu farduri Kryolan, unul e cam 25-35 ron si se vad super bine si sunt mari, te tin mult de tot. Au si nuante mate multe si tare faine.
Neprofesionale am auzit lucruri bune despre Flormar, am si eu unul iluminator.
Seventeen am incercat insa cad prea mult cand incerci sa aplici si nu se vad bine nici cu primer deci am zis pas...sa nu mai zic ca nu poti blendui...
Marca lor profesionala, cea a seventeen insa sunt bune, se numesc Radiant.
Mai sunt foarte bune de la Shiseido, in special fondurile de ten dar si fardurile sunt pigmentatebine, gen Dior.
Mie astea imi plac, nu le recomand ca nu imi iau comision la ele dc as face-o....dar va dau un sfat..testati testati testati inainte sa le cumparati :lol:

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 6:14 pm

profesionale am vrut si eu de multe ori sa-mi cumpar insa nu stiu de unde sa-mi iau care sa fie foarte bune si recent produse.
cu shiseido tip crema si dior sunt perfect de acord.
flormar am incercat creion contur ochi si era dezastru.
mc de info

di27

Mesajde di27 » Mar Apr 27, 2010 6:18 pm

Poti sa-ti mai iei de la Make-up forever de pe calea 13 septembrie, au butic, au si Shu Uemura la ei. :shock:

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 6:22 pm

di27 scrie:Poti sa-ti mai iei de la Make-up forever de pe calea 13 septembrie, au butic, au si Shu Uemura la ei. :shock:

serios? :D nu stiam ca este shu uemura in romania. sa inteleg ca magazinul se cheama tot make-up forever?

di27

Mesajde di27 » Mar Apr 27, 2010 6:35 pm

Da, sunt probabil cele mai bune produse profi de pe piata noastra, faimoase in Europa, aduse si la noi de scoala de make-up Kruger Brent. asa se numeste si buticul, e cool :P dar sfat : du-te cu bani sa nu pleci inlacrimata, au atatea produse misto ca sincer plangi langa ele ca nu le poti lua acasa pe toate :|

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 6:43 pm

di27 scrie:Da, sunt probabil cele mai bune produse profi de pe piata noastra, faimoase in Europa, aduse si la noi de scoala de make-up Kruger Brent. asa se numeste si buticul, e cool :P dar sfat : du-te cu bani sa nu pleci inlacrimata, au atatea produse misto ca sincer plangi langa ele ca nu le poti lua acasa pe toate :|

:lol: :lol: banuiesc ca sunt bune din moment ce se folosesc la kruger brent. am inteles ca aceasta e cea mai buna scoala de make-up din ro.
cand o sa ajung prin bucuresti o sa merg sa vad ce si cum.
cam cat ajunge o trusa de farduri de pleoape? ceva gen cu >20 nuante

di27

Mesajde di27 » Mar Apr 27, 2010 7:03 pm

Asa multe? Pai un fard la ei e 70 ron...nici eu nu am 20 si ce mi-ar mai placea dar scump dom'le scump :P
Bine , eu am deja 27 nuante dar nu MUFE caci mi-am luat trusa din Italia inainte sa merg la kruger sa aflu de ei.

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 9:16 pm

pai as fi vrut o trusa mai ampla. asa ma multumesc cu 1-2 truse de farduri a cate 5 nuante de la dior :wink:

Anterior